R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara23 lipca 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 37 komentarzy ()

Zamość: Radny Zwolak apeluje do prezydenta Dudy

R E K L A M A    B O A R D

Zamojski radny miejski i zarazem szef tutejszego koła Nowoczesnej, Rafał Zwolak, zwrócił się z apelem do prezydenta RP Andrzeja Dudy o zawetowanie ustaw dotyczących zmian w polskim sądownictwie.

Treść listu publikujemy poniżej.

“Szanowny Panie Prezydencie,
Zgłoszone i uchwalone większością sejmową ustawy dot KRS oraz Sądu Najwyższego jawnie łamią przepisy konstytucji, umożliwiając politycznej większości (tej, oraz późniejszej) na bezpośrednią ingerencję w obsadzanie składu KRS oraz SN, i pośrednio na kontrole polityków nad kształtem oraz wynikami wyborów i nad wolnymi mediami. Prawa i wolności osób fizycznych i prawnych są poważnie zagrożone przy wejściu w życie ww ustaw, które likwidują podział władzy i demokratyczny ustrój państwa polskiego.

Jednocześnie nawołuje do zachowania roli Prezydenta RP jako strażnika Konstytucji RP oraz do zachowania kompetencji Prezydenta RP wobec Sądu Najwyższego i KRS. Członkowie kierownictwa kancelarii prezydenta jak nikt inny powinni chronić urząd głowy państwa przed pułapka, jaka jest skrócenie kadencji członków KRS i SN, i przed odebraniem kompetencji głowie państwa w imię budowy autorytarnego państwa.

Są to skandaliczne ustawy o bardzo poważnych konsekwencjach dla Polski. Uważam, że koszt polityczny i karny dla głowy państwa oraz dla członków kancelarii prezydenta i rządzącej partii, będzie również ogromny jeżeli ustawy te nie zostaną zawetowane.

Oczekuje zawetowania ww. ustaw i ochrony Konstytucji RP. Byłby to ogromny sukces Prezydenta RP który docenili by bardzo Polacy niezależnie od poglądów politycznych.
Obiecuję obywatelski opór i walkę o utrzymanie demokratycznego państwa prawa oraz podstawowych swobód obywatelskich – moich, mojej rodziny i obywateli RP.

Z poważaniem,
Zwolak Rafał”

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "ot taka prawda o marcinach" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 15:20:41 napisał:
  jaki on jest żałosny. jak ma list do Prezydenta to niech go wyśle. A tu w roztocze.net. I czubara dalej będzie kłamał że nie są nowoczesną ?żenada. A zwolak ma jeszcze kaczuszkę czy
  32
  12
  R E K L A M A
 • "ot taka prawda o marcinach" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 15:23:07 napisał:
  i jeszcze grożby pod adresem Prezydenta.
  17
  9
 • "7" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 15:42:20 napisał:
  Prezydenta hahaahahah dobre. Witam mieszkańców Poznania.
  6
  11
 • "Karol" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 17:25:12 napisał:
  Każdy może napisać do prezydenta, jeżeli ma jakieś uwagi i wnioski. Wszak jest on " prezydentem wszystkich Polaków ". Z tego co wiem wynika, że list został wysłany.
  9
  5
 • "wybór" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 17:28:44 napisał:
  Jeżeli Duda nie zawetuje ustawy to koniec w trójpodziałem władzy w Polsce. Minister będzie miał ogromny wpływ na władze sądowniczą. Szkoda tylko że wielu ludzi w Zamosciu tego nie rozumie. Tu liczy się tylko jedyna wspaniała partia polityczna
  15
  13
 • "ad111" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 17:48:54 napisał:
  N. to nie moja bajka, ale list jest mądrze napisany i nie ma co się czepiać. Szkoda, że równie dobrze można go wysłać na Berdyczów, bo Prezydent "wszystkich Polaków słucha tylko tych z jednego sortu...
  13
  12
 • "ciekawy" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 18:01:02 napisał:
  a skąd Karol to wie , że list wysłany- czy do Warszawy czy na Berdyczów?
  8
  3
 • "Cyanide3" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 18:20:59 napisał:
  Kolejny demiurg małomiasteczkowej POlityki, któremu śni się salon. Na otrzeźwienie proponuję o dokładne rozważenie myśli Stanisława Jerzego Leca: "Nic z intencji bez potencji".
  19
  4
 • "observer" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 18:48:37 napisał:
  tu nie chodzi o małomiasteczkowość ani o Pana Zwolaka (nie nalezę do jego fanów) tylko o pryncypia władzy i życia. A jeżeli ktoś sprzedał się za 500+ na prytę - zdrowia i jak najszybszej kastracji).
  10
  18
 • "aleksy" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 19:12:22 napisał:
  Brak słów, radny miasta Zamościa stosujacy taki apel do Prezydenta RP.....to żenujące. To kolejny przykład niecheci do odubudowy Rzeczypospolitej , tylko po to zeby bylo tak jak było...To wstyd i hanba. Sądy dopiero po wprowadzeniu reform przez PiS zaczna prawidlowo funkcjonować a kasta niesprawiedliwości zacznie traktować obywateli poważnie i na rowni
  15
  11
  R E K L A M A
 • "Cyanide3" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 19:14:48 napisał:
  Re "observer" Ten Twój pseudonim internetowy jest jakby à rebours, a post, cóż, kalka propagandy PO i N, dawno wymyślona przez ruskich szachistów i BND.
  7
  5
 • "Obywatel RP" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 19:45:53 napisał:
  Nie rozumiem był prezydentem szogun i był on prezydentem wszystkich Polaków? To Wesoły Romek też jest adwokatem wszystkich Polaków? Kto nie skacze ten jest z Pis-u hop, hop, hop. Wybrałem ten rząd, głosowałem na ich program i domagam się jego realizacji. Jak stracą cierpliwość Ci co głosowali za partią rządzącą, jak wyjdą na ulicę, to wtedy zobaczycie prawdziwą demonstrację i prawdziwy tłum. PS. Ja nie podpisuję się pod tym listem.
  13
  6
 • "Obywatel RP" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 19:47:34 napisał:
  Opozycja nie ma pomysłu na siebie, żadnego programu, zero.
  14
  6
 • "Franio" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 20:32:52 napisał:
  Radny Zwolak może zaapelować do mamusi, żeby zmieniła mu pampersa. Tym "radnym" trzeba pozabierać telewizory i odciąć od internetu. Radny to samorządowiec .Powinien się zajmować sprawami i inicjatywami dla miasta a nie politykować. Proponuje zabrać mu dietę radnego , bo zajmuje się sprawami które go przerastają kompetencyjnie i intelektualnie.
  19
  5
 • "1111" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 21:05:04 napisał:
  DO Cyanide3" co masz do tych salonów ?? masz przykład Sadurskiej tak tej pani się zarobki opozycji nie podobały , audyt u Komorowskiego ,a teraz ile zarabia w spółce skarbu państwa ???? Cyanide3 ODPOWIEDZ ,RAZI czy nie ? MISIEWICZ !!! DOBRA ZMIANA HAAHAHAHAH. 8 lat rządziła opozycja najlepszy wybitny strateg prezes przez 8 lat nie mógł tak nędznej opozycji się przeciwstawić , a teraz 2 lata rządów , większość w rządzie i dalej dupa bo przeszkadza im TUSK ,ludzie na ulicach, o sorry to spacerowicze nie suweren ,biedne konie wykończyli , już nie mówię o puszczy DOBRA ZMIANA TYLKO DLA KOGO ????
  7
  9
 • "ConceptOfPower" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 21:31:48 napisał:
  No jak Prezydent się dowie, że radny Zwolak do niego apeluje to na pewno się ugnie... ;)
  13
  3
 • "Obywatel RP" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 22:16:54 napisał:
  Jakiś Zwolak apeluje, może prezydent się z nim spotka?hahaha:) Róbcie dalej z siebie pajaców, to po schodach ratusza nie będziecie wkrótce chodzić.hahahah
  14
  3
 • "Reksio" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 22:27:33 napisał:
  Zwolak!? A kto to jest naklejka na kibel.niech on spada.wczesniej jezdzil sobie za nasze pieniadze na delegacje sluzbowe gdzie w rzeczywistosci jezdzil na zabawe i nic nie krzyczal.a teraz za olowki rozlicza prezydenta to jest pajac.niech sp..................!
  7
  7
 • "Normals" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:11:23 napisał:
  Jeśli instytucje Europejskie zaczną działać przeciw Polsce, będzie to zasługa tych sprzedawczyków, którzy na Polskę donoszą, którzy przeciw Polsce szczują. Członek rodziny działający na jej niekorzyść w normalnych warunkach powinien być napiętnowany i uznany za infamisa to samo odnosi się do osób, które ze względu na własny interes polityczny działają na niekorzyść własnej ojczyzny.
  7
  5
 • "UDD" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:12:13 napisał:
  Epistolografem ten lanser nie ma szans zostać, tym bardziej że pisemko w swej treści przypomina propagandowe wynurzenia " nowoczesnych inaczej ", które bez trudu można odnaleźć w mecie ;)))
  6
  2
  R E K L A M A
 • "Sprawiedliwy" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:25:54 napisał:
  Za użycie megafony w miejscu publicznym powinien dostać 200 zl mandatu chyba, ze w Zamosciu prawo działa inaczej !!!
  5
  1
 • "..s" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:27:38 napisał:
  Co w tym złego? Każdy Polak może napisać do prezydenta, jeżeli chce i widzi jakieś uwagi do jego pracy. Podobno jest on prezydentem wszystkich Polaków. Tak przynajmniej deklarował i orędziu
  4
  4
 • "observer" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:47:59 napisał:
  dotyczy kato - hejtu. odpalacie przed świętami - tańsze pranie. Z toruńskim błogo - \dajcie 500 a plus też jest mile widziany. identyfikacja moherów - wg aktywności. AMEN.
  1
  8
 • "morda zdradziecka" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:53:13 napisał:
  chyba (?) jestem zacofany. spot radnego - aktualny; a co się działo przed sądem - NIEAKTUALNE, w końcu te same wdowy esbeckie druga kategoriaitp.
  1
  0
 • "oneb" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:55:47 napisał:
  Kto "oczekujE"? kto "nawołujE"? Jakiś on?
  3
  0
 • "Beata" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 1:46:50 napisał:
  Ale żałosny ten wasz hejt. Ustawy są złe, sprzeczne z Konstytucją i z błędami. Trzeba je zawetować i popracować nad dobrymi projektami i prawdziwą reformą. Jak Duda to zrobi to w końcu pokaże się jako Prezydent. Wiec Zwolak mu dobrze życzy skoro apeluje o weta.
  6
  10
 • "jorg" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 7:20:15 napisał:
  I leming czeka pewnie na odpowiedz.Taki mądry jak petruś.
  6
  5
 • "fsdfsdfsd" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 8:28:33 napisał:
  nie wiem kto mu to pisał, ale przecinki to wstawiał tam, gdzie mucha na monitorze usiadła...
  9
  2
 • "Hula" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 8:30:16 napisał:
  Zdradziecka morda niech tu nie piszczy.przeciez on juz w kazdej parti byl zdrajca.i on tu krzyczy.to nawet nie ma kogo sluchac.
  8
  4
 • "PiS" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 10:43:19 napisał:
  A jednak samorządowcy mogą się wypowiadać? :) Jak rozumiem, radny Zwolak ma stosowny papier na dysortografię i pewnie jakiś na traktowanie Prezydenta RP jak swojego podwładnego (oczekuje, nawołuje). Niebawem, jako kandydat na prezydenta Zamościa, a może nawet jako prezydent, wytoczy państwu pisowskiemu wojnę. Ech... Kolejny Napoleon.
  7
  3
  R E K L A M A
 • "ConceptOfPower" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 11:58:12 napisał:
  No i Prezydent posłuchał radnego... ;)
  4
  1
 • "o" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 12:46:28 napisał:
  no, jak zobaczył że radny udusił kaczuszkę to nie miał wyjścia
  7
  1
 • "asd" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 14:59:50 napisał:
  I miał Zwolak rację hejtusie. Zamilkliście ? Jeszcze nie ma z Nowogrodzkiej przekazu co pisać ?
  3
  6
 • "TORRES20400" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 15:51:00 napisał:
  No jak nie ma? Od rana się linie telefoniczne przegrzewają. Po takim piśmie od radnego Zwolaka, Prezes z kotem w klopie zamknął się i siedzi I nie chce wyjść. Partia rządząca w rozsypce. A to dopiero początek. Co będzie jak radny Zwolak zażąda w odpowiednim piśmie Wolnego Tybetu, albo połączenia dwóch państw na Półwyspie Koreańskim? Pisma radnego zmieniają geopolitykę. Kto by pomyślał, że radny ma aż tak długie ręce. Air Force One już na Mokre leci, żeby jego nic nie znaczaca "zawartość" się ewentualnie mogła (oczywiście jak radny będzie miał czas, bo wakacje są) skonsultować.
  9
  2
 • "patrzę i widzę" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 19:22:54 napisał:
  Dwa pytania do wszystkich obrońców demokracji, rządów prawa oraz konstytucji , za czyich rządów w 2015 zmieniono prawo w zakresie wygaszenia mandatów sędziów SN i je wygaszono oraz gdzie jest granica działania demokratycznego i proeuropejskiego, czy jest to uwarunkowane jaka partia lub koalicja sprawuje rządy w Polsce? Panie Rafale, mam dziwne przeczucie, że ludzie w końcu zaczną interesować się sytuacją związaną z tzw. trójpodziałem władzy, w tym tą jedną która nie pochodzi z demokratycznych wyborów a broni się jej w imieniu demokracji. Pisze ten post po zapowiedzianym wecie Prezydenta RP. Cała zabawa zacznie się w trakcie prac nad ,,zwróconymi" do naprawy aktów prawnych, nie jestem prorokiem ale jak PIS użyje argumentacji np. pokazując, że zmiany idą w stronę krajów europejskich i chcą na ich podobieństwo wprowadzić zmiany w sądownictwie (co nie jest trudne) i co wtedy zarzucą nam łamanie demokracji czy dowiemy się, że co najmniej trzy państwa z UE są od dawna niedemokratyczne?
  6
  0
 • "Anonim" dnia 24 lipca 2017 o godzinie 19:49:50 napisał:
  uwolnić kaczuszkę !!!
  3
  0
 • "LZ" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 14:52:42 napisał:
  Zwolak jest twarzą NOWOCZESNEJ -Zapamietajcie to bo to dobra zmiana dla Polski nie będzie!!!!!!!!!!
  3
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Antykibic
Ile wydano w Hetmanie na transfery?...
zamoscianin
Robert Marchwiany w swoim ostatnim felie...
Ja
Mateusz Prusa mogliby pozyskać na bramk...
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny