Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja21 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Radny albo Przewodniczący

R E K L A M A    B O A R D

Nowi przewodniczący zarządów osiedli nie będą łączyć swoich funkcji z mandatem radnego Rady Miasta – tak zdecydowali zamojscy rajcy podczas ostatniej sesji.

Wniosek formalny w tej sprawie zgłosił przewodniczący Rady Miasta Piotr Błażewicz.

Zasadnym jest nie łączenie funkcji radnego i przewodniczącego zarządu osiedla, ponieważ radny wybierany jest do okręgu, ale służy wszystkim mieszkańcom miasta. Natomiast funkcja przewodniczącego zarządu osiedla skupia się na pracy na rzecz osiedla, z którego został wybrany. – tłumaczył wniosek radny Błażewicz.

Za wnioskiem głosowali wszyscy obecni na sali radni, bez głosu sprzeciwu czy głosów wstrzymujących się.

Nowe zasady będą obowiązywały od najbliższych wyborów przewodniczących zarządów osiedli.

AKTUALIZACJA: 21.12.2018, godz. 11:00

Stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom” chciało wnieść skargę od tej decyzji, jednak przegłosowany wniosek nie niesie skutków prawnych, stanowi swego rodzaju „porozumienie dżentelmeńskie” na mocy którego radni nie kandydują na stanowisko przewodniczącego. Jest to honorowe zobowiązanie osób, które je zawarły. Zgodnie z prawem każdy radny może startować na Przewodniczącego Zarządu Osiedla. – podsumował Łukasz Kwiatkowski wiceprzewodniczący Stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom”.


Od 2:30:56 minuty nagrania, II Sesji Rady Miasta Zamość VIII kadencji.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018