Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara29 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: Radni wsparli redemptorystów

Kościół pw. św. Mikołaja; fot. Wikipedia
R E K L A M A    B O A R D

7 tysięcy złotych dotacji na wzmocnienie murów kościoła pw. św. Mikołaja przyznała Rada Miasta Zamościa.

Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali się przyznać dotację w wysokości 7 tysięcy złotych dla Zgromadzenia Redemptorystów na prace restauratorskie i konserwatorskie przy kościele pw. św. Mikołaja. Konkretnie na wzmocnienie murów kościoła.

Kwota udzielonej z budżetu miasta dotacji stanowi ok.1 % nakładów koniecznych na wykonanie zakresu prac, których wartość według wstępnej wyceny wynosi ok. 719 tys. złotych.

Prace będą miały na celu zatrzymanie procesów destrukcyjnych konstrukcji kościoła, które postępują wskutek przejeżdżających po pobliskiej linii kolejowej pociągów wywołujących drgania. Remont kościoła przyczyni się do ochrony i zachowania autentyzmu XVII-wiecznego zabytku. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "przeło/żony wikarego" dnia 29 marca 2018 o godzinie 10:55:57 napisał:
  Gdzie komentarz "antyklerykała"? Już wyjechał na Święta? ;))
  R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 29 marca 2018 o godzinie 13:22:48 napisał:
  Tego nie da się spokojnie komentować. Tak jest dzień w dzień w całej Polsce. Miliardy złotych rocznie i tak od początków państwowości. Studnia bez dna, która nigdy nie zaspokojona wysysa z naszego kraju niewyobrażalne bogactwo w zamian dając zacofanie, ciasnotę umysłową, zabobony, wodę z kropidła i dym z kadzielnicy. A jeszcze "owieczki" beczą publicznie jak to sa zadowolone ze strzyżenia u dojenia przez kler...
 • "darek" dnia 29 marca 2018 o godzinie 14:26:04 napisał:
  Radni wsparli,czyli co wyciągnęli te pieniądze ze swojej kieszeni? nie jak zwykle wszystko idzie z NASZYCH, Pani Pana podatków, zacznijcie nazywać rzeczy po imieniu, Radni przekazali sumę z kasy miasta na to i to...
 • "Bazalt" dnia 29 marca 2018 o godzinie 19:13:21 napisał:
  Gdzie te tory i pociągi koło tego Kościoła???
 • "z_boku" dnia 29 marca 2018 o godzinie 19:22:54 napisał:
  "zatrzymanie procesów destrukcyjnych konstrukcji kościoła, które postępują wskutek przejeżdżających po pobliskiej linii kolejowej pociągów wywołujących drgania" Rozumiem że ruch kolejowy w Zamościu wzrósł ostatnimi czasy wielokrotnie.
 • "antykomuch" dnia 29 marca 2018 o godzinie 21:13:00 napisał:
  Na logikę straty pokrywa sprawca! Dlaczeko ojczulkowie nie wyciągnęli łapek do PKP? Dość dojenia Miasta!
  • "Zamość" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 10:58:40 napisał:
   Bo PKP zarządaloby ekspertyz, ze szkody powstały z ich winy. Niedługo będzie moze kolejne wsparcie z absurdalnych powodów? Ostanio sporo jest artykułów dot. tej renowacji i wydaje mi się, ze to co się wokół tego dzieje to niespotykane-jakies skarbony, zbiórki, jak rozumiem to juz 2 dotacja Rady Miasta. Czy to wszystko jest zgodne z prawem dotacji UE?Kazdy, kto ubiegał sie o dotacje, to wie jak restrykcyjne są wymogi.Czy Rada Miasta jest równie hojna w stosunku do innych właścicieli zabytkowych budynków?
 • "oksza" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 0:46:35 napisał:
  Przecież to jeden z najważniejszych zabytków Zamościa. Takie obiekty trzeba ratować. To ważne także dla miasta więc 7 tyś. to nie jest wygórowana suma.
 • "ad111" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 7:57:11 napisał:
  A to jest budynek miejski...?
 • "NoName" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 11:57:55 napisał:
  Co mam zrobić aby dostać dotację? Mam budynek, ciut się sypie , zbieram 15 osób i zakładam związek wyznaniowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018