R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara29 marca 2018 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy ()

Zamość: Radni wsparli redemptorystów

Kościół pw. św. Mikołaja; fot. Wikipedia
R E K L A M A    B O A R D

7 tysięcy złotych dotacji na wzmocnienie murów kościoła pw. św. Mikołaja przyznała Rada Miasta Zamościa.

Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali się przyznać dotację w wysokości 7 tysięcy złotych dla Zgromadzenia Redemptorystów na prace restauratorskie i konserwatorskie przy kościele pw. św. Mikołaja. Konkretnie na wzmocnienie murów kościoła.

Kwota udzielonej z budżetu miasta dotacji stanowi ok.1 % nakładów koniecznych na wykonanie zakresu prac, których wartość według wstępnej wyceny wynosi ok. 719 tys. złotych.

Prace będą miały na celu zatrzymanie procesów destrukcyjnych konstrukcji kościoła, które postępują wskutek przejeżdżających po pobliskiej linii kolejowej pociągów wywołujących drgania. Remont kościoła przyczyni się do ochrony i zachowania autentyzmu XVII-wiecznego zabytku. 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "przeło/żony wikarego" dnia 29 marca 2018 o godzinie 10:55:57 napisał:
  Gdzie komentarz "antyklerykała"? Już wyjechał na Święta? ;))
  4
  6
  R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 29 marca 2018 o godzinie 13:22:48 napisał:
  Tego nie da się spokojnie komentować. Tak jest dzień w dzień w całej Polsce. Miliardy złotych rocznie i tak od początków państwowości. Studnia bez dna, która nigdy nie zaspokojona wysysa z naszego kraju niewyobrażalne bogactwo w zamian dając zacofanie, ciasnotę umysłową, zabobony, wodę z kropidła i dym z kadzielnicy. A jeszcze "owieczki" beczą publicznie jak to sa zadowolone ze strzyżenia u dojenia przez kler...
  12
  6
 • "darek" dnia 29 marca 2018 o godzinie 14:26:04 napisał:
  Radni wsparli,czyli co wyciągnęli te pieniądze ze swojej kieszeni? nie jak zwykle wszystko idzie z NASZYCH, Pani Pana podatków, zacznijcie nazywać rzeczy po imieniu, Radni przekazali sumę z kasy miasta na to i to...
  12
  1
 • "Bazalt" dnia 29 marca 2018 o godzinie 19:13:21 napisał:
  Gdzie te tory i pociągi koło tego Kościoła???
  3
  3
 • "z_boku" dnia 29 marca 2018 o godzinie 19:22:54 napisał:
  "zatrzymanie procesów destrukcyjnych konstrukcji kościoła, które postępują wskutek przejeżdżających po pobliskiej linii kolejowej pociągów wywołujących drgania" Rozumiem że ruch kolejowy w Zamościu wzrósł ostatnimi czasy wielokrotnie.
  4
  1
 • "antykomuch" dnia 29 marca 2018 o godzinie 21:13:00 napisał:
  Na logikę straty pokrywa sprawca! Dlaczeko ojczulkowie nie wyciągnęli łapek do PKP? Dość dojenia Miasta!
  9
  2
  • "Zamość" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 10:58:40 napisał:
   Bo PKP zarządaloby ekspertyz, ze szkody powstały z ich winy. Niedługo będzie moze kolejne wsparcie z absurdalnych powodów? Ostanio sporo jest artykułów dot. tej renowacji i wydaje mi się, ze to co się wokół tego dzieje to niespotykane-jakies skarbony, zbiórki, jak rozumiem to juz 2 dotacja Rady Miasta. Czy to wszystko jest zgodne z prawem dotacji UE?Kazdy, kto ubiegał sie o dotacje, to wie jak restrykcyjne są wymogi.Czy Rada Miasta jest równie hojna w stosunku do innych właścicieli zabytkowych budynków?
   1
   0
 • "oksza" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 0:46:35 napisał:
  Przecież to jeden z najważniejszych zabytków Zamościa. Takie obiekty trzeba ratować. To ważne także dla miasta więc 7 tyś. to nie jest wygórowana suma.
  0
  1
 • "ad111" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 7:57:11 napisał:
  A to jest budynek miejski...?
  4
  0
 • "NoName" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 11:57:55 napisał:
  Co mam zrobić aby dostać dotację? Mam budynek, ciut się sypie , zbieram 15 osób i zakładam związek wyznaniowy!
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny