Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja28 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Radni uchwalili budżet miasta na 2019 rok

R E K L A M A    B O A R D

Łączna kwota planowanych dochodów budżetu miasta wynosi 500 626 868, 62 zł, po stronie wydatków zapisano kwotę 556 770 441, 62 zł.

Przewidywane przychody miasta w 2019 roku to 69 000 000 zł. Deficyt wyniesie 56 143 537,00 zł i zostanie pokryty z przychodów ze sprzedaży obligacji komunalnych.

„Za” przyjęciem budżetu głosowało 13 radnych, „wstrzymało się” 10.

Poza dokończeniem zadań rozpoczętych w latach poprzednich (takich jak np. termomodernizacja obiektów oświatowych), wśród zaplanowanych inwestycji znalazły się m.in.: budowa ulicy Szklarniowej, Zagrodowej, termomodernizacja budynków miejskich przedszkoli, rewitalizacja Starego Miasta, modernizacja OSiR-u, rozbudowa sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury (pełny wykaz przedsięwzięć jest opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej).

To najbardziej inwestycyjny budżet w historii Zamościa mówi prezydent Zamościa Andrzej WnukNa drogi, szkoły, oświetlenie uliczne, budżet obywatelski z którego robimy 16 mniejszych inwestycji, przeznaczonych zostanie 175 mln zł. Normalnie rocznie wydajemy 30 mln zł na te cele. Gros tych wydatków to zadania dofinansowane z funduszy unijnych, w sumie ponad 135 mln zł.

Zakończyła się sesja Rady Miasta. Jest już uchwalony budżet Zamościa na 2019 rok. Głosowało za nim 13 radnych. Po jego zrealizowaniu – jak podkreśla RIO – kwota długu Zamościa ma wynieść ponad 148 mln złotych (!), dwa razy więcej niż pod koniec tego roku…skomentował Rafał Zwolak na swoim Facebook-owym profilu.

Przyszłoroczny budżet jest wyższy niż ten, który uchwalono na rok 2018: łączna kwota planowanych dochodów budżetu miasta wyniosła wtedy 437 918 969,96 zł, a wydatki: 467 680 190,96 zł.

Opinia RIO DO POBRANIA

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat