nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara11 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 38 komentarzy

Zamość: Radni PiS toczą batalię o ceny biletów MZK [AKTUALIZACJA]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Radni PiS chcą by Rada Miasta ponownie zajęła się ich projektami uchwał odnośnie obniżki cen biletów MZK i tzw. antypolskiej rezolucji Parlamentu Europejskiego.

Poniżej prezentujemy stanowisko radnych PiS. Pod komunikatem przedstawiamy również materiał wideo z konferencji prasowej, podczas której radni wypowiedzieli się również odnośnie iluminacji świątecznych na zamojskiej Starówce oraz przyszłego kandydata PiS na prezydenta miasta.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Zamość podtrzymuje swoją decyzję dotyczącą projektu uchwały w sprawie obniżenia cen biletów, a także poszerzenia kręgu osób, które mają uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu. Główne zmiany cen biletów i osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów są wyartykułowane w uzasadnieniu do projektu uchwały.

           Podczas listopadowej Sesji Rady Miasta projekt uchwały autorstwa Radnych Klubu Prawa i Sprawiedliwości na wniosek radnego Piotra Małysza głosami radnych sprzyjających Panu Prezydentowi został zdjęty z porządku obrad sesji ( lista radnych głosujących w załączeniu ). Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości przedstawił swój projekt uchwały kierując się wymogami formalno – prawnymi zawartymi w Statucie Rady Miasta, jak i Regulaminie Rady Miasta. Niestety brak ustawowej większości w Radzie Miasta spowodował, że nasz projekt uchwały  w sprawie obniżenia cen biletów, a także poszerzenia kręgu osób, które mają uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu został zdjęty z porządku obrad.

            W naszej opinii, a także mieszkańców miasta, jak i okolic, zachowanie radnych głosujących za zdjęciem projektu uchwały z porządku obrad szkodzi lokalnemu społeczeństwu, gdyż pozbawia ich nie tylko darmowych przejazdów, ale także pozbawia korzystania z obniżenia cen biletów w określonym terminie, gdyby uchwała autorstwa Klubu Radnych PiS weszła w życie po głosowaniu  w miesiącu listopadzie.

        Dziwi niewątpliwe fakt wynikający z wypowiedzi Prezesa MZK – Krzysztofa Szmita na sesji listopadowej Rady Miasta, że pomimo jego obecności na dwóch komisjach Rady Miasta Zamość, tj. Komisji Samorządu i Porządku Publicznego oraz Komisji Budżetu nikt z radnych nie pytał go szczegółowo o skutki finansowe związane z propozycją uchwały autorstwa Klubu PiS, a taka argumentacja padła dopiero na sesji Rady Miasta ze strony Pana Radnego Małysza, który przypominamy głosował za podwyżką cen biletów w strefie miejskiej w dniu 30 listopada 2015r. ( uchwała zaproponowana przez Prezydenta Andrzeja Wnuka ) i kiedy wówczas nie przeszkadzał mu fakt braku analizy ekonomicznej, jak i innym radnym, którzy głosowali za zdjęciem naszego projektu uchwały z porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta.

              Uważamy, że zachowanie radnych, którzy na sesji listopadowej b.r.  głosowali za zdjęciem z porządku obrad projektu uchwały w sprawie obniżenia cen biletów, a także poszerzenia kręgu osób, które mają uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu po ukończeniu 60 roku życia, było nie tylko nie merytoryczne, ale  i skandaliczne, szkodzące określonej grupie społecznej Miasta i okolic.   

          Dlatego też w dniu dzisiejszym ponownie kierujemy do Przewodniczącego Rady Miasta Zamość pismo o podjęcie niezbędnych czynności w kierunku skierowania projektu uchwały autorstwa Klubu Radnych PiS pod obrady Sesji grudniowej Rady Miasta w sprawie obniżenia cen biletów,  a także poszerzenia kręgu osób, które mają uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu prosząc o uwzględnienie wypowiedzi Prezesa MZK odnoszącej się do skutków finansowych, którą to Pan Prezes już publicznie artykułował radnym na ostatniej Komisji Budżetu.       

Najważniejsze zmiany dot. uchwały

 1. Wprowadzenie obniżki cen biletów jednorazowych  w I strefie (miejskiej) oraz na przejazd wyłącznie w strefie II lub III

– bilet normalny stara cena 2,70 zł, nowa cena biletu 2,20 zł – obniżka 50 groszy

– bilet ulgowy stara cena 1,35, nowa cena biletu 1,10 zł – obniżka o 25 groszy

2. Obniżenie cen biletów czasowych 1 godzinnych w I strefie  (miejskiej) oraz na przejazd  wyłącznie w strefie II lub III

– bilet normalny stara cena 3,00 zł, nowa cena 2,50 zł

– bilet ulgowy stara cena 1,50 zł, nowa cena 1,25 zł

3. Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji dla osób, które ukończyły 60 rok życia za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "z_boku" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 17:14:53 napisał:
  Jeszcze brakuje darmowego biletu dla osób które postanowiły zostawić samochód w domu i jechać autobusem.
  R E K L A M A
 • "rozsądek" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 18:21:24 napisał:
  jak obserwuję radnych z poza PiS to myślę, że z rozwagą podejdą do sprawy , tu widzę siedzących, którzy na siłę chcą wtłoczyć swoje zdanie innym; Panowie- powoli, bez nerwów i zsiniałych twarzy, spokój wskazany, dalej się pokazujcie bo to wybory lada moment ( wolno); w mieście poza Wami są jeszcze mądrzy ludzie
 • "Jurand" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 18:36:06 napisał:
  Radni PiS bez pisla to już chyba nawet do ubikacji nie chodzą.
 • "Senior" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 18:38:46 napisał:
  Mieszkańcy czekają na tak istotną uchwałę.
 • "Kampania" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 18:39:05 napisał:
  Kąsacie towarzysze z PiS, ale jak zwykle w głupi sposób. Ciemny lud tego nie kupi. 1. W listopadzie 2015 roku nie było żadnej podwyżki cen biletów MZK. 2. Nie ma darmowych czy tańszych biletów. Za utracone przychody MZK będzie musiało dostać ponad milion złotych dodatkowej rekompensaty. Już i tak miasto płaci 5.5 mln zł rocznie z tego tytułu. W efekcie wszyscy podatnicy miejscy zrzucą się na tych co jeżdżą MZK z temu miasta i ościennych gmin. 3. Czemu Pan Zagdański nie obniży cen prądu? Co roku o kilka procent prąd drożeje, teraz wprowadzają kilka zł miesięcznie dodatkowej opłaty... Prąd drożeje, MZK cen nie podnosi. A ludzie chcą więcej zarabiać panie Z. Nie tylko Pan... A propos, ile tam w spółce Pan zarabia? Więcej niż prezydent, z kilkanaście tysięcy miesięcznie?
 • "observer" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 19:14:07 napisał:
  towarzysze pisuary - kupcie sobie ołówek i policzcie koszty. Łatwo jest wydawać pieniądze innych, bez oglądania się na konsekwencje.
 • "Zuza" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 19:24:00 napisał:
  A jakby tak wszystkie bilety były po 2 zł. To ile więcej osób by jeździło i smochody by zostawili w garażu. :-) i ekologiczniej by było.
 • "Socjalizm albo śmierć" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 19:25:24 napisał:
  Socjaliści z PiS chcą, aby sytuacja naszych spółek była taka jak w Chełmie. Poczytajcie sobie, milion złotych straty na tamtejsze MZK : http://chelmski.eu/milionowe-straty-chelmskich-spolek/
 • "do observer" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 19:42:34 napisał:
  Proponuję zaobservować działalność dyrektorów miejskich spółek: Dyrektor Malucha jak kończył karierę w MZK to spółka kończyła rok na minusie, a za te wybitne osiągnięcia awansował na Dyrektor PGK. Jego działalność charakteryzuje i w tej spółce wielka chęć sponsoringu za nie swoje pieniądze, które można wydatkować również na inne cele np: czytaj dokładnie Dekalog Wnuka.
 • "ak" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 20:32:31 napisał:
  Do "z_boka".A dlaczego nie dla tych,którzy postanowili nie kupować samochodu?
  R E K L A M A
 • "z" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 20:56:24 napisał:
  Pewnie są miasta w Polsce których komunikacja miejska jest darmowa dla wszystkich. O ile się nie mylę to Ząbki pod Warszawą jest takim miastem. Propozycja radnych PIS jest niezwykle ważna i korzystna dla mieszkańców Zamościa. Oczywiste jest np., że osoby po 60 -ce nie powinny płacić za bilety. Przecież płaciły za nie w ciągu swojego życia do tej 60 - tki. ITP. Dziwię się, że tego ktoś może nie rozumieć, no chyba że nie chce. Czy rzeczywiście nie chce? I jeśli nie chce to dlaczego?
 • "Ok" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 21:38:13 napisał:
  Panie radny od prądu a ja jako mieszkaniec chcę aby za prąd płacić 30% mniej wówczas bilety MZK mogą być bez zmian. Pieniędzy dla mieszkańców szukajmy na swoim podwórku.
 • "Kmicic" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 22:12:07 napisał:
  Jak tu ktoś się podpisał " Socjalizm albo śmierć" słuszne stwierdzenie od 100 lat w Polsce panuje socjalizm. Widzimy przez ten socjalizm (a co ze socjalizmem niesie się demokracja i równość), rozwój Polski jest ograniczany, zamknięty za kratami różnych regulacji urzędniczych. Jak urzędy traktują polskiego przedsiębiorcę? Jak śmiecia, kryminalistę itp. Jednak rząd jak i socjaliści z PIS czy PO nie widzą że to my Polacy tworzymy miejsca pracy, to dzięki nam Polakom te darmozjady z sejmu mogą żyć i żreć. Przez przerośniętą biurokrację, zasiłki, trzynastki, związki zawodowe, państwowe nierentowne spółki ten kraj jest rujnowany. To nie tylko przez PO jak i SLD i PIS kwiat młodzieży polskie wyemigrował za granicę! Co ich zmusiło do emigracji zarobki jak i też urzędnicy, którzy niszczą polską gospodarkę, regulację przez nich podejmowane, a też brak możliwości rozwoju przez urzędników. Czemu 60 latki mają mieć zniżki? Skoro tak to czemu rudowłosi nie mogą mieć zniżek? To jest absurd to wolny rynek decyduje czy podnieść ceny biletów czy obniżyć a nie zalecenia partyjne. Niestety to jest przedsiębiorstwo państwowe więc tam nie liczy się zysk i rozwój tylko stołki i związane z tym przywileje.
 • "brudny Harry" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 22:13:56 napisał:
  łatwo dawać zniżki, gdy się nie bierze odpowiedzialności za rządy w mieście. Cóż mieliście 10 radnych+ swego prezydenta. Przerżnęliście jedno i drugie.
 • "do Harry może i brudny" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 23:13:24 napisał:
  Łatwo to się wygrywa z poparciem PiS......
 • "por.zUbek" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 7:45:55 napisał:
  Ciekawe czy sami na to wpadli czy pomysł podrzucił im ktoś inny. Takie kukułcze jajo na starcie zbukiem trącące, a wybory samorządowe tuż tuż.... Bilety tańsze? ok! Skąd Miasto/MZK weźmie kasę? Nie będzie Sylwestra? Podwyżka podatków załatwi sprawę.. Otwórzcie oczy.
 • "jak" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 8:04:30 napisał:
  w PGK założy się gęste sitko i kasa się znajdzie. Widać gołym okiem o ile etatów przybyło, w mieście i spółkach.
 • "z" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 8:07:28 napisał:
  Dziwię się niektórym powyższym komentarzom. Prospołeczna bardzo dobra propozycja radnych PiS jak widać niektórym bardzo doskwiera. Dlaczego? Czy zatem wg tych komentatorów nasi zamojscy "bogaci" (wiemy przecież, że nie bogaci) emeryci mają utrzymywać w dobrej kondycji kasę miasta? Kogo mogą przekonać komentarze typu "ni ma piniędzy"? Na co więc są pieniądze w mieście i dla kogo? Po za tym dlaczego "ni ma piniędzy" w mieście? Kto za to odpowiada? Czy na emerytach miasto się dorobi? Czy to jest program rozwoju miasta?
 • "z" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 9:04:05 napisał:
  Dodam, że oczywiste jest dla mnie, że bilety MZK w Zamościu są drogie. Dlatego też propozycja radnych PiS aby te ceny obniżono jest jak najbardziej na miejscu i jest zrozumiała. Powinny być też zgodnie z tą propozycją darmowe przejazdy komunikacją MZK dla osób po 60 roku życia. Uważam, ze przede wszystkim te osoby nie powinny finansować choćby np. płac prezesów czy rad nadzorczych w spółkach miejskich. Przy okazji zapytam, może ktoś wie, jaka jest wysokość gaży takich osób? Ciekawi mnie także, na przyszłość, którzy radni będą przeciwni tej propozycji?
 • "nie zarobiony" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 9:08:28 napisał:
  W ptachu mam te wasze fono-błyski robote mie dać !
  R E K L A M A
 • "rewolwerowiec billi" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 9:15:44 napisał:
  W spółkach gęsta ręka jest sporo nowych etatów np. etaty dla P. Małysza, P. Malec teraz pewnie dojdą spadochrony bo żreć muszą. Dla pracowników pewnie nie będzie podwyżek, na pocieszenie dla gawiedzi na rynku się świeci. Odrzućcie smutki wejdzie na drogę światłości - bądźcie z nami dajcie się Z ILUMINOWAĆ, a my będziemy szczęśliwi waszym szczęściem. P.S kupcie bilety, zużywajcie więcej wody , produkujcie więcej śmieci, płaćcie więcej czynszu, a za rok was ubogacimy (tucząc swój ROR co miesiąc) , po raz kolejny światełkami, koncert disco polo też się zrobi. No głosować i się radować - bawmy się. HOW HOW
 • "ConceptOfPower" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 9:20:49 napisał:
  @z Wysokość gaży prezesów, dyrektorów itp spółek miejskich to odrębna kwestia. Ale dlaczego 60-latkowie+ mają nie płacić za przejazdy? Bo przez lata za nie płacili? To znaczy, że jak przez 60 lat kupowali i jedli chleb, to teraz należy im się "pajda" za darmo? Pieniądze (w tym wypadku ok 1 mln zł) trzeba będzie skądś znaleźć. Więc się podniesie (tym 60-latkom również) podatki i pojadą taniej MZK, ale np. za ścieki zapłacą więcej. I cała filozofia. W gospodarce wszystko się musi zbilansować.
 • "ja" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 9:43:06 napisał:
  Jakim prawem za Nasze pieniądze spóki typu PGE, MZK itp. sponsorują( czytaj wyrzucają w błoto) np. KS Hetman. Te pieniądze pewnie zrekompesowałyby koszty obniżki cen biletów dla Seniorów! Sponsoringiem powinny szczycić się firmy prywatne, które mogą robić z pieniędzmi co im się podoba. Miasto i tak z budżetu przeznacza na piłkę pieniądze nie adekwatne do poziomu sportowego( pewnie ok pół miliona zł). Niech tak hoini prezesi sponsorują piłkę z własnych poborów a nam mieszkańcom obniżają ceny na swoje usługi!
 • "xsena" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 10:06:34 napisał:
  Policzcie nowych zatrudnionych (koszty pracy) policzcie sponsoring. Troszkę szacunku dla Suwerena 60+ należy się taki gest po tylu latach. Ukłon w stronę seniorów, nareszcie radni PiS.
 • "Kierowca" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 11:33:29 napisał:
  Opozycja antyprezydencka szuka nowych-starych tematów na najbliższą budżetową Sesję RM. Żałosne.
 • "Marta Pe" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 12:59:53 napisał:
  w lewej części miniaturki pierwszego filmu jest już wszystko powiedziane na temat tej "konferencji" - pominąć należy fakt, nie bez kozery, iż, wszakże Wielki Poseł zainteresowany tak, że wyborczą czyta na tablecie
 • "z" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 15:07:17 napisał:
  Autobusy marki Solaris, ale także Man miasto zakupiło za pieniądze z projektów UE. Teraz zapowiada się ponowny taki zakup. Jeżeli miasto korzysta z tak ogromnych dotacji unijnych, to logicznym wydaję by skorzystali z tego również zwykli mieszkańcy. Powinno to właśnie polegać na obniżce cen biletów tak jak proponują to radni PIS oraz na tym by ludzie po 60 roku życia mogli korzystać bezpłatnie z autobusów MZK. Wg mnie przy tak ogromnych dotacjach z funduszy UE nie ma uzasadnienia twierdzenie, że emeryci muszą koniecznie płacić za bilety MZK. Swoją drogą ciekawe jaka jest w sytuacji tak wielkich dotacji (środki UE) efektywność zarządzania tą miejską spółką?
 • "fik tofik" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 16:45:25 napisał:
  aaaaaaaaaa znam ich ,to oni zawsze na radzie miasta wstrzymują się od głosu . Co im odbiło że odważyli się zabierać głos . Święta są dwa razy do roku a wybory ......?
 • "fifi" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 18:16:48 napisał:
  Chciałem zapytać radnego i prezesa zamojskiej energetyki pana Zagdańskiego, który podobno zarabia 25 tysięcy miesięcznie , kiedy obniży ceny prądu ? Bo jak donoszą gazety to prąd ma podrożeć od nowego roku 20 procent. Ludzie sprawdzajcie swoje rachunki za prad to wtedy zobaczycie co radny zrobił w tej sprawie!!!!
 • "na wizji" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 20:27:15 napisał:
  ależ ten jeden pan ma lisi uśmiech, ech..
  R E K L A M A
 • "do ja" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 21:10:21 napisał:
  Jak się zabiera głos w jakiejś sprawie to wypada mieć jakąś wiedzę oraz troszkę lepiej stać z ortografią. PGE wcale nie sponsoruje Hetmana a MZK wcale nie wykłada nie wiadomo jakich pieniędzy na Hetmana. W takim Chełmie, mieście, które ma taką samą liczbę mieszkańców co Zamość ale z dużo mniejszym budżetem pieniędzy przekazywanych na drużynę piłkarską jest więcej. Dodatkowo tamtejsze spółki miejskie w większym stopniu dotują Chełmiankę w porównaniu do tego co jest w Zamościu. Zresztą jak ktoś tu podał przykład tych spółek w Chełmie. Tam są troszkę tańsze bilety. I co? Spółki nieźle zadłużone. W Zamościu jest prowadzona bardzo mądra polityka finansowa a jeszcze sporo się robi na mieście. Mało tego, zadłużenie w stosunku do wydatków budżetowych maleje. Seniorzy to się uważają za nie wiadomo kogo i niech nie wysuwają ciągłych roszczeń bo prawda jest taka, że powinniście całować po rękach obecnych pracujących i młodych którzy jeszcze zostali w Polsce, że pracują na wasze świadczenia. Bo że tam wy coś odłożyliście przez ileś lat Waszej pracy to nic. Emerytury i renty są wypłacane z środków OBECNIE pracujących. Narzekacie??? Trzeba było myśleć przy urnach wyborczych po 1989 roku. Poza tym to tymi autobusami szczególnie wieczorami i weekendami to tak dużo jeździ ludzi, że czasem myślę czy nie taniej byłoby zlecić przewóz ludzi taksówkom. A i Hetmana proszę zostawić w spokoju jeśli o krytykę. Jest to klub z licznymi kibicami w skali lubelskiej, historią, osiągnięciami. Lepiej proszę spojrzeć na Agros. Co oni takiego robią, ilu ludzi się tym interesuje że od wielu lat dostają spore pieniądze. I tutaj z racji rok wyborczego proszę radnych, kandydatów na radnych tym się zainteresować i zmienić dotychczasowy sposób podziału środków na sport w naszym mieście.
 • "?" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 21:39:31 napisał:
  Ponoć dwóch radnych przechodzi do Prezydenta ktoś coś?
 • "hmm" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 21:49:00 napisał:
  Raczej nikt z tych co na zdjęciu czy w ogóle z PiS.
 • "Marta Fe" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 21:51:45 napisał:
  Po oddaniu władzy w Zamościu walkowerem, oddaniu prezydenta i rozbiciu własnej partii od środka, zamojski PiS próbuje odbudować własną reputację obietnicami bez pokrycia. Czas pokaże czy wyborcy jeszcze raz zaufają
 • "magnar" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 21:56:33 napisał:
  W Tomaszowie Lub. jest burmistrz z PiS i większość rady z PiS i w Rankingu Gmin Lubelszczyzny miasto Tomaszów jest na 2. miejscu, a miasto Zamość?
 • "@marta fe" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 7:55:02 napisał:
  ad.1 nikt prezydenta nie oddał - poszedł swoją planowaną od początku drogą, to nie przedmiot proszę tutaj Prezydenta nie obrażać. ad.2 partia PiS ma się dobrze, a nawet lepiej niż w 2014r., a ewentualne straty? co wychodzi na powierzchnie jak się gotuje np. rosół,co się z tym później robi? produkt uboczny wkalkulowany-taka strata to żadna strata. ad.3 nie musi odbudowywać ciągle ją ma. ad.4 martwcie się o siebie bo wam nie ufali(żaden wspólny nie wszedł do RM) i nie zaufają (posłuchaj głosu ulicy).
 • "Marta Fe" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 12:46:33 napisał:
  Sam obrażasz zarówno Prezydenta, jak i zdrowy rozsądek. Kto o zdrowych zmysłach opuszczałby partię z listy której wygrał wybory? Wszak podobno "tak łatwo wygrywa się z PiSem".A nadmierne "straty" PiS zamojski notuje nie od jednej, ale wielu kadencji.
 • "foto za 5tys." dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 13:33:26 napisał:
  To poseł jest jednocześnie Radnym m.Zamościa !?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama