R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara4 października 2017 FACEBOOK | 5159 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 56 komentarzy

Zamość: Radna Pfeifer nie zniesławiła dyrektora Miechowicza

Marta Pfeifer (2014), foto: Michał Karchut
R E K L A M A    B O A R D

Nie zniesławiła i nie poniżyła w oczach opinii publicznej – tak orzekł Sąd Okręgowy w Zamościu w sprawie między dyrektorem Wydziału Turystyki i Promocji UM w Zamościu, a radną niezrzeszoną Martą Pfeifer. Tym samym podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego z lutego tego roku. Wyrok jest prawomocny.

O sprawie tej pisaliśmy już w lutym tego roku TUTAJ. Wówczas wyrok uniewinniający radną wydał Sąd Rejonowy. Przypomnijmy jednak sprawę od początku.

Damian Miechowicz dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji w Urzędzie Miasta Zamość uznał, że krytyka „Excelent Price” (pisaliśmy o nagrodzie TUTAJ) jakiej dokonała na jednym z portali społecznościowych radna Marta Pfeifer jest czynem zabronionym.

Wpis opublikowany przez radną Martę Pfeifer dotyczył publicznych działań urzędników za publiczne pieniądze i poddawał je krytyce. Był on przy tym odpowiedzią na dedykację jaką zapisał Damian Miechowicz w informacji o otrzymaniu przez spot reklamowy Zamościa „Excelent Price”. Dyrektor Miechowicz dedykował nagrodę właśnie Marcie Pfeifer i dziennikarce “Tygodnika Zamojskiego” Jadwidze Herecie. Obie wcześniej odnosiły się publicznie do spotu reklamowego i kosztów jego wykonania.

Wytoczenie sprawy karnej odbierałam jako próbę zastraszenia i zamknięcia mi ust. Od początku czułam się niewinna, a sąd to potwierdził. Oznacza to, że każdy ma prawo do wypowiadania swoich opinii, także krytycznych wobec władzy – skomentowała wyrok na łamach “TZ” radna Marta Pfeifer. Decyzja sądu jest prawomocna.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zmc" dnia 4 października 2017 o godzinie 11:20:57 napisał:
  Uważam, że po tym wyroku Pan Miechowicz powinien honorowo podać się do dymisji.
  R E K L A M A
 • "qwert" dnia 4 października 2017 o godzinie 11:23:16 napisał:
  A kiedy w końcu wyrok w sprawie Kudela - Wnuk ? Ten będzie ciekawszy.
 • "Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 11:35:37 napisał:
  Brawo pani Marto .Trzymamy za Panią kciuki . Panu dyrektorowi od dawna już należał się kubeł zimnej wody ale to co teraz otrzymał to prawdziwy kop w d...e
 • "Jobot" dnia 4 października 2017 o godzinie 12:02:12 napisał:
  Za takie cos ktos wytoczyl Radnej proces??? To w takim razie ja powinienem tylko dzisiaj zlozyc ze 20 pozwow ;) Facet sie osmieszyl i tyle. Prezydent Wnuk za ta ciagla krytyke ze strony Radnej to powinien ciagle siedziec w sadzie i slac pozew za pozwem a jakos tego nie robi ;). A czas ktorzy poswiecili sedziowie na rozpatrywanie tej bzdury mogli poswiecic na inna sprawe by ja lepiej rozpoznac ;) Rowniez uwazam ze Pan Miechowicz powinien podac sie dymisji a przynajmniej Pan Prezydent powinien go przywolac do porzadku bo jego podwladny osmieszyl nie tylko siebie ale i Urzad.
 • "z_boku" dnia 4 października 2017 o godzinie 12:08:49 napisał:
  Kto ponosi koszty tej hucpy? Mam nadzieję że powód.
 • "i bardzo dobrze" dnia 4 października 2017 o godzinie 12:33:36 napisał:
  Swoją decyzją sąd potwierdził, że krytyce podlega również radna Pfff. W związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą lepszej wiadomości być nie mogło....
 • "TORRES20400" dnia 4 października 2017 o godzinie 12:40:34 napisał:
  Można na to spojrzeć i z tej strony - byli członkowie Platformy Obywatelskiej ciągają się po sądach. Może w ten, dość dziwaczny z mojego punktu widzenia sposób, wyjaśniają sobie jakieś zaszłości?
 • "z_boku" dnia 4 października 2017 o godzinie 12:51:54 napisał:
  Nic się nie wyjaśni, omerta to omerta.
 • "Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 13:05:07 napisał:
  żenująca jest. ten wpis to poziom, nawet nie wiadomo czego
 • "TORRES20400" dnia 4 października 2017 o godzinie 13:20:05 napisał:
  @"z_boku"; Kadzić Ci tu nie będę, ale to wyjątkowo trafny, i wyjaśniający sytuację komentarz.
  R E K L A M A
 • "patriota" dnia 4 października 2017 o godzinie 13:35:45 napisał:
  To teraz jeszcze tylko wygrana za rok w wyborach.... :)
 • "z_boku" dnia 4 października 2017 o godzinie 13:53:20 napisał:
  @"Torres20400" - żeby było jasne, to co napisałem powyżej dotyczy wszystkich opcji politycznych jakie do tej pory sprawowały bądź sprawują władzę.
 • "Horn" dnia 4 października 2017 o godzinie 13:58:09 napisał:
  Wychodzi na to, że po Dianie Sawickiej, rysuje się kolejna liderka opozycji. Przyszłoroczne wybory będą naprawdę bardzo ciekawe.
 • "Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:04:59 napisał:
  buhahahaha
 • "Horn" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:11:15 napisał:
  @Anonim nie lekceważ potęgi mocy ;) PiS wygra wybory z kretesem i wprowadzi swojego prezydenta do ratusza. To pewne. Jeśli stworzy zwarty blok to zaszachuje obecnego prezydenta z lewej strony. Zostanie mu tylko centrum. Tam zawsze jest ciasno. Pytanie tylko, czy są w stanie się dogadać i połączyć, bo fajnie to Daniel Czubara ujął w tekście "Popękani". Jak się nie dogadają to PiS będzie rządzić, a obóz obecnego prezydenta prawdopodobnie przejdzie do opozycji. To oczywiście jeden z możliwych scenariuszy. Opozycja ma wiele wyraźnych postaci: jest Marta Pfeifer, jest Diana Sawicka, jest Rafał Zwolak. Przynajmniej moim zdaniem. Jeśli jednak zechcą wystawić jedną listę to będą musieli wybrać jednego kandydata/kandydatkę na prezydenta.
 • "Pan Horn" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:16:25 napisał:
  to prawdziwy wizjoner. W Zamościu o prym walkę stoczą czerwoni z nijakimi.. Te tłumy pod Ratuszem, protestujące w składzie 20 osób vs zjawa, nawiedzająca w towarzystwie kamery eventy każdej opcji politycznej, byleby tylko zaistnieć, to siły nie do zatrzymania. Potęga zetrze się w zwarciu z potęgą :))))
 • "@Horna" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:21:29 napisał:
  Diana Sawicka vs Marta Pfeifer? Ciekawa hipoteza. Pani Marta ma bardzo dużo negatywnego elektoratu. Musi ocieplać wizerunek i to bardzo szybko w innym wypadku młoda Pani Diana wygra z nią a w drugiej turze jak pokazał przykład Pana Wnuka wszystko jest możliwe.
 • "Horn" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:29:09 napisał:
  @Pan Horn Schlebiasz mi takimi opiniami ;) a na serio. Redaktor ma swoje wizje, ja mam swoje. Wczoraj to było wydarzenie z polityki ogólnopolskiej. Wybory samorządowe mają swoje prawa. Tu liczy się jak jesteś postrzegany przez sąsiadów i najbliższe otoczenie. Głosowanie jest tajne. Nikt nie wyciąga ciebie byś protestował z transparentem. Zarówno pani Diana - pracując przy poradach prawnych, jak i pani Marta podczas sesji Rady Miasta jakieś zaufanie u swoich wyborców zbudowały. Gdyby obie kandydowały to jedna drugiej odbierałaby głosy. Chyba, że wystartują obie na zasadzie prezydent i wiceprezydent. To byłoby ciekawe rozwiązanie. Ale to tylko moje gdybanie.
 • "@Horn" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:31:39 napisał:
  Ja widze, że Ty bardzo lubisz wybory :) wytrzymaj jeszcze rok :)
 • "Horn" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:34:01 napisał:
  Bo politologiem z wykształcenia jestem a z zamiłowania filozofem :) A wracając do tematu tekstu to gratulacje za wygraną dla pani Marty Pfeifer.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:35:12 napisał:
  nie bierzcie tego świństwa
 • "Haha" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:55:44 napisał:
  Gratulacje pani Marto!
 • "magnar" dnia 4 października 2017 o godzinie 16:14:43 napisał:
  Dołączam się do gratulacji i życzę powodzenia za rok!
 • "beretka" dnia 4 października 2017 o godzinie 17:05:27 napisał:
  Kto płaci za rozprawy w sadzie? Przecież ratusz ma swoich prawników , dobrze opłacanych. A skąd ratusz ma pieniądze na tych prawników? Z podatków. Pozdrawiam podatników.
 • "hihihi" dnia 4 października 2017 o godzinie 18:34:55 napisał:
  pis raczej przegra z kretesem po tych nieudanych dzialaniach, w sondażach wygrywa ale większość w sondażach jest za pis tylko po to by uspic czujność a potem zaglosowac na kogos innego :)
 • "Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 18:40:31 napisał:
  cóż za przebiegła taktyka. Rysiu planował ?
 • "Anka" dnia 4 października 2017 o godzinie 19:19:49 napisał:
  A czy każdy ma prawo do wypowiadania swoich opinii, także krytycznych wobec radnych? Jak to jest? Jak nieraz czytam, jak ktoś krytykuje radnych (ale bez obrażania), to zaraz się odzywają nożyce i grożą, że będą pozwy.
 • "cyc" dnia 4 października 2017 o godzinie 20:26:17 napisał:
  Ojej one naprawdę w to wierzą? D_ajana i M_arcia że mają jakiekolwiek szanse w wyborach za rok? są głupsze niż myślało się .... to nawet śmieszne nie jest.
 • "wilk" dnia 4 października 2017 o godzinie 20:38:45 napisał:
  PO nie lubię, ale chyba teraz mogą sobie żałować, że pozwolili odejść tak rozpoznawalnej postaci. Byłaby bardzo dobrym kandydatem na prezydenta. Pierwszą wygraną w tym kierunku poczyniła.
 • "Thomas" dnia 4 października 2017 o godzinie 22:36:39 napisał:
  Liczy się ogół. Szanse Marty Pfeiffer są duże, jednak co do szans Diany - nie widzę ich. Przypomnę tylko, że SLD wchodząc w spory ideologiczne upadło, co jest ogromną niesprawiedliwością dziejową.
  R E K L A M A
 • "miriam" dnia 4 października 2017 o godzinie 22:43:15 napisał:
  Szanse obydwu Pań na zostanie prezydentem Zamościa są równe 0. Nie żartuj, Thomas z nikogo, to jest niegrzeczne.
 • "abc" dnia 5 października 2017 o godzinie 7:09:34 napisał:
  Jedno jest pewne jeżeli Marta i Diana wystartują to obie przegrają. Muszą się dogadać jeżeli kobieta ma być nowym Prezydentem Zamościa.
 • "antymoher" dnia 5 października 2017 o godzinie 8:34:37 napisał:
  A co na to Pan Struś ? hahahha
 • "Anonim" dnia 5 października 2017 o godzinie 9:02:05 napisał:
  to jeszcze żałoba po bulu ?
 • ""młode miasto"" dnia 5 października 2017 o godzinie 9:46:53 napisał:
  Radna Marta, to tylko złe emocje i nic więcej. Ta kobieta nie ma w sobie żadnej pozytywnej energii. Nawet psiej budy w Zamosciu by nie zbudowała będąc prezydentem. Nadaje się najwyżej na główną rolę w sztuce "Klimakterium".
 • "Maćko" dnia 5 października 2017 o godzinie 10:04:24 napisał:
  A prezydent został oskarżony i też wygrał... tylko o tym nie będzie tekstu na pierwszej stronie roztocza, prawda?
 • "roadrunner" dnia 5 października 2017 o godzinie 10:22:13 napisał:
  Cóż tam, cóż tam. Czyżby prawidłowość, polegająca na przybraniu pseudonimu odzwierciedlającego poziom umysłowy dała się potwierdzić naukowo? Wiem, że gruszka produkująca beton, uchodząca w twoim przypadku za głowę nigdy tego nie pojmie, ale co tam. Jak tęsknisz, to mogę cię intelektualnie stymulować w wolnych chwilach.. Twoje dywagacje łączące mnie z jakąkolwiek osobą w Ratuszu wciąż niezmiernie mnie bawią, jak to głupota osoby tytułującej się mianem "antymoher"
 • "antymoher" dnia 5 października 2017 o godzinie 12:35:51 napisał:
  Odezwały się nożyce ?:-)
 • "A-Z" dnia 5 października 2017 o godzinie 13:57:46 napisał:
  czarna rozpacz
 • "@antymoher" dnia 5 października 2017 o godzinie 14:57:33 napisał:
  W necie jest coś takiego jak tłumacz języka angielskiego, sprawdź, co oznacza słowo roadrunner. I dopiero potem oddaj się bezsensownemu szaleństwu.
  R E K L A M A
 • "." dnia 5 października 2017 o godzinie 23:08:08 napisał:
  Diana musi radykalnie odciąć się od środowiska lewicowego i KOD i nowoczesnej, wtedy będzie miała szczęście.
 • "eva" dnia 6 października 2017 o godzinie 0:26:11 napisał:
  PO odcięciu pępowiny dziecko nadal ma matkę nowoczesną i zakodowaną..
 • "Thomas" dnia 6 października 2017 o godzinie 0:38:06 napisał:
  Kropka ma rację Diana musi wybierać - to jest właśnie ten czas. Eva według teorii Hegla tak nie musi być i tak nie jest. Zamiast na demonstrację zaprosiłbym ją na dyskotekę. Co do reszty swojej żony sam nie puściłbym na taką manifestację.
 • "Dziwne" dnia 6 października 2017 o godzinie 12:51:21 napisał:
  Czekam, czekam i nic, nie ma na pierwszej stronie, że prezydent wygrał swój proces. Napiszecie? Czy nie? Panie Czubara?
 • "@dziwne" dnia 6 października 2017 o godzinie 13:22:24 napisał:
  co znowu za proces?
 • "Bea" dnia 6 października 2017 o godzinie 16:13:16 napisał:
  A co Thomasie twoja żona na łańcuchu i sam decydujesz kiedy ją spuścić na spacer ?
 • "magnar" dnia 6 października 2017 o godzinie 19:09:07 napisał:
  @dziwne napisz o jaki proces chodzi bo chyba żadne medium o nim nie pisało nie tylko roztocze. Jak coś wiesz to pisz, bo sam jestem ciekawy, może nakierujesz dziennikarzy lub ich natchniesz. Na razie rzucasz hasło i nic więcej wygląda jakbyś tylko chciał siać ferment.
 • "Zamościanin" dnia 6 października 2017 o godzinie 22:11:50 napisał:
  Jak oglądałem prezentację w której został przekreślony Herb Zamościa to po prostu sz.... mnie trafił. Sposób jej przedstawienia delikatnie mówiąc pozostawiał wiele do życzenia. To tak jak by ktoś przekeślił Godło Polski prezentując materiał dotyczący naszej Ojczyzny. Komu przeszkadzało "Zamość Miasto Idealne"? Czemu nowe hasło "promujące" Zamość brzmi jak reklama galerii handlowej?
 • "qwert" dnia 7 października 2017 o godzinie 11:01:23 napisał:
  Pompowanie publicznej kasy w reklamowania hasła "TWIERDZA OTWARTA" gdzie największa galeria handlowa w mieście to "TWIERDZA" ? Tylko w Zamościu
 • "@ qwert" dnia 7 października 2017 o godzinie 12:31:27 napisał:
  W dupie byłeś i gówno wiesz. Tymczasem dyr. Damian zdobywa kolejne nagrody za promocję naszego miasta, co świadczy, że w odróżnieniu od Marty dobrze mu służy.
  R E K L A M A
 • "roadrunner" dnia 7 października 2017 o godzinie 13:18:48 napisał:
  Uprzedzając osiedlową czkawkę, będącą wypadkową sieczki w głowach wyznawców nicości, chciałbym zadać pytanie natury ogólnej. Po kiego siły czarności pomrocznej dążą do sprowokowania kolejnego festiwalu nienawiści na tutejszym portalu? Sugerowałbym, co jest wołaniem głosu rozsądku na pustyni wyzutej z intelektu, przeanalizowanie mądrości dziejów, a ta udowadnia, że wygrana potyczka nie oznacza zwycięstwa w wojnie. Ku rozwadze tzw. mieszańców, którzy w sobotę z nadmiaru wolnego czasu plują resztkami rozumu rozpuszczonego w g....e nawoływań do internetowej n...........ki.
 • "mieszkaniec" dnia 7 października 2017 o godzinie 16:40:14 napisał:
  Piszę raz i więcej nie napiszę, nie będę nakręcał oglądalności, niektórym bardzo zależy, żeby ten tzw. news utrzymał się na fali. Kogo to obchodzi? Oprócz zainteresowanych - nikogo. Sytuacja marginalna..
 • "Thomas" dnia 7 października 2017 o godzinie 23:33:28 napisał:
  Bea@ nie zaprosiłbym ciebie na dyskotekę - i o to jesteś zazdrosna. I nie łańcuch - tylko mąż powinien wspierać żonę.
 • "Thomas" dnia 8 października 2017 o godzinie 1:58:11 napisał:
  i w ogóle nie lubię ciebie :)
 • "d" dnia 8 października 2017 o godzinie 8:59:16 napisał:
  no i się pokłócili
 • "oczywiście" dnia 8 października 2017 o godzinie 20:27:44 napisał:
  Jeśli magistrat zdobywa drugą nagrodę w województwie za promocję miasta, a "ktoś " publicznie twierdzi, ze to pryszcz i nie drugie a sześćdziesiąte drugie, to powinien jako radny odpowiadać za działanie na szkodę miasta, któremu powinien służyć swą pracą, a nie za zniesławienie. Mam nadzieję, że wyborcy to ocenią przy urnach.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny