R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka7 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4434 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy ()

Zamość: Pulse of Europe

R E K L A M A    B O A R D

Licznie jak na prawicowo-konserwatywną enklawę pokazali się zwolennicy idei Unii Europejskiej.

Wczoraj w ramach ogólnoeuropejskiej akcji zwolennicy integracji europejskiej zebrali się na Rynku Wielkim w Zamościu. Pulse of Europe to ruch obywatelski mający na celu promować idee wspólnotowe.
Cytujemy za Wikipedią dziesięć zasad przewodnich którym hołduje ruch:

 

 1. Europa nie może się rozpaść: idea Unii Europejskiej jest zagrożona przez przewagę partii eurosceptycznych w nadchodzących (2017) wyborach we Francji, Holandii i Niemczech. Ruch zachęca obywateli o poglądach proeuropejskich do wyrażenia poparcia dla Unii Europejskiej i głosowania na partie proeuropejskie.
 2. Zagrożenie dla pokoju: Unia Europejska jest głównym gwarantem pokoju w Europie i dlatego nie wolno dopuścić do jej rozpadu.
 3. Jesteśmy odpowiedzialni: wszystkie grupy społeczne są zobowiązane do przeciwdziałania próbom podzielenia Unii.
 4. Idź na wybory: proeuropejscy wyborcy stanowią „milczącą większość”, która może zdecydować o wyniku wyborów
 5. Prawa człowieka i rządy prawa są nienaruszalne: w obliczu niedawnych prób ograniczenia wolności prasy w niektórych krajach europejskich „wolność osobista, sprawiedliwość i rządy prawa muszą zostać zachowane w całej Europie”
 6. Swobody europejskie nie podlegają dyskusji: swobody europejskie są osiągnięciami historycznymi, które przekształciły pojedyncze państwa narodowe w jedną wspólnotę. Równowaga między prawami a obowiązkami obywatelskimi musi być zachowana we wszystkich krajach Unii.
 7. Potrzeba reform: koncepcja europejskości musi zostać zredefiniowana, aby zapewnić poparcie obywateli dla działań Unii Europejskiej
 8. Traktuj obawy poważnie: obawy dotyczące Unii Europejskiej powinny nie powinny pozostać bez odpowiedzi. Na każdą wątpliwość powinno znaleźć się rozwiązanie, co pozwoli przywrócić zaufanie do Unii.
 9. Różnorodność i wspólne wartości: tożsamość europejska może istnieć przy zachowaniu regionalnej i narodowej różnorodności, które ją wzbogacają
 10. Wszyscy możemy i powinniśmy być tego częścią: Pulse of Europe postrzega się jako ruch wolny od powiązań politycznych bądź religijnych, poświęcony wyłącznie zachowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Europie

 

Zapraszamy do fotorelacji z wczorajszego zgromadzenia:

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "ConceptOfPower" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 11:16:36 napisał:
  No rzeczywiście tłumy. Chyba autor doliczył ludzi pod parasolkami, bo jeżeli ta garstka ze zdjęć to jest to "licznie" to ja nie rozumiem:) Tak jak nie rozumiem jak można być zwolennikiem oddania suwerenności własnego Państwa w obce ręce - a na tym polega popieranie UE w obecnym kształcie. W Polsce powinno być biało-czerwono, jak choćby 1 sierpnia. Wtedy na Rynku Wielkim było "licznie".
  6
  6
  R E K L A M A
 • "Robert Moteka" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 11:41:51 napisał:
  po słowie "Licznie" są też inne wyrazy i warto je przeczytać, a zrozumienie całego zdania daje pełny obraz tego co i kogo autor policzył :-)
  2
  5
 • "Karol" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 15:42:33 napisał:
  Macie rację. Zerwijmy kontakty z Europą. Niech wracają ci, którzy wyjechali- tu czekają na nich świetna praca i wolne, gotowe do zamieszkania domy. Zrezygnujmy z dopłat unijnych- przecież polski rolnik świetnie poradzi sobie bez nich. Po co naszym studentom grandy międzynarodowe- tu też mogą poznawać wiedzę. Wystąpmy o paszporty, bo beż nich nie będziemy mogli poruszać się po Europie.Zrezygnujmy z programów pozwalających na rewitalizację zabytków, budowę dróg itd. " My tu unijnych srebrników nie potrzebujemy", bo skoro mamy się cofnąć, zrównać poziomem z Białorusią czy Koreą to po co nam jakikolwiek rozwój? Odpowiedzmy sobie jednak na pytanie: z kim Polska będzie współpracowała jeżeli " wykopią" nas z Unii?
  6
  5
 • "zamościanin" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 15:46:52 napisał:
  Słabiutka ta zamojska lewica. Kiedyś było ich zdecydowanie więcej, zmądrzeli, zrozumieli, jaki jest prawdziwy system wartości. Nieliczna garstka walczy, pozostając bez szans wobec prawdy. Coś tam napisali, tym razem zapomnieli dodać żądanie prawa do wolnej i nieograniczonej aborcji, i nie zapalili świeczek. Znajome twarze ze zdjęć z manifestacji przeciwkorządowych i przeciwkokościelnych. Na pewno zapamiętamy i odpowiemy stosownie przy wyborach. Wiemy też już na pewno, na czyje koncerty nie chodzić.
  5
  6
 • "to ask" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 16:57:23 napisał:
  Najbardziej mnie śmieszy jak towarzysze z lewicy ( nawet te twarde betony ) ściskają w rączce niebieskie baloniki z gwiazdkami i nawołują do wspólnej Europy a przecież pamiętamy jak w końcu nie tak dawno ciągnęli nas zgoła w odmiennym kierunku - do kraju Rad Smucić natomiast może liczba zwolenników reprezentujących ruch Pulse of Europe , niestety to ciągle te same osoby jedynie w innych uniformach.
  8
  6
 • "Anonim" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 17:37:06 napisał:
  jakiś kompletny przygłup to pisał
  9
  3
 • "Anonim" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 17:39:10 napisał:
  a gdzie dyzma ma kaczuszkę i znicz ? ile ma tych koszulek ? Raz czerwona, czarna teraz niebieska. To może tęczowa ?
  12
  4
 • "LiLa" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 19:30:44 napisał:
  Myślę, że frekwencja byłaby znacznie większa, gdyby nie Festiwal Języka Polskiego. Czy organizatorzy nie wiedzieli, że w tym samym czasie odbywało sie na Rynku Wodnym spotkanie z prof. Bralczykiem i Michałem Ogórkiem? Gdyby impreza odbyła się 2 godziny później ja i wielu moich znajomych wsparłoby Puls Europy obecnością. Ale nie zrażajcie się. Wielu mądrych zamościan jest za naszą obecnością w Unii.
  4
  8
 • "morda zdradziecka" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 21:01:26 napisał:
  redaktorku - nie jesteśmy prawicowo - konserwatywną enklawą. A jeżeli tak uważasz - to zobacz np w wikipedii, co znaczy słowo enklawa. I nie szczuj -m bo to jest już żałosne.
  9
  5
 • "exactly" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 21:09:53 napisał:
  Pan redaktor RM próbuje kogoś uczyć czytać ze zrozumieniem. Ja zaś proponuję autorowi poczytać, co oznacza słowo "enklawa" i co ma ono oznaczać w odniesieniu do naszego pięknego miasta. Jeżeli Zamość jest enklawą, to znaczy, że wszyscy wkoło są zwolennikami lewicy. Nie wiem, czy chodzi o gminę Zamość, czy Krasnobród, czy może całe województwo lubelskie. Bo coś mi się zdaje, że tam też jest z parciem na lewo słabiutko... Radzę poczytać aktualne sondaże, wtedy okaże się, że cała Polska jest "enklawą". I radziłbym mniej używać słów, których znaczenia autor nie do końca chwyta... ;)
  9
  2
  R E K L A M A
 • "@ Zamościanin" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 22:16:07 napisał:
  Nie manipuluj i nie przeinaczaj faktów. Żadna z osób organizujących Pulse of Europe nigdy nie chciała dostępu do nieograniczonej aborcji. Proponuję ponowne obejrzenie archiwalnych materiałów , posłuchanie ze zrozumieniem tego, o czym mówiły kobiety. Takie szczucie innych na ludzi, którzy chcą coś zrobić, którzy nie zgadzają się z pewnymi poczynaniami rządu, to świństwo.
  5
  8
 • "zamościanin" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 23:16:07 napisał:
  Te same twarze, które były na czarnym proteście. Bez komentarza.
  13
  3
 • "Karol" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 23:54:12 napisał:
  Twarze te same, zgoda. Te osoby podejmują wiele inicjatyw, Żadna z nich nie krzywdzi ludzi a wręcz przeciwnie, stara się im pomagać
  6
  12
 • "Anonim" dnia 8 sierpnia 2017 o godzinie 10:27:54 napisał:
  Fajne zdjęcie radny Nowakowski i radny Kutyła trzymający niebieskie baloniki . Brakuje tylko radnego Nizioła i już będziemy mieli szczyt hipokryzji . Trzej królowie z minionej słusznie epoki
  9
  3
 • "Zamosc" dnia 8 sierpnia 2017 o godzinie 17:33:02 napisał:
  Świetna inicjatywa, w obywatelach siła!
  3
  5
 • "Karol" dnia 8 sierpnia 2017 o godzinie 20:14:03 napisał:
  Właśnie przeczytałem, że Zamość stara się o środki unijne na Plac Stefanidesa. Biegnijcie do prezydenta, oprotestujcie jego plany , bo przecież Unia jest " be"
  3
  3
 • "jolka" dnia 9 sierpnia 2017 o godzinie 7:40:30 napisał:
  6 mln....duża kwota. Nie stać nas na jej wyłożenie nawet wtedy gdy chodzi o remont obiektu znajdującego się na terenie Starego Miasta.Nie chcecie UE, mówicie, że to samo zło. Grzężnijcie więc dalej w błocie, łamcie obcasy, niszćcie podwozia. Po co wam unijne srebrniki? A może jest to tak, że unii jako takiej nie chcemy ale jej pieniążki przyjmiemy bardzo chętnie ?
  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Ewqa
Czy będą śpiewać o księżach pedofi...
antyklerykał
A sukienkowi wszędzie się pchają, a t...
antyklerykał
Jak dla mnie zbyt dużo katolickiej indo...
Czesław
Dobrze, że nikomu do chałupy nie wjech...
Ciekawe...
do czego ludzie są zdolni, by przysposo...
Witek
brawo dla operatora kamery że potrafi z...
x
Chyba ostatnio to Ziaro jeszcze w II lid...
Kibic lat 80
Próbuje sobie przypomnieć napastnika z...
izolator
... Michał Kciuk z FC Kacze Doły ......
z_boku
Cały ten "artykuł", albo jak kto woli ...
x
W następnym sezonie nie będzie już Pa...
kibic
Paluch 23 bramki strzelił nie 22....
Zdziwiona
Chętnie poznałabym nazwiska tych zdoln...
K.
Najpewniej oddelegowany do wolontariatu....
Flagowiec
Jeden z artykułów na stronie roztocze....
por.zUbek
Jak widać po ilości komentarzy najlepi...
heh
nawet nie napisali o ktorej godzinie to ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny