R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 września 2017 FACEBOOK | 5159 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy

Zamość: PSL uczciło Stanisława Mikołajczyka

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

W Zamościu odsłonięto tablicę przy skwerze Stanisława Mikołajczyka (ul. Partyzantów 2). W wydarzeniu upamiętniającym osobę byłego premiera RP i działacza ruchu ludowego udział wzięli m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, europoseł Krzysztof Hetman szef ZW PSL na Lubelszczyźnie i członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski oraz samorządowcy wywodzący się z PSL.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "observer" dnia 16 września 2017 o godzinie 19:55:40 napisał:
  Panie redaktorze Czubara. o ile się nie mylę to Kosiniak-Kamysz jest faciem, wiec nie nazywa się Władysława. Zatrudnijcie korektora, a może do Pana trzeba pisać per Daniela????
  R E K L A M A
 • "Daniel Czubara" dnia 16 września 2017 o godzinie 20:41:16 napisał:
  Słuszna i celna uwaga @observer. Dziękuję i przepraszam. Już poprawione.
 • "eva" dnia 16 września 2017 o godzinie 22:01:03 napisał:
  "żywią i bronią" ...kogo?
 • "Dociekliwy" dnia 16 września 2017 o godzinie 22:34:05 napisał:
  Dzisiaj to Żywią zarabiając pieniądze a bronią aktualnie własnych synekurek, wpływów w sejmikach itp ?!
 • "Thomas" dnia 17 września 2017 o godzinie 0:49:59 napisał:
  O ile dobrze znam historię. PSL był za czasów Stanisława Mikołajczyka była to partia prawdziwie patriotyczna i ostatnia nadzieja na ocalenie Polski ze szponów Moskwy. Potem nastąpiły czasy ZSL z takimi działaczami jak Czesław Wycech, Bronisław Malinowski. W ZSL byli ciekawi ludzie jak prof. Kozakiewicz czy prof. Maria Łopatkowa Z tego co pamiętam o tym mówił swego czasu Waldemar Pawlak etos obecnego PSL opiera się min na autorytecie płk. Franciszka Kamińskiego nawiązujący do przedwojennych tradycji PSL. Tylko czy tak powinno być? Moim zdaniem nie. Co się stało np. z Romanem Bartoszcze po 1989 r. przypomnę pierwszym prezesem PSL po 1989 r.? Dlaczego Janusz Wojciechowski odszedł z tej partii? Czy obecny etos tej partii, etos i tożsamość nawiązuje do chlubnych tradycji ruchu ludowego przed wojną, w czasie wojny i tuż po niej?
 • "Anonim" dnia 17 września 2017 o godzinie 8:04:33 napisał:
  to się też tyczy ,,Stanisąłw''
 • "do znawców historii?" dnia 17 września 2017 o godzinie 16:47:17 napisał:
  Mikołajczyk działał na granicy zdrady narodowej,czego potwierdzeniem są źródła historyczne. Mniej pisać, więcej czytać...
 • "." dnia 17 września 2017 o godzinie 17:20:05 napisał:
  Zdradą narodową był manifest PKWN w Chełmie.
 • "do znawców historii?" dnia 17 września 2017 o godzinie 17:33:57 napisał:
  To prawda. Mikołajczyk poparł PKWN i Jałte. Jaka partia, tacy bohaterowie :D
 • "Thomas" dnia 17 września 2017 o godzinie 21:54:55 napisał:
  Nie poparł tylko został zmuszony. To jest różnica. W 1947 r. Przesluchiwsl go Adam Humer. Jakie były wtedy fakty sfałszowane referendum 3 x tak gdzie komuniści wykazali wynik nawet statystycznie niemożliwy na tak głosowało ponad 95 procent. Sfałszowane były również wybory do Sejmu. W sztuce Petelskiego autor ukazał jak politycznie spacyfikowsno rząd Mikołajczyka. Gdyby Mikołajczyk nie wyjechał skończyłby jak Rotmistrz Pilecki - bohater znienawidzony przez naszych rodzimych leżaków. Co do samego PSL dla mnie jest to partia historyczna. PSL Mikołajczyka to chluba polskiego ruchu ludowego, ale niestety ten PSL to historia.
  R E K L A M A
 • "do znawców historii?" dnia 17 września 2017 o godzinie 23:01:27 napisał:
  Gratuluje znajomości historii. Mikołajczyk wspierał decyzje jałtańskie, w wyniku których przepadły ziemie wschodnie. Był tym politykiem, z którego inicjatywy władze komunistyczne pozbawiły generała Andersa obywatelstwa polskiego. Po ucieczce do Londynu w 1947 roku, zorganizowanej przez UB,emigracja uznała go za zdrajcę, nazywając go " kawalerem jałtańskim". W 1948 roku "Dziennik Polski" ogłosił ankietę, w której większość wypowiadajacych się uznała go za ZDRAJCĘ! Negatywne przyjęcie w Anglii spowodowało wyjazd do USA. Zmarł w zapomnieniu 13 grudnia 1966 roku. Na jego pogrzebie było 11 osób.
 • "dżokej" dnia 18 września 2017 o godzinie 9:54:01 napisał:
  partia chłopska? :D... ups "ludowa" :D:D
 • "Roman" dnia 18 września 2017 o godzinie 15:25:26 napisał:
  Niektóre zdjęcia bardzo dobre szczególnie te z obrońcami "samorządów" Gliwiński, Dziuba. Przecież w ich mniemaniu samorząd to nie partie polityczne a tu proszę. Przewrotność losu.
 • "Thomas" dnia 18 września 2017 o godzinie 23:02:50 napisał:
  Mało kto wie, że Wincenty Witos pełniąc obowiązki Premiera 2 RP, w okresie żniw zakasał rękawy. I uczestniczył w żniwach.
 • "Thomas" dnia 18 września 2017 o godzinie 23:10:41 napisał:
  Znawco historii, zapewne piszesz o Cat Mackikiwoczu i Jerzym Putramencie o epizodzie londyńskim.
 • "@ Thomas" dnia 19 września 2017 o godzinie 10:23:19 napisał:
  Wiesz, że dzwonią, ale kościoła nie lokalizujesz. A kto to taki Mackikiwocz?
 • "@ Thomas" dnia 19 września 2017 o godzinie 10:26:40 napisał:
  Co do Witosa, to wiedza rodem z PRLu :D

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny