R E K L A M A

Z I P

Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara24 września 2017 FACEBOOK | 5148 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 28 komentarzy

Zamość: Przysięga “terytorialsów” i… oświadczyny [FOTO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

 Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu przysięgę wojskową złożyli żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy służyć będą w 25 batalionie lekkiej piechoty. Na wydarzenie przybyli: wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz rodziny nowych żołnierzy Obrony Terytorialnej. Ponadto po przysiędze dwaj szeregowi: Andrzej Banach i Kamil Komoszka poprosili swoje wybranki o rękę. Zapraszamy do naszej fotorelacji.  

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Jacek" dnia 24 września 2017 o godzinie 18:07:21 napisał:
  Widziałem, świetna robota!!!! Dawno nie widziałem tyle wojska w Zamościu. Od czasów TSWL chyba...
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 24 września 2017 o godzinie 18:38:42 napisał:
  Jeszcze w 1989 r, mieliśmy około 350 tys. armię. mieliśmy około 2500 czołgów, 700 samolotów, również marynarka wojenna miała dwukrotnie więcej okrętów. Nie będę wchodzić w jakość uzbrojenia, bo była ona inna. Zmiany muszą mieć charakter ilościowo-jakościowy, a nie będziemy kupować czy dostawać starą łódź podwodną ze Szwecji, czy starą korwetę która trzeba było ekstra wyposażyć systemy. Technika wojskowa ma ogromne znaczenie - pierwsza wojna w Iraku pokazała, że nie liczebność armii a sprzęt i wyszkolenie decydują o sukcesie i armia Husajna została rozbita w drobny puch, niedobitki armii krążył miesiąc po pustyni nie wiedząc co się dzieje. Co do naszych realiów - można spotkać opinie, że rezygnacja z obowiązkowej służby wojskowej była ogromnym błędem. Wojsko Obrony Terytorialnej to krok w dobrym kierunku, w porównaniu z tym co było wcześniej. To nie jest jeszcze stan idealny, albo pożądany, ale małymi krokami na pewno zdoła się odbudować świetność polskiej armii i przywrócić jej należne miejsce.
 • "Daniel Czubara" dnia 24 września 2017 o godzinie 18:55:06 napisał:
  @Thomas zaryzykuje stwierdzenie, że to najlepszy ruch obecnego rządu. OT da stabilność w sytuacjach kryzysowych niemilitarnych i stanowić będzie wsparcie dla armii zawodowej. Poza tym po tłumach na Rynku Wielkim w Zamościu widać, że to miasto ma szczególną więź z wojskiem. Wszak kiedyś działało tu TSWL....
 • "Terytorials 3" dnia 24 września 2017 o godzinie 19:14:16 napisał:
  Ja składałem przysięgę w Lublinie... W Zamościu było 1000 razy lepiej!!!
 • "Danny" dnia 24 września 2017 o godzinie 19:21:05 napisał:
  Gratulacje dla organizatorów!!! Bardzo sprawnie i ładnie przeprowadzona impreza. Widziałem wiele przysięg ale ta była wyjątkowa. Na ludzi, którzy 16 dni w wojsku? Szacun i to wielki!!! A skąd tyle narodu???
 • "Czadmen" dnia 24 września 2017 o godzinie 19:28:13 napisał:
  Zamość zawsze stał wojskiem i też stał kiedyś obroną terytorialną!!! Kiedyś była 3 Zamojska Brygada Obrony Terytorialnej a cieszę się, że będzie tutaj 25 batalion lekkiej piechoty. Niech się rozija i niech nabiera rumieńców. ja już stary dziad i nie nadaję się do wojska, ale kibicuję naszemu zamojskiemu batalionowi OT. Trzymajcie się dziewczyny i chłopaki!!
 • "ktoś" dnia 24 września 2017 o godzinie 19:52:10 napisał:
  Lepiej dla nas wszystkich żeby żadne nasze wojska nigdy nie musiały być używane. Zrezygnowano z powszechnego poboru i niestety chyba trochę widać że wojsko nie ma takiej więzi ze społeczeństwem jak kiedyś. A poza tym niektórym młodym ludziom służba wojskowa sporo by dała - musieliby zdjąć wąskie rurki i ograniczyć smartfony.... Kiedyś jak ktoś nie był w woju uważano, że brakuje mu pewnej części ciała...
 • "Thomas" dnia 24 września 2017 o godzinie 19:54:49 napisał:
  Przypomina mi się to co opowiadał mój wujek - jak to było przed wojną. Nie pójście do wojska, to był wstyd, a panna nie chciała kogoś takiego za męża. Podwójne zaręczyny w czasie przysięgi to nowa tradycja i jest czego zazdrościć. Przyszłym młodym parom należy życzyć wszystkiego najlepszego.
 • "Thomas" dnia 24 września 2017 o godzinie 19:58:15 napisał:
  Daniel Czubara @ Zgadzam się, ale odbudowie polskiej armii musi towarzyszyć jednoczesna odbudowa polskiego przemysłu zbrojeniowego i uważam, że jest to wykonalne. Polska armia nie może być zaopatrywana w używane np. leopardy czy korwety, czy ta nieszczęsna łódź podwodna ze Szwecji.
 • "Daniel Czubara" dnia 24 września 2017 o godzinie 20:10:49 napisał:
  @Thomas i będzie :) Karabinki Grot są tego najlepszym przykładem.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 24 września 2017 o godzinie 20:22:26 napisał:
  Przykładem czego? Chyba megalomanii obecnego MON. Poniżej wyliczenia (nie moje) jak przepłacono za to cudo, które jeszcze nie zostało sprawdzone i dostatecznie przetestowane. Wystarczy policzyć: 1 szt. to ok. 9500 zł. czyli 2250 Euro. 1 szt. HK 416, (aktualnie wprowadzany we Francji), w zależności od źródła: 1100 do 1500 Euro/szt. Przyjmując 1300 Euro/szt. daje ok. 5500 zł./szt. HK 416. Czyli za 500 mln zł. można by kupić o ok.70 % więcej broni czyli ok. 90 000 szt HK 416.
 • "Daniel Czubara" dnia 24 września 2017 o godzinie 20:33:48 napisał:
  @ad111 a juz się bałem, że pominiesz temat milczeniem :) Chyba lepiej, że broń dla polskiego wojska wyprodukują polskie zakłady i wydane pieniądze zostaną w Polsce niż zasilą budżety zachodnich firm i państw?
 • "OT" dnia 24 września 2017 o godzinie 21:05:03 napisał:
  mega plus dla OT. nie ma co tu się rozpisywać. klasa......
 • "Czadmen" dnia 24 września 2017 o godzinie 21:08:33 napisał:
  @ad111 - skończ pajacowanie. Twoje pseudonaukowe wywody nijak się nie mają do rzeczywistości. Ochłoń wreszcie i zrozum, że nikt już nie zwraca uwagi na Twoje wywody. Ponad 230 ludi złożyło w Zamościu przysięgę i następni czekają na szkolenie w październiku. Przyjmij wreszcie te uwagi do wiadomości. Chcesz tego czy nie w Zamościu jest kolejny batalion!!! I duma mnie, Zamościanina rozpiera że tak jest. A Ty generalnie ad111 to jak nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj głosu!!!
 • "Thomas" dnia 24 września 2017 o godzinie 21:15:57 napisał:
  ad000@ Nie siej człowieku fermentu. I może jeszcze łaskawie sprzedadzą lub nie sprzedadzą nam amunicje do tych karabinków. Lub tak jak z karakalami cyt. "Jak donosi portal Defence24 Kuwejt zakupi 24 śmigłowce Airbus Helicopters H225M Caracal za cenę ok. 1 miliarda euro. Polska zamierza kupić 50 śmigłowców (w tym 16 w tańszej wersji transportowej) za 13 miliardów złotych co po obecnym kursie dolara będzie kosztować polskiego podatnika ok 3,5 miliarda dolarów. Jak łatwo obliczyć śmigłowiec dla Kuwejtu będzie kosztował ok 46 milionów dolarów a dla Polski aż 70 milionów. Przepłacamy zatem ok. 35% ceny za jaką śmigłowce (w wersji bojowej) kupią Kuwejtczycy. źródło: https://www.salon24.pl/u/fagot21/654186,polska-przeplacila-za-caracale ) Tak więc ad11 tego twojego sączącego jadu, jaki wylewasz na kościół, czy na PiS nie da się słuchać.
 • "Thomas" dnia 24 września 2017 o godzinie 21:19:50 napisał:
  Daniel Czubara@ My musimy mieć swój przemysł zbrojeniowy, karabiny Krab jak słusznie pan zauważył są i będą produkowane w Polsce i na tym zarobi nasz przemysł.
 • "Thomas" dnia 24 września 2017 o godzinie 21:20:33 napisał:
  Grot nie krab :(
 • "Tomasz Dudek" dnia 24 września 2017 o godzinie 21:43:12 napisał:
  Brawo dla żołnierzy WOT, brawo dla wszystkich terytorialsów za to, że poświecają swój czas. Brawo dla 25 BLP !!!
 • "ad111" dnia 24 września 2017 o godzinie 22:06:29 napisał:
  Brak wyszkolenia i przepłacona oraz niesprawdzona broń. Brawo! Brawo! Jest się z czego cieszyć. A od Redaktora oczekiwałbym wnikliwości, a nie laurek i nieudolnych prób dyskredytacji adwersarza. Ta koncepcja padnie pewnie za jakiś czas jak swego czasu NSR. Szkoda tylko zapału młodych ludzi, szkoda zmarnowanych pieniędzy i szkoda kolejnych lat zmarnowanych na mrzonki MON, gdy wojska operacyjne słabną pod względem technicznym i kadrowym. Dla chętnych trochę opinii tych co się znają http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/generalowie-krytycznie-o-wojskach-obrony-terytorialnej/52knmdf
 • "Thomas" dnia 24 września 2017 o godzinie 22:21:55 napisał:
  Onet i wszystko jasne. Onet to niemiecki portal. Ale żeby nie być takim okrutnym poczytaj sobie o Bundeswerze - teraz Niemcy mówią głośno o odbudowie swojej armii i jak myślisz, kto będzie łownym dostawcą broni? Czyli dla tego gada ważne jak inny gada. Nie mam nic przeciwko onetowi czy newsweekowi - dlatego, że dla higieny umysłu trzeba czytać wszystko.
  R E K L A M A
 • "Ręce opadaja" dnia 25 września 2017 o godzinie 2:13:17 napisał:
  Thomas @ kraby też.
 • "ad111" dnia 25 września 2017 o godzinie 8:12:19 napisał:
  A generałowie też niemieccy? No i opinie rekrutów tuż po przysiędze sa ważniejsze od ludzi, którzy całe swoje zawodowe życie spędzili w armii i zdobyli szlify generalskie, dowodzili misjami zagranicznymi współpracując z NATO. Gratuluję merytorycznej argumentacji i samozadowolenia.
 • "TIR" dnia 25 września 2017 o godzinie 11:58:36 napisał:
  Panie redaktorze nie wiem czy już się Pan zorientował , że swoim wpisem udowodnił Pan jak bardzo nie rozumie zasad gospodarki rynkowej. Można oczywiście spierać się nad jakością poszczególnej broni , nie ma w tym nic złego. Nie wiem która jest lepsza, ponieważ nie znam się na tym ale na pewno nie można używać takich argumentów jak to uczynił Pan redaktor . Idąc Pana tokiem rozumowania to nie ma nic złego w tym , ze znacznie przepłacamy za uzbrojenie jeżeli tylko zakupu dokonujemy w rodzimych zakładach , ponieważ tym samym zasilamy nasz budżet. Ale absurd ! No cóż może jest pan dobrym redaktorem ale ( bez urazy) Pana wiedza ekonomiczna jest na niskim poziomie.
 • "Daniel Czubara" dnia 25 września 2017 o godzinie 14:39:28 napisał:
  @TIR gubisz się w wątku. Ja nie bawię się w ekonomię, tylko preferuję patriotyzm gospodarczy - lubię polskie produkty, te lokalne zwłaszcza. Tak samo chciałbym by broń dla polskiego wojska produkowały polskie zakłady. Co do ceny. Jeśli broń ma być dobra, to na bezpieczeństwie państwa nie ma co oszczędzać. Grunt to jakość.
 • "SPAN" dnia 25 września 2017 o godzinie 17:00:14 napisał:
  @ad111 - nie lubię Cie!!!
 • "ad111" dnia 25 września 2017 o godzinie 18:39:13 napisał:
  Można się obrażać na fakty i na osoby głoszące fakty, ale taka postawa nie zmieni faktów. Nie musisz mnie lubić i mówiąc szczerze nic mnie to nie obchodzi. Mnie obchodzą pieniadze podatników (czyli moje też), które lekką ręką są wywalane na nierealne wizje tego, czy innego polityka.
 • "SPAN" dnia 26 września 2017 o godzinie 17:23:44 napisał:
  @ad111 - Jeszcze bardziej Ciebie nie lubię....
 • "ktoś" dnia 27 września 2017 o godzinie 16:28:06 napisał:
  Po co tyle wojska ? To są pieniądze wyrzucane w błoto, trzeba dążyć do pokoju a nie zbroić się, lepiej drogi budować za te pieniądze, unowocześniać służbę zdrowia, budować nowe szpitale i placówki służby zdrowia bo warunki leczenia w Polsce są tragiczne.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny