Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja25 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Przyłapani przy śmietniku

fot. zamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

W grudniu 2018 r. Miasto Zamość kupiło przenośną kamerę, która reaguje na ruch, pracuje w dzień i w nocy. Kamera monitoruje miejsca, w których są ustawione pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, ponieważ część mieszkańców miasta nie segreguje odpadów zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Zamość. Pisaliśmy o kamerze TUTAJ.

Problem został zauważony, gdyż niejednokrotnie w pojemnikach lub obok nich, znajdowano meble, gruz, opony, odpady wielkogabarytowe – które powinny trafiać do PSZOK-u. Kamera pracowała w tych miejscach, gdzie pojawiły się wątpliwości co do poprawnej segregacji odpadów przez kilka miesięcy, w tym czasie udało się zarejestrować właśnie takie przypadki.

Nagrania z przenośnej kamery zostały przekazane Straży Miejskiej, obecnie prowadzone są postępowania administracyjne w celu ukarania osób podrzucających odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Przypominamy, po raz kolejny, mieszkańcom naszego miasta, o obowiązku segregowania odpadów w prawidłowy sposób. – informuje Magistrat.

Na terenie miasta ustawione są pojemniki na odpady segregowane dla 4 frakcji odpadów komunalnych (wkrótce będzie ich 5) tzn. papieru i tektury, szkła bezbarwnego, szkła kolorowego oraz metalu, opakowań wielomateriałowych i tworzyw sztucznych.

Niewłaściwa segregacja powoduje wiele problemów i dodatkowe koszty. Cześć osób nie wie również że do pojemników na plastik, metale, opakowania wielomateriałowe i tworzywa sztuczne nie można wrzucać nieopróżnionych butelek, kartonów, puszek ani opakowań po olejach spożywczych, silnikowych, smarach, farbach, opakowań po lekach, puszek po farbach, lakierach i środkach chemicznych (np. owadobójczych), styropianu i gumy. Niektóre zanieczyszczone odpady nie nadają się do recyklingu, jak np. pudełka po pizzy i ciastach, na których osadził się tłuszcz. 

Czy chcemy płacić coraz więcej za odbiór śmieci?

Również pozostawianie w sąsiedztwie pojemników pozostałych rodzajów odpadów np. zielonych (trawa, gałęzie, liście), zużytych opon, odpadów wielkogabarytowych, odpadów rozbiórkowych, elektrośmieci czy innych zmieszanych odpadów powoduje tworzenie się dzikich wysypisk śmieci. Służby przypominają – Takie zachowanie prowadzi do generowania wyższych kosztów odbioru odpadów oraz problemów z ich późniejszym zagospodarowaniem, a wyrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, grozi mandatem karnym.

Urząd Miasta poinformował o zmianie godzin otwarcia PSZOK-ów w soboty. – Od 2 maja Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowane w Zamościu przy Drodze Męczenników Rotundy 2 oraz przy Alejach I-go Maja 16, czynne będą dłużej tj. od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00 i tam należy dostarczyć odpady zbierane selektywnie m.in. zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, baterie, akumulatory, odpady wielkogabarytowe, odpady zielone, odpady ulegające biodegradacji, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, odzież i tekstylia, chemikalia. – warto pomyśleć o środowisku i kosztach odbioru śmieci.

Podobne tematy:

Czy właściwie segregujesz śmieci?

Gospodarka odpadami coraz droższa

Zamość: Wynosisz śmieci? Ktoś będzie cię miał na oku! Przenośna kamera przy śmietnikach

Piotr Zając: „Miasto od lat dopłaca z budżetu do gospodarki odpadami…”

 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych:

POJEMNIKI NALEŻY WYSTAWIĆ NAJPÓŹNIEJ DO GODZ 6:00 W DNIU ODBIORU
Prosimy o napisanie numeru posesji na pojemniku w przypadku braku oznakowania budynku mieszkalnego.
HARMONOGRAM ODBIORU TWORZYW SZTUCZNYCH I METALU ZBIERANYCH W WORKACH W ZABUDOWIE JEDNORODZINNEJ – MIASTO ZAMOŚĆ, 2019r.
OSIEDLA I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Osiedle Majdan, Osiedle Kilińskiego, Osiedle Powiatowa   1   1   3 1 1   1   2
Osiedle Świętego Piątka   4   2   4 2 2   2   3
Osiedle Orzeszkowej-Reymonta, Osiedle Janowice   11   5   7 5 7   7   6
Osiedle Promyk, Osiedle Zamczysko   4   2   4 2 2   2   3
Osiedle Karolówka, Osiedle Stare Miasto, Osiedle Błonie   5   3   5 3 5   3   4
Osiedle Partyzantów, Osiedle Słoneczny Stok, Osiedle Nowe Miasto, Osiedle Zamoyskiego, Osiedle Rataja   6   4   6 4 6   4   5
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I „ELEKTROŚMIECI” W ZABUDOWIE JEDNORODZINNEJ (marzec, wrzesień) – MIASTO ZAMOŚĆ, 2019r.
OSIEDLA I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Osiedle Majdan, Osiedle Kilińskiego, Osiedle Powiatowa 29   1           2      
Osiedle Świętego Piątka 18   6           3      
Osiedle Orzeszkowej-Reymonta, Osiedle Janowice 24   7           4      
Osiedle Promyk, Osiedle Zamczysko 30   6           3      
Osiedle Karolówka, Osiedle Stare Miasto, Osiedle Błonie 29   5           6      
Osiedle Partyzantów, Osiedle Słoneczny Stok, Osiedle Nowe Miasto, Osiedle Zamoyskiego 17   4           5      
Osiedle Rataja 31   7           2      
TERMINY ODBIORU CHOINEK W MIESIĄCU STYCZNIU
Selektywnie zbierane odpady komunalne przyjmuje PSZOK (http://www.pgk.zamosc.pl/pszok-punkty-selektywnego-zbierania-odpadow-komunalnych-w-zamosciu/ )
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zamościu
Zakład Transportu Odpadów ul. Droga Męczenników Rotundy 2, 22-400 Zamość tel. 84 616 92 77 do – 79 www.pgk.zamosc.pl
 

Plik z harmonogramem DO POBRANIA TUTAJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "zdrovit" dnia 25 kwietnia 2019 o godzinie 8:58:56 napisał:
    Jaki problem, żeby tak duża firma jak PGK ustaliła harmonogram na poszczególnych osiedlach i dużym samochodem zabierała odpady wielkogabarytowe, choćby stare meble i sprzęt RTV AGD. To można przerobić i uzyskać z tego dodatkowy dochód. Nie, posadźmy kogoś w dwóch punktach niech siedzą i czekają... zdrovit
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018