R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćDaniel Czubara7 sierpnia 2017 FACEBOOK | 3989 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: Przybywa inwestorów w podstrefie

Podstrefa ekonomiczna w Zamościu, źródło: Urząd Marszałkowski WL

R E K L A M A    B O A R D

W czerwcu w Zamojskiej Podstrefie Ekonomicznej ulokowała się firma MASKET Piotr Poznański, jeden z czołowych producentów mebli, a już wkrótce – jak informują władze Zamościa – możemy spodziewać się kolejnych inwestorów.

W przyszłym roku na terenie podstrefy powstaną kolejne dwa zakłady: przetwórnia owocowo-warzywna (firma BEANS Polska) oraz zakład produkujący różnego typu elementy na potrzeby elektroniki przemysłowej, telekomunikacji i radiokomunikacji (firma Nowak Technologie) – informują władze miasta Zamość w sierpniowym wydaniu Biuletynu Miejskiego. Ponadto trwają też rozmowy z inwestorem z branży meblarskiej, który jest zainteresowany zakupem działki o powierzchni 4 ha. Planowany termin ogłoszenia przetargu to wrzesień 2017 roku.

Jak informują władze miasta, z danych dotyczących 2016 roku i I kwartału 2017 r. wynika, że miasto Zamość otrzymało droga mailową 24 zapytania inwestycyjne, w tym 15 od podmiotów z kapitałem zagranicznym. Warto zaznaczyć, że największym zainteresowaniem cieszyły się tereny inwestycyjne powyżej 4 ha.

Średnia poszukiwana powierzchnia gruntu pod inwestycje to 7,63 ha. Wśród zainteresowanych podmiotów dominują firmy z branży: rolno-spożywczej, motoryzacyjnej i budowlanej.

W Polsce funkcjonuje 14 specjalnych stref ekonomicznych. Podstrefa Zamość została utworzona w 2009 roku jako część Specjalnej Strefy Ekonomicznej “EURO-PARK” Mielec.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na terenie Podstrefy Zamość ulokować swoją działalność mogą liczyć na regionalną pomoc publiczną w postaci zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów realizacji nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy.

Jedynie na obszarze Polski Wschodniej, w tym na terenie SSE “EURO-PARK” Mielec wynoszą one: 50% dla inwestorów dużych, 60% dla średnich i 70% dla małych.

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Z124" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 12:23:41 napisał:
  Jak nie było czego się przyczepić Prezydenta, to mówiono:" wysokie bezrobocie w mieście", na zasadzie "a u was murzynów biją". Dziś ten argument odpada, bo to pierwszy z prezydentów miasta, który ściąga inwestorów, nie tylko od handlu.
  5
  5
  R E K L A M A
 • "Bart" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 12:55:35 napisał:
  Nie umniejszam roli PAW, lecz sugerowałbym również zwrócenie uwagi na heroiczną pracę p. Tomasza Kossowskiego. Zmienia się również otoczenie, w którym funkcjonuje Zamość. Zapełniają się inne SSE, inwestycje zaczynają się przesuwać w miarę budowy (roz)budowy dróg S-17, S-19, A$, inwestycje w Lublinie również oddziałują na region. Po prostu najbliższe lata to pewny rozwój ściany wschodniej, gdyż Polska Zachodnia a teraz centralna już kończy budowy dróg czy inne czynniki rozwojogenne.
  6
  3
 • "ad111" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 13:11:31 napisał:
  http://stopa.pup-zamosc.pl/stopa/stopa_17.html
  3
  2
 • "Z233" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 13:33:28 napisał:
  @Z124 naturalna kolej rzeczy, poprzednik załatwił podstrefę, wydzielił tereny, zbudował infrastrukturę. Debilem trzeba by być żeby nie przyjąć inwestorów którzy się pytają o miejsce. Zwrot "ściąga inwestorów" oznacza że robi to aktywnie. W mojej ocenie to kłamstwo bo ani o tej aktywności nie słychać, ani jej nie widać. Cóż takiego zrobił PAW czy Kossowski poza organizacją festynów (które inwestorów nie ściągają, chyba że detalicznych) by tych inwestorów ściągnąć. Spójrzcie to są głównie firmy z Zamościa lub okolić. M Planeta, Cyberteam, BEANS Polska (lokalny król fasoli)... propaganda przedwyborcza i tyle.
  9
  4
 • "Z124" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 14:34:45 napisał:
  No cóż, konkurencję polityczną, jak zwykle zawiść zżera, i tyle.
  0
  5
 • "ak" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 14:39:56 napisał:
  Nie przesadzajmy z rolą prezydentów czy też autostrad. Po prostu szympansy zwani inwestorami, jak też władze warszawsko-poniemieckiego państwa, doszli do słusznego wniosku, że albo inwestycje zaczną być lokowane na wschodzie, albo, w aktualnej sytuacji na rynku pracy, nie będzie ich nigdzie.
  1
  4
 • "Z124" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 19:38:23 napisał:
  Niestety w kapitalizmie, to właśnie od tych "szympansów" zależy powodzenie wielu ludzi. Lepiej nich inwestują, organizują pracę, wtedy ludzie będą zarabiali na chleb.
  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny