R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćDaniel Czubara7 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy ()

Zamość: Przybywa inwestorów w podstrefie

Podstrefa ekonomiczna w Zamościu, źródło: Urząd Marszałkowski WL
R E K L A M A    B O A R D

W czerwcu w Zamojskiej Podstrefie Ekonomicznej ulokowała się firma MASKET Piotr Poznański, jeden z czołowych producentów mebli, a już wkrótce – jak informują władze Zamościa – możemy spodziewać się kolejnych inwestorów.

W przyszłym roku na terenie podstrefy powstaną kolejne dwa zakłady: przetwórnia owocowo-warzywna (firma BEANS Polska) oraz zakład produkujący różnego typu elementy na potrzeby elektroniki przemysłowej, telekomunikacji i radiokomunikacji (firma Nowak Technologie) – informują władze miasta Zamość w sierpniowym wydaniu Biuletynu Miejskiego. Ponadto trwają też rozmowy z inwestorem z branży meblarskiej, który jest zainteresowany zakupem działki o powierzchni 4 ha. Planowany termin ogłoszenia przetargu to wrzesień 2017 roku.

Jak informują władze miasta, z danych dotyczących 2016 roku i I kwartału 2017 r. wynika, że miasto Zamość otrzymało droga mailową 24 zapytania inwestycyjne, w tym 15 od podmiotów z kapitałem zagranicznym. Warto zaznaczyć, że największym zainteresowaniem cieszyły się tereny inwestycyjne powyżej 4 ha.

Średnia poszukiwana powierzchnia gruntu pod inwestycje to 7,63 ha. Wśród zainteresowanych podmiotów dominują firmy z branży: rolno-spożywczej, motoryzacyjnej i budowlanej.

W Polsce funkcjonuje 14 specjalnych stref ekonomicznych. Podstrefa Zamość została utworzona w 2009 roku jako część Specjalnej Strefy Ekonomicznej “EURO-PARK” Mielec.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na terenie Podstrefy Zamość ulokować swoją działalność mogą liczyć na regionalną pomoc publiczną w postaci zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów realizacji nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy.

Jedynie na obszarze Polski Wschodniej, w tym na terenie SSE “EURO-PARK” Mielec wynoszą one: 50% dla inwestorów dużych, 60% dla średnich i 70% dla małych.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Z124" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 12:23:41 napisał:
  Jak nie było czego się przyczepić Prezydenta, to mówiono:" wysokie bezrobocie w mieście", na zasadzie "a u was murzynów biją". Dziś ten argument odpada, bo to pierwszy z prezydentów miasta, który ściąga inwestorów, nie tylko od handlu.
  5
  5
  R E K L A M A
 • "Bart" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 12:55:35 napisał:
  Nie umniejszam roli PAW, lecz sugerowałbym również zwrócenie uwagi na heroiczną pracę p. Tomasza Kossowskiego. Zmienia się również otoczenie, w którym funkcjonuje Zamość. Zapełniają się inne SSE, inwestycje zaczynają się przesuwać w miarę budowy (roz)budowy dróg S-17, S-19, A$, inwestycje w Lublinie również oddziałują na region. Po prostu najbliższe lata to pewny rozwój ściany wschodniej, gdyż Polska Zachodnia a teraz centralna już kończy budowy dróg czy inne czynniki rozwojogenne.
  6
  3
 • "ad111" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 13:11:31 napisał:
  http://stopa.pup-zamosc.pl/stopa/stopa_17.html
  3
  2
 • "Z233" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 13:33:28 napisał:
  @Z124 naturalna kolej rzeczy, poprzednik załatwił podstrefę, wydzielił tereny, zbudował infrastrukturę. Debilem trzeba by być żeby nie przyjąć inwestorów którzy się pytają o miejsce. Zwrot "ściąga inwestorów" oznacza że robi to aktywnie. W mojej ocenie to kłamstwo bo ani o tej aktywności nie słychać, ani jej nie widać. Cóż takiego zrobił PAW czy Kossowski poza organizacją festynów (które inwestorów nie ściągają, chyba że detalicznych) by tych inwestorów ściągnąć. Spójrzcie to są głównie firmy z Zamościa lub okolić. M Planeta, Cyberteam, BEANS Polska (lokalny król fasoli)... propaganda przedwyborcza i tyle.
  9
  4
 • "Z124" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 14:34:45 napisał:
  No cóż, konkurencję polityczną, jak zwykle zawiść zżera, i tyle.
  0
  5
 • "ak" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 14:39:56 napisał:
  Nie przesadzajmy z rolą prezydentów czy też autostrad. Po prostu szympansy zwani inwestorami, jak też władze warszawsko-poniemieckiego państwa, doszli do słusznego wniosku, że albo inwestycje zaczną być lokowane na wschodzie, albo, w aktualnej sytuacji na rynku pracy, nie będzie ich nigdzie.
  1
  4
 • "Z124" dnia 7 sierpnia 2017 o godzinie 19:38:23 napisał:
  Niestety w kapitalizmie, to właśnie od tych "szympansów" zależy powodzenie wielu ludzi. Lepiej nich inwestują, organizują pracę, wtedy ludzie będą zarabiali na chleb.
  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
perła 12 minut temu
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny