Flesz | ZamośćRedakcja18 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Przemoc wobec dzieci – „Klaps to nie rozwiązanie”

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zamościu prowadzi kampanie informacyjną przeciwdziałania przemocy wobec dzieci – „Klaps to nie rozwiązanie” skierowaną do mieszkańców Miasta Zamość.

Kampania ma na celu podniesienie świadomości społecznej mieszkańców Zamościa na temat szkodliwych skutków stosowania aktów przemocy wobec dzieci. Poniżej więcej informacji przygotowanych przez OIK na temat kampanii:

Przysłowiowy klaps, który często jest bagatelizowanym zachowaniem wobec dziecka może mieć niekorzystny wpływ na rozwój dziecka o czym rodzice często zapominają lub nie wiedzą.

Warto wspomnieć o tym, że klaps utożsamiany z metodą wychowawczą jest tak naprawdę wyrazem bezsilności oraz braku pomysłu jak reagować na negatywne zachowanie dzieci. Warto pamiętać wówczas o tym, że niesforność i nieposłuszeństwo dziecka nie są wyrazem złośliwości lecz wyrazem jego naturalnej ciekawości świata, potrzeby ruchu czy zabawy. Wymierzanie w takiej sytuacji klapsa jako kary dla dziecka będzie czynem niezrozumiałym i oderwanym od kontekstu sytuacji w której się znalazło. W sytuacjach kiedy rodzice nie widzą jak lub nie potrafią poradzić sobie z zachowaniem dziecka najczęściej wtedy upominają dziecko warto wówczas sprawdzić czy słowa, które rodzic używa są zrozumiałe dla dziecka. Ważne jest aby okazywać dziecku miłość poprzez uważne słuchanie tego co mówi, okazywanie mu szacunku tak jak dorosłej osobie a także brania jego zdania pod uwagę.

Trzeba pamiętać, że bardzo ważne w wychowaniu jest rozmowa na temat emocji jakie dziecko przeżywa. Zapewnij je, że silne uczucia nie są czymś złym, jeśli wyraża się je w odpowiedzi sposób. Drugim filarem prawidłowego wychowania jest wprowadzanie w życie rodzinne jasnych i zrozumiałych dla dziecka zasad, które będą stanowić granice będące jednym z czynników poczucia bezpieczeństwa. Warto pamiętać , że pochwały oparte na zasobach dziecka będą budowały realistyczne poczucie własnej wartości i zachęcały je do podejmowania nowych wyzwań i wkładania większego wysiłku podczas wywiązywania się ze swoich obowiązków.

Bardzo ważne w wychowywaniu dzieci jest to aby rodzice pamiętali o swoich potrzebach w przeciwnym razie mogą doświadczać frustracji i w związku z tym mogą to przerzucać na swoje dzieci. Należy pamiętać, że dzieci są bardzo uważnymi obserwatorami i słuchaczami i dlatego, też należy dawać im dobry przykład.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Zamościu przy ul. Kilińskiego 32 lub pod numerem telefonu 84 641 21 21

Kampania finansowana jest z Budżetu Miasta Zamość, Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Krzychu
serio zanim władza cokolwiek zrobi ze s...
ak
Co do slamsów to zastanawiałem się cz...
ja
a co mnie to? chełmn na roztoczu? dziwn...
Poprawcie błę...
"doprowadziła do zdarzenia z jadącym w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018