Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja6 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Przed nami Zamojski Festiwal Kultury „arte, musica, cultura e”

Koncert grupy VOX z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu, muzyka Beatlesów, degustacja kuchni włoskiej i prezentacja sztuki ze słonecznej Italii – tak w wielkim skrócie przedstawia się 12. edycja Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte, cultura, musica e”.

Festiwal praktycznie już trwa. Szczegóły można poznać w programie poniżej tekstu. Kulminacyjnymi punktami wydarzenia będą koncerty. 9 czerwca na Rynku Wielkim zagra bardzo dobrze znana zamościanom grupa VOX.

Historia grupy zaczęła się w 1978 w Lublinie, kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet wokalny Vox w składzie: Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski oraz kuzyni Witold Paszt i Jerzy Słota. Jego członkowie występowali wcześniej w amatorskich i półzawodowych zespołach, m.in. „Victoria Singers”, „Rh−” i „Sektor A”. Zanim pojawił się na estradzie przez kilka miesięcy zespół pracował z choreografem, kostiumologiem, lektorem języka angielskiego i reżyserem przygotowując debiutancki repertuar. Po raz pierwszy wystąpił przed publicznością w kwietniu 1979 r. na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu. Kwartet uczestniczył w radiowym plebiscycie Studia Gama oraz występował na krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki. Wizytówką stał się „Bananowy song”.

Na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 r. zespół otrzymał I Nagrodę Dnia Płytowego i Nagrodę Publiczności za wykonanie piosenki „Bananowy song”. Płyta „Monte Carlo Is Great” sprzedała się w nakładzie ponad 400 tys. egzemplarzy. W tym samym roku zespół zdobył Grand Prix na festiwalu Bratysławska Lira, a w 1982 roku – główną nagrodę w Rostocku.

Vox wygrywał plebiscyty radiowe, telewizyjne i prasowe. Koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Na jego repertuar składały się ballady, pieśni gospel, standardy jazzowe, utwory pop i funk. W 1987 r. po rozstaniu z Ryszardem Rynkowskim do zespołu dołączył Dariusz Tokarzewski. Od 1996 roku grupa występuje jako tercet bez Andrzeja Kozioła. Po tych przetasowaniach skład zespołu przedstawia się następująco: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota. W 2013 roku zespół otrzymał nagrodę „Ikona Festiwalu Opole – Nagrodę Honorową Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A., Prezydenta Miasta Opole oraz Dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu”.

W 2014 roku grupa Vox obchodziła jubileusz 35-lecia pracy na estradzie. Zespół wystąpił podczas koncertu SuperPremiery na LI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonał wraz z projektem Legendarne Melodie utwór „Tęczowy most”.

Z kolei 10 czerwca wystąpi zespół The Back Wards, który zagra największe przeboje Beatlesów.

Poza muzyką festiwal pozwala zapoznać się z włoską kuchnią i sztuką. Gdzie można spotkać konkretne atrakcje dowiecie się z poniższego programu.

PROGRAM:

Sobota 9 czerwca godz 20:30, Rynek Wielki
Zespół VOX i Goście (Magdalena Tul, Martin Fitch, Zuzanna Makowska)

Niedziela 10 czerwca godz 20:30, Rynek Wielki
THE BACKWARDS – WORLD BEATLES SHOW
najlepszy na Świecie zespół wiernie odtwarzający muzykę The Beatles!

Artystom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
pod dyrekcją
Tadeusza Wicherka

prowadzenie koncertów
Paweł Sztompke

06 czerwca
Morandówka
miraż kuchni polsko-włoskiej

Arte Hotel
ToskaniArte – Wystawa Sztuki Współczesnej artystów z Toskanii – Performance Connessioni (Francesco Siani) godz. 16:00 Rynek Wielki

07 czerwca
Corner Pub
koncert na żywo

Wrota Kultury
show kulinarne, pokaz z degustacją spaghetti

08-10 czerwca
Hotel Senator
włoskie smaki z włoską muzyką

08 czerwca
Zamojska Aleja Sław

08 czerwca
ArteHotel
ToskaniArte – Wystawa Sztuki Współczesnej artystów z Toskanii – Wernisaż godz. 19:00, ArteHotel

08 czerwca
Zamojska Arlekinada

Piwiarnia Warecka
karaoke z muzyką włoską 21:30-22:30

09 czerwca
Performance muzyczno-wizualny Continuum (Joanna Brześcińska-Riccio, Giuseppe Joh Capozzolo) – godz. 20:00 Jazz Club Kosz

09-10 czerwca
Bistro Zamościanka – nauka włoskiego dla dzieci, pieczenie pizzy, godz. 11:00 – 12:00

06,08,09 czerwca
Arte Hotel
Wystawa Sztuki Współczesnej ToskaniArte

CKF Stylowy w Zamościu proponuje projekcje filmu pt.”Made in Italy” w terminie od 8 do 14 czerwca o godzinie 19.30.
„Made in Italy” to brawurowe wyznanie miłości do własnego kraju. Film na podstawie scenariusza i z muzyką Luciano Ligabue opowiada o Riko, zwykłym, uczciwym obywatelu, który stara się pokonać problemy w pracy i życiu prywatnym. Codzienność przytłacza, ale bohater filmu robi wszystko, żeby stać się panem własnego losu. Próbuje ratować małżeństwo, znaleźć prawdziwych przyjaciół, nie chce sprzedać domu… Życie to gra – warto zrobić wszystko, żeby ją wygrać.
Obsada: Stefano Accorsi, Kasia Smutniak, Fausto Maria Sciarappa
Scenariusz i reżyseria: Luciano Ligabue
Komediodramat, produkcja: Włochy, czas trwania : 100 minut.
Ceny biletów zgodne z cennikiem kina.

ZAMOJSKIE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ I HISTORYCZNEJ
– organizacja bezpłatnego zwiedzania miasta „Szlakiem Włoskim” w dniach 04.06 oraz 07.06.2018;
– warsztaty tworzenia masek weneckich dla dzieci w wieku przedszkolnym w dniu 05.06.2018
– organizację konkursu plastycznego „Włoskie Skojarzenia” dla dzieci klas I-III SP. (rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 07.06.2018r.)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Tutejszy 37 minut temu
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
ja 54 minuty temu
Ja jadę, byłam na spotkaniu z Biedroni...
Buhaha
Nie do was wysłał tylko do wszystkich ...
K
Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjaz...
zibi
to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to ...
KL
Taki wyjazd powinien odbyć się na rowe...
PK
W sumie Biedroń odbierze głosy PO-KO i...
Umowa Biedronia (UB) - koleś jest tak p...
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama