Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja6 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Przed nami Zamojski Festiwal Kultury „arte, musica, cultura e”

R E K L A M A    B O A R D

Koncert grupy VOX z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu, muzyka Beatlesów, degustacja kuchni włoskiej i prezentacja sztuki ze słonecznej Italii – tak w wielkim skrócie przedstawia się 12. edycja Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte, cultura, musica e”.

Festiwal praktycznie już trwa. Szczegóły można poznać w programie poniżej tekstu. Kulminacyjnymi punktami wydarzenia będą koncerty. 9 czerwca na Rynku Wielkim zagra bardzo dobrze znana zamościanom grupa VOX.

Historia grupy zaczęła się w 1978 w Lublinie, kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet wokalny Vox w składzie: Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski oraz kuzyni Witold Paszt i Jerzy Słota. Jego członkowie występowali wcześniej w amatorskich i półzawodowych zespołach, m.in. „Victoria Singers”, „Rh−” i „Sektor A”. Zanim pojawił się na estradzie przez kilka miesięcy zespół pracował z choreografem, kostiumologiem, lektorem języka angielskiego i reżyserem przygotowując debiutancki repertuar. Po raz pierwszy wystąpił przed publicznością w kwietniu 1979 r. na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu. Kwartet uczestniczył w radiowym plebiscycie Studia Gama oraz występował na krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki. Wizytówką stał się „Bananowy song”.

Na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 r. zespół otrzymał I Nagrodę Dnia Płytowego i Nagrodę Publiczności za wykonanie piosenki „Bananowy song”. Płyta „Monte Carlo Is Great” sprzedała się w nakładzie ponad 400 tys. egzemplarzy. W tym samym roku zespół zdobył Grand Prix na festiwalu Bratysławska Lira, a w 1982 roku – główną nagrodę w Rostocku.

Vox wygrywał plebiscyty radiowe, telewizyjne i prasowe. Koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Na jego repertuar składały się ballady, pieśni gospel, standardy jazzowe, utwory pop i funk. W 1987 r. po rozstaniu z Ryszardem Rynkowskim do zespołu dołączył Dariusz Tokarzewski. Od 1996 roku grupa występuje jako tercet bez Andrzeja Kozioła. Po tych przetasowaniach skład zespołu przedstawia się następująco: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota. W 2013 roku zespół otrzymał nagrodę „Ikona Festiwalu Opole – Nagrodę Honorową Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A., Prezydenta Miasta Opole oraz Dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu”.

W 2014 roku grupa Vox obchodziła jubileusz 35-lecia pracy na estradzie. Zespół wystąpił podczas koncertu SuperPremiery na LI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonał wraz z projektem Legendarne Melodie utwór „Tęczowy most”.

Z kolei 10 czerwca wystąpi zespół The Back Wards, który zagra największe przeboje Beatlesów.

Poza muzyką festiwal pozwala zapoznać się z włoską kuchnią i sztuką. Gdzie można spotkać konkretne atrakcje dowiecie się z poniższego programu.

PROGRAM:

Sobota 9 czerwca godz 20:30, Rynek Wielki
Zespół VOX i Goście (Magdalena Tul, Martin Fitch, Zuzanna Makowska)

Niedziela 10 czerwca godz 20:30, Rynek Wielki
THE BACKWARDS – WORLD BEATLES SHOW
najlepszy na Świecie zespół wiernie odtwarzający muzykę The Beatles!

Artystom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
pod dyrekcją
Tadeusza Wicherka

prowadzenie koncertów
Paweł Sztompke

06 czerwca
Morandówka
miraż kuchni polsko-włoskiej

Arte Hotel
ToskaniArte – Wystawa Sztuki Współczesnej artystów z Toskanii – Performance Connessioni (Francesco Siani) godz. 16:00 Rynek Wielki

07 czerwca
Corner Pub
koncert na żywo

Wrota Kultury
show kulinarne, pokaz z degustacją spaghetti

08-10 czerwca
Hotel Senator
włoskie smaki z włoską muzyką

08 czerwca
Zamojska Aleja Sław

08 czerwca
ArteHotel
ToskaniArte – Wystawa Sztuki Współczesnej artystów z Toskanii – Wernisaż godz. 19:00, ArteHotel

08 czerwca
Zamojska Arlekinada

Piwiarnia Warecka
karaoke z muzyką włoską 21:30-22:30

09 czerwca
Performance muzyczno-wizualny Continuum (Joanna Brześcińska-Riccio, Giuseppe Joh Capozzolo) – godz. 20:00 Jazz Club Kosz

09-10 czerwca
Bistro Zamościanka – nauka włoskiego dla dzieci, pieczenie pizzy, godz. 11:00 – 12:00

06,08,09 czerwca
Arte Hotel
Wystawa Sztuki Współczesnej ToskaniArte

CKF Stylowy w Zamościu proponuje projekcje filmu pt.”Made in Italy” w terminie od 8 do 14 czerwca o godzinie 19.30.
„Made in Italy” to brawurowe wyznanie miłości do własnego kraju. Film na podstawie scenariusza i z muzyką Luciano Ligabue opowiada o Riko, zwykłym, uczciwym obywatelu, który stara się pokonać problemy w pracy i życiu prywatnym. Codzienność przytłacza, ale bohater filmu robi wszystko, żeby stać się panem własnego losu. Próbuje ratować małżeństwo, znaleźć prawdziwych przyjaciół, nie chce sprzedać domu… Życie to gra – warto zrobić wszystko, żeby ją wygrać.
Obsada: Stefano Accorsi, Kasia Smutniak, Fausto Maria Sciarappa
Scenariusz i reżyseria: Luciano Ligabue
Komediodramat, produkcja: Włochy, czas trwania : 100 minut.
Ceny biletów zgodne z cennikiem kina.

ZAMOJSKIE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ I HISTORYCZNEJ
– organizacja bezpłatnego zwiedzania miasta „Szlakiem Włoskim” w dniach 04.06 oraz 07.06.2018;
– warsztaty tworzenia masek weneckich dla dzieci w wieku przedszkolnym w dniu 05.06.2018
– organizację konkursu plastycznego „Włoskie Skojarzenia” dla dzieci klas I-III SP. (rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 07.06.2018r.)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leszek
pomysł(zasłyszany) Nikodema Dyzmy,...
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018