R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja26 grudnia 2017

Zamość: Przed nami Orszak Trzech Króli – zobacz kto wcieli się w role Kacpra, Melchiora i Baltazara

Orszak Trzech Króli (2017); fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Orszak Trzech Króli tuż, tuż. 6 stycznia 2018 roku przejdzie on ulicami Zamościa. Zaczynamy prezentację głównych postaci Orszaku.

KRÓL BALTAZAR IV – Bolesław Bełz

Żonaty – żona Alicja, dwoje dzieci – córka Katarzyna, syn Piotr. Pracownik Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu. Członek Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”.

Mówi: “Pełnienie funkcji Króla Baltazara po raz czwarty, traktuję jako wielkie wyróżnienie. Orszak Trzech Króli jest wspaniałą okazją do manifestowania radości z narodzin naszego Zbawiciela oraz znakiem przywiązania narodów Europy do wartości i tradycji chrześcijańskich. Jest to szczególnie istotne w obecnych czasach”.

KRÓL MELCHIOR IV – Marek Rzeźniak
Urodzony w Zamościu. Absolwent Liceum Plastycznego w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa profesora Władysława Taranczewskiego w 1969 roku. Członek ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Wieloletni nauczyciel PLSP w Zamościu. Rycerz Columba.
Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Jest autorem ponad dwudziestu wystaw indywidualnych, trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. 
Żonaty trójka dzieci, Agnieszka – artystka malarka, Natalia – aktorka, Wawrzyniec – programista, i wiolonczelista, żona Maria – kustosz Muzeum Zamojskiego, zięć Łukasz – pianista, wnuczka Stefania ma 1 rok i 4 miesięcy. 
Od trzydziestu lat związany jest ze wsią Szur koło Krasnobrodu na Roztoczu. Tam wspólnie z rodziną od 10 lat prowadzą niekomercyjną galerię sztuki, Galerię Szur, tam też powstały takie cykle jak: Strachy Polskie, Strachy Roztocza, Żywioły. Obrazy te, inspirowane są krajobrazem Roztocza z zauważeniem rzeczy, ludzi i wydarzeń.
Mówi: „ Trzej Królowie od lat dziecięcych byli dla mnie postaciami tajemniczymi, a kolęda “Mędrcy świata monarchowie” należała i nadal należy do ulubionych. Wyobraźnia przenosiła mnie w legendarną przeszłość a bogactwo strojów kontrastowało z ubogą stajenką w której narodził się Chrystus. Dotychczas uczestniczyłem w orszaku jako Rycerz Columba, a teraz kiedy mam zaszczyt zasiąść na królewskim tronie mogę powiedzieć, że marzenia z dzieciństwa się spełniają”.

KRÓL KACPER IV – Szymon Trytek
Urodzony w Zamościu. Najstarszy z trojga rodzeństwa. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, lektor w parafii pod wezwaniem Świętej Bożej Opatrzności i zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Agros” Zamość.

Mówi: „Trzej królowie od wieków uczą nas prawdziwej pokory. Mimo tego, że byli władcami całych krain, a ich bogactwa były niezmierzone, to potrafili rozpoznać Boga, mimo jego niepozornej postaci i oddać Mu należną cześć. Święto Trzech Króli to doskonały czas aby zadać sobie pytanie, czy potrafię tak jak oni zobaczyć Jezusa w drugim człowieku i okazać mu należny szacunek? Jeżeli się tego nauczymy świat na pewno stanie się lepszym miejscem”.

oprac. Małgorzata Farion

 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Dirty Harry" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 22:22:09 napisał:
  Powierzcie organizację Nowoczesnej, a króli będzie sześciu.
  6
  4
 • R E K L A M A
 • "Pamiętamy" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 7:33:49 napisał:
  Ale że Jaśku Pierdoła się nie załapał. Wszędzie taki aktywny czy to marsz czy palenie świeczek. No no
  3
  0
 • "zamościak" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 16:49:28 napisał:
  Kużwa, co mnie obchodzi z kim królowie śpią i ile dzieciarni narobili, a tym bardziej gdzie listy podpisują. Napiszcie jeszcze jakie mieli zeznania podatkowe. Celebryci czy co ? Do alei sław ich !
  1
  2
 • "byłem w Szur" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 18:12:23 napisał:
  akurat Rzeźniaka to można by dac do alei sław, chociaż nie wiem czy w całej Polsce jest sławny ale niewątpliwie talent ma
  1
  0
 • "poważnasprawa" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 19:01:12 napisał:
  Był jakiś konkurs ogłoszony na króla ? Jak nie to CBA się kłania. Gdzie ochrona rodziny królewskiej ? Będzie emerytura królewska ? Kto będzie płacił ? Mają "papiery" na króla ?
  0
  0
 • "antyklerykał" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 19:09:20 napisał:
  I tak co roku ludzie robią z siebie baranów tylko dlatego, że uwierzyli wypasionym kotabasom w ich bajanie...
  1
  4
 • "w sumie" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 19:42:32 napisał:
  to co roku moglby być kto inny królami by każdy w Zamosciu mogl się wykazac w tej materii
  0
  0
 • "Kajka" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 10:31:35 napisał:
  Do "antyklerykała" i innych syczących jadem: wy nadawalibyście się do orszaku diabelskiego. Proponuję role: antyklerykał jako Belzebub w stroju barana,reszta niech sobie wybierze- jest jeszcze do wzięcia rola Lucyfera, Rokity i innych diabłów.I jeszcze jedna refleksja; obrażacie wszystkich, którzy kultywują tę pradawną polską tradycję, ludzi aktywnych i prawych, którzy chcą się włączyć w ogólnopolską przecież akcję organizowania Orszaków Trzech Króli. Wy zaś, jak wściekłe kundle potraficie tylko ujadać i wyszczerzać spienione z wściekłości gęby. Nie musicie oglądać tej inscenizacji, zróbcie sobie orszak jak na początku było wspomniane lub wsadźcie przekrwione ślepia w telewizor i oglądajcie denne programy dostosowane do waszego poziomu.
  5
  2
 • "antyklerykał" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 13:30:49 napisał:
  Też się cieszę, że pomogłem poczuć Ci się lepiej. Nie zapomnij też o modlitwie "Prawdziwego Polaka Ktolika" https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU
  1
  3
 • "poważnasprawa" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 18:48:27 napisał:
  Jaka to polska tradycja ? Skąd ci królowie ? Pradawna to pogańska. Te denne programy i pochody to mamy własnie przez te denne tradycje. Ot co.
  1
  2
 • R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 19:37:18 napisał:
  Bo chodzi o to aby "owieczki" pochodziły sobie po ulicy i pośpiewały infantylne pioseneczki ciesząc się jacy to są fajni, święci i wyjątkowi, a w tym czasie kler liczy kasę, którą zebrał chodząc po tzw. kolędzie. Takie są tradycyjne i odwieczne zasady tego biznesu. http://img.wiocha.pl/images/9/c/9c6ae06ddba9126e6990157f10421a43.jpg
  0
  2
 • "===" dnia 29 grudnia 2017 o godzinie 15:01:27 napisał:
  I kto chce się wypromować
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Prezes - hejterzy byli, są i będą, he...
Prezes
Wiele osób tak jedzie dyr P Welczu, a j...
Stasieniek zza ...
Nowoczesna i Nowoczesna, a co tam u mist...
Ja słuchałem tylko ostatnie 15 min to ...
Winny hejter
Co tam Pan Welcz mądrego powiedział w ...
Jak ktoś jest zimą do wzięcia, to zna...
viki
Skomentowałem - gdzie treść? Cenzura ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny