R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja26 grudnia 2017 FACEBOOK | 3994 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: Przed nami Orszak Trzech Króli – zobacz kto wcieli się w role Kacpra, Melchiora i Baltazara

Orszak Trzech Króli (2017); fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Orszak Trzech Króli tuż, tuż. 6 stycznia 2018 roku przejdzie on ulicami Zamościa. Zaczynamy prezentację głównych postaci Orszaku.

KRÓL BALTAZAR IV – Bolesław Bełz

Żonaty – żona Alicja, dwoje dzieci – córka Katarzyna, syn Piotr. Pracownik Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu. Członek Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”.

Mówi: “Pełnienie funkcji Króla Baltazara po raz czwarty, traktuję jako wielkie wyróżnienie. Orszak Trzech Króli jest wspaniałą okazją do manifestowania radości z narodzin naszego Zbawiciela oraz znakiem przywiązania narodów Europy do wartości i tradycji chrześcijańskich. Jest to szczególnie istotne w obecnych czasach”.

KRÓL MELCHIOR IV – Marek Rzeźniak
Urodzony w Zamościu. Absolwent Liceum Plastycznego w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa profesora Władysława Taranczewskiego w 1969 roku. Członek ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Wieloletni nauczyciel PLSP w Zamościu. Rycerz Columba.
Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Jest autorem ponad dwudziestu wystaw indywidualnych, trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. 
Żonaty trójka dzieci, Agnieszka – artystka malarka, Natalia – aktorka, Wawrzyniec – programista, i wiolonczelista, żona Maria – kustosz Muzeum Zamojskiego, zięć Łukasz – pianista, wnuczka Stefania ma 1 rok i 4 miesięcy. 
Od trzydziestu lat związany jest ze wsią Szur koło Krasnobrodu na Roztoczu. Tam wspólnie z rodziną od 10 lat prowadzą niekomercyjną galerię sztuki, Galerię Szur, tam też powstały takie cykle jak: Strachy Polskie, Strachy Roztocza, Żywioły. Obrazy te, inspirowane są krajobrazem Roztocza z zauważeniem rzeczy, ludzi i wydarzeń.
Mówi: „ Trzej Królowie od lat dziecięcych byli dla mnie postaciami tajemniczymi, a kolęda “Mędrcy świata monarchowie” należała i nadal należy do ulubionych. Wyobraźnia przenosiła mnie w legendarną przeszłość a bogactwo strojów kontrastowało z ubogą stajenką w której narodził się Chrystus. Dotychczas uczestniczyłem w orszaku jako Rycerz Columba, a teraz kiedy mam zaszczyt zasiąść na królewskim tronie mogę powiedzieć, że marzenia z dzieciństwa się spełniają”.

KRÓL KACPER IV – Szymon Trytek
Urodzony w Zamościu. Najstarszy z trojga rodzeństwa. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, lektor w parafii pod wezwaniem Świętej Bożej Opatrzności i zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Agros” Zamość.

Mówi: „Trzej królowie od wieków uczą nas prawdziwej pokory. Mimo tego, że byli władcami całych krain, a ich bogactwa były niezmierzone, to potrafili rozpoznać Boga, mimo jego niepozornej postaci i oddać Mu należną cześć. Święto Trzech Króli to doskonały czas aby zadać sobie pytanie, czy potrafię tak jak oni zobaczyć Jezusa w drugim człowieku i okazać mu należny szacunek? Jeżeli się tego nauczymy świat na pewno stanie się lepszym miejscem”.

oprac. Małgorzata Farion

 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Dirty Harry" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 22:22:09 napisał:
  Powierzcie organizację Nowoczesnej, a króli będzie sześciu.
  6
  4
  R E K L A M A
 • "Pamiętamy" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 7:33:49 napisał:
  Ale że Jaśku Pierdoła się nie załapał. Wszędzie taki aktywny czy to marsz czy palenie świeczek. No no
  3
  0
 • "zamościak" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 16:49:28 napisał:
  Kużwa, co mnie obchodzi z kim królowie śpią i ile dzieciarni narobili, a tym bardziej gdzie listy podpisują. Napiszcie jeszcze jakie mieli zeznania podatkowe. Celebryci czy co ? Do alei sław ich !
  1
  2
 • "byłem w Szur" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 18:12:23 napisał:
  akurat Rzeźniaka to można by dac do alei sław, chociaż nie wiem czy w całej Polsce jest sławny ale niewątpliwie talent ma
  1
  0
 • "poważnasprawa" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 19:01:12 napisał:
  Był jakiś konkurs ogłoszony na króla ? Jak nie to CBA się kłania. Gdzie ochrona rodziny królewskiej ? Będzie emerytura królewska ? Kto będzie płacił ? Mają "papiery" na króla ?
  0
  0
 • "antyklerykał" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 19:09:20 napisał:
  I tak co roku ludzie robią z siebie baranów tylko dlatego, że uwierzyli wypasionym kotabasom w ich bajanie...
  1
  4
 • "w sumie" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 19:42:32 napisał:
  to co roku moglby być kto inny królami by każdy w Zamosciu mogl się wykazac w tej materii
  0
  0
 • "Kajka" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 10:31:35 napisał:
  Do "antyklerykała" i innych syczących jadem: wy nadawalibyście się do orszaku diabelskiego. Proponuję role: antyklerykał jako Belzebub w stroju barana,reszta niech sobie wybierze- jest jeszcze do wzięcia rola Lucyfera, Rokity i innych diabłów.I jeszcze jedna refleksja; obrażacie wszystkich, którzy kultywują tę pradawną polską tradycję, ludzi aktywnych i prawych, którzy chcą się włączyć w ogólnopolską przecież akcję organizowania Orszaków Trzech Króli. Wy zaś, jak wściekłe kundle potraficie tylko ujadać i wyszczerzać spienione z wściekłości gęby. Nie musicie oglądać tej inscenizacji, zróbcie sobie orszak jak na początku było wspomniane lub wsadźcie przekrwione ślepia w telewizor i oglądajcie denne programy dostosowane do waszego poziomu.
  5
  2
 • "antyklerykał" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 13:30:49 napisał:
  Też się cieszę, że pomogłem poczuć Ci się lepiej. Nie zapomnij też o modlitwie "Prawdziwego Polaka Ktolika" https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU
  1
  3
 • "poważnasprawa" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 18:48:27 napisał:
  Jaka to polska tradycja ? Skąd ci królowie ? Pradawna to pogańska. Te denne programy i pochody to mamy własnie przez te denne tradycje. Ot co.
  1
  2
  R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 19:37:18 napisał:
  Bo chodzi o to aby "owieczki" pochodziły sobie po ulicy i pośpiewały infantylne pioseneczki ciesząc się jacy to są fajni, święci i wyjątkowi, a w tym czasie kler liczy kasę, którą zebrał chodząc po tzw. kolędzie. Takie są tradycyjne i odwieczne zasady tego biznesu. http://img.wiocha.pl/images/9/c/9c6ae06ddba9126e6990157f10421a43.jpg
  0
  2
 • "===" dnia 29 grudnia 2017 o godzinie 15:01:27 napisał:
  I kto chce się wypromować
  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Hm 7 minut temu
Najważniejsze to utrzymywać ciemnotę ...
. 12 minut temu
Ile kosztuje bilet BUS z Zamościa do Lu...
ad111 26 minut temu
A już się martwiłem, że trochę dłu...
KIBIC 33 minuty temu
Kolejny sukces normalnie! Poza sportowym...
Zm 37 minut temu
Tak naprawde to przydal by sie nowy stad...
Kto 56 minut temu
Masz racje ja mysle ze w koncu nastanie ...
Na mnie i wielu 59 minut temu
Zachęty tego pana działają w drugą s...
Gabriela Korkos...
Damy radę :)...
Gabriela Korkos...
Komentarz cały czas jest dostępny: ...
wołek
Szanowna władzo jeszcze trzeba im dorz...
Lbn
Nie czepiaj się Padwy a Osiru, jest prz...
realista
Jakie to Polskie, pod płaszczykiem anon...
Janek
Dokładnie tak! Zastanówmy się, ile za...
PR
Frekwencja dopisała szkoda, ze tylko zb...
z_boku
@"anty" - skąd mam wiedzieć czy nas st...
z_boku
Zbiórka pieniędzy bez wcześniejszego ...
anty
czy nas stać na utrzymanie Hetmana? Je...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny