R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja8 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Przed nami Lokalny Kongres Trzeźwości

Lokalny Kongres Trzeźwości odbędzie się w Zamościu. Zaproszenie do udziału w spotkaniu skierowane jest do przedstawicieli samorządu, w tym gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, placówek oświaty, organizacji pozarządowych i wspólnot trzeźwościowych, dekanalnych duszpasterzy trzeźwości.

Ubiegły  rok został uznany przez Sejm Rokiem Troski o Trzeźwość Narodu. Z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, we wrześniu odbył się w Warszawie  Narodowy Kongres Trzeźwości, który zaowocował opracowaniem Narodowego Programu Trzeźwości.

W związku z tą inicjatywą, zarówno w roku ubiegłym, jak i w bieżącym, organizowane są lokalne/diecezjalne Kongresy Trzeźwości, podczas których upowszechniane są treści związane z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych.  Nie inaczej jest w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, gdzie diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości,  podjęło się trudu  przygotowania konferencji będącej kontynuacją Narodowego Kongresu Trzeźwości.

W organizację projektu włączyło się Miasto Zamość udzielając wsparcia merytorycznego, logistycznego i finansowego. Współorganizatorem wydarzenia jest także Gmina Zamość i Gmina Zwierzyniec.

Konferencja odbędzie się 11 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej i zostanie poprzedzona mszą w Kościele M. Bożej Królowej Polski o godz. 9.00. 

Wśród wykładowców pojawią się: bp Tadeusz Bronakowski, Krzysztof Brzózka; Katarzyna Fus, prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Wojcieszek, ks. prof. nadzw. dr hab. Piotr Kulbacki, ks. dr Marek Dziewiecki.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie Narodowy Program Trzeźwości, polityka wobec alkoholu w naszym kraju, zadania Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych,  profilaktyka w szkole po reformie systemu oświaty, oraz odpowiedzialność rodziny w trosce o trzeźwość. 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny