R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka19 lipca 2017 FACEBOOK | 4462 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 51 komentarzy ()

Zamość: Protest obywatelski przeciwko zmianom w sądach [VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

Zamość dołączył do grona miejsc w których zapłonęły “łańcuchy światła”.

Przed siedzibą zamojskiego sądu okręgowego na ulicy Partyzantów (dawny budynek NBP) zebrało się około 50 osób manifestujących sprzeciw wobec zmian w sądownictwie.  Przyczyną jest przegłosowanie przez PiS nowej ustawy o KRS i ustroju sądów powszechnych oraz zapowiedzi zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym. Protestujący w całej Polsce uważaj, że te zmiany to zamach na niezależności sądów co za tym idzie  fundamentalny dla demokracji  trójpodział władzy.

 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Rzetelny" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 7:03:03 napisał:
  Żenada...
  29
  16
  R E K L A M A
 • "kornelius" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 7:55:05 napisał:
  parę osób, ciągle te same twarze i jeszcze dzieci ściągają, błazenada....
  29
  17
 • "kornelius1" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 8:00:40 napisał:
  25 protestujących (razem z dziećmi) trochę gapiów. Nie wygląda to rewelacyjnie...
  24
  13
 • "Ela" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 8:03:49 napisał:
  Oglądacie TV ? Podobają Wam się ustawy, które chce " przepchnąć PiS ? Podobają się Wam ceny na półkach sklepowych? @kornelius Do tych samych twarzy dołączają nowe. A dzieci biorą ze sobą, bo nie mają ich z kim zostawić w domach. Nie chcesz brać udziału , nie bierz- nikt Cię nie zmusza. Mam prośbę:nie komentuj tego, czego nie rozumiesz.Nikt Cię nie zaczepia i nie znieważa. Chcesz być " mordą zdradziecką" , to bądż, tylko za jaką cenę.?
  20
  28
 • "abc" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 8:31:03 napisał:
  Kótylka w obronie demokracji? To jakiś żart?
  23
  10
 • "andrzej" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 8:37:09 napisał:
  Brawo dla malego Zamościa. Gdyby skcja byla naglosniona tez bym sie pojaila ze znajomymi.
  15
  22
 • "cleeo32" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 8:37:27 napisał:
  Jak zwykle na hejterów na Roztoczu można liczyć :-) Naleje Wam się wody do tyłków może zrozumiecie. A może po prostu pewni ludzie muszą być trzymani krótko "za mordę". Wtedy funkcjonują, żyją, konsumują, śpią i wydalają. Kochajcie swój PIS i Kukiza miłością bezgraniczną. Poczekam az Wam się przestaną drobne w kieszeni zgadzać bo "dobre pany" zaczną ciągnąć więcej i więcej. Zobaczymy kto wtedy będzie mówił o żenadzie.
  18
  24
 • "podpis" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 8:43:44 napisał:
  też wybrali sobie miejsce:-), chyba żaden sąd nie jest tak skundlony w Polsce jak ten przy Partyzantów.
  10
  16
 • "Monkey" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 8:53:52 napisał:
  Pan Kutyła krzyczał ...Wałęsa, Wałęsa?
  18
  2
 • "Józef Bąk" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 9:30:10 napisał:
  "Nie jest też wykluczone, że nawet gdyby PiS utraciło władzę, to ekspozytura Stronnictwa Pruskiego wcale nie musi zrezygnować z ręcznego sterowania niezawisłymi sądami. Wykorzystując te same procedury, powyrzuca tylko faworytów obecnego rządu i na ich miejsce wprowadzi tak zwanych „naszych sukinsynów”, którzy w podskokach zrobią, co tam będzie się od nich oczekiwało. Jak to było w „Towarzyszu Szmaciaku”? „Tak sobie Szmaciak mściwie roi, na korytarzu zaś już stoi podwładnych tłum, aby bez zwłoki stosowne zaraz podjąć kroki, gdy tylko wódz rozkazy wyda. Są to milicji szef Maczuga, pan prokurator Jan Szaruga i bardzo tłusta biała gnida, prezes powiatowego sądu.” U progu transformacji ustrojowej Stefan Kisielewski zachęcał, by „wziąć za mordę i wprowadzić liberalizm”. Nikt go nie posłuchał, no to teraz będzie zamordyzm – ale bez żadnego liberalizmu."
  12
  2
  R E K L A M A
 • "Dorka" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 9:43:44 napisał:
  Czytam komentarze i nie bardzo mogę się zgodzić z niektórymi z nich. Dzieci uczestniczące we wczorajszym wydarzeniu, mogły tam być z jednego, prostego powodu...były tam po porostu bezpieczne. W ten sposób wychowuje się, nowe pokolenie społeczeństwa obywatelskiego, świadomego swoich praw i obowiązków. Z całą pewnością na marsz ONR czy Kukiz15 nie odważyłabym się ich zabrać. Jestem jedną z tych osób, którą widać na każdej z manifestacji sprzeciwu społecznego, ale wczoraj widziałam mnóstwo nowych twarzy. To cieszy! Coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że 500+ dane jeną ręką jest odebrane, drugą. Ludzie widzą, że zmiany w sądownictwie, służą wyłącznie zemście politycznej sfrustrowanego, przepełnionego nienawiścią posła. Dzisiejszej nocy w sejmie pokazał na co go stać. Wierzę, że ta "zła zmiana" przechodzi w niebyt polityczny. https://www.youtube.com/watch?v=dTR63yt8cxI
  14
  20
 • "ad111" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 9:44:21 napisał:
  @"Ela", brawo za merytoryczną opinię, z którą w pełni się zgadzam. Gratuluję też zaangażowania tym, którzy wyszli protestować. Szkoda, że informacja do mnie nie dotarła, bo też bym tam był.
  16
  17
 • "adam" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 9:51:31 napisał:
  Lech Walesa - he he bolka - chcą ??? Biedaki PO - pan Godzisz od poczty pan od PKS Zamość - koryta sie kończą!!!!
  18
  11
 • "Czytelnik" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:00:00 napisał:
  Jeżeli nie będziemy protestować przeciwko łamaniu prawa , przeciwko łamaniu konstytucji, wówczas godzimy się na anarchię i nieuchronną śmierć demokracji w Polsce. Jednak ten zamojski protest obnażył ( po raz kolejny ) jak bardzo słaba jest opozycja w naszym mieście . Jeżeli PO , nowa lewica , Nowoczesna , PSL ,itd nie potrafią zmobilizować swoich wyborców i na protesty przychodzi garstka ludzi to marnie widzę ich szanse w nadchodzących wyborach. Myślę , że już najwyższy czas zmienić liderów tych ugrupowań Pan Kutyła broniący demokracji to faktycznie obraz dziwny ale przecież zbliżają się wybory samorządowe i pokazywać się trzeba bez względu gdzie i w jakiej sprawie ( nawet jeśli hasła głoszone przez protestujących są sprzeczne z tym w co się wierzyło przez lata )
  15
  7
 • "zam.." dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:02:09 napisał:
  Komentarze "rzetelny" ,'kornelius","XXX" są jak komentarze faszystów znanych z przeszłości - czy mamy następną powtórkę z historii ?
  9
  8
 • "kornelius" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:05:45 napisał:
  hahaha, ten kto ubeków nienawidzi jest faszystą teraz, hahaha
  13
  12
 • "Rzetelny" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:11:42 napisał:
  Kto nie zgadza się z kodziarzami jest faszystą. Ot logika kodziarzy.
  18
  12
 • "kmicic" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:18:23 napisał:
  a wiecie co,ja uważam,że większość społeczeństwa nawet nie rozumie co to jest zasada trójpodziału władzy,obce są tez im pojęcia niezawisłości sędziów i niezależności sądów, póki co to są dla nich hasła abstrakcyjne, ale gdyby np mieli jakiś spór cywilny z sąsiadem a ten sąsiad byłby np członkiem partii rządzącej to wtedy może zaczęliby się na tym zastanawiać, a tak dla większości społeczeństwa ważne jest to aby na koncie 25-go każdego miesiąca wpłynęło 500 złotych...
  17
  1
 • "Ricky" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:37:27 napisał:
  @kmicic, masz zupełną rację i niestety jest to smutna prawda, że nie staliśmy się przez ostatnie lata europejskim narodem. Duża część społeczeństwa nadal ma w sobie wschodni gen, lubi być trzymana za mordę, jak za cara, widzi tylko czubek swojego nosa. Wiele osób otrzymujących 500+ zdaje sobie sprawę, że żeby dostać to trzeba komuś zabrać. Ale co tam, to jest "sprawiedliwość". I poważnie dziwi mnie to, że zwolennicy pis nie dostrzegają zagrożenia, że możemy bardzo szybko wyjść z UE, ze strefy Schengen i z Europy. Nie będzie już wyjazdów za granicę, dopłat dla rolników itd., wpadniemy znów w łapy Rosjan.
  15
  5
 • "endru" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:46:36 napisał:
  @Rzetelny: żenadę to masz w majtkach
  6
  7
  R E K L A M A
 • "aaa" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 10:47:52 napisał:
  W takiej małej mieścinie jak zwykle małe piekiełko. Zamiast współpracować to trzeba się żreć. Mamy demokratycznie wybrany parlament i on zdecyduje jak zechce. My - obywatele decydujemy w wyborach. Niech to wreszcie dotrze do niektórych mózgów. A że w Polsce obowiązuje partiokracja to stąd mamy takie "piekiełko". Jak demokracja byłaby zagrożona i prawo byłoby łamane to sędziowie jako osoby którym nic nie grozi (w końcu mają imunitet) pierwsi powinni stanąć w obronie obywateli. Jakoś to środowisko jest podzielone czyli demokracja nie jest zagrożona. Wymachiwanie książką z napisem Konstytucja jest żenujące. W Polsce ta książka nic nie znaczy, jest bo musi być. Przykład: "Art. 32. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny". Dlaczego więc ja mam kwotę wolną w wysokości 3 091zł a posłowie 30 000 zł? Może to są nadludzie/nadobywatele albo społeczeństwo jest traktowane jako podludzie? Może ich Konstytucja nie obowiązuje? Gdzie był Sąd Najwyższy i ci wszyscy wrzeszczący gdy wprowadzano to prawo? Polska nigdy nie będzie silna gospodarczo jak nie będzie będzie się szanowało zwykłego obywatela a nie tylko posłusznego "aparatczyka" (bez względu na partię).
  5
  8
 • "znudzony" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 11:06:30 napisał:
  do @aaa. Tym swoim tekstem sam sobie odpowiedziałeś na pytanie , tj dlaczego ty masz kwotę wolną w wysokości 3091 zł a posłowie 30000 zł . Dziwię się tylko , że w twoim przypadku ta kwota jest tak wysoka.
  7
  1
 • "Zmc" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 11:34:29 napisał:
  Nie widzę nic zdroznego w przyorowadzaniu dzieci na takie uroczystości. Jest to część wychowania obywatelskiego i na pewno dobrze zaprocentuje w przyszlosci. Mam na myśli obie strony sporu oczywiście i zakładając że ludzie zachowują się jak ludzie nie widzę problemu.
  8
  6
 • "aaa" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 11:54:30 napisał:
  do "znudzony" Uważasz że kwota 3091 zł jest dla mnie za wysoka czy za niska? Oświeć mnie i uzasadnij. :-)
  2
  1
 • "Ela" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 12:00:30 napisał:
  @aaa . Ludzie wychodzą na ulice właśnie po to, żeby Konstytucja przestała być " ksiązeczką , która nic nie znaczy". Może zacytuję "....Prawo , prawo znaczy a sprawiedliwość, sprawiedliwość". Nie będziemy silni jeżeli dalej olbrzymie kwoty będą przeznaczane na prace badające " zamach smoleński", na obchody kolejnych " miesięcznic", na zaspokajanie potrzeb władzy.
  11
  2
 • "el koo" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 12:03:19 napisał:
  Dzikie tłumy :) Szkoda mi tylko tych dzieci.... że tak ciemnych rodziców mają. Ale to nie ich wina, na szczęście będą miały całe życie by przejrzeć na oczy - tego im życzę z całego serca.
  9
  8
 • "Redakcja" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 12:05:31 napisał:
  Zgłoszono nam komentarz użytkownika podpisującego się XXX z dnia 19 lipca 2017 o godzinie 9:39:25 jako naruszający prawo. Komentarz został zablokowany do czasu wyjaśnienia. Prosimy o rozsądek i poszanowanie godności wszystkich stron i osób w dyskusji publicznej.
  5
  4
 • "Pseudo Sądy" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 12:20:25 napisał:
  Jakie sądy???? przecież to te sądy to blamaż.skazuję ludzi niewinnych tylko układy się liczą i nic wiecej.. a Wałęsa - bolek jest im bohaterem gratuluję ilości mózgu pod sufitem.
  10
  8
 • "aaa" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 12:25:05 napisał:
  do "Ela" Nie jestem zwolennikiem PIS ani żadnej innej partii. Uważam że miesięcznice jak ktoś chce je obchodzić powinny mieć charakter prywatny. Zaprzęganie policji utrzymywanej z naszych podatków jest złe. Za zniszczenia podczas "imprezy" powinien płacić organizator imprezy. Konstytucja jest ale jej żadna partia nie przestrzega (patrz kwota wolna, II filar). Najlepsze jest to że jak "nam się dzieje źle to demokracji nie ma, a jak my jesteśmy przy korycie to demokracja jest". Od 90 lat zawsze były rozróby pod tymi samymi hasłami. Czy któraś władza chciała to rozwiązać? Najlepsze jest hasło: Chcemy żeby było tak jak było. Żenada.
  6
  4
 • "Ela" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 13:20:47 napisał:
  @ el koo. Dawno temu Rodzice szeptem opowiadali mi o Katyniu, rzezi na Wołyniu, 17.09 1939 . Zapamiętałam, jako podlotek wyciągnęłam wnioski. Zachowywałam się podobnie, moje dzieci jako przedszkolaki poznały słowa Roty, póżniej opowiadałam im o powstaniu S i stanie wojennym..... Dlaczego w/g Ciebie zabieranie dzieci na spokojne pikiety związane z naszą wolnością jest dowodem na to , że rodzice są mało odpowiedzialni?Nie był to marsz ONR przecież. @ aaa Kosztami ostatnie kontrmiesięcznicy Prezes chce obciążyć kontrmanifestantów, którzy odeszli aby nie przeszkadzać mu w przemarszu z Kościoła.
  7
  7
  R E K L A M A
 • "aaa" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 13:44:50 napisał:
  Do "Ela" w takim przypadku mamy policję państwową (nie partyjną), niezawisłe, niezależne sądy które zdecydują kto zrobił "zadymę". I teraz okaże się jaka jest niezależność policji/sędziów. Prezes chce to zrobić przez aparat urzędniczy. I teraz okaże się czy pracują tam właściwi ludzie. Czy będą w stanie rozstrzygać na podstawie dowodów czy zgodnie z zapotrzebowaniem partyjnym. Jest takie stare powiedzenie: "Jak w domu publicznym dzieje się źle to nie zmienia się układu łóżek tylko wymienia się panienki". Pytanie jest następujące: czy obecna kadra stanie na wysokości zadania i rozstrzygnie zgodnie z literą prawa czy powinna być wymieniona? :-)
  4
  1
 • "Kosh" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 14:39:48 napisał:
  Bronicie demokracji? Zgodnie z jej zasadami, większością głosów obywateli RP, wybrani posłowie chcą zmienić prawo. Co w tym złego? Jeśli wyborcy są zniesmaczeni tym co się do tej pory wyprawiało i poprzez danie mandatu posłom, za ich pośrednictwem zmienia się prawo to nie jest to demokracja? Was wyszło w Zamościu może 100, w całym kraju może 100 000, pomyślcie ile wyjdzie by bronić rządu przed Wami! Ja nie głosowałem na PiS ale z największą satysfakcją będę bronić mojej Ojczyzny przed KODem, Nowoczesną, Obywatelami RP i im podobnymi. Wyjdą miliony!!!
  11
  8
 • "do ZMC" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 14:40:26 napisał:
  To to się nazywa uroczystością? Przepraszam, a co to z a uroczystość się odbyła? Jak będą rozdawać lizaki i watę cukrową, to ze swoimi dziećmi przyjdę popatrzeć, jak można z siebie pajaca robić.
  8
  6
 • "ad111" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 14:54:11 napisał:
  @"Kosh", demokracja jest wtedy, gdy się przestrzega prawa, a jak się nie przestrzega, to jest totalitaryzm. Konstytucji nie można znosić ustawami, nie można przerywać kadencji sędziów, nie można naruszać trójpodziału władzy i stąd ten opór ludzi, którzy wiedzą do czego prowadzi naruszanie prawa. Nie wiem co robiłeś na lekcjach historii, ale zauważ, że Hitler doszedł do władzy w legalnych demokratycznych wyborach, później złamał wszystkie prawa demokracji. Czy taka droga Ci się marzy? Czy tego chcesz aby przeciwników politycznych w ramach demokracji pozamykać?
  10
  8
 • "Ricky" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 15:02:53 napisał:
  @Kosh, tak ci ludzie bronią demokracji a ty, albo jesteś wyznawcą pisu tylko się nie przyznajesz, albo jesteś tak ograniczony, że nie kumasz co się dzieje. Ci wybrani posłowie nie dostali mandatu by łamać konstytucję, tylko działać w jej ramach. Nie dostali mandatu na zmianę ustroju. Tylko zaślepieni nie widzą, że idziemy prostą drogą do dyktatury. PiS sieje nienawiść i napuszcza zwykłych ludzi na siebie, ty jesteś tego przykładem Kosh. Co masz z tego?
  9
  7
 • "morda zdradziecka" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 15:10:52 napisał:
  dzięki kurdupelku - mam fajnego nicka (podobnie zapewne jak i wiele osób w kraju). Niestety - zdrowi nie pozwoliło mi na uczestnictwo - ale sercem jestem z Wami. Tylko jedna prośba - zaapelujcie do pisuarów o odrobinę litości dla tego biednego starego i samotnego facecika z kotem. O tak późnej godzinie leki przestają działać, a czym to skutkuje - każdy widzi.
  10
  6
 • "oneb" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 15:46:43 napisał:
  Przeciw któremu z zapisów ustawy protestują zamojscy nowocześni radni? Konkretnie, proszę. I który z zamojskich nowoczesnych radnych przeczytał ustawę? Przeciw któremu z zapisów ustawy protestują dzieci? I jak to możliwe, że protestujecie, skoro wg was nie ma demokracji?
  10
  5
 • "Kosh" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 15:47:15 napisał:
  Nie głosowałem na PiS ale chętnie zagłosuję, bo wolę już dyktaturę niż demokrację w wydaniu byłych PRL-owców :) :) :)
  12
  6
 • "ktoś" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 16:16:47 napisał:
  Ciekawe czemu żaden z obrońców demokracji nie protestuje przeciwko "hermetyczności" korporacji prawniczej. Wystarczy spojrzeć jakie profesje uprawiają małżonkowie prawników oraz ich dzieci. A jak wiadomo kruk krukowi.... Powiedzcie szczerze kto dostaje się na aplikacje sędziowskie, radcowskie czy adwokackie? Z pewnością nie prymusi .....
  11
  3
 • "observer" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 16:20:45 napisał:
  hejterstwo katolandowo-pisowskie kwitnie. idźcie w świat i rozmnażajcie się za 500+. Ale pamiętajcie o jednym - wasze dzieci was za to rozliczą.
  8
  11
  R E K L A M A
 • "michał" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 16:41:46 napisał:
  ad111 nie masz pojecia o czym piszesz,twoich słów nawet nie ma sensu komentować
  6
  2
 • "ktoś" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 17:35:59 napisał:
  Do "observer" - strasznie Cię kłuje te 500+? A jakie odczuwalne wsparcie od poprzedniej ekipy PO-PSL dostała przeciętna rodzina? Oczywiście najwygodniej jest nie mieć dzieci i psioczyć na tych co biorą 500 zł. Żeby było jasne mam dwoje dzieci ale nie biorę 500. Nie jestem patologią jak próbują Ty i Tobie podobni przedstawiać każdego kto ma dwoje lub więcej dzieci. A ile kosztuje wychowanie dzieci wie ten kto je ma i każde wsparcie się liczy.
  8
  2
 • "Kosh" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 18:10:58 napisał:
  Nie martwcie się za co nas dzieci rozliczą. Wychowamy je zgodnie z dewizą Bóg Honor Ojczyzna. Tak jak nas wychowano. I uwierzcie cenię fakt. Będziemy bronić tych znienawidzonych przez Was ideałów. Co Was tak boli? Polskość? Religia, która w ciężkich czasach pomogła je przetrwać? Bóg? A może boli, że Was Kaczyński rozgrywa jak w partii szachów? I powtarzam nie jestem z PiSu :)
  10
  4
 • "tomik2" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 18:23:38 napisał:
  Sąd , sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie . KTO nie słucha ludu tak właśnie kończy .. Jebać sprzedawczyków POLSKI . [ kamieni kupa , kasta . 67 ]
  7
  2
 • "a" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 18:37:36 napisał:
  przypomnę, że takim obrońcą jest także Stefan Michnik. Oto
  7
  1
 • "podpis" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 21:30:50 napisał:
  Ela, konstytucja??? to nasze g...no uchwalone przez komuchów:-)))
  3
  6
 • "ddd" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 23:22:07 napisał:
  precz z pis-em !
  1
  3
 • "ddd" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 23:26:08 napisał:
  Kosh... gdybyś nieuku znał trochę historie i Polski i chrzescijaństwa, wiedziałbyś jak religia ruchała Polske i Polakow.
  1
  2
 • "Normals" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 0:20:45 napisał:
  Wielu z nas czytało zapewne powieść bądź oglądało wersję ekranizowaną „Nad Niemnem” – rzecz epokową w swojej istocie, choć ukazującą krótką optykę XIX – wiecznych realiów kraju zniewolonego zaborczym uciskiem. Mówimy o wieku XIX a jak czytelne są analogie pomiędzy tamtym okresem a dzisiejszą rzeczywistością XXI wieku. Identyfikuje postaci, które wówczas zauroczone były tylko zachodnim, Europejskim stylem życia /Teofil Różyc, Zygmunt Korczyński, Emilia Korczyńska/, paplały po Francusku, fascynowały się głupimi historyjkami z życia tamtej arystokracji, przepuszczały w Paryżu i innych miastach zachodniej Europy rodowe fortuny, mając jednocześnie sprawy patriotyzmu za śmieszne, anachroniczne. Czy nie widzicie, która z partii opozycyjnych prezentuje dzisiaj zbliżoną postawę, zachłystuje się wyłącznie tzw. Europą akcentując swój „ patriotyzm” w chwili uniesień poprzez kotyliony, nawet czekoladowe? Jednocześnie na drugim biegunie identyfikuję postaci z powieści /Benedykt Korczyński, Janek, Anzelm Bohatyrowiczowie, Andrzejowa Korczyńska a nawet młody Witold Korczyński/, jako osoby, którym zależy nade wszystko na tej ziemi, trzymają ją pazurami dla przyszłej Polski wierząc głęboko w to, że wolność będzie udziałem następnych pokoleń. Czy zauważacie analogię takiej postawy w odniesieniu do jakiejkolwiek partii obecnej w naszym parlamencie? Ja osobiście, jako najbliższy tym ideom widzę program i ideologię partii aktualnie sprawującej władzę z mandatu większości narodu, który uzyskała w demokratycznych wyborach. Widocznie ten naród jak mówią niektórzy suweren, w swojej większości wybrał dzisiaj wizję Polski i pojęcie patriotyzmu prezentowane przez Benedykta, Anzelma, Fabiana, uważane przez niektórych zarówno wtedy jak również dzisiaj za staroświeckie, niemodne nieprzystające do Europy jednak prawdziwe, szczere i zgodne z interesem narodowym. W obliczu bulwersujących wydarzeń w Selmie oraz jego otoczeniu, destrukcyjnych działań totalnej opozycji kluczowa kwestią dla Polaków wydaje się odpowiedź na pytanie, jakie postawy uznajemy za korzystne dla Polski: czy są to postawy prezentowane przez utracjuszy i zabawników Różyców, Zygmusiów, nad egzaltowane Emilcie, czy uznajemy za właściwe pojmowanie patriotyzmu przez Benedykta, Anzelma i innych. Od odpowiedzi na to pytanie zależy wiele, niesłychanie wiele.
  1
  0
 • "Kosh" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 6:56:58 napisał:
  do "ddd" - Czyli, każdy kto ma inny pogląd to nieuk. Oto Wasza "Demokracja".
  1
  0
  R E K L A M A
 • "cleeo32" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 8:58:57 napisał:
  Do Oneb. Pamiętasz jak Kaczyński krzyczał za czasów rządów poprzedników, że w Polsce nie ma demokracji? Krzyczał idąc pod gabinetem premiera, prowadząc za sobą tysięczny tłum. Pamiętasz co krzyczał Brudziński? Rozumiem, że wtedy nie było demokracji - choć można było protestować, a dziś jest bo można protestować? Masło maślane i tyle. Władza przeminie - ustawa zostanie. Kolejna wymiana na stołkach i cały PIS do paki. Taka prawda. Sami sobie strzelają w kolana - oba naraz. Nie wiem czy wierzą, że będą rządzić wiecznie? To niemożliwe :-) Tak więc poczekam i potem popatrzę jak "niezależne sądy" z "niezależnymi sędziami" z nadania kolejnej władzy wsadzają po kolei twórców ustawy :-) Pośmiejemy się trochę wtedy razem nie?
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Marian 57 minut temu
To kupuj, przecież to otwarty przetarg....
Q
K. status prawny kamienic jest raczej ur...
K.
Znacjonalizować, doprowadzić do ruiny,...
Marian
Oj Marta... Zamoyski sprzedał pięć ra...
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny