Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja1 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Projekt Marzenie – czyli jak młodzież zmienia otoczenie!

R E K L A M A    B O A R D

Powiedzenie: „ach, ta dzisiejsza młodzież” kojarzy się z negatywną opinią o młodych ludziach, lecz często jest to mylne wyobrażenie.

Tak naprawdę młodzież potrafi i chce zmieniać siebie i swoje otoczenie na lepsze. W Zamościu, w ramach „Zwolnionych z Teorii”, od niedawna działa grupa pod nazwą „Projekt Marzenie”.

Są to uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, w odmiennym wieku, z różnorodnymi poglądami, lecz przyświeca im jeden cel – spełniać marzenia dzieci z domów dziecka.

W minioną sobotę spełnili marzenie Stasia – 11-letniego wychowanka zamojskiego Domu Dziecka przy ul. Źródlanej. Staś chciał spotkać swojego idola – rapera Blachę. Dzięki pomocy życzliwych ludzi m.in. pani Moniki Jaszak udało się zorganizować spotkanie w Kazamacie Wschodniej Bastionu I, gdzie odbył się koncert.

Staś podczas spotkania nie tylko mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wokalistą, lecz także został obdarowany plakatem z jego autografem. Blacha i jego przyjaciel KUQE zaprezentowali niezwykłą postawę: rozmawiali z chłopcem i wyszli razem z nim na scenę. Mały gest, a jakże wielkie ma znaczenie. Radości nie było końca. Staś zapomniał o otaczającym go świecie i żył tylko tą niesamowitą chwilą – podsumowują organizatorzy.

Ta historia chwyta za serce, a wszystko za sprawą młodych ludzi, którzy w żadnym wypadku nie zamierzają poprzestać na dotychczasowych działaniach i będą dalej realizować swoje cele. Jak się okazuje, marzenia można spełnić, a tym samym zmienić świat na lepsze!


W ramach „Zwolnionych z Teorii”, uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych w Zamościu tworzą projekt, w którym spełniają jedno z trzech marzeń dzieci z domów dziecka w województwie lubelskim.

 

 
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018