R E K L A M A

Z I P

Zamość | Zdrowie i UrodaOliwia Bojar22 października 2017

Zamość: Problemy skórne tematem konferencji [FOTO | VIDEO]

Akademia Zdrowej Skóry, (od lewej) dr n. med. Jolanta Budzyńska - Włodarczyk, Prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk, fot. Gabriela Korkosz

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wczoraj (21 października) w Sali Consulatus zamojskiego ratusza odbyła się ogólnodostępna i bezpłatna konferencja dla pacjentów pt. Akademia Zdrowej Skóry, która poruszyła problematykę atopii, łuszczycy i czerniaka.

Konferencje zorganizowaną wspólnie przez Fundację „Tak mam łuszczycę” z Lublina oraz Centrum Medyczne Dermedica z Zamościa otworzył jej Patron Honorowy – prezydent Zamościa – Andrzej Wnuk.

Wśród prelegentów jako pierwszy głos zabrał dr n. med. Adam Borzęcki z Lublina, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Zespołu Parlamentarnego ds. łuszczycy w Ministerstwie Zdrowia oraz Fundacji „Tak mam łuszczycę”. Dr Borzęcki poruszył m. in. problematykę częstotliwości zachorowań na choroby skóry, w tym coraz częściej spotykanej już u małych dzieci atopii. Nakreślił problematykę łuszczycy zwracając także uwagę na stygmatyzację osób z tą chorobą. W dalszej części konferencji poruszył także tematyką znamion, pieprzyków oraz czerniaka, przedstawiając problematykę rozwoju choroby.

Zgromadzeni na spotkaniu goście mogli uzyskać informacje o diecie w łuszczycy i żywieniowej profilaktyce przeciwnowotworowej o której mówiła Katarzyna Dyjak dietetyk z Centrum Medycznego Dermedica.

Z kolei o profilaktyce łuszczycowego zapalenia stawów w tym roli aktywności fizycznej opowiadał Paweł Dyjak, fizjoterapeuta z Gabinetu Rehabilitacji i Masażu Fizjo – Zam.

O emocjach związane z chorobą na podstawie ponad 10-letniej praktyki pracy z pacjentami mówiła na konferencji psychoterapeuta Monika Kotlarz – Koza z fundacji „Tak mam łuszczycę”. Natomiast o zmaganiach z chorobą, w oparciu o własne doświadczenia opowiadała Lidia Stanisławek. Po konferencji odbywały się bezpłatne, indywidualne konsultacje.

Zapraszamy na krótką rozmowę z dr Jolantą Budzyńską – Włodarczyk z Centrum Medycznego Dermedica i dr Adamem Borzęckim.


O tym, że łuszczyca to ważny problem świadczą dane statystyczne. Według szacunkowych danych na łuszczycę cierpi ponad milion Polaków. Tylko w naszym województwie- według danych z Narodowego Funduszu Zdrowia – choruje na nią nawet 70 tysięcy osób.

fot. Gabriela  Korkosz

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zamościak" dnia 22 października 2017 o godzinie 15:32:37 napisał:
  Następna sekta z piramidą finansową, oszukańcy ! Wstyd, że prezydent bierze w tym badziewiu udział i jeszcze profanują salę Consulatus. gadżetów w ciul, tylko zainteresowanych cienko.
  4
  10
 • R E K L A M A
 • "Pr" dnia 22 października 2017 o godzinie 19:30:28 napisał:
  Na głowę się sp...? Łuszczyca i rak skóry to sekta? Czy na tym portalu ktoś moderuje komentarze, czy można napisać każdą głupotę? Nie ma tu jakiegoś redaktora naczelnego?
  8
  2
 • "-+-" dnia 22 października 2017 o godzinie 19:36:11 napisał:
  tak, tak, kupujcie te suplementy, zasilajcie budżet dziwnym firmom
  4
  5
 • "jak wyżej" dnia 22 października 2017 o godzinie 22:32:28 napisał:
  jak wyżej w czerwonej ramce "Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT" ...wiec redakcja nie moderuje, bo każdy ma prawo do wypowiedzi, a jeśli jego wiedza jest na poziomie pantofelka (taki organizm jednokomórkowy, a jednak w sieci... :) no to cóż... "zamościak" polecam się udać na policję, bo piramida finansowa w tym kraju jest czynem nieuczciwej konkurencji i podlega karze - z tym że musisz się najpierw dowiedzieć co to jest (z komentarza wynika że nie wiesz). za sjp: sekta 1. «odłam wyznaniowy jakiejś religii; też: grupa ludzi skupiona wokół jakiegoś przywódcy, mająca własną religię» 2. «grupa społeczna stanowiąca odłam wśród wyznawców jakiejś ideologii» Jeśli uznać chorych na łuszczycę za wyznawców jakiejś ideologii i odłamać ich od czegoś to może się zakwalifikują... ps. W Polsce organizowanie bądź kierowanie systemem sprzedaży lawinowej jest czynem nieuczciwej konkurencji zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Wprowadzenie uczestników piramidy finansowej w błąd co do faktycznego mechanizmu funkcjonowania takiej struktury, w celu skłonienia ich do wniesienia środków finansowych, może wyczerpywać znamiona przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 § 1. Kodeksu karnego. Nieumieszczanie przez organizatora w dokumentacji instrumentu finansowego informacji, które mają istotne znaczenie dla nabywającego wyczerpuje znamiona art. 311 Kodeksu karnego. Karalne jest także samo nielegalne zarządzanie aktywami. Art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi przewiduje możliwość nałożenia grzywny do wysokości 5 milionów złotych, zaś art. 99 ust. 1 i 2 ustawy o ofercie publicznej przewiduje kary finansowe lub pozbawienia wolności. Na podstawie art. 171 ust. 1 Ustawy – Prawo bankowe karze do 5 milionów złotych lub pozbawienia wolności do lat 3 podlega w Polsce prowadzenie działalności parabankowej polegającej na udzielaniu kredytów, pożyczek pieniężnych lub obciążaniu ryzykiem tych środków w inny sposób.
  4
  2
 • "chory" dnia 22 października 2017 o godzinie 22:41:46 napisał:
  bardzo dobre spotkanie, bezcenne wykłady - dr Adam Borzęcki powiedział że łuszczyca właściwie prowadzona jest uleczalna, jest nadzieja! a jak się ignorantom nie podoba to jest problem ignorantów, ten kto powinien, doceni!
  7
  1
 • "Brak informacji" dnia 23 października 2017 o godzinie 8:32:38 napisał:
  Dlaczego nie informujecie wcześniej o takiej konferencji? Szkoda, że dowiadujemy się już po
  6
  4
 • "informacja" dnia 23 października 2017 o godzinie 8:39:57 napisał:
  "Brak informacji" a czytałeś/aś roztocze w ogóle? W kalendarzu było i artykuły też były bo mi na FB objawiły się z 3 razy, na początku października i potem jeszcze 2 razy.
  4
  5
 • "por.zUbek" dnia 23 października 2017 o godzinie 9:54:04 napisał:
  Dobra inicjatywa nawet jeżeli sponsorowana przez firmę farmaceutyczną. Dziwi brak Sławomira ;) !
  1
  4
 • "zamościak" dnia 23 października 2017 o godzinie 10:45:33 napisał:
  Dziękuję za książkowy wykład, przydałby się jeszcze jak to wygląda prawnie z "wciskaniem ludziom kitu" tak jak w aptekach leków/placebo, jak cukierki, takie ładne kolorowe. Bawcie się dalej i róbcie z ludzi królików doświadczalnych. Sekta i tyle, wykorzystująca ludzką krzywdę.
  4
  4
 • "Brak informacji" dnia 23 października 2017 o godzinie 11:47:10 napisał:
  Ja nie mam facebooka a na roztocze rzadko zaglądam. A pytanie było do organizatorów a nie do redakcji, a więc niech się redaktorka tak nie oburza bo nie wszyscy zaglądają do waszego kalendarzyka. Taka informacja powinna być także dla ludzi, którzy nie siedzą z nosem w internecie.
  5
  0
 • R E K L A M A
 • "szpital" dnia 23 października 2017 o godzinie 12:32:22 napisał:
  Ja widziałam plakat w szpitalu JP, pewnie gdzieś jeszcze wisiały.
  1
  2
 • "Anonim" dnia 23 października 2017 o godzinie 15:57:39 napisał:
  Organizacyjna klapa . Na spotkanie chyba przybyli wyłącznie pracownicy ratusza . Frekwencja fatalna i te puste krzesła aż wstyd to komentować
  6
  2
 • "amataor" dnia 24 października 2017 o godzinie 9:54:04 napisał:
  ...brawa dla reportera za zdjęcia....rewelacja
  1
  4


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Kosh 2 minuty temu
Bardzo bym chciał poznać źródło fin...
ana 7 minut temu
Oj ciemnoto, ciemnoto stojąca za tym li...
jonasz 11 minut temu
Adam z Lublina - Ty nie jesteś z lublin...
Kosh 13 minut temu
Pojedziecie też do Berlina? Tam rząd s...
tomik 19 minut temu
tylko nie zapomnijcie odwiedzić Madagas...
Zbig 24 minuty temu
Z tym przejściem rzeczywiście coś jes...
Kosh 32 minuty temu
Kto szkodzi demokracji tego wskaże hist...
Adam z Lublina 41 minut temu
Bardzo fajny happening. W obrazowy spos...
Kasa 59 minut temu
Panie radny, widzimy, że cierpi Pan za ...
bob
do z nie 6 mln ale 4 679 954 zł - http...
Zwolak Rafał
Witam. Szanowni Państwo nie często zda...
z
Dworzec, sala gimnastyczna, kotłownia, ...
asd
A kto bronił Wnukowi zająć się spraw...
TORRES20400
Punkt 10: "Rozważyć wcześniejszą bud...
Pieszy
Uważam, że przejście na ul.Piłsudski...
kto
Zwolak i cała opozycja Wnuka robi sobie...
do "O"
Słuszna uwaga, zawnioskujemy do UM, że...
bob
Szanowna Redakcjo, koszty kwalifikowane ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017