Sport | Zamośćtekst nadesłany16 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Próba ognia

FOT. KAZIMIERZ CHMIEL
R E K L A M A    B O A R D

Niezwykle trudne zadanie czeka w sobotę (godz. 18) szczypiornistów MKS Padwa Zamość. Na zawodników trenera Marcina Czerwonki czeka już mistrz pierwszej ligi z poprzedniego sezonu, a zarazem główny kandydat do wygranej w bieżących rozgrywkach, PWSZ Tarnów.

Tarnowianie w poprzednim sezonie wygrali rywalizację na zapleczu PGNiG Superligi, ale nie było im dane cieszyć się z awansu do elity. Przez kilka tygodni trwała akcja kompletowania dokumentów i gwarancji finansowych, ale mimo zebrania przez tarnowian wymaganej kwoty (minimum 2 mln zł) Komisarz Ligi, a następnie Komisja Odwoławcza przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce nie zezwolili klubowi z Małopolski na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W bieżących rozgrywkach pierwszej ligi zespół trenera Ryszarda Tabora kontynuuje serię dobrych występów. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach PWSZ wygrał sześć razy i wraz z Czuwajem Przemyśl otwiera ligową tabelę.

To poukładany i doświadczony zespół. Gdy patrzy się na ich grę widać, że każdy z zawodników wie co ma robić. Tam nie ma niepotrzebnych zagrań czy zbędnych ruchów – komplementował najbliższego rywala Jakub Kłoda, obrotowy Padwy Zamość.

Żółto-czerwoni natomiast, choć przystępowali do rozgrywek jako beniaminek, dość szybko wypracowali sobie solidną opinię wśród rywali. 12 dotychczas zdobytych punktów plasuje zamościan w środku tabeli z widokiem na górną jej połówkę.

Wygrana w Tarnowie wydaje się być bardzo trudna do osiągnięcia, choć nie jest to zadanie niemożliwe. Za przykład może posłużyć wrześniowe spotkanie sparingowe rozegrane także w Tarnowie. Wówczas Padwa wygrała 30:29.

Znamienne, że ekipa z Zamościa dobrze czuje się w roli drużyny, której przed spotkaniem nie daje się dużych szans. Najlepszym tego przykładem jest niedawne starcie w Legionowie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018