Sport | Zamośćtekst nadesłany16 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Próba ognia

FOT. KAZIMIERZ CHMIEL
R E K L A M A    B O A R D

Niezwykle trudne zadanie czeka w sobotę (godz. 18) szczypiornistów MKS Padwa Zamość. Na zawodników trenera Marcina Czerwonki czeka już mistrz pierwszej ligi z poprzedniego sezonu, a zarazem główny kandydat do wygranej w bieżących rozgrywkach, PWSZ Tarnów.

Tarnowianie w poprzednim sezonie wygrali rywalizację na zapleczu PGNiG Superligi, ale nie było im dane cieszyć się z awansu do elity. Przez kilka tygodni trwała akcja kompletowania dokumentów i gwarancji finansowych, ale mimo zebrania przez tarnowian wymaganej kwoty (minimum 2 mln zł) Komisarz Ligi, a następnie Komisja Odwoławcza przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce nie zezwolili klubowi z Małopolski na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W bieżących rozgrywkach pierwszej ligi zespół trenera Ryszarda Tabora kontynuuje serię dobrych występów. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach PWSZ wygrał sześć razy i wraz z Czuwajem Przemyśl otwiera ligową tabelę.

To poukładany i doświadczony zespół. Gdy patrzy się na ich grę widać, że każdy z zawodników wie co ma robić. Tam nie ma niepotrzebnych zagrań czy zbędnych ruchów – komplementował najbliższego rywala Jakub Kłoda, obrotowy Padwy Zamość.

Żółto-czerwoni natomiast, choć przystępowali do rozgrywek jako beniaminek, dość szybko wypracowali sobie solidną opinię wśród rywali. 12 dotychczas zdobytych punktów plasuje zamościan w środku tabeli z widokiem na górną jej połówkę.

Wygrana w Tarnowie wydaje się być bardzo trudna do osiągnięcia, choć nie jest to zadanie niemożliwe. Za przykład może posłużyć wrześniowe spotkanie sparingowe rozegrane także w Tarnowie. Wówczas Padwa wygrała 30:29.

Znamienne, że ekipa z Zamościa dobrze czuje się w roli drużyny, której przed spotkaniem nie daje się dużych szans. Najlepszym tego przykładem jest niedawne starcie w Legionowie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
Reginis
Wysłałem na adres mailowy redakcji, al...
ad111
Powstaje pytanie, czy Szanowni Wycieczko...
mieszkanka
Tak to jest jak pracuje człowiek 12 god...
sfrustrowany1
żenada, jedna wielka żenada, przerost ...
Kubel
A gdzie kierownik budowy ?, pociągną...
Jak po rundzie masz awans w kieszeni to ...
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018