nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara7 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 36 komentarzy

Zamość: Prezydent Wnuk w partii Gowina?

Andrzej Wnuk; fot. Daniel Czubara

Czy prezydent Zamościa Andrzej Wnuk zwiąże się z nową partią wicepremiera Jarosława Gowina Porozumienie?

Taka sugestia pojawiła się na łamach „Dziennika Wschodniego”.

4 listopada odbył się kongres Polski Razem, na którym ogłoszono, że partia poszerza formułę i będzie nosić nazwę Porozumienie. Jarosław Gowin wyjaśniał też, że Porozumienie chce być “uczciwą umową” między obywatelami i ich przedstawicielami: radnymi, wójtami, burmistrzami, prezydentami, posłami i senatorami, ministrami. Zadeklarował, że jego ugrupowanie będzie “ciężko pracować” dla Polski oraz że będzie ją dalej “konsekwentnie i głęboko zmieniać”.

Do partii dołączył oficjalnie były poseł Nowoczesnej, Zbigniew Gryglas. Razem z byłą posłanką Kukiza’15 Magdaleną Błeńską pozostają jednak poza klubem PiS. W Porozumieniu znalazł się także były senator PSL i PiS z Chełma – Józef Zając. Ugrupowanie ma teraz 11 posłów i 5 senatorów. Prócz tego poparcie dla ruchu zadeklarowało 9 prezydentów miast, w tym Torunia i Kielc.

Na łamach „Dziennika Wschodniego” pojawiła się sugestia, że z nowym ugrupowaniem wicepremiera Gowina związany może być lub będzie prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk, którego Jarosław Gowin wspierał w kampanii wyborczej w 2014 roku. Miałby on być jednym z samorządowców wspierających nowy projekt polityczny wicepremiera.

Zapytany o to włodarz Hetmańskiego Grodu stwierdza, że na chwilę obecną chce pozostać apolityczny. Wyraża jednak sympatię do nowej formacji Jarosława Gowina.

Bardzo szanuję pana premiera Gowina, który wsparł mnie w kampanii wyborczej. Co do zaangażowania, to tak jak w przypadku obozu Zjednoczonej Prawicy, jestem gorącym sympatykiem –powiedział „DzW” prezydent Andrzej Wnuk.

Przypomnijmy, że w maju tego roku poparcie dla prezydenta wypowiedziało Prawo i Sprawiedliwość, które wsparło go w wyborach w 2014 roku. Gdyby teraz Andrzej Wnuk uzyskał poparcie Porozumienia Jarosława Gowina, to przy wyborze kandydata Zjednoczonej Prawicy – w skład której wchodzą PiS, Porozumienie, Solidarna Polska i Prawica Rzeczypospolitej –  na prezydenta Zamościa, politycy PiS (dominującego i rozdającego karty w tej koalicji) i ich partnerzy mieliby bardzo trudny polityczny orzech do zgryzienia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 10:00:12 napisał:
  Gdyby Gowin poparł prezydenta Wnuka to lokalni działacze PiS mieliby naprawdę problem.
  R E K L A M A
 • "bonzo" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 10:21:07 napisał:
  Gdyby Gowin poparł prezydenta Wnuka to problem miałby Gowin hahahahahaha.
 • "ak" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 10:24:26 napisał:
  Gowin to może być jakaś alternatywa między dżumą a cholerą.
 • "tru" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 11:04:51 napisał:
  Wytrawny Polityk oraz Strateg !!!!
 • "analityk sceny lokalnej" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 11:15:04 napisał:
  Znając asekuracyjny charakter oraz ostrożność Posła Zawiślaka , decyzja o odebraniu poparcia musiała zapaść na samych szczytach pisowskiej wierchuszki. Ruch Prezydenta Wnuka bardzo sprytny oraz inteligentny. Nie wierze jednak, że pis ponownie da poparcie Panu Wnukowi. Pis tak nie postępuje , choć w polityce nie mów nigdy - nigdy. Jaki scenariusz ? myślę, że P. Wnuk zostanie włączony do gry o targowanie miejsc na listach (sejmiki rady itp.) w efekcie może się okazać, że Pana Wnuka mogą (nie lubię tego słowa) przehandlować. W drugą stronę też jest to możliwe. Wszystko zależy od siły i pozycji Posła Zawiślaka. Jedno jest pewne szykuje się nam przednia zabawa , będzie się działo.
 • "ad111" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 11:50:44 napisał:
  Generalnie wielkie "g" by mnie to obchodziło, gdyby nie fakt, że ci ludzie decydują jak mamy żyć i w jakim niedorozwiniętym regionie...:(
 • "ciekawe" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 11:53:22 napisał:
  Czyżby nowe otwarcie w relacjach PIS - Wnuk?
 • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 12:06:38 napisał:
  Jakie otwarcie? Bo "Dziennik Wschodni" tak napisał? Może jeszcze wierzycie, że sam z siebie napisał? ;-D
 • "Andrzej" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 12:20:52 napisał:
  Musi się zapisać do Porozumienia, inaczej nie będą się za nim spinać,przehandlują za 2 do sejmiku,tyle temat waży.
 • "?" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 12:23:15 napisał:
  A Palikot może wstąpić?
  R E K L A M A
 • "Yhy" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 12:28:19 napisał:
  Myślę, że Zawiślak ma spore kłopoty, bo nie dość, że nie konsultował ruchu z wypowiedzeniem poparcia Wnukowi, to jeszcze notuje wpadki personalne typu poseł z Biłgoraja czy prezydent G. Czas Zawiślaka powoli dobiega końca, ciekawe tylko kto go zastąpi?
 • "Anonim" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 12:49:51 napisał:
  ty jesteś tym "g"
 • "florian" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 13:42:44 napisał:
  Kto to jest Gowin?w PiS Prezes rozdaje i długo, długo nikt.
 • "się pytam tylko" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 13:43:58 napisał:
  To prawda, że Pan Rafał Wszoła również u Gowina?
 • "WW" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 13:56:48 napisał:
  cytat z Roztocza "Porozumienie ma być partią konserwatywną w sferze światopoglądowej, odwołująca się do tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz popierającą wolny rynek w sferze gospodarczej" pasuje do Pana Prezydenta jak kwiatek do kożucha, no może tej drugiej części ...
 • "Wnukowiec" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 14:04:30 napisał:
  Szykuje się dobra zmiana w lokalnym PIS naturalnym kandydatem będzie A.Olborski. Mam bardzo dobry nastrój :)
 • "stonoga" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 14:13:17 napisał:
  Co z Panem Michałem Malcem zakładał ruch Gowina w Zamościu?
 • "Ruch Gowina" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 14:24:15 napisał:
  Jakich nedznych czasów dozylismy, jakis nieudacznik Gowin jest na tyle rozpoznawalny, że ma swój ruch. Kim on jest? Najpierw w PO, teraz jako marionetkowy minister pod dowództwem Kaczyńskiego. I jeszcze te deklaracje, że beda ciężko pracować dla Polski. Dla siebie towarzysze pracujecie. Dla waszych koryt. Niczym się nie różnicie od PO. Zamość za rządów pis nie zmienił się. Jedyne co to panuje tu większy bajzel z samochodami. Czyli jest gorzej.
 • "Różyc morfinista" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 14:48:24 napisał:
  Coś czuję,że Pan Malec będzie kandydatem od Gowina.
 • "Yhy" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 16:16:07 napisał:
  Zamość się nie zmienił? Toi chyba jesteś ślepy. Powstało kilkaset inwestycji na osiedlach - drogi, ronda, mosty, place zabaw, dwa bloki socjalne, nawet te wyśmiewane ławki. O wiele więcej dzieje się w sferze społecznej i kulturalnej. To miasto za Wnuka ODŻYŁO. Nie da się tego wykreślić takim hejtem.
  R E K L A M A
 • "licho" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 17:24:12 napisał:
  Zamość niewiele się zmienił,w tych miejscach gdzie40 lat temu byly dziury w drogach i chodnikach dalej są dziury,kostka na ścieżkach niechlujnie ułożona,zapadliska w chodnikach,przerdzewiałe latarnie,coraz bardziej zaśmiecona starówka,woda z kranu z piaskiem,starzenie się społeczeństwa i grożąca katastrofą demografia.Kilka małych plusików nie zmienia ogólnej oceny bo te osiągnięcia to nic specjalnego
 • "ted" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 18:17:54 napisał:
  Kasę z kredytu każdy głupi potrafi wydać na osiedlowe uliczki i ławki.
 • "Mirek" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 18:39:11 napisał:
  Zjednoczone Prawica to PiS, solidarna Polska i Partia Gowina,
 • "d" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 20:01:50 napisał:
  :-) nie ma nawet kandydata przeciętniaka na prezydenta, wszyscy już z Zamościa wyjechali, może jakiś trafiłby się turysta? Na bezrybiu i rak to ryba, więc pewnie będzie druga kadencja:-)))
 • "EQmen" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 21:15:46 napisał:
  Obstawiam,że najważniejsze decyzje zapadną w cieniu thuj na parkingu przy ul. Wyszyńskiego. Dlaczego? Zawsze to lepsze niż stacja benzynowa czy cmentarz. Tam jakiś czakram musi być, tak przyciąga wytrawnych graczy..!?
 • "Thomas" dnia 7 listopada 2017 o godzinie 22:40:01 napisał:
  Chyba Redaktor Daniel Czubara wyraźnie się nudzi :) To dosyć humorystyczne, aby nie powiedzieć sarkastyczne podejście - aczkolwiek spojrzenie godne analizy. Wstąpienie Andrzeja Wnuka do jakiejkolwiek partii pod kątem polityki lokalnej nie ma najmniejszego sensu. Andrzej Wnuk w pewnym sensie jest jak Pani Marta Pfeiffer - oni nie potrzebują nowej tożsamości, mają charyzmę. Pani Marta nie potrzebuje, żadnej partii tak jak Pan Andrzej Wnuk. JEST INACZEJ TO PARTIE OGÓLNOKRAJOWE NA STOPNIU LOKALNYM POTRZEBUJĄ ICH ICH POPARCIA. W kategoriach politically fikszyn (fiction) czy alterlandu - to jednak zdecydowanie Nowoczesna - to do tej partii powinien wstąpić prezydent. Dlaczego - Nowoczesna ma haryzmatycznego lidera, ma struktury, ma program, ma Leszka Balcerowicza SŁOWEM NOWOCZESNA MA WSZYSTKO TO CO POTRZEBUJE NOWOCZESNA PARTIA - czyli nadmiar bogactwa - i ta partia skazana jest na sukces. Zapomniałem napisać o zapleczu medialnym, poparciu celebrytów, ludzi świata nauki, kultury i sztuki. Swego czasu mówiono o klątwie Bońka, dziwną klątwą jest klątwa Ryszarda Petru o upadku Imperiów - i na tych oczach te młyny mielą nowoczesną, mielą jak zmełły Unię Wolności młyny historii. Partia Gowina w odróżnieniu od partii Petru skazana jest na klęskę - ta partia nie ma przyszłości, to kolejne i w zasadzie niepotrzebne dzielenie sceny politycznej - gdyby to była frakcja, ale tak nie jest. Jałowość dyskusji wstąpi, albo nie wstąpi - w kolejnych wyborach samorządowych aby partia Gowina mogła zaistnieć musi wystawić co najmniej kilka tysięcy kandydatów jak nie kilkadziesiąt tysięcy. Nawet jeżeli jakimś cudem ta partia wejdzie do sejmu o szybko podzieli los Samoobrony, Ruchu Poparcia Palikota, czy teraz Partii Kukiz 1 - krótko mówiąc przyczyna upadku tych partii tkwi w tym, że nikt nie będzie czekał kolejnych 5 lat - czyli razem 10 lat zanim ta partia zdąży na tyle rozwinąć skrzydła, to jeszcze je szybciej zwinie na skutek gwałtownej implozji. kto będzie czekać 10 lat? Przekonała się o tym nowoczesna, która po początkowych sukcesach sondażowych i jak na takie ambitne plany zdobyła mniej mandatów niż PSL. A co do mnie to nie wiedzieć czemu nie chcą mnie przyjąć do PSL
 • "zamościak" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 0:57:29 napisał:
  też tak uważam. najlepszy jest zawsze bezpartyjny. bo niezależny.
 • "Thomas" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 1:07:16 napisał:
  Partię tworzą ludzie, co prawda partia ma lidera. Jednak nawet najlepszy lider bez zaplecza, będzie miał problem salomonowy -nic nie zrobi. Na naszym gruncie zamojskim oznacza to, że partie ogólnokrajowe nie są tak silne, tak więc wszystko jest możliwe.
 • "spec od wielkich hec" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 8:25:58 napisał:
  Skoro jest tak dobry i super po co mu partia?Gowinowcy stanowią promil PIS.
 • "Yhy" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 11:19:33 napisał:
  Do licho - jeśli ulica Krasnobrodzka, Kresowa, Nadrzeczna, Listopadowa, boczna Zamoyskiego przy elektryku, Jaworowa, Łokietka, Poprzeczna, Namysłowskiego, Majdan, mosty na Źródlanej i Sienkiewicza to dla Ciebie uliczki osiedlowe - to polecam dobrego okulistę albo od razu psychiatrę. popatrz jeszcze na budowę hali sportowej, 3 boisk no i trzech ponad kilometrowych odcinkó ścieżek rowerowych z asfaltu. Zresztą, szkoda czasu, żeby z tobą pisać, trollu.
  R E K L A M A
 • "por.zUbek" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 11:48:01 napisał:
  P. Wnuk u Gowina? eeee nie chce mi się gadać..
 • "@yhy" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 13:16:42 napisał:
  ale co pozyskał środki czy wydał mieszkańców bo nie wiem ?
 • "Yhy" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 13:25:54 napisał:
  Pozyskał środki z ministerstwa sportu, na mosty z ministerstwa infrastruktury i dobrze wydaje pieniądze mieszkańców. A Ty ile podatków płacisz? Bo jak czytam TZ to się okazuje, że w Zamościu są najtańsze podatki z dużych miast, mniej płacimy niż w takim Tomaszowie.
 • "qwert" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 0:20:14 napisał:
  My płacimy podatki w Zamościu. Wnuk w Zamościu zarabia ale podatki płaci w Sitańcu. Taka różnica.
 • "qwertywu" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 11:11:23 napisał:
  Temat z Gowinem to kaczka dziennikarska. Wnuk będzie naturalnym kandydatem PiS z Gowinem czy bez. I nie poseł o tym będzie decydował lecz ludzie w PiS, którzy stoją wyżej. PiS potrzebuje "swoich" prezydentów chodźmy w celach marketingowych. A więc Kaczyński nie zaryzykuje przegranej.
 • "ted" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 15:36:03 napisał:
  Tylko czy Wnuk z takimi działaniami przekłada się na pozytywny wizerunek dla PIS przed kolejnymi wyborami do Sejmu ?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama