Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja3 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 32 komentarze

Zamość: Prezydent Wnuk o współpracy z Radą Miasta

Andrzej Wnuk; fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Bardzo trudna i bardzo ciężka. – tak ocenił współpracę z aktualną Radą Miasta prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

Pytanie o współpracę z Radą Miasta padło w wywiadzie, jakiego udzielił włodarz miasta dla „Expresu Zamojskiego”, w rozmowie z Wojciechem Kowalczykiem. Poniżej przedstawiamy fragment wywiadu dotyczący relacji prezydenta i Rady Miasta.

W.K. – Jak ocenia Pan współpracę z Radą Miasta?

A.W. – Bardzo trudna i bardzo ciężka. Ci, którzy obserwują życie miasta widzą, że ta Rada Miasta jest zupełnie inna niż poprzednie, które starały się współpracować z prezydentem. Część radnych, których nazywamy opozycyjnymi, tak naprawdę nie ma żadnego pomysłu na miasto. Natomiast krytykuje wszelkie rozwiązania prezydenta. Krytykuje w sposób bardzo twardy, mało merytoryczny, nie podając własnych rozwiązań. Na przykład – jeżeli ktoś z radnych, a jest taka radna, pisze, że prezydent zadłużył miasto na kolejne sto milionów, kłamie publicznie na facebooku, to co ja mam o tym myśleć?

Nie zauważa, że przez trzy lata spłaciliśmy ponad cztery i pół miliona tego zadłużenia, a zainwestowaliśmy ponad 89 milionów złotych. Trudno nazwać to konstruktywną krytyką.

To jest po prostu kłamstwo. A jakie miałaby ta pani propozycje dla miasta, dla jego rozwoju? Czyli co – nie inwestować, spłacać dług i mieszkać przy nieutwardzonych drogach?

Cały wywiad można przeczytać w aktualnym wydaniu „Expresu Zamojskiego”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zamość" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 8:04:31 napisał:
  W punkt. Prawda o ujadającej opozycji. Słychać wycie? Znakomicie...
  R E K L A M A
 • "Ja" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 8:29:41 napisał:
  Jeżeli mowa o konstruktywnej krytyce to sktytykuje . W mojej ocenie to najgorszy prezydent jakirgo Zamość misl od kilkunastu lat. Najpierw ktytykowal drcyzje zamoyskiego, w chwili obecnej szczyci się tym co Zamoyski osiągnął dla miasta.
  • "telek" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 8:33:03 napisał:
   Nie jestem fanem Wnuka, ale jak czytam o tych ,,osiągnięciach Zamoyskiego" to mi się bebechy wywracają. Gdzie są te osiągnięcia?
 • "Mieszkaniec" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 8:30:34 napisał:
  Nigdy się nie dogadają, bo taka opozycja jest w każdej dziedzinie nie będzie się zgadzać ,,bo nie" a ja tak z innej beczki jak to jest że wiecznie się inwestuje w te drogi, a i tak zaraz wymagają remontów.
 • "nihil novi" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 8:32:33 napisał:
  Proszę robić swoje Panie Prezydencie. Można tylko współczuć i zastanawiać się o ile więcej dobrego zrobiłby Pan dla miasta żeby nie taki balast jak ta pani co tylko jątrzy zamiast wspierać dobre inicjatywy. Może by WRESZCIE sama coś dobrego zrobiła?!?!?!
 • "Gdzie dawne Roztocze?" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 9:37:12 napisał:
  20 lat na rynku zamojskim i cytat z czegoś czego nie ma. Założyciel przewraca się w grobie.
 • "Czytelnik" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 9:56:37 napisał:
  To samo mówił prezydent już 2-3 lata temu w wywiadach dla innych mediów. Expres Zamojski nie zrobił tym wywiadem niczego nadzwyczajnego. Pytania jak od przedszkolaka.
  • "K." dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 10:19:53 napisał:
   Jaki redaktor - takie pytania.
 • "observer" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 11:15:05 napisał:
  Prezydencie - nie daj się stłamsić - ludzie myślący Cię poprą.
 • "abc" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 11:22:31 napisał:
  Drodzy mieszkańcy powiedzcie czego dokonał obecny Prezydent? Dodam, że pochodzę z Zamościa a mieszkam w Lublinie dlatego proszę mnie nie łączyć z jakąkolwiek z opcji politycznych.
  • "J." dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 11:32:56 napisał:
   Niedawno rozsławił Zamość na cały Świat zlecając wyrwanie tablicy upamiętniającej miejsce urodzenia słynnej Zamościanki, ekonomistki i działaczki robotniczej - Róźy Luksemburg.
  • "kjm" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 18:05:27 napisał:
   powiedzmy, o jednej kapitalnej rzeczy budowie łącznika między ulicą Prostą i Kilińskiego
   R E K L A M A
 • "dym" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 12:41:45 napisał:
  Nowa obwodnica zachodnia miasta 100 mln pozyskał,Akademia zamojska 40 mln,wszystkie ronda wyfrezowane,jedno nowe,ring rowerowy dookoła miasta - sporo ścieżek rowerowych,plany pod filharmonię,mnóstwo nowych dróg m.in.osiedlowych,wreszcie od trzech lat w mieście turystycznym jest sylwester,Po pierwszej w nocy jest świecą się latarnie.Za poprzednika było ciemno.Zamość po raz drugi został świetlną stolicą Polski,Plaza Open,Zamość na okrągło.Osir ma nową halę którą poprzednik chciał sprzedać.Powstaje hala mat,remont całego Ośrodka OSIR się rozpoczął,póżniej bieżnia i trybuny.W sumie ponad 200 mln pozyskanych środków.A konkretnie proszę obserwować profil Prezydenta na facebooku tam jest wszystko do publicznej wiadomości
 • "ad111" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 17:23:38 napisał:
  A jakieś miejsca pracy, jkaś uczelnia na poziomie, jakies inwestycje przyciągające inwestorów? A ile w tym czasie młodych ludzi wyjechało za chlebem? Przestań uprawiać propagandę, a pokaż efekty wymierne, takie żeby ludzie chcieli tu zostać i pracować.
  R E K L A M A
 • "nihil" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 17:35:13 napisał:
  "miejsca pracy, uczelnie, zakłady produkcyjne, inwestycje wieloletnie ...." i co jeszcze? Złap złotą rybkę i pleć takie androny. W ciągu trzech lat odtworzyć coś co się niszczyło w ciągu wielu lat?? Wołaj tu Copperfielda frustracie! Takim jak ad111, abc, ja można oddać bogactwo świata a powiedzą: "mało" i "nie takie". Ci co mieli wyjechać, wyjechali dawno temu. Nie teraz.
 • "zamościanin" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 17:38:05 napisał:
  Czekamy na realizację "Umowy dla Zamościa" i 10 zobowiązań, ławkowo-śmietnikowo-bilbordowego narcyza:-)
 • "jadwiga" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 18:25:08 napisał:
  "Zamościanin" umiesz cokolwiek sklecić nie obrażając? Lżej ci zakompleksiona istoto?
 • "do jadwiga" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 20:04:07 napisał:
  Prawda w oczy kole, jak Andrzej W. ze swoimi "ludźmi" w kampanii wyborczej obrażał i deprecjonował zasługi Prezydenta Zamoyskiego to ok. Ale jak teraz domagam się realizacji obietnic to dobrze. Sama jesteś zakompleksionym socjopatą razem z tym swoim W.
  • "Anonim" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 22:30:19 napisał:
   Daj jakiś przykład, że obrażał prezydenta Zamoyskiego. W internecie nic przecież nie ginie. No dalej. Bo ja mam przykład jak Zamoyski obraził Wnuka na zaprzysiężeniu. Zdjął łańcuch z szyi, rzucił na tacę i wyszedł. Nie podał Wnukowi ręki, nie zawiesił łańcucha...
  • "do ...czegoś..." dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 6:34:57 napisał:
   Jaka "prawda w oczy kole"?? Co cię kole? Masz swoją prawdę i sam w nią wierzysz. Nie wciskaj ludziom głupot. Mieszkańcy widzą co się dzieje. Kto się pcha do Ratusza nie mając ani odpowiedniego wykształcenia, ani pojęcia O NICZYM! Nie mówiąc o zgodnej współpracy tylko pieniactwo uprawia. Odpłynęło korytko to kwiczysz pod niebiosa a kogoś wyzywasz. Ulżyj sobie biedaku bo cię rozsadzi :))).
 • "zagadka" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 20:12:52 napisał:
  - Dlaczego W. nie lubi zabawy w chowanego? - Bo boi się, że nikt nie będzie go szukał.
 • "do Anonim" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 9:09:40 napisał:
  Albo jesteś debilem, albo go udajesz. Przykładòw jest tysiące, jak piszesz, że nic nie ginie to sobie poszukaj, przypomimy w odpowiednim czasie. Karma wraca, znaczenie w internecie. Łańcuch to mu się należał i wiadro na wodę :)))
  • "Anonim" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 9:27:42 napisał:
   No właśnie, taki macie poziom, zwolennicy Zamoyskiego, Pfeiferowej, Zwolaka... Tzw. Zjednoczona opozycja.
 • "Lelek" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 9:22:49 napisał:
  A ja śpiewam peany na cześć prezydenta Zamoyskiego za te kocie łby na odcinku ul.Królowej Jadwigi-Starówka! La,la,la trala la auto mi się rozwala...
 • "Gagarin" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 12:45:35 napisał:
  Może sytuację uzdrowiłoby wysłanie w kosmos całej Rady z obecnym i byłym Prezydentem? Na orbicie, w odosobnieniu wyjaśniliby sobie wszystko.. Tym wpisem pogodziłem obie strony?
 • "do Anonim" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 17:21:40 napisał:
  Jaki adresat komentarza taki poziom, zróbie sobie dobrze z w. 69 :)
 • "meteorolog" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 17:25:06 napisał:
  Kobieta miała papugę w domu, która ciągle powtarzała - Precz z Wnukiem! Precz z Wnukiem! Ktoś z sąsiadów podkablował i niedługo do kobity puka policja: - Dzień dobry, policja. Dostaliśmy wezwanie, że pani papuga obraża Wnuka. Proszę pokazać papugę. Kobieta przynosi klatkę z papugą a ta już od progu drze sie - "Precz z Wnukiem!" Policjant upomina kobietę - Jeśli to sie będzie powtarzało to będziemy musieli uśpić papugę a panią wsadzić do więzienia. Kobieta po wyjściu funkcjonariuszy prosi papugę: - Słuchaj papużko, nie mów tak więcej proszę, bo mnie zamkną a ciebie uśpią i po co nam to Kilka dni spokoju, ale papuga sobie przypomniała i znowu zaczeła swoje - Precz z Wnukiem! na całe gardło. Na drugi dzień kobieta dostała wezwanie do sądu na rozprawę - papuga jako dowód rzeczowy. Kobieta poszła więc do spowiedzi powiedzieć księdzu co jej leży na sercu. A ksiądz mówi: - Słuchaj kobieto - ja mam też papugę, która mówi i jest podobna. Na czas rozprawy podmienimy papugi i nikt sie nie skapnie. No i jak uradzili, tak zrobili. Dzień rozprawy, kobiecina z księdzem podmienili papugi i babka leci do sądu z kościelną papugą. Sędzia mówi: - Proszę wnieść klatkę z papugą. Klatka z papugą wniesiona - papuga nic. Nie odzywa sie słowem. Oskarżyciel podpuszcza papugę: - Czy papuga mówiła "Precz z Wnukiem!" ? Papuga nic. Sędzia podpowiada: - "Precz z Wnukiem!", oskarżyciel i oskarżyciel posiłkowy też zachęcają - "Precz z Wnukiem!". W końcu cała sala skanduje - Precz z Wnukiem! Precz z Wnukiem! A papuga zawodzi kościelnym głosem: - Słuuuuchaaaaj Jeeeezuuuuu jak Cie błaagaa luuud...... PS. kto sieje wiatr ten zbiera burze
  R E K L A M A
 • "do "czegoś"" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 20:21:22 napisał:
  Brońcie, go brońcie to coś, już na wylocie, boicie o posadki, skończy się branie kasy za stanowisko. Brak szacunku idzie od góry, tak jak ryba się psuje od głowy. Okazało się, że za wysokie progi na konusa nogi.
 • ""Mniej niż zero"" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 7:42:08 napisał:
  "Oooo, oooo, oooo oooo Myślisz może, że więcej coś znaczysz Bo masz rozum, dwie ręce i chęć Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy Zaliczona matura na pięć Są tacy - to nie żart, dla których jesteś wart Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Oooo oooo oooo Zawodowi macherzy od losu Specjaliści od śpiewu i mas Choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób Na swej wadze położą nie raz Choć to fizyce wbrew wskazówka cofa się Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Oooo oooo oooo oooo Myślisz może, że więcej coś znaczysz Bo masz rozum, dwie ręce i chęć Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy Zaliczona matura na pięć Są tacy - to nie żart, dla których jesteś wart Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Mniej niż zero Oooo oooo oooo oooo "
 • "do dym, obiektywnie" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 7:49:18 napisał:
  Moim zdaniem największe zasługi w pozyskiwaniu środków dla Zamościa miał Prezydent Marcin Zamoyski i miał, ma jego zastępca obecny Dyrektor Tomasz Kossowski!
 • "mascarpone" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 9:48:22 napisał:
  No to może ... Kossowski na Prezydenta!
 • "J." dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 21:29:35 napisał:
  "Dziennik Wschodni" wyśmiewa przebudowę dworca PKP Zamość Główny z poczekalnią 9 m2 powierzchni. Co na to cytowany tam rzecznik prezydenta Zamościa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z_boku
Wygrzebano jakieś stanowisko RM sprzed ...
TORRES20400
W tym niusie, nie ma najważniejszego. K...
z_boku
Zamojska kolegiata nie została aby par...
Antyklerykał
Zawłaszczanie przestrzeni trwa......
Mefisto
Poszukaj ile kosztował m2 na zielonym r...
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B.
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018