Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja27 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: Prezydent Wnuk o oświadczeniach majątkowych samorządowców

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk; fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

Oświadczenia majątkowe powinny być niejawne. Gdyby były sprawdzane przez odpowiednie służby, ale nie upubliczniane, to więcej inteligentnych osób pracowałoby w samorządności. – ocenia prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, w wywiadzie opublikowanym na łamach Portalu Samorządowego.

– Uważam, że jawność oświadczeń majątkowych wycięła z rady miasta najbardziej przedsiębiorcze, najlepsze jednostki.(…) Przez wiele lat byłem przedsiębiorcą i prowadziłem działalność gospodarczą. Wystarczy wpisać moje imię i nazwisko w internecie i znajdzie się mój adres zamieszkania. Pokazuje się też zeznanie majątkowe, gdzie są wszystkie składniki majątku. Lekarze czy prawnicy, którzy mają zgromadzony majątek, nie chcą dzielić się wiedzą na ten temat ze względu na obawy co do swojego bezpieczeństwa. Oświadczenia majątkowe powinny być niejawne. Gdyby były sprawdzane przez odpowiednie służby, ale nie upubliczniane, to więcej inteligentnych osób pracowałoby w samorządności. – twierdzi prezydent Zamościa w rozmowie z Bartoszem Dylągiem na łamach portoalusamorządowego.pl.

W wywiadzie poruszone są również kwestie poparcia, jakiego Andrzejowi Wnukowi udzieliło Prawo i Sprawiedliwość, a także  kolei na Zamojszczyźnie, sytuacji gospodarczej byłych miast wojewódzkich, komunikacji miejskiej, czy referendum w sprawie budowy zakładu termicznego unieszkodliwiania odpadów. Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "fakt" dnia 27 lutego 2019 o godzinie 9:17:10 napisał:
  To wszystko szczera prawda.Kto normalny zechce ujawniać swój majątek ?
  R E K L A M A
  • "SŁAWEK" dnia 27 lutego 2019 o godzinie 13:31:17 napisał:
   To po co się pcha do władzy!
 • "name" dnia 27 lutego 2019 o godzinie 9:19:35 napisał:
  W całej rozciągłości zgadzam się z Panem Prezydentem Wnukiem kto za marne samorządowe pieniądze pójdzie szarpać się....
 • "ad111" dnia 27 lutego 2019 o godzinie 15:21:27 napisał:
  Buc, buc, buc, buc... taki bit mi się kołacze po głowie, bo od rana chodzi za mną taki jeden kawałek. Co do oświadczeń publicznych, to oczywiście muszą być i nie rozumiem, że prawnik nie rozumie ducha tego prawa...
 • "ad111" dnia 27 lutego 2019 o godzinie 18:37:31 napisał:
  Glapa, glapa, glapa, glapa, to drugi kawałek który mi się po głowie kołacze. Ciekawe dlaczego? Prezes NBP też tak myślał w sprawie oświadczeń majątkowych jak Wnuk, aż ludzie doprowadzili do jawności.
 • "analityk" dnia 1 marca 2019 o godzinie 7:45:08 napisał:
  Najlepsza, wspaniała , kulturalna i bardzo inteligentna ocena radnych Rady Miasta przez Pana Wnuka: "Uważam, że jawność oświadczeń majątkowych wycięła z rady miasta najbardziej przedsiębiorcze, najlepsze jednostki." I z kim mu przyszło pracować? Cd "Gdyby były sprawdzane przez odpowiednie służby, ale nie upubliczniane, to więcej inteligentnych osób pracowałoby w samorządności. – twierdzi prezydent Zamościa w rozmowie z Bartoszem Dylągiem na łamach portoalusamorządowego.pl." Podziw dla "specjalisty" od oceny inteligencji radnych. Ciekawe co radni na tak "przychylną" ocenę.
  • "Anonim" dnia 4 marca 2019 o godzinie 11:32:04 napisał:
   Ja też tak uważam, jak prezydent. Kiedyś na sali było kilku lekarzy, przedsiębiorców, prawników. A teraz? Bezrobotny były przedsiębiorca z Nowoczesnej, sporo nauczycieli. A taki jeden , Nowakowski, jak się odezwie to się zastanawiam, kto mu pozwala pracować z młodzieżą. Przypomnę jego wypowiedzi o prezes ZGL - że może zostać wywieziona na taczce, albo o jednej z przewodniczącej zarządu osiedla, że się skundliła. A to nie było tak, że w poprzedniej kadencji Rada Miasta Zamość miała najniższą średnią wyższego wykształcenia w Polsce? Prawda w oczy kole?
 • "ad111" dnia 4 marca 2019 o godzinie 16:05:20 napisał:
  A to kwestionujecie wynik demokratycznych wyborów...? Bo takie argumenty cały czas słyszymy od rządżacych krajem. Czyżby mentalność Kalego dała znać?
 • "Thomas" dnia 5 marca 2019 o godzinie 0:42:34 napisał:
  Gdybym miał głosowac o miałbym wybór pomiędzy żelazkiem a kandydatem wybrałbym Żelazko. Co do zasady oświadczenia to rzecz święta. Ma pewno szkoda, że nie mamy lepszych radnych. Zgodzę się z tym, że radnymi powinni być ludzie sukcesu. To co cieniem bez wyjątku położylo się na obecnej Radzie to skandaliczna podwyżka diet.
 • "analityk" dnia 5 marca 2019 o godzinie 13:07:14 napisał:
  Panie "Anonim". ja nie pochwalam prezydenta za taką ocenę radnych. Jakie prawo ma do oceny inteligencji radnych ? A poza tym "Anonim" mylisz wyuczony zawód z inteligencją. Najpierw trzeba przeczytać ze zrozumieniem a później zabierać głoś a nie odwrotnie.
  • "Anonim" dnia 5 marca 2019 o godzinie 14:52:17 napisał:
   A pan Anal ityk myli wyuczony zawód z poziomem wykształcenia, o którym pisałem. Korelacja między wykształceniem i inteligencją jest bezsporna. Można mieć jedynie wątpliwości co do mądrości i kultury.
 • "1" dnia 11 marca 2019 o godzinie 11:04:26 napisał:
  jeśli prezydent ma rację to "zapomniał" dodać ,ze jego opinia o inteligencji samorządowców dotyczy także władz miasta w tym prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ja 57 minut temu
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018