Sport | ZamośćDaniel Czubara5 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 87 komentarzy

Zamość: Prezydent przyznał stypendia sportowcom – publikujemy listę

R E K L A M A    B O A R D

52 sportowców z zamojskich klubów otrzymało stypendia od Prezydenta Miasta Zamość. Poniżej publikujemy listę stypendystów.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "asd" dnia 5 marca 2018 o godzinie 10:27:54 napisał:
  Druga Japonia normalnie. Najbardziej popularny sport to sumo ....
  R E K L A M A
 • "ale" dnia 5 marca 2018 o godzinie 10:36:40 napisał:
  Ale dziadostwo 1700 zł na rok za medal na mistrzostwach Polski seniorów, 1300 za medal na mistrzostwach Polski juniorów i 1000 zł za medal na mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Bez klasowi piłkarze mają miesięcznie więcej. Brawo p. Wnuk będzie na pewno więcej kibiców.
 • "kmicic" dnia 5 marca 2018 o godzinie 12:59:15 napisał:
  chcieliście drugą Japonię to ją macie... ale żeby kobiety sumo uprawiały, no tak ja rozumiem równouprawnienie (pewnie feministki mnie zbanują) ale gdzie ta płeć piękna, chyba za dużo naczytałem się Reymonta, Prusa, Sienkiewicza (oni z pewnością w grobie się przewracają
 • "do przedmówców" dnia 5 marca 2018 o godzinie 17:05:03 napisał:
  Jan, miś, ryś nic nie pisze?
 • "." dnia 5 marca 2018 o godzinie 18:22:13 napisał:
  Jak wysoki stypendium otrzymuje laureat olimpiady przedmiotowej ze szkoły podstawowej, gimnazjum czy szkoły ponadgimnazjalnej? Czy ktoś z was ma może wiarygodne info z BIP Zamościa?
 • "kibic" dnia 5 marca 2018 o godzinie 19:02:43 napisał:
  Prosta sprawa-jeśli w mieście jest z góry przeznaczona kwota na stypendia sportowe, to im więcej sportowców tym niższe stypendia, Fakt, że wysokość stypendiów jest żenująco niska, ale jak widać duży udział mają zawodniczki i zawodnicy sumo, którzy stanowią ponad 1/3 wszystkich sportowców. Dopóki jest taki regulamin( zakładam, że w ogóle jest) przyznawania stypendium tak niestety będzie.
 • "do'' kibica''" dnia 5 marca 2018 o godzinie 20:38:36 napisał:
  Sprawa nie jest taka prosta, Agros czy fundacja otrzymały kasę na stypendia w dotacji. Nie muszą się przejmować kryteriami zawartymi w uchwale RM, a ich zawodnicy jeśli spełnią warunki dostają stypendia od klubu i prezydenta z naszych podatków. Parę lat temu było do podziału ponad 140 tyś. teraz około połowy tej sumy. Regulamin jak te stypendia też jest w pewnych punktach żenujący....
 • "obserwator" dnia 5 marca 2018 o godzinie 21:50:19 napisał:
  Dać całą kasę tym w majtach z ręczników. Bo Zamość sumo stoi. ha ha ha !!!
 • "Thomas" dnia 6 marca 2018 o godzinie 0:04:03 napisał:
  W 2014 roku było łącznie 34 sekcji sportowych Sumo przy czym czynnych juniorów uprawiających ten sport było 1011 w tym 316 dziewcząt. Czy ten sport ma perspektywy? Nie wiem. Czy warto inwestować w ten sport też nie wiem. (dane GUS) ====================================================================== Dla porównania matematyczne Kangurki co roku "uprawia" kilkaset tysięcy maluchów, żaczków, beniaminów, kadetów i studentów. Kiedy Kangroo zaczynał w Polsce w 1992 r. wzięło w nim udział 4500 dzieci, po 3 latach było to 120 tysięcy dzieci, a w 2011 rekordowe 416 tysięcy. A gdyby dodać do tego inne konkursy matematyczne - liczba byłaby znacznie większa. ===================================================================== Pozostawiam to bez komentarza.
 • "do obserwator" dnia 6 marca 2018 o godzinie 7:49:53 napisał:
  Jak jesteś ,,obserwatorem'' to musiałeś zauważyć na listach brak piłkarzy fundacji, piłkarzy ręcznych Padwy czy rzucającego młotem. Co oni trenują za darmo, czy ,,działacze i urzędnicy'' opracowali inny sposób dojenia miasta ?
  R E K L A M A
 • "Julek" dnia 6 marca 2018 o godzinie 16:18:51 napisał:
  Ludzie to jest klika.Jeszcze pare lat temu na stypendia sportowe bylo 140 tys teraz jest 70 tys. Zmniejszyli celowo zeby wprowadzic stypendia ktore moga wyplacac kluby i wyplacaja tylko nie wiadomo za co.tak jak pilkarze-juniorzy(ostatnie miejsce w lidze wojewodzkiej juniorow i biora 200 zl za to ze przychodza na treningi).Wyplacaja stypendia te kluby, ktore maja pieniadze wiec Agros,Padwa,Fundacja Hetman itp.to sa dzialania ktore zniszcza sport calkiem w Zamosciu i bedziemy kupowac i posilac sie zawodnikami z Tomaszowa.Tyszowiecz Koszalina itp. A co z nasza zamojska mlodzieza niech pija pala graja na komputerach bo na nich nie ma pieniedzy!
 • "Racja" dnia 6 marca 2018 o godzinie 16:44:47 napisał:
  Zgodze sie z przedmowcą przeciez klub ktory dostanie 10 tys, 20 tys,30 tys,czy nawet 40 tys nie bedzie mial na stypendia bo co to jest na taki klub .ktory jezdzi na zawody 40 tys. Nic a juz nie mowie o normalbych poborach i sprzecie sportowym, ktory tez jes drogi.ale jak wladza na to pozwala to gratuluje ale szkoda tych naszych zamojskich sportowcow.ktorych sie niszczy.
 • "jaś" dnia 6 marca 2018 o godzinie 19:38:04 napisał:
  W sporcie, obecna władza zapewniastarym prezesom i księgowym klubowym pełne wynagrodzenie. Jak Agros może blisko 100 tys. zł(15% dotacji) przeznaczyć na pobory dla administracji klubu to dla zawodników brakuje !!! Jeszcze dorabiają duże pieniądze na programach MSiT. 10% od 62 900 zł lub od 233 450 czy 113 200 albo 50 000 zł ......Prawdziwi działacze sportowi.
 • "ryś" dnia 6 marca 2018 o godzinie 20:09:34 napisał:
  Małe dotacje dla zamojskich klubów, jałmużna zamiast stypendiów, brak podsumowań roku sportowego dla zamojskich sportowców ...itd. Jednym z główny doradców wydziału, od ponad 30 lat, jest plantator z Łabuń - czego więc oczekiwać.
 • "." dnia 6 marca 2018 o godzinie 20:37:53 napisał:
  Gdzie jest Komisja Rewizyjna?
 • "Gosia" dnia 6 marca 2018 o godzinie 22:04:18 napisał:
  Trzeba w koncu raz na zawsze rozwalic ten uklad.bo zniszcza ten sport w zamosciu. Inne gminy miasta sie rozwijaja a zamosc sie zwija w sporcie.bo jest klika.
 • "do jaś" dnia 7 marca 2018 o godzinie 9:45:36 napisał:
  A kto tobie broni dorabiać na programach MSiT? Napisz wniosek! jasiu, misiu, rysiu.
 • "do,, do jaś''" dnia 7 marca 2018 o godzinie 10:10:27 napisał:
  Sumienie. Klub ma szkolić zawodników, a nie umożliwiać dorabianie obsłudze.
 • "do przedmówcy" dnia 7 marca 2018 o godzinie 11:05:38 napisał:
  Nie dostałeś wsparcia zazdrośniku, cz w ogóle nie pisałeś wniosku? Swoim szkoleniem się zajmij. Odezwał się ten od sumienia.
 • "do Gosia" dnia 7 marca 2018 o godzinie 11:06:53 napisał:
  Wróć do szkoły. Robisz karygodne błędy.
  R E K L A M A
 • "Rydz" dnia 7 marca 2018 o godzinie 13:37:26 napisał:
  Ja dziekuje za takie stypendium.80 zl miesiecznie za medal MP.lepiej pojde na trening pilkarski to sie tam naucze.........?tylko czego!napewno 200 zl dostane bo tam za to placa za przyjscie na trening.
 • "-lalla" dnia 7 marca 2018 o godzinie 15:55:24 napisał:
  Po co szkolić miejscowych, Agros czy fundacja kupi zawodników czy punkty ile chcecie. Zamość to umie zachęcić młodzież do uprawiania sportu.
 • "Gosia" dnia 7 marca 2018 o godzinie 17:08:40 napisał:
  Pis sie za was wezmie przekretasy juz ostatnie wasze podrygi.caly ten sztab znad stadionu.bo oni wlasnie marnotrawia pieniedze.
 • "." dnia 7 marca 2018 o godzinie 19:10:35 napisał:
  To Śmieszne że tylko 1300 zł dostaje na cały Rok za Mistrza Polski.Szkoda gadać.. Może zróbcie coś z tym. Bo się odechciewa uprawiać Sport.
 • "Jarek" dnia 7 marca 2018 o godzinie 20:12:36 napisał:
  Dla przypomnienia. Konkurs dla klubów sportowych od lat jest układany i manipulowany przez pracowników wydziału. I tak się dzieje ze stypendiami. Zmniejszono kwotę stypendiów aby dać po cichu klubom ze starego układu. Nie ma sprawiedliwości. W ofercie są jakieś kryteria a nikt ich nie bierze pod uwagę. Prezes F. ustala zasady z Panią R. jakby to zrobić żeby zakręcić Panią Dyrektor i Pana Prezydenta i postawić na swoim. Ciekawe czy ,, największy ,, klub w Zamościu ma wyrejestrowaną działalność gospodarczą, którą kiedyś prowadził. Nikt chyba nie pamięta jak KS A. zajmował się sprzedażą węgla. Myślę, że Pan radny, który jest członkiem Zarządu sprawdził te informacje. Jeżeli klub prowadzi działalność gospodarczą, to radny nie może zasiadać w zarządzie. Ktoś pisał o dzieciach. Jeżeli chcą chodzić na piłkę niech chodzą na piłkę, jeżeli są chodzić na sumo to niech trenują cokolwiek aby nie siedziały przed komputerem.
 • "Ryś" dnia 7 marca 2018 o godzinie 20:23:57 napisał:
  Już wkrótce Pani R. pójdzie na emeryturę. Może coś się zmieni w zamojskim sporcie. Tylko za kim się opowiedzą kluby. Sport powinien być apolityczny. Ale w Zamościu to może być trudne. Prezydent szuka głosów w dużych klubach ale chyba zapomniał, że w KS A. większość zawodników i ich rodziców jest z poza Zamościa, lub innych miast. Chyba, że ktoś się przemelduje przed wyborami. Prezydent chwali się spadkiem zadłużenia miasta. Można też się pochwalić zniszczeniem zamojskiego sportu. Wstyd. Zero zróżnicowania wartości medali zdobytych na Mistrzostwach Polski czy Europy. Jakaś gala sportu? Zapomnij. Śmieszny plebiscyt TV kablowej, gdzie decydują dziennikarze. Czy ktoś z wydziału sprawdził środki własne klubów które piszą wnioski do MSiT, gdzie muszą wykazać się środkami własnymi. Ale duży może więcej. Ale można też powiedzieć, że jak duży upadnie to narobi więcej hałasu.
 • "Jacek" dnia 7 marca 2018 o godzinie 20:36:28 napisał:
  Pani Dyrektor jest bardzo dobrą dyrektorką ale od Kultury. Co do sportu powinien powstać drugi wydział, który będzie odpowiedzialny tylko za sport. Nie wykładowca wyższej uczelni, który nigdy ze sportem nie miał do czynienia. Czy inny nauczyciel, który zasiada na wysokim stanowisku w Zamościu i jest odpowiedzialny za sport. Sport rządzi się swoimi prawami. To nie szkoła czy kuratorium, gdzie podobno ten Pan był bardzo dobrym pracownikiem. Krzywdzicie dzieci szukając głosów wyborczych. Nie stwarzacie możliwości rozwoju klubów i dbania o zawodników. Można się już bić w piersi i żałować za grzechy.
 • "Marek do ,, do jaś ,," dnia 7 marca 2018 o godzinie 20:48:39 napisał:
  Cytat: ,, A kto tobie broni dorabiać na programach MSiT? Napisz wniosek! jasiu, misiu, rysiu.,, Czyli chodzi o zwykłe dorabianie i utrzymywanie pasibrzuchów. Ale to chyba nie oto chodzi Panie Sławku, Konradzie aby dorabiać. Są tacy którzy dorabiają zawsze na spikerce podczas zawodów na stadionie.
 • "Zawodnicy" dnia 7 marca 2018 o godzinie 21:00:56 napisał:
  Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Prezydenta i Pani Dyrektor za tak wysokie stypendia za wyniki sportowe, na które musieliśmy ciężko pracować. Niejednokrotnie musieliśmy rezygnować z życia prywatnego. Braliśmy udział w zgrupowaniach czy zawodach, reprezentując Miasto Zamość kiedy nasi rówieśnicy bawili się np. na dyskotekach, spotykali się z rówieśnikami. Czy Państwo uważacie, że my młodzi ludzie trenujący w różnych klubach a często uczęszczający do tych samych szkół nie rozmawiamy ze sobą? I nie wiemy kto jakie bierze nagrody i stypendia klubowe za wyniki sportowe. Czy to jest uczciwe, że jedni biorą stypendia tylko za przyjście na trening a inni grosze za cały rok. To jest podziękowanie. Dziękujemy za takie wsparcie.
 • "Marek" dnia 7 marca 2018 o godzinie 21:13:07 napisał:
  W jednym klubie zawodnicy nie mają za co jeździć na zawody a w drugim jedna, czy druga Pani księgowa zarabia 2 - 3 tys zł. O prezesie nie wspomnę, który dodatkowo w pewnym okresie w swoim klubie został wychowawcą w Ośrodku LZS. Ciekawe czy wszyscy trenerzy wiedzieli o tym, że ich prezes był wychowawcą i pobierał za to środki finansowe a onie w tym czasie opiekowali się młodzieżą. Część osób o tym wie. Ale nie wszyscy. Bo w tym czasie pracowali na uczelni lub w innej szkole i nie mają pojęcia o tym co się działo w zamojskim sporcie. Pewna Pani ich nakręciła mówiąc że: ,, dotychczas robiliśmy w ten sposób i się sprawdzało ,, I w taki to sposób Pani R. oplątała sobie Panią Dyrektor wokół palca. Ale co na to prezydent? Czy Vice Prezydent?
  R E K L A M A
 • "-lalla" dnia 7 marca 2018 o godzinie 21:16:42 napisał:
  Sport gminny nie może być przykrywką na dorabianie dla,, znawców sportu", od nauki pływania, upowszechniania sportów zimowych, korektywy, rekreacji, integracji itd. pod bacznym okiem wydziału.
 • "." dnia 7 marca 2018 o godzinie 21:35:57 napisał:
  Nie używać nicka "." jest mój. Mam pytanie mistrzostwo Polski w jakiej dyscyplinie? Tylko Mistrzostwo Polski w dyscyplinach olimpijskich powinno być premiowane stypendium nagrodami z Ratusza. i jeszcze raz proszę o nieużywanie mojego nick.
 • "Kibic" dnia 7 marca 2018 o godzinie 21:47:57 napisał:
  Nawet w dyscyplinach olimpijskich nie ma zróżnicowania za wyniki
 • "Klik" dnia 7 marca 2018 o godzinie 21:57:59 napisał:
  Zrobcie w koncu z tym porzadek bo jest zle.czytajac te konentarze i widze ze jest to prawda.
 • "Kibic" dnia 7 marca 2018 o godzinie 21:58:51 napisał:
  Klub sportowy, który nie ma sekcji sporów zimowych ( agros ) dostaje większe wsparcie od klubu narciarskiego w tomaszowie z MSiT na ,, upowszechnianie sportów zimowych ,, czy to jest normalne. Ale jak księgowa ma prowizje za pisanie głupot do ministerstwa i jeszcze miasto Zamość utrzymuje z dotacji taką księgową, która stara się być zamojską celebrytką. To chyba tak musi być. Zastanawia mnie tylko czy taki klub nie korzysta z dotacji miejskich wykazując je jako środki własnedo ministerstwa. Ale Pani Dyrektor nad wszystkim czuwa.
 • "Jędrula" dnia 7 marca 2018 o godzinie 22:05:53 napisał:
  Nie może być tak, że w sporcie nic się nie zmienia, bo wysoko postawiony Pan w Urzędzie Marszałkowskim z partii z koniczyną w tle zastrasza władze Zamościa. I mówi jak powinno być. Pan który był członkiem zarządu dużego klubu.
 • "Do ,, Rydz ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 6:01:37 napisał:
  Kolego nie dziękuj tylko zmień klub. I zacznij trenować w Agrosie. Zawodnicy tego klubu w jednym roku dostawali stypendia i nagrody jednocześnie po kilka tysięcy. Teraz mają nagrody i stypendia klubowe. Musimy czekać na CBŚ. Coraz bliżej święta :)
 • "czytelnik" dnia 8 marca 2018 o godzinie 8:21:44 napisał:
  Trzeba zacząć upubliczniać "czystą" działalność i działania komentujących.
 • "." dnia 8 marca 2018 o godzinie 8:56:41 napisał:
  Andrzej Wnuk - najlepszy prezydent Zamościa po 89 roku.
 • "." dnia 8 marca 2018 o godzinie 9:45:11 napisał:
  Dlaczego na tej liście nie ma zawodników Orki? !!! Nie używać nicka "." jest mój. Mam pytanie mistrzostwo Polski w jakiej dyscyplinie? Tylko Mistrzostwo Polski w dyscyplinach olimpijskich powinno być premiowane stypendium nagrodami z Ratusza. i jeszcze raz proszę o nieużywanie mojego nick.
  R E K L A M A
 • "Krzysiek" dnia 8 marca 2018 o godzinie 9:49:18 napisał:
  Trenerzy w Padwie też mają dość tego. Muszą prowadzić treningi i jeździć na zawody zarywać weekendy. A kolesie prezesa biorą taką samą kasę z programu umiem pływać. Była też propozyja aby niby prowadzić zajęcia umiem pływać z TKKF
 • "Jaś" dnia 8 marca 2018 o godzinie 10:25:11 napisał:
  Odnośnie Orki to jest tak, że wcześniej brali dużo kasy. Jak dostali obiekty gratis, to dotacje zmniejszono. Podsumowując rok 2017 Orka z miasta wyciągneła grubo ponad 200 tys. ( utrzymanie obiektów i dotacja ) Stypendium w orce nie ma bo ten klub jeździ tylko na zawody wojewódzkie. To skąd stypendium?
 • "." dnia 8 marca 2018 o godzinie 10:32:41 napisał:
  "." @ Do tego co podpisuje się moim nick "." - nie używaj go. Za co można pochwalić i trzeba pochwalić prezydenta to trzeba, ale z drugiej strony trzeba być konstruktywną krytyką.
 • "." dnia 8 marca 2018 o godzinie 10:38:12 napisał:
  jasiu@ Niech pływacy Orki pływają w zalewie, albo w stawie w parku przynajmniej tam będą mieli pełno wymiarową pływalnię. Ale idąc twoim tokiem myślenia Hetman Zamosć ma swoje obiekty, Argos to samo. To znaczy, że sportowcy mają uprawiać swoje dyscypliny na dworze w piłkę grać na jakimś kretowisku, czy tak jak wyżej pływacy, nie wspominając o sportowcach z innych dyscyplin. O ile się nie mylę Orka trenuje na basenie Osir i nie tylko ona korzysta z tych obiektów więc o czym my mówimy.
 • "Jaś" dnia 8 marca 2018 o godzinie 10:48:37 napisał:
  O tym, że orka ma dotacje i nic nie robi. Jeszcze pobiera opłaty od dzieci
 • "Do ,, . ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 11:00:18 napisał:
  Może trzeba drukowanymi literami? Orka dostaje coroku ponad 200 tys. i bierze udział w zawodach wojewódzkich. To dzieci za co płacą? Podobna sytuacja jak w tenisie ziemnym.
 • "200 tysięcy" dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:17:08 napisał:
  Skąd te wyssane z palca dane? Orka od kilku lat, od czasu zmian w opłatach za obiekty sportowe, na których trenuje klub, dostaje 50 000 ( pięćdziesiąt tysięcy).
 • ",, ... ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:22:27 napisał:
  A może w końcu trzeba inaczej potraktować rekreacje i sport? Jeżeli ktoś nie bierze udziału w zawodach sportowych i nie reprezentuje miasta, to po co tak wysokie środki z dotacji. Myślę tutaj o tenisie ziemnym.
 • "john" dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:22:59 napisał:
  co roku Orka uczy pływać wasze dzieci , żeby potem nie potopiły się w rzekach czy stawach. Pływanie to nie tylko sport to przede wszystkim bezpieczeństwo Waszych dzieci. można nie umieć grać w tenisa czy uprawiać sumo ale czy można dzisiaj nie umieć pływać. Najlepiej żeby dzieci się potopiły na wakacjach bo wy macie coś do Orki, albo lepiej dajcie dzieci na prywatne lekcje do pseudo - instruktorów za 40 czy 50 zł za lekcję + wejście na basen. Sam byłem idiotą i tak płaciłem i przez 2 lata dziecko nauczyło się nurkować i nic więcej. Od września moje dziecko pływa w Orce i już umie pływać dwoma stylami. A to co płacę za miesiąc wcześniej płaciłem za 2 lekcje.
 • "Do ,, 200 tysięcy ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:26:42 napisał:
  Proszę sprawdzić wykaz korzystania z obiektów za 2017 rok. Jaki klub ile wykorzystał. Dyrektor OSiR udostępni. Jak pamiętam OSiR w Zamościu jest dofinansowywany z kasy miejskiej. Czyli dotacja plus utrzymanie obiektów za które wcześniej płaciła ORKA wychodzi grubo ponad 200 tys. zł
  R E K L A M A
 • "Do ,, john ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:30:51 napisał:
  Ale powszechną naukę pływania prowadzi Padwa i TKKF. Tyle osób co jest wpisanych w programach ministerialnych, to mało co więcej dzieci chodzi do szkół zamojskich.
 • "mama" dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:32:05 napisał:
  ja też dałam dziecko na prywatne lekcje z pływania do jednego z instruktorów i płaciłam po 50 zł za lekcję i wejscie na basen. nie miałam czasu żeby wozić córkę na Orkę 2 razy w tygodniu i teraz tego żałuję bo to czego tam się nauczyła przez rok umie do dziś a kolejny rok na prywatnych lekcjach nie dał nic. Od września jeśli będzie mogła wróci do Orki i nie tylko dlatego że tam jest tanio ale przede wszystkim dlatego że tam jestem pewna nauczy się pływać .
 • "wojciech" dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:47:14 napisał:
  Moja córka pływa w Orce od 4 lat i jest bardzo zadowolona. zaczęła już jezdzić na zawody i odnosi swoje pierwsze sukcesy . My jako rodzice jesteśmy z niej dumni i bardzo zadowoleni z pracy trenera który ją trenuje bo taka dyscyplina jaka jest w Orce jest godna pochwały. Musimy się tłumaczyć z każdej nieobecności córki bo nikomu w Klubie nie " wisi " czy ona jest czy nie. Oby tak dalej!!!
 • "Do ,, mama ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:54:29 napisał:
  Tanio? A nie powinno być za darmo? To po co orce dotacja jak rodzice płacą za zajęcia, zawody, obozy, sprzęt. Proszę poczytać regulamin klubowy co ile kosztuje w orce. Pozdrawiam
 • "kibic" dnia 8 marca 2018 o godzinie 12:59:16 napisał:
  TYLKO DYSCYPLINY OLIMPIJSKIE DO STYPENDIUM.
 • "ojciec" dnia 8 marca 2018 o godzinie 13:10:06 napisał:
  Syn był w Orce przez 10 lat i nigdy nie płacił za zawody ( jedynie za transport) a opłaty startowe , obiady jeśli są to długie zawody zawsze opłaca Klub. Za obozy szkoleniowe przygotowujące do Mistrzostw Polski , które nieraz trwały 2 lub 3 tygodnie nie płacił ani grosza, całkowity koszt ponosił Klub .Koszulki , dresy, czepki i odżywki też płacił Klub. Nie piszcie bredni bo to wstyd !
 • "Jurek" dnia 8 marca 2018 o godzinie 13:15:50 napisał:
  Kazdy kto reprezentuje miasto i przyczyni się do tego, że w kraju mówi się o Zamościu powinien zostać nagrodzony. Sporty olimpijskie. - stypendium. Sporty nieolimpijskie nagrody jednorazowe. Wydział powinien opracować system widełkowy: co i za co. Przez cztery lata nic nie zrobił tylko skłócił środowisko sportowe.
 • "200 tysięcy" dnia 8 marca 2018 o godzinie 13:22:15 napisał:
  Wykaz od p. dyrektora OSiR o wykorzystaniu obiektów sportowych przez kluby może świadczyć o tym ile się trenuje w danym klubie -ile grup, ile godzin tygodniowo, albo jakie są ceny wynajmu danego obiektu, albo jak dokładnie można policzyć uczestników każdego treningu( w Orce jest to najłatwiejsze bo każde dziecko przechodzi przez bramkę i jest liczone, najłatwiej jest też rzetelnie określić ilość trenujących zawodników). Nie wiem bo nie znam faktów ale jeśli przykładowo Agros czy Hetman za obiekty płacą mniej to jest to chyba powód do przemyśleń.
 • "Jurek" dnia 8 marca 2018 o godzinie 13:30:56 napisał:
  Wszystkie sporty wychowują. Ale muszą być równo traktowane. Jeżeli orka uczy pływać, to chwała jej za to i niech miasto ich wspiera. A nie popiera powszechną naukę pływanie w klubie piłki ręcznej. Czy upowszechnianie sportów zimowych w klubie takim jak agros.
 • "Do ,, 200 tysięcy ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 13:34:31 napisał:
  Agros ma małe koszty odnośnie wynajęcia obiektów. Większość zajęć prowadzi poza Zamościem. Prosze dzwonić do Prezesa F.
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 8 marca 2018 o godzinie 15:07:37 napisał:
  Dlaczego szesnaście stypendiów jest dla zawodników sumo, a na całej liście jest aż 25 stypendystów z Argosu. A tak przy okazji ilu jest zawodników sumo w Zamościu w kategoriach juniorskich, młodzików? Czy coś więcej o sukcesach zawodników sumo?
 • "kibic" dnia 8 marca 2018 o godzinie 15:12:56 napisał:
  Dajcie spokój z tym sumo i z tymi komentatorami. Nie ośmieszajcie miasta Zamościa.
 • "Thomas" dnia 8 marca 2018 o godzinie 16:24:57 napisał:
  Warto jednak przeprowadzić dyskusję na temat kondycji naszego sportu, tych sukcesów powinno być więcej. Pytanie co dalej, czy tak dalej powinno być? Punktem wyjścia powinny być felietony Sławomira Ćwika zatytułowany "Dość..." Jak to jest możliwe, że młoda dyscyplina sportu i takie sukcesy (mam na myśli sumo), dlaczego o reszcvie dyscyplin nie można przeczytać czegoś podobnego.
 • "Sławek" dnia 8 marca 2018 o godzinie 16:34:44 napisał:
  Sukcesy w sumo są. Tylko np kronika tygodnia nie chce o tym pisać. Pytanie. Czy taki piłkarzyk miałby odwagę zawalczyć z sumitą czy zapaśnikiem?
 • "Xmen" dnia 8 marca 2018 o godzinie 16:41:24 napisał:
  Na komisji sportu Prezes Firek chciał pozbawić zawodników z innych klubów stypendiów i nagród. A sam wystąpił z takimi wnioskami dla zawodników z sumo. Jeżeli sumo jest młodą dyscypliną, to ja jestem z kosmosu. To jest my$l pozbyć się konkurentów a my im damy nagrody z dotacji
 • "Gienek" dnia 8 marca 2018 o godzinie 16:44:56 napisał:
  Ten prezes to cwana bestia. Słyszałem, że się doszkalał i w pracy czytał psychologie tłumu. Jak skłócić pracowników i nad nimi panować. Jak skłócić środowisko sportowe.
 • ",, jaś ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 16:49:37 napisał:
  A Pani księgowa ( zwana celebrytką zamojską ) nic nie pisze? Dla kogo pracuje i komu pisze wnioski siedząc w biurze agrosu. Ile klubów obsługuje w tym roku?
 • "Do ,, Thomas ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 18:31:54 napisał:
  Nie liczy się ilość a jakość
 • "Stary" dnia 8 marca 2018 o godzinie 22:19:10 napisał:
  Sumo (dwudziestu zawodników) dostało prawie połowę wszystkich stypendiów. To jakaś paranoja - to nie jest sport olimpijski. Wiem że dzisiejsza młodzież nadaje się tylko do sumo i e-sportu ale bez przesady. Sumo uprawiane jest w 11 ośrodkach w Polsce - trudno w tej sytuacji nie szczycić się zajmowaniem miejsca w 1 dziesiątce.
 • "Marek" dnia 8 marca 2018 o godzinie 22:33:01 napisał:
  Czegoś nie rozumiem. Wszyscy są przeciwni sumo. Pan Konrad, Pani Dyrektor Wydziału daje do zrozumienia, że lepiej sumo nie trenować i pyta po co Wam to sumo. A tu taki duży klub jak Agros Zamość sam wystąpił z pięcioma wnioskami za wyniki w sumo. Czyżby chodziło o te punkty do współzawodnictwa?
  R E K L A M A
 • "Do ,, Thomas ,," dnia 8 marca 2018 o godzinie 22:39:40 napisał:
  Prowadźmy dyskusje. Ile klubów z Zamościa uczestniczyło we współzawodnictwie prowadzonym przez Ministerstwo? Czy Wydział Kultury i Sportu nie wie o tym i nie miał wykazu z 2017 roku. A prawdopodobnie te punkty były podstawowym kryterium przy podziale środków. To ja się pytam na jakiej podstawie te środki dzielono. Czy Urzędy nie mają już nad sobą instytucji kontrolujących?
 • "kibic" dnia 9 marca 2018 o godzinie 10:28:35 napisał:
  Sumo jest najważniejsze w Zamościu. Zawodnicy innych dyscyplin mogą spokojnie osiągać tam sukcesy. Za moment będzie kolejna młoda rewelacja KOLUCHSTYL. Tam komentator związany z kilkoma klubami i kolejnym w planach rejestracji roztrzaska wszystkich. Sumo będzie najważniejsze.
 • "do jaś" dnia 9 marca 2018 o godzinie 10:30:01 napisał:
  Znudziło ci się pisanie do samego siebie i Sławka?
 • "do Sławek" dnia 9 marca 2018 o godzinie 10:32:57 napisał:
  Chcesz by piłkarzyk zawalczył z sumitą czy zapaśnikiem? Już ci stania na bramce i pójścia na solo z klientami lokali nie wystarczy nauczycielu?
 • "Sławek" dnia 9 marca 2018 o godzinie 16:23:05 napisał:
  Twierdzicie, że sumo jest nową dyscypliną i łatwo zrobić pkty. W walce sportowej niech staną. Tak na marginesie lepiej uczciwie dorobić było na bramce, przy tak dużych zarobkach w Agrosie, niż kraść organizując obozy w Krasnobrodzie i na Ukrainie.
 • "Do ,, kibic ,," dnia 9 marca 2018 o godzinie 16:29:03 napisał:
  Jak koluchstyl wejdzie do współzawodnictwa agros pierwszy będzie brał udział w zawodach.
 • "do przedmówcy" dnia 9 marca 2018 o godzinie 17:55:19 napisał:
  Jak ta dziwna dyscyplina wejdzie do współzawodnictwa to będzie koniec sportu. Nie ośmieszajcie się.
 • "do Sławek" dnia 9 marca 2018 o godzinie 18:06:51 napisał:
  Nauczycielu ty mówisz o uczciwości? Jesteś ostatnią osobą, która może na ten temat mówić. Stanie na bramce i bijatyki licują na pewno z zawodem nauczyciela. .
 • "do przedmówcy" dnia 9 marca 2018 o godzinie 18:13:08 napisał:
  Komentator nadworny to może ten uczciwy organizator kursów wszelakich?
 • "R.R" dnia 9 marca 2018 o godzinie 19:16:12 napisał:
  W Zamościu nie ma oceny działalności klubów, dotacje są przyznawane wg znajomości i innych układów. Bez względu na to jakie klub ma osiągnięcia dotacje są takie same przez lata. Etatowi pracownicy wydziału pracują metodą wytnij-wklej. Twierdzenie że sporty olimpijskie są lepsze i powinny być lepiej traktowane w gminie świadczy tylko o ograniczeniach umysłowych ludzi tak myślących. Kto z Zamościa negocjuje z PKOL, to jest niedostępny dla nas obszar. Gminna polityka a państwowa są różne i po winne być różne. Co do sumo - jest sportem o wiele bardziej popularnym niż np. skoki narciarski itd. Na Mistrzostwach Europy w sumo startuje więcej reprezentacji niż na Igrzyskach Olimpijskich w skokach. I na koniec do pani M czy klub mający prawomocny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie może startować w konkursach, klub notorycznie zalegający z poborami trenerom, zmieniający warunki płac jednoosobową decyzją? Może najwyższy czas przewietrzyć zamojski sport , ja jestem za.
  R E K L A M A
 • "kibic" dnia 9 marca 2018 o godzinie 19:18:23 napisał:
  Sumo to młoda dyscyplina ??? O czym wy piszecie. Znalezione przez archeologów figurki zapaśników sumo są datowane na okres pomiędzy III a VIII wiekiem. Najprawdopodobniej te walki siłaczy wywodzą się z ceremoniałów agrarnych. Sumo jest wspomniane w mitach i legendach zawartych w najstarszych kronikach japońskich, spisanych w VIII wieku !!!
 • "do specjalistów" dnia 9 marca 2018 o godzinie 20:30:37 napisał:
  Wszyscy przecież wiedzą, że w Zamościu sumo ma bardzo bogatą tradycję. Sumo jest przecież najważniejsze. Masz rację. Co tam dyscypliny z tradycją jak w najstarszych kronikach japońskich spisanych w VIII wieku jest mowa o sumo. W Zamościu tak musi być i to będzie właściwa ocena działalności klubów. Wietrz sport by tę dyscyplinę oraz światłych umysłowo trenerów dowartościować. Choć to niemożliwe. Zadławisz się własnym jadem. I nie wytnij tylko kopiuj-wklej. Znacie tę zasadę. Masz tyle czasu, że może zgłosisz się do konkursów do najważniejszych instytucji sportowych, które na każdym szczeblu inaczej traktują sporty olimpijskie i nieolimpijskie?. Jakieś kwalifikacje macie w tych swoich zawodach? W skokach raczej nie wystartuje judoka czy ciężarowiec. A jak jest w sumo? Wyroki są różne, nie pamiętasz? Kto cię w wyciągał z tarapatów życiowych pamiętasz jeszcze? Sukcesów życzymy.
 • "Thomas" dnia 10 marca 2018 o godzinie 2:42:50 napisał:
  Czy ktoś może powiedzieć więcej o UKS Sorga? Kiedy ten klub został założony gdzie on ma swoją siedzibę, kto jest jego prezesem itd.? W ogóle co to za klub. Do kibica sumo w Polsce jest dość młodą dyscypliną, pierwsze przymiarki były w latach 80-tych, w Japonii to narodowy sport.
 • "R.R" dnia 10 marca 2018 o godzinie 11:20:16 napisał:
  Nikt nikogo nie zmusza do trenowania sumo, dyscyplina jak każda inna. Akurat w Zamościu w 4 klubach trenują sumo to i są wyniki. Zawodnicy z Agrosu zaś bardzo lubią szkołę Lider po naukę przyjeżdżają nawet z ościennych województw, ciekawe dlaczego? Nie pamiętam zbytnio Waszej pomocy, pamiętam za to że przeniosłem do Agrosu sekcję z Hetmana i jak mi podziękowaliście za przeszło 30 lat pracy. Skutki Waszej polityki płacowe już odczuwam a pozostali trenerzy też odczują. Nie czuję się nie dowartościowany w odróżnieniu do Ciebie. Za wyniki tylko w 2017 roku otrzymałem nagrodę z MS i T, Marszałka oraz Prezydenta, dla mnie wystarczy. Po za tym nie,,pluje jadem'', śpię spokojnie czego i Wam życzę. Pozdrawiam .
 • "do Sławek" dnia 11 marca 2018 o godzinie 9:05:42 napisał:
  Wszystko Rysiu piszesz to poinformuj opinię publiczną jak wypowiadałeś się na temat Świętego Jana Pawła II.
 • "do komentatorów" dnia 11 marca 2018 o godzinie 9:10:07 napisał:
  Zniesławienie jest przestępstwem, którego przedmiotem jest naruszenie czci i godności człowieka, art. 212 kodeksu karnego.
 • "wystarczy" dnia 11 marca 2018 o godzinie 10:38:56 napisał:
  Definicja jest szersza: "Zniesławienie, pomówienie, obmówienie, oszczerstwo – występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018