R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Top | ZamośćDaniel Czubara10 maja 2018 FACEBOOK | 4464 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 45 komentarzy ()

Zamość: Prezydent Andrzej Wnuk wolny od zarzutów

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk; fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura zdecydowała o umorzeniu postępowanie wobec prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka.

Sprawa dotyczyła tzw. antypodsłuchu, o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że pod koniec listopada 2017 Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim przedstawiła prezydentowi Andrzejowi Wnukowi dwa zarzuty.

– Pierwszy zarzut dotyczy przekroczenia uprawnień poprzez poświadczenie nieprawdy. Chodzi o urządzenie do wykrywania podsłuchów, zakupione przez magistrat. Faktury jakie otrzymał prezydent jest ono pisane jako urządzenie do mierzenia głośności w związku z mającą się odbyć w 2014 r. zabawą sylwestrową. Drugi zarzut dotyczy przywłaszczenia mienia powierzonego. Chodzi o to, że prezydent po zakupie urządzenia przywłaszczył je sobie i od grudnia 2014 r. do czerwca 2016 roku trzymał u siebie w gabinecie, nikomu go nie wydawał. Gdy okazał już radnym urządzenie, okazało się, że jest to już inny aparat, służący do pomiarów dźwięku. Urządzenie do wykrywania podsłuchów warte jest ok. 1800 złotych, zaś do pomiaru dźwięków kilkaset złotych. – mówił nam Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

-Podkreślam, że jestem niewinny, co w mojej ocenie znajduje odzwierciedlenie w zebranym materiale dowodowym, w żadnej mierze nie wskazującym na mnie jako na sprawcę wymienionych czynów. Dlatego ze spokojem czekam na orzeczenie prokuratury lub niezawisłego sądu.- odpowiedział wówczas na zarzuty w swoim oświadczeniu prezydent miasta.

Dziś prokuratura zdecydowała o umorzeniu postępowania. Dlaczego? Prokuratura twierdzi, że nie można udowodnić, by prezydent Wnuk kupił aparat do wykrywania podsłuchów i poświadczył nieprawdę na fakturze. Taki jest wynik zeznań świadków przesłuchiwanych w tej sprawie. Ponadto zdaniem śledczych urządzenie było przechowywane w sekretariacie i każdy mógł mieć do niego dostęp – co obaliło drugi z zarzutów.

Jak ocenia decyzję prokuratury włodarz Zamościa? 

Biorąc pod uwagę stan faktyczny sprawy oraz zebrany materiał dowodowy uważam, że orzeczenie prokuratury jest słuszne i sprawiedliwe.- powiedział nam prezydent Andrzej Wnuk.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "No name" dnia 10 maja 2018 o godzinie 17:27:19 napisał:
  To było oczywiste. Facet nie jest głupi. Zna prawo. Dlaczego miałby je łamać, skoro wiedział, że nie mógłby startować w kolejnych wyborach. Czy umorzenie tej sprawy może mieć wpływ na założenie sprawy o zniesławienie przez kilkoro zamojskich radnych?
  26
  23
  R E K L A M A
  • "Asd" dnia 11 maja 2018 o godzinie 23:09:51 napisał:
   Gdyby był mądry to sprawy by w ogóle nie było
   4
   4
  • "Noname" dnia 12 maja 2018 o godzinie 11:10:44 napisał:
   Oczywiście chodziło mi o zniesławienie prezydenta przez kilkoro zamojskich radnych.
   5
   5
  • "Noname" dnia 12 maja 2018 o godzinie 11:12:26 napisał:
   Ta sprawa dobitnie pokazała, jak bardzo niektórzy radni są niekompetentni.
   7
   7
 • "faun" dnia 10 maja 2018 o godzinie 17:41:08 napisał:
  a co na to osioły? chyba trzeba schować uszy...
  22
  19
  • "J." dnia 10 maja 2018 o godzinie 19:15:17 napisał:
   Osioły będą mieć oślą ławkę w RM.
   17
   15
 • "Thomas" dnia 10 maja 2018 o godzinie 18:10:20 napisał:
  To, że było to oczywiste, to oczywiste. Nawet bez znajomości prawa Andrzej Wnuk z tego by wyszedł. No to teraz jest żałoba. Zawsze pozostaje odwołanie się, zażalenie , kasacja, skarga nadzwyczajna. Mówiąc poważnie żeby mierzyć siłę dźwięku potrzebne jest odpowiednie urządzenie, które siłą rzeczy musi podsłuchowywac czy muzycy na scenie nie za bardzo hałasują. Drugi zarzut dotyczył przywlaszczenia, skoro urządzenie cały czas było w ratuszu.
  20
  17
 • "denotywator" dnia 10 maja 2018 o godzinie 18:15:11 napisał:
  "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" ;)
  14
  3
 • "poliester" dnia 10 maja 2018 o godzinie 18:26:04 napisał:
  I co radni bezradni??? Chcieliście ugryźć i ząbki się posypały? Cieniasy możecie dalej ujadać w tvz! Wyjdziecie na jeszcze większych błaznów. O ile to możliwe ... .
  24
  20
  • "Seba" dnia 10 maja 2018 o godzinie 21:05:43 napisał:
   Idiota!!!
   12
   11
  • "do seby" dnia 12 maja 2018 o godzinie 5:48:21 napisał:
   Zabolało ? :)))
   5
   4
 • "roadrunner" dnia 10 maja 2018 o godzinie 18:34:27 napisał:
  Panie Prezydencie. Poza gratulacjami, dołączam wniosek: Czas zatelepać gipsowym osiołem i jego koleżanką, pustą, irytującą skrzeczącą szklanką... Poziom debaty publicznej, dzięki wspomnianej dwójce oriełów sięgnął dna, sesje RM zamieniły się w prowincjonalny konkurs na wioskowego idiotę i czas, by "gwiazdy kamer" używające uszkodzonych intelektualnie zapalników zrozumiały, iż grozi to utratą palców...
  20
  21
 • "Sio" dnia 10 maja 2018 o godzinie 18:38:43 napisał:
  Na tym etapie bitwa Wnuk vs. Zawiślak. 1:0 dla Wnuka. Brawo On! Największym przegranym jest... Zawiślak. Dostał najpoważniejszego konkurenta w najbliższych wyborach a potem w parlamentarnych na tacy. Mógł z użyciem Zbyszka temat docisnąć. Nawet jakby prokuratura sprawę przegrała w sądzie. To toczyła by się to podczas wyborów.... Ale jak widać rola posła tej ziemi w polityce jest niższa niż Wnuka nawet w Janowie!
  27
  13
  • "noname" dnia 10 maja 2018 o godzinie 18:58:57 napisał:
   Dokładnie jak piszesz. Widać, że Zawiślak już nic nie znaczy. Zastąpił go Wnuk. Czyli Wnuk kandydatem PIS na prezydenta albo żeby już Sławomira całkiem nie ośmieszyć Wnuka wystawi Porozumienie a PIS kandydata nie wystawi tylko znowu poprze Wnuka. Pośle Zawiślaku bye, bye.
   22
   12
 • "TORRES20400" dnia 10 maja 2018 o godzinie 19:03:53 napisał:
  Istnieje istotna różnica pomiędzy "taktyką", a "strategią". Wydaje się, że obecny prezydent zaznajomił się z paroma istotnymi pozycjami bibliotecznymi. Typu Sun Tzu "Sztuka Wojny", albo tego tam innego, Machiawellego, co tam pisał o jakimś tam księciu. AW jest przerażająco dobry i skuteczny. I tak do końca, nie jestem przekonany, czy to dobrze, czy źle. Ta cała "opozycja antyprezydencka", to głąby są straszne som. Z drugiej strony, ten na głównym stołku, też nie za fajny jest. Zamość jest najważniejszy. Poczekajmy na wybory.
  17
  5
  • "Thomas" dnia 10 maja 2018 o godzinie 21:50:40 napisał:
   Poseł Zawislak nie jest tak silny jak kiedyś. Szkoda, że nie startował w ostatnich wyborach. wybory wygralby z Zamoyskim w cuglach.
   3
   12
 • "roadrunner" dnia 10 maja 2018 o godzinie 19:16:32 napisał:
  Interesujące. Z wpisów powyżej, autorstwa osób, których personalia rozpozna nawet dziecko, Wymiar Sprawiedliwości ma być skorumpowany, oponentów politycznych się "wystawia", a żal po przegranej próbuje zmanipulować antagonizmem Posła do Prezydenta Wnuka. Tak zdemoralizowanej wizji funkcjonowania w rzeczywistości politycznej, nawet lokalnej, należy dać stanowczy, skuteczny opór, eliminując wyznawców metod totalnych w nadchodzących wyborach samorządowych. Podać nazwiska? Nie, wszyscy je znają....
  10
  8
 • "Yyyyy" dnia 10 maja 2018 o godzinie 19:23:52 napisał:
  Od dzisiaj wierzę w trójpodział władzy na władzę ustawodawczą, wykonawczą i układową.
  13
  7
  R E K L A M A
  • "noname" dnia 10 maja 2018 o godzinie 20:25:29 napisał:
   Prokuratura to nie władza sądownicza ale część władzy wykonawczej. Prokurator jest podległy swemu zwierzchnikowi a na samej górze siedzi Ziobro i może zdecydować co ma prokurator zrobić.
   10
   2
 • "Bulterier" dnia 10 maja 2018 o godzinie 19:30:12 napisał:
  Gdzie jest ten protect? Jest czy nie ma tego urzadzenia, świadkowie go widzieli? ikt go nie widzial. Jeżeli nie ma to gdzie jest
  10
  1
 • "stare ale jakie prawdziwe" dnia 10 maja 2018 o godzinie 20:18:17 napisał:
  "kruk krukowi oka nie wykole"
  11
  2
 • "http://prawnicy.dowcipy.pl/" dnia 10 maja 2018 o godzinie 20:20:47 napisał:
  "Sąd. Oskarżony zwraca się do sędziego per "Wysoka Sprawiedliwości", co w końcu tegoż sędziego irytuje: - Tu nie ma sprawiedliwości! Tu jest sąd!"
  11
  2
 • "telekamera" dnia 10 maja 2018 o godzinie 20:25:52 napisał:
  Radna pęknie w szwach!!! Cha...cha...cha!!!!!!!!!!!!!!!
  24
  13
 • "terminator" dnia 10 maja 2018 o godzinie 20:29:17 napisał:
  Nie udało się świniom podłożenie świni! Świńska Wątroba padnie na ryj :))))))))))))).
  25
  13
 • "Name" dnia 10 maja 2018 o godzinie 21:08:38 napisał:
  Szanowni Niektórzy radni .... Czas na emigrację.
  21
  11
 • "Trochę prawdy" dnia 10 maja 2018 o godzinie 23:48:09 napisał:
  Pani Hereta właśnie osiągnęła dno rozpaczy....
  22
  13
 • "Kudłaty" dnia 11 maja 2018 o godzinie 5:09:41 napisał:
  Jeżeli chodzi o uszy to podobno najlepszy specjalista Dr. Szczyt, ze zdjęcia widać, że trzeba umawiać zbiegi ;). PS. Teraz czekam i Zamościanie czekają na realizację 10 zobowiązań z Umowy dla Zamościa, a zostało bardzo mało czasu, pis już pewnie nie pomoże :) "Smròd" po zarzutach pozostanie na długo i wszystko w temacie.
  10
  16
 • "Wyborca" dnia 11 maja 2018 o godzinie 6:20:29 napisał:
  Kampanie na sołtysa Sitańca moża zaczynać, czy ktoś poprze kandydaturę?
  14
  10
 • "Dirty Harry" dnia 11 maja 2018 o godzinie 6:58:13 napisał:
  Prezydencie! Gratuluję! Osioły uszy po sobie!
  20
  15
  R E K L A M A
 • "Baba ]" dnia 11 maja 2018 o godzinie 7:14:38 napisał:
  chcieliście nie zależnych prokuratur i sądów to je teraz macie. Mając takie dowody, prowadząc rok czasu...
  12
  0
 • "śledczy" dnia 11 maja 2018 o godzinie 7:17:58 napisał:
  Dziwne, prokuratura nie podała oficjalnego komunikatu a niektóre media piszą i umorzeniu. Ską wiedzą panie prokuratorze?
  14
  0
 • "mieszkaniec" dnia 11 maja 2018 o godzinie 7:36:32 napisał:
  hehe i co z tymi co już od samego startu robili z niego winnego? Głupio? Chyba, że zaraz zacznie się pisk, że prokuratura była zależna. Z resztą typowe podkładanie świni tak się kończy.
  16
  12
 • "Spokojna głowa" dnia 11 maja 2018 o godzinie 7:37:25 napisał:
  Nie pierwsza i nie ostatnia sprawa związana z ciekawostkami urzędu miasta.
  11
  5
 • "Mirek" dnia 11 maja 2018 o godzinie 11:41:17 napisał:
  Teraz roztocze powinno przeprosić prezydenta za ten mało obiektywny artykuł pana Roberta Motyki: http://roztocze.net/antypodsluch-do-prokuratury/
  11
  11
 • "Fakt" dnia 11 maja 2018 o godzinie 11:47:19 napisał:
  Co by nie powiedzieć Prezydent osiąga wszystkie cele pomimo chamskich zagrań.I w całej dyskusji jest to najistotniejsze.
  13
  9
 • "Thomas" dnia 11 maja 2018 o godzinie 12:57:59 napisał:
  Ciekawe jaki będzie kolejny artykuł na roztoczu? Trzeba przyznać, że te ostatnie miały wręcz rekordową lub mocno ponadprzeciętną oglądalność. I dobrze :)
  3
  8
 • "Anonim" dnia 11 maja 2018 o godzinie 14:11:34 napisał:
  Brawo Panie Prezydencie od początku wierzyłem ,że nie może być innego rozstrzygnięcia
  13
  11
  • "Kerim" dnia 11 maja 2018 o godzinie 14:27:46 napisał:
   Ja i moja rodzina też od początku wierzyliśmy w niewinność prezydenta. Moim zdaniem pan prezydent powinien teraz wytoczyć proces dla gazety "TZ" i strony Roztocze np. za słynny artykuł pana Roberta Motyki.
   12
   10
 • "Bezimienny" dnia 11 maja 2018 o godzinie 16:55:29 napisał:
  Niektórym radnym wytrącony oręż z rąk. Co teraz wymyślą? Nowoczesna upadła, Wnuk jest niewinny, Platfirma może nie wystawić swojego kandydata. Jak żyć?
  14
  9
 • "Thomas" dnia 11 maja 2018 o godzinie 22:26:08 napisał:
  Malostkowosc tych spraw poraża. Czytając artykuły. Na temat tego nieszczęsnego urządzenia nie raz zachodzilem w głowę o co tu chodzi, sprawy przecież nie ma. Z jednej strony opozycja buduje kapitał polityczny po to aby go bez sensu na takich bzdetach niepotrzebnie go trwonić co skutkuje utratą wiarygodności .
  8
  5
  R E K L A M A
  • "K." dnia 11 maja 2018 o godzinie 23:23:04 napisał:
   Gówniarze są wszędzie, w radach gminnych i miejskich tyż.
   5
   5
 • "observer" dnia 12 maja 2018 o godzinie 5:31:39 napisał:
  Nie sądzę, aby Prezydent poniżył się do wytaczania procesu. I za to też trzeba go szanować. A że wybory się zbliżają - więc jeszcze niejedno wiadro g...na zostanie wylane na niego i jego ekipę. Trzymaj się Prezydencie.
  15
  8
 • "wybierajmy, ale po co ;)" dnia 13 maja 2018 o godzinie 8:40:06 napisał:
  "Tuż przed wyborami prezydent ma słabe notowania. Ludzie odkryli, że tyle obiecywał, a prawie nic nie zrobił, finanse się psują. Przerażony tymi sondażami prezydent biegnie do kościoła. Klęka i modli się: - Panie Boże, jeśli pozwolisz mi jeszcze raz wygrać, to obiecuję, że nie będę się lenić, będę pracować, dotrzymam wszystkich obietnic. Odbyły się wybory. Prezydent znowu wygrał, idzie do kościoła i zwraca się znowu do Boga: - Oj, panie Boże kochany, jak człowiek jest w stresie, to jakie to głupoty wygaduje."
  5
  8
  • "L." dnia 13 maja 2018 o godzinie 9:34:30 napisał:
   Ale jedną obiecankę zrealizował. Po trupach wprawdzie, ale zrealizował.
   4
   5
 • "Drobiażdżek" dnia 19 maja 2018 o godzinie 11:39:54 napisał:
  Abstrahując od zarzutòw i uwolnienia od nich, jest taki mały nurtujący drobiażdżek. Co W. planował załatwiać w swoim gabinecie, o czym rozmawiać, kogo się obawiał, że jak żaden z poprzednich Prezydentòw Zamościa zdecydował się na zakup urządzenia do wykrywania podsłuchòw ?
  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Marian
To kupuj, przecież to otwarty przetarg....
Q
K. status prawny kamienic jest raczej ur...
K.
Znacjonalizować, doprowadzić do ruiny,...
Marian
Oj Marta... Zamoyski sprzedał pięć ra...
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny