R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja21 listopada 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Zamość: Powstanie Centrum Integracji Społecznej

Fot. zamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

Ponad 6 milionów złotych dofinansowania pozyskało Miasto Zamość na projekt pn. ”Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście Zamościu”.

Jego głównym celem jest stworzenie warunków do skutecznego, systematycznego i w wieloprofilowego wspierania osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym dzieci z rodzin niewydolnych opiekuńczo-wychowawczo. Aby realizacja tego rodzaju zadań przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, niezbędna jest adaptacja miejskiej infrastruktury.

Projekt zakłada:

– przystosowanie budynku Dworca PKP na działalność Centrum Integracji Społecznej w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej 11,

– przebudowę budynku kotłowni z przeznaczeniem na potrzeby Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wraz z budową zewnętrznej windy i wielofunkcyjną salą gimnastyczną (ul. Śląska 45 w Zamościu)

– przebudowę wraz z rozbudową części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej (ul. Wyszyńskiego 2A) z przystosowaniem do funkcjonowania Dom Dziecka, wykonaniem urządzeń małej architektury (altana, ławki, stół do ping-ponga, tablica do piłki koszowej, utwardzenia dojść), z przyłączami kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oświetleniem terenu oraz parkingiem.

Nowo powstałe (na bazie byłego dworca PKP) Centrum Integracji Społecznej, w ciągu roku zapewni aktywizację zawodową 30 osobom. Budynek byłego dworca ma wysokość 2 kondygnacji nadziemnych i jest częściowo podpiwniczony, wiec zapewnia niezbędną przestrzeń do realizacji zadania. Jest też dobra wiadomość dla podróżnych. Dworzec po koniecznym remoncie, zostanie na nowo otworzony.

Całkowita wartość projektu:  7 280 976, 52

Wydatki kwalifikowalne: 6 270 035, 29

Kiedy umowa między Miastem a Urzędem Marszałowskim zostanie podpisana, magistrat ogłosi przetargi m.in. na managera projektu i wykonawcę. Stanie się to najpewniej na początku przyszłego roku.

Planowany termin rzeczowego zakończenia realizacji projektu: 2020-11-30.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "bob" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 12:42:11 napisał:
  Szanowna Redakcjo, koszty kwalifikowane nie są tożsame z wielkością dofinansowania, ta stanowi 85 % kosztów kwalifikowanych (4 679 954,00) , polecam sprawdzić i wprowadzić korektę: https://rpo.lubelskie.pl/nabor-1188-rozstrzygniecie_konkursu_nr_rplu_13_02.html
  3
  1
  R E K L A M A
 • "z" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 13:26:45 napisał:
  Dworzec, sala gimnastyczna, kotłownia, winda, rozbudowa "części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej" - wspaniale. Trochę zastanawia mnie kwota przeznaczona na te wszystkie inwestycje - ponad 6 mln zł, podczas gdy np. rewitalizacja samej tylko wikarówki na Starym Mieście będzie kosztowała prawdopodobnie około 10 mln zł. Ale 6 mln zł to dużo i świetnie, że udało się je zdobyć.
  2
  1
 • "bob" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 13:43:12 napisał:
  do z nie 6 mln ale 4 679 954 zł - https://rpo.lubelskie.pl/nabor-1188-rozstrzygniecie_konkursu_nr_rplu_13_02.html
  2
  1
 • "POdPIS" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 22:48:01 napisał:
  "przebudowę wraz z rozbudową części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej (ul. Wyszyńskiego 2A) z przystosowaniem do funkcjonowania Dom Dziecka" dużo przystosowywać nie trzeba :-)))
  0
  0
 • "xyz" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 19:36:11 napisał:
  Centrum chyba powstało dwa lata temu, ma nawet kierownika https://zamojska.org/artykul/anna-subocz-chachula-kierownikiem-cis/116060
  0
  0
 • "z_boku" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 1:42:01 napisał:
  Dom dziecka w skrzydle Komendy Miejskiej Policji? Czy obecna lokalizacja w "gierkówce" jest zła?
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Antykibic
Ile wydano w Hetmanie na transfery?...
zamoscianin
Robert Marchwiany w swoim ostatnim felie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny