R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja21 listopada 2017 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: Powstanie Centrum Integracji Społecznej

Fot. zamosc.pl

Ponad 6 milionów złotych dofinansowania pozyskało Miasto Zamość na projekt pn. ”Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście Zamościu”.

Jego głównym celem jest stworzenie warunków do skutecznego, systematycznego i w wieloprofilowego wspierania osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym dzieci z rodzin niewydolnych opiekuńczo-wychowawczo. Aby realizacja tego rodzaju zadań przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, niezbędna jest adaptacja miejskiej infrastruktury.

Projekt zakłada:

– przystosowanie budynku Dworca PKP na działalność Centrum Integracji Społecznej w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej 11,

– przebudowę budynku kotłowni z przeznaczeniem na potrzeby Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wraz z budową zewnętrznej windy i wielofunkcyjną salą gimnastyczną (ul. Śląska 45 w Zamościu)

– przebudowę wraz z rozbudową części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej (ul. Wyszyńskiego 2A) z przystosowaniem do funkcjonowania Dom Dziecka, wykonaniem urządzeń małej architektury (altana, ławki, stół do ping-ponga, tablica do piłki koszowej, utwardzenia dojść), z przyłączami kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oświetleniem terenu oraz parkingiem.

Nowo powstałe (na bazie byłego dworca PKP) Centrum Integracji Społecznej, w ciągu roku zapewni aktywizację zawodową 30 osobom. Budynek byłego dworca ma wysokość 2 kondygnacji nadziemnych i jest częściowo podpiwniczony, wiec zapewnia niezbędną przestrzeń do realizacji zadania. Jest też dobra wiadomość dla podróżnych. Dworzec po koniecznym remoncie, zostanie na nowo otworzony.

Całkowita wartość projektu:  7 280 976, 52

Wydatki kwalifikowalne: 6 270 035, 29

Kiedy umowa między Miastem a Urzędem Marszałowskim zostanie podpisana, magistrat ogłosi przetargi m.in. na managera projektu i wykonawcę. Stanie się to najpewniej na początku przyszłego roku.

Planowany termin rzeczowego zakończenia realizacji projektu: 2020-11-30.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "bob" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 12:42:11 napisał:
  Szanowna Redakcjo, koszty kwalifikowane nie są tożsame z wielkością dofinansowania, ta stanowi 85 % kosztów kwalifikowanych (4 679 954,00) , polecam sprawdzić i wprowadzić korektę: https://rpo.lubelskie.pl/nabor-1188-rozstrzygniecie_konkursu_nr_rplu_13_02.html
  R E K L A M A
 • "z" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 13:26:45 napisał:
  Dworzec, sala gimnastyczna, kotłownia, winda, rozbudowa "części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej" - wspaniale. Trochę zastanawia mnie kwota przeznaczona na te wszystkie inwestycje - ponad 6 mln zł, podczas gdy np. rewitalizacja samej tylko wikarówki na Starym Mieście będzie kosztowała prawdopodobnie około 10 mln zł. Ale 6 mln zł to dużo i świetnie, że udało się je zdobyć.
 • "bob" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 13:43:12 napisał:
  do z nie 6 mln ale 4 679 954 zł - https://rpo.lubelskie.pl/nabor-1188-rozstrzygniecie_konkursu_nr_rplu_13_02.html
 • "POdPIS" dnia 21 listopada 2017 o godzinie 22:48:01 napisał:
  "przebudowę wraz z rozbudową części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej (ul. Wyszyńskiego 2A) z przystosowaniem do funkcjonowania Dom Dziecka" dużo przystosowywać nie trzeba :-)))
 • "xyz" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 19:36:11 napisał:
  Centrum chyba powstało dwa lata temu, ma nawet kierownika https://zamojska.org/artykul/anna-subocz-chachula-kierownikiem-cis/116060
 • "z_boku" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 1:42:01 napisał:
  Dom dziecka w skrzydle Komendy Miejskiej Policji? Czy obecna lokalizacja w "gierkówce" jest zła?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny