R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | WywiadyDaniel Czubara18 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4194 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 84 komentarze ()

Zamość potrzebuje fachowców

Radny Rafał Zwolak. Fot. R.Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Przygotowujemy się do wyborów samorządowych, rozmawiamy z przedstawicielami różnych środowisk, aby do Rady Miasta wystawić swoich kandydatów – profesjonalistów w rożnych dziedzinach, którzy stanowić będą silną grupę fachowców sprawnie zarządzających miastem, bo takich ludzi właśnie potrzebuje Zamość. Zrobimy to.- mówi w wywiadzie dla roztocze.net radny Rafał Zwolak, przewodniczący zamojskiego koła Nowoczesnej.

Daniel Czubara: -Do niedawna byłeś osobą bezpartyjną, radnym z KWW Marcina Zamoyskiego. Co zdecydowało, że zostałeś członkiem .Nowoczesnej?

Rafał Zwolak: –Prezydent Marcin Zamoyski kiedy miałem zaszczyt pracować jako radny z Jego komitetu nauczył mnie podstawowej zasady – masz prawo do własnego zdania, jeżeli nawet jest całkowicie odmienne od zdania innych lub niezgodne z szefem komitetu. Pamiętam kilka sytuacji przed głosowaniem kiedy Marcin Zamoyski zapytał mnie jakie mam zdanie na temat uchwały jaką mieliśmy tego dnia procedować i jak zamierzam głosować. Gdy moje zdanie bywało niezgodne z Jego to stwierdzał, że oczywiście mam do tego prawo i On to zrozumie. Za to miałem i mam dzisiaj do Niego wielki szacunek. Po przegranej Marcina Zamoyskiego w wyborach prezydenckich czułem dalej potrzebę działania dla Zamościa w większej grupie ludzi. Nawet w wyborach samorządowych posiłkowałem się hasłem „razem można więcej” i tak do tego podchodzę dzisiaj. Grupa fajnych społeczników, konkretnych ludzi z ciekawymi pomysłami może wypracować znacznie więcej niż jedna osoba. Tak też jest u nas, jeden jest ekonomistą, drugi prawnikiem, jest kilku nauczycieli, pedagogów, przedsiębiorców a inni mają doświadczenie w samorządzie itd. Ważne dla mnie jest to, że ta grupa potrafi się nawzajem zrozumieć i mieć chęci dla działania dla dobra Zamościa i jego wszystkich mieszkańców. Można być wykształconym fachowcem w wielu dziedzinach ale jeśli nie potrafisz zrozumieć innych to oni też cię nie zrozumieją i wiele razem nie osiągniecie. Mamy pomysły, mamy cele, mamy chęci i chcemy aby mieszkańcom Zamościa żyło się lepiej, aby nie musieli wyjeżdżać za pracą. Będziemy starali się je realizować.

-Ugrupowanie założyło już swoje struktury w Zamościu. Kto oprócz Ciebie spośród znanych w naszym regionie osób tworzy tę formację ?

-Zamojskie koło Nowoczesnej liczy kilkunastu członków którzy wypełnili już deklarację członkowską. Jednak sympatyków którzy się z nami identyfikują, spotykają i działają jest znacznie więcej. Otrzymujemy też sporo telefonów od sympatyków z okolicznych powiatów. Pytają nas jak można się z nami spotkać i do nas dołączyć. Przychodzą na spotkania, rozmawiamy i ustalamy plany dalszych działań. Zamojskie koło Nowoczesnej powstało rok temu. Założycielami struktur .Nowoczesnej w Zamościu był Sławomir Ćwik, Milena Dycha Di Cesare, Karol Garbula, Michał Kusz i ja. Później przyłączały się kolejne ciekawe osoby. Od tego czasu dużo się wydarzyło, a my prowadzimy rozmowy z doświadczonymi samorządowcami, którzy nam kibicują i deklarują chęć startu w przyszłych wyborach samorządowych razem z nami.

-Jesteś jak na razie jedynym radnym Nowoczesnej w Radzie Miasta Zamościa? Czy to się zmieni?

-Podobno w życiu nigdy nie powinno się mówić „nigdy”. Z częścią radnych na co dzień normalnie dobrze współpracuję. To nie zależy od naszej przynależności do poszczególnych klubów. Jeśli obie strony chciałyby zacieśnić współpracę w oparciu o te same wartości to nie można z góry zakładać, że nie mogą zostać członkami .Nowoczesnej. W zeszłym roku wyciągneliśmy rękę do wszystkich stowarzyszeń i partii zapraszając ich na integrację ponad podziałami wraz z mieszkańcami miasta. Ci którzy chcieli przyszli. Najważniejsze jest dobro miasta.
Przygotowujemy się do wyborów samorządowych, rozmawiamy z przedstawicielami różnych środowisk, aby do Rady Miasta wystawić swoich kandydatów – profesjonalistów w rożnych dziedzinach, którzy stanowić będą silną grupę fachowców sprawnie zarządzających miastem, bo takich ludzi właśnie potrzebuje Zamość.

-A propos Rady. Często zdarza się, że w Sali Consulatus radni z PiS, PO i Ty z Nowoczesnej tworzą jakby wspólny front wobec prezydenckich pomysłów? Nie dostaniesz za to po uszach od zwierzchników z partii?

-Po pierwsze duża polityka odbywa się na Wiejskiej w Warszawie i tak powinno zostać. Samorząd rządzi się swoimi prawami i polityka z Wiejskiej absolutnie nie jest tu wskazana. Tak też postrzegam zamojski samorząd. Poza tym .Nowoczesna oddziela pracę samorządu od Sejmu i tutaj mam wolną rękę, nikt nie ingeruje w moje pomysły i działalność samorządową. Oczywiście mogę z kolegami z PIS-u czasami różnić się poglądami i różnym postrzeganiem pewnych spraw i uchwał ale jestem pewien że wszyscy radni bez względu na przynależność polityczną powinni być zgodni dla rozwoju miasta. Osobiście mam jeden podstawowy cel – dobro Miasta i jego Mieszkańców. Nie ulega też wątpliwości że większość radnych to społecznicy, którzy mają kontakt z mieszkańcami, ludźmi którzy ich wybrali. Nie wyobrażam sobie aby radny mógł postępować i głosować inaczej niż chcieliby tego jego wyborcy. To przecież on ich reprezentuje. Nie raz, kiedy pytano mnie kim jest radny odpowiadam; Radny jest łącznikiem między nimi a organem uchwałodawczym i wykonawczym. Bierzemy za miasto odpowiedzialność. Kto tego nie potrafi, kto nie potrafi podejmować decyzji nie powinien być radnym. Musimy też należycie pilnować wydatków miasta i nie bać się głośno sprzeciwiać nierozsądnym zakupom z pieniędzy publicznych. Nie przypominam też sobie aby w poprzedniej kadencji za Marcina Zamoyskiego były kupowane urządzenia-detektory, nie było też tylu spraw w sądzie m.in. z radnymi RM. Też nie ze wszystkimi pomysłami i uchwałami przedstawianymi radzie przez obecnego prezydenta się zgadzam. Tak m.in. było z propozycją uchwały o podwyższeniu podatków od nieruchomości, podwyższeniu opłaty parkingowej czy też z uchwałą o zasadach używania herbu miasta Zamościa, w której to Zamościanin aby go używać musi prosić o pisemną zgodę Prezydenta miasta. To jedna z dziwniejszych uchwał jaka kiedykolwiek powstała w naszym zamojskim samorządzie. O tym co mi się nie podoba mówię publicznie i głosuję tak, aby było to jak najlepsze dla mieszkańców miasta.

-Jaki macie program dla Zamościa i Zamojszczyzny, by poprawić tutejszą sytuację społeczno-gospodarczą?

-Z przykrością muszę stwierdzić, że nie widzę u obecnych włodarzy nowych pomysłów na rozwój gospodarczy miasta. Dobrze, że kontynuowane są te zaproponowane przez poprzedniego Prezydenta Marcina Zamoyskiego ale obecne czasy niosą nowe wyzwania. Obecna władza korzysta ze sprzyjających zbiegów okoliczności i ogólnego trendu jaki możemy zauważyć w całym kraju nie wnosząc wiele od siebie. Dla porównania warto spojrzeć na Nową Sól, miasto mniejsze od Zamościa ale zarządzane przez sprawnego menedżera Wadima Tyszkiewicza, jednego z założycieli .Nowoczesnej. Obecnie buduje się tam 10 fabryk, które stworzą 1000 nowych miejsc pracy. Aby zapewnić pracowników dla tych fabryk i tych powstałych wcześniej, Nowa Sól prowadzi wraz z gminami sąsiednimi program rozwoju transportu publicznego o wartości ponad 50 mln złotych gdzie pozyskali ponad 35 mln złtych dofinansowania unijnego. Tutaj możemy porównać to z podejściem naszych włodarzy do kwestii transportu publicznego na styku z gminami sąsiednimi. Nowoczesna ma plan jak pobudzić gospodarczo takie miasta jak Zamość i okolice i spowodować aby ludzie stąd nie wyjeżdżali, a Ci którzy już to zrobili mieli po co wrócić. Nie mówię tu o stawianiu koszy na śmieci czy 100 ławek, ale o konkretnych projektach wspierających przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, które kompleksowo zechcemy przedstawić jesienią.

-Zamojskie koło Nowoczesnej znane jest przede wszystkim z manifestacji jak 13 grudnia 2016 r., czy 8 marca tego roku oraz happeningów w stylu sprzątanie miasta, czy sadzenie drzew. Jaki daje to efekt?

-Wychodzimy do ludzi, rozmawiamy o ich problemach, te drobne staramy się wpólnie rozwiązywać od ręki, wiele z nich poruszam na różnych spotkaniach jako radny. Na te trudne wraz z posłanką Kornelią Wróblewską piszemy interpelacje i przysyłamy do odpowiednich ministerstw. Wszyscy nasi członkowie udzielają się społecznie i ich działania można oglądać na portalach społecznościowych. Mamy też tam swoją stronę .Nowoczesna Zamość. Sprzątanie miasta, o które pytasz było również rozpoczęte na facebooku. Na swoim fanpagu napisałem że mieszkańcy Starego Miasta pytają radnych kiedy rozpocznie się sprzątanie miasta po zimie. Stopiony śnieg odsłonił mocne zanieczyszczenia. Zwróciłem się do prezydenta publicznie aby rozpocząć wiosenne sprzątanie ponieważ śniegu już nie będzie. Ze strony miasta czy spółek miejskich nie było wtedy reakcji, więc po kilku dniach zaapelowałem ponownie jednak już do mieszkańców, aby wraz z nami posprzątali miasto. Przyszło kilkanaście osób z miotłami i szuflami i pozamiataliśmy kilka ulic. Trochę zabawne było to, że tego samego dnia sprzęt z PGK też pojawił się na Starym Mieście. Niewielkie traktorki-zamiatarki dwoiły się i troiły. Stare Miasto-wizytówka Zamościa zostało posprzątane. Dlatego też takie akcje, jak można było zaobserwować, są motywujące dla innych, co nas bardzo cieszy.

-Gdzie spotyka się i dyskutuje zamojska Nowoczesna?

-Spotykamy się i dyskutujemy między innymi w biurze poselskim Poseł Kornelii Wróblewskiej przy ulicy Ormiańskiej 6a. W ostatnim czasie nasi członkowie uczestniczą w wielu spotkaniach wyjazdowych w regionie. W .Nowoczesnej działa specjalna grupa posłów i przedstawicieli regionów zajmująca się problemami Polski Wschodniej. Tydzień temu liczną grupą z Zamościa byliśmy na dwudniowym spotkaniu w Kielcach, gdzie rozmawialiśmy o potencjale rozwoju i możliwości jego wykorzystania w Polsce Wschodniej m.in. w Zamościu. W przyszłym miesiącu gospodarzem podobnego spotkania będzie lubelskie i zaproponowaliśmy aby zorganizować je na naszym terenie.

-Za rok wybory samorządowe. Jako na przewodniczącym zamojskiego koła będzie na Tobie spoczywać zadanie przygotowania lokalnych struktur do tego wydarzenia. Wystawicie swoje listy do Rady Miasta i sejmiku oraz swojego kandydata na prezydenta Zamościa?

-Oczywiście, wystawimy silne listy fachowców do wyborów samorządowych jak i dobrego, uczciwego kandydata na prezydenta miasta, który po wygranych wyborach będzie dobrym gospodarzem.

-Najbliższy cel jaki wyznacza sobie Rafał Zwolak i zamojskie koło Nowoczesnej?

-Zamość to wspaniałe miasto, należy o nie należycie dbać. Należy dbać nie tylko o infrastrukturę, ale o ludzi, którzy tu mieszkają. Niestety nie wszystkim mieszkańcom żyje się tu dobrze z różnych powodów. Mamy też spore bezrobocie. Chcemy o tym rozmawiać i stworzyć „mapę potrzeb” każdego osiedla w Zamościu, taką „mapę drogową” co zrobić aby mieszkańcy byli zadowoleni z życia w Zamościu. To najbliższe plany na działania .Nowoczesnej w Zamościu. Wszystkich mieszkańców, którzy chcą się z nami podzielić swoimi pomysłami lub spostrzeżeniami zapraszamy do naszego biura na ulicę Ormiańską 6 a. Dyżury tam pełnią nasi członkowie w poniedziałki od 15 do 18 oraz we wtorki i środy w godzinach od 12 do 15. Serdecznie zapraszamy też do kontaktu przez facebooka.

-Dziękuję za rozmowę.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "snd" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 7:40:34 napisał:
  Zapomnial pan dodać o niewypale na zielonym ryneczku. Blisko 200 tys wywalono z kasy miejskiej a prezydeny mowi o sukcesie
  23
  4
  R E K L A M A
 • "Anka" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 7:52:53 napisał:
  Dla obecnego wszystko co wymyśli to "sukces" - Zielony Rynek, sala Consulatus, super doradcy za ciężką kasę, discopolowe festyny, szkaradna sztuczna choinka. Dobrze, że jest jeszcze ktoś kto się przeciwstawia bo większość podkuliła ogony albo cieszy się ochłapami.
  25
  9
 • "propaganda uber alles" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 8:22:06 napisał:
  Miotły do boju, drzewka w dłoń i fachowców goń, goń, goń... Ile tam macie w sondażach? 5%? To zawartość alkoholu w piwie, a i to wystarczy jak widać, by w głowach zaszumiało. Piana jak to piana, wciąż nachalnie ubijana...
  22
  24
 • "info" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 8:40:48 napisał:
  widzę, że roadrunner się odezwał tylko ksywkę zmienił - ale styl niepowtarzalny; jak zwykle obrazić i namieszać aby odciągnąć od właściwego tematu - ignorujcie tego typa
  17
  6
 • "ok" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 9:12:17 napisał:
  Nowocześni lansujcie się to wam zostało.
  15
  12
 • "Rafał" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 9:30:37 napisał:
  N. ma fajnych ludzi w swoich strukturach ale zerowe szanse na uzyskanie choćby jednego mandatu do RM. Jak tak dalej sondaże będą lecieć na łeb na szyję to zamojskie struktury N. mogą nie dotrwać do wyborów samorządowcy.
  6
  12
 • "R" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 9:43:31 napisał:
  Dobra robota Rafał. Tak trzymaj !
  13
  17
 • "gilgamesz" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 9:48:48 napisał:
  Faktycznie ta prezydentura jest bardzo przeciętna używając delikatnych słów. Nie ukrywam, że spodziewałem się znacznie więcej. Mam nadzieje, że Prezydent złoży samokrytykę i nie będzie więcej kandydował. Agitowałem za aktualnym Prezydentem bardzo intensywnie uważając, że tak źle jak za Zamojskiego być nie może, myliłem się. Teraz nie czuje się komfortowo w relacji z tymi ludźmi, których przekonywałem za tym wyborem, mają do mnie pretensje o to co się w mieście dzieje.
  21
  7
 • "lawyer" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 10:11:15 napisał:
  Faktycznie jak się porówna zarządzanie Zamościem do takiej Nowej Soli to u nas jest katastrofa. Ale tutaj zrobili sobie towarzystwo wzajemnej adoracji zamiast zespołu do pracy.
  20
  6
 • "tonek" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 10:37:48 napisał:
  jaką sztuką jest zrobić coś na kredyt? żadną. Zaciągnięte kredyty trzeba będzie spłacać. Radny dobrze mówi. Trzeba rozsądnych ludzi aby poprawić w mieście warunki gospodarcze
  14
  5
  R E K L A M A
 • "obiektywny" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 11:04:52 napisał:
  A jaki pomysł poza krytyką ma radny na "nowe fabryki" ? Dam Kurlandy ,że nie ma
  7
  10
 • "." dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 11:25:46 napisał:
  Świetnym punktem wyjścia do dyskusji jest wywiad śp. p. red. Piotra Rogalskiego z ówczesnym prezydentem Marcinem Zamoyskim http://roztocze.net/turystyka-w-zamosciu-wygeneruje-najwieksza-ilosc-miejsc-pracy/
  9
  1
 • "PO ile igrzyska?" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 12:04:11 napisał:
  Wszystko na kredyt, wszystko masakra jakaś
  8
  2
 • "@PO ile igrzyska?" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 12:28:50 napisał:
  Ale tak jest, imprezy i kredyty. Każdy "mądry" potrafi pójść do banku wziąć kredyt, czy jak ma kasę ogarnąć imprezę co to za filozofia??
  8
  1
 • "@" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 12:32:53 napisał:
  Czy może ktoś napisać ile miasto wzięło kredytu, na jaki procent, na ile lat, ile będzie kosztowała jego obsługa???
  9
  1
 • "ad111" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 12:43:00 napisał:
  Nowoczesna za sprawą tzw. lidera, to już trup. Udawanie, że trup jeszcze coś może jest niemoralne. Mieliście złoty róg, a nie będąc nawet u władzy już się powiesiliście na sznurze, który wam pozostał. Jak to mówią- szkoda czasu i atłasu...
  10
  11
 • "TORRES20400" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 13:15:38 napisał:
  A tam niemoralne. Trup jeszcze może np. z szafy wypaść i trochę namieszać. Chociaż "Nowoczesna" to taka "polityczna nekrofilia".
  7
  10
 • "Ted" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 13:25:22 napisał:
  Ale wszystkim ta Nowoczesna przeszkadza. Od prawa do lewa. Dlaczego ? Pewnie dlatego, że nie są umoczeni w żadne układy bo nie byli wcześniej w polityce. To teraz chcą ich zniszczyć. Nie dajcie się, dużo ludzi was popiera. Dużo więcej niż mówią sondaże.
  10
  13
 • "TORRES20400" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 13:35:17 napisał:
  To ciekawe. To Rychu Swetru nie jest umoczony w żaden układ? Chociaż przysłuchując się jego wypowiedziom, on rzeczywiście może być przeświadczony o tym, że właśnie wczoraj teleportowali go z planety Melmag. Gdzie nie ma układów. Głównie scalonych.;-))))
  9
  8
 • "Józef Bąk" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 14:05:27 napisał:
  Starsi i mądrzejsi już odstawili sprytnego pana Rysia na boczny tor. Teraz Schettino został rzucony na front.
  4
  4
  R E K L A M A
 • "????" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 14:45:18 napisał:
  Patrząc po ostatnich wynikach konkursów na stanowiska kierownicze, to władza miłościwie nam panująca raczej fachowców nie potrzebuje.
  12
  2
 • "!!!!" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 14:57:36 napisał:
  Ciekawe jak ostatnio konkurs na sekretarza - czy Miechowicz albo Gajewski zostanie sekretarzem czy też dalej będzie nierozstrzygnięty. To mówi wszystko o tej ekipie.
  10
  2
 • ">>>????!!!!!!" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 15:16:53 napisał:
  No wystarczy tego brandzlowania się. Czymże pan Zwolak zajmuje się zawodowo? Jakież to osiągnięcia ma w zakresie zarządzania, zatrudniania ludzi, strategi przedsiębiorstw? Czy to kolejny mały polityczek teoretyczek? Co by nie powiedzieć o prezydencie Wnuku, stoi za nim autentyczna historia zawodowa, czegoś dokonał i w mieście to z sukcesem realizuje. "Doświadczenie zawodowe: Prezes Zarządu Grupy Wydawniczej SŁOWO Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, były Redaktor Naczelny „Kroniki Tygodnia”. Doradzał przy przejęciu oraz odbudowie Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie, największego polskiego producenta oleju rzepakowego i estrów rzepakowych. Obecnie Redaktor Naczelny kwartalnika „Ceramika Budowlana”, doradca Zarządu Fundacji Na Rzecz Klastra Przemysłu Meblarskiego Polski Wschodniej. Wykładowca Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Lider Zespołu Eksperckiego opracowującego na zlecenie Ministerstwa Pracy Standardy Kompetencji Zawodowych." - ze strony andrzejwnuk.pl
  6
  13
 • "TORRES20400" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 15:30:02 napisał:
  Tak się znowu nie "brędzluj". To tylko lokalny portal internetowy. Jeszcze cię pewien lokalny radny pozwie o uszkodzenie monitora ;-)
  5
  3
 • ">>>????!!!!!!" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 15:47:11 napisał:
  Masz rację. Tylko już rzygam tym nachalnym piarem.
  5
  1
 • "Mieszko" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 16:28:26 napisał:
  To tak à propos komentarza wyżej nasuwa mi się taki wiersz (zupełnie nie wiem dlaczego) "Zdolny jestem niesłychanie, najpiękniejsze mam ubranie. Moja buzia tryska zdrowiem. Jak coś powiem, to już powiem..."
  7
  1
 • ">>>????!!!!!!" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 16:36:47 napisał:
  Mi też się nasuwa taka myśl, jak słucham nowoczesnego radnego i jego koleżanki bezrobotnej.
  5
  9
 • "Janek" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 16:47:17 napisał:
  Czy radny pieje poematy na swój temat? Nie. Ma fajne pomysły i je realizuje, zazdrośnikom skacze gula- Taka różnica!
  13
  3
 • "@tonek" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 16:53:19 napisał:
  Największe kredyty spłacamy za decyzje podjęte przez poprzedników. Ulice dziurawiły się, w szkołach lało się z sufitów, tarasy przedszkolne niszczały, albo ich wcale nie zrobiono, krzaki i drzewa z parku i Plant powycinano, ale za to muuuuuuuuuuuuuuuuury roooooooooooosły. A teraz za to płacimy.
  2
  14
 • "Thomas" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 16:59:14 napisał:
  Przeczytałem wywiad i powiem szczerze mam dużo pytań które zaczynają się od słowa "JAK ...???" i drugiego "Dlaczego np. wcześniej ...?, Dlaczego ja itd. " ===================================================================== Bądźmy obiektywni, skoro w wywiadzie się wymienia że w Zamościu jest 5 członków nowoczesnej to nie wróży to za dobrze w nadchodzących wyborach. Jeżeli Rafałowi Zwolakowi nie uda się stworzyć szerszego i merytorycznego zaplecza społecznego i politycznego będzie to koniec. ===================================================================== Myśląc o sukcesie nowoczesna w Zamościu musi myśleć o wystawieniu silnego kandydata na urząd prezydenta. Przy czym taki kandydat musi mieć autentyczny autorytet. TO NIE MOŻE BYĆ KANDYDAT POPIERANY TO MUSI BYĆ KANDYDAT AUTENTYCZNIE NASZ CZYLI NOWOCZESNEJ
  4
  2
  R E K L A M A
 • "Znawca" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 17:03:14 napisał:
  Mury rosły a teraz obecni rządzący się tym przechwalają. Prawda jest taka, że to zasługa Zamoyskiego i Kossowskiego, że Stare Miasto tak wygląda i ściąga turystów. Gdyby nie te mury to nic zupełnie by się tu nie działo. Nic. A łatanie dziur i budowa dróg za kredy- no cóż... szału nie ma.
  9
  2
 • "Założyciel" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 17:08:35 napisał:
  Thomas czytaj ze zrozumieniem. Pięć osób zakładało Nowoczesną w Zamościu. Więc nie masz się co bać o struktury i kandydatów- zapewniam cię, że są mocni.
  4
  4
 • "TORRES20400" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 17:14:56 napisał:
  Spoko. "Platforma" zrobi zaraz "Nowoczesnej", "Noc Długich Noży", i wszystko wróci do normy. DOŚĆ TYCH WYGŁUPÓW!!!
  3
  4
 • "stary" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 17:31:53 napisał:
  Czytam i jestem na bieżąco z wypowiedziami Pana Rafała. Ale z tą Nową Solą to gra pod płytką publiczkę. Po pierwsze: miasto to leży w lubuskiem, przy zachodniej granicy. Po drugie: nie od dzisiaj wiadomo, że kiedy na zachód od Wisły nowe inwestycje powstają jak grzyby po deszczu to na wschód od Wisły coś się nowego wybuduje albo wcale. Nie rozumiejący tematu niech sobie poczytają dlaczego tak się dzieje. I Panie Rafale podając przykład, że 1000 miejsc pracy itd. to b. złe porównanie z uwagi na powyższe co przytoczyłem.I nie od tego Wadima zależy ale więcej od .... ??? My na wschodzie możemy tylko o tych inwestycjach pomarzyć. Mówi Pan, że nie wszystkim w Zamościu żyje się lepiej.("Jeszcze się taki nie narodził aby wszystkim dogodził"). Nie podaje Pan przyczyn i co najważniejsze nie podaje Pan jak temu zaradzić."Mapę potrzeb" można w ciągu tygodnia nakreślić, po spotkaniach osiedlowych. I co dalej? Jak je zrealizować? Za co? Kto pierwszy ze swoimi potrzebami? Itd., itd. Dlaczego tego nie zrobiono? Kiedyś, ktoś mi obiecał 100 mln złotych. Czekam dalej na to, bo to nie powiedział Henio z pod budki pod piwem.
  4
  2
 • "Zbig" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 17:42:53 napisał:
  Nowoczesna już się kończy,po raz pierwszy wg sondaży Rysiek ma mniejsze poparcie niż szeregowa Lubnauer.Bez mandatu społecznego nie przeprowadzi się reform nawet na szczeblu lokalnym.Mowa e jest o fachowcach ale pytanie dlaczego dopiero po wyborach,dlaczego dotychczas nie było ich widać..przed wyborami teraz wszyscy zechcą nas uszczęśliwiać i będą mieć receptę na wszystko.
  4
  4
 • "Thomas" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 18:02:44 napisał:
  Dodam tylko, że Andrzej Wnuk ma za sobą debiut literacki, jest autorem kryminału, którego akcja umiejscowiona jest w Zamościu.
  3
  3
 • "@znawca" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 18:05:34 napisał:
  Mieszkańcy są dla turystów, czy turyści dla mieszkańców? Miasto ma dbać o turystów dla nich samych, czy po to dba o turystów, żeby żyło się lepiej mieszkańcom? Po Twojej wypowiedzi widać, że niczego nie rozumiesz.
  3
  0
 • "Thomas" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 18:27:07 napisał:
  Znawca @ turyści mają zostawiać kasę wszędzie tam gdzie się da. Turystyka to nie tylko zjawisko, ale przede wszystkim biznes. Jak robi się biznes to robi się pieniądze - tak jak napisała poetka. . Założyciel @ wydaje mi się, że przeczytałem że zrozumieniem. Jeżeli faktycznie się mylę to ile członków ma zamojska Nowoczesna?
  2
  1
 • "Znawca" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 18:30:38 napisał:
  Niesety choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość to i tak jej nic nie zmieni. Ekipa Zamoyskiego to fachowcy. Dokonania byłego prezydenta bezsprzeczne. Dzisiaj Zamość podziwia cały świat. Ściągają turyści z różnych stron. I my mieszkańcy możemy być dumni z naszego pięknego miasta. A ci którzy "żyją" z turystów mogliby coś więcej na ten temat powiedzieć.
  8
  3
 • "Thomas" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 19:46:13 napisał:
  Znawca@ Rewitalizacja Starego Miasta to zasługa przede wszystkim środków europejskich po które miasta w Polsce mogły sięgnąć. Czy uważasz, że ekipa Zamoyskiego byłaby w stanie cokolwiek bez nich zrobić? tak na dobrą sprawę, dwie ostatnie kadencje Marcina Zamoyskiego zbiegły się z akcesji polski do UE, o strumieniami pienieznymi w postaci środków europejskich. Wiele samorządów na tym skorzystało. Jednakże po euforii pojawiły się słowa krytyczne, synonimem niewłaściwego wykorzystania środków europejskich są słynne aquaparki. Teraz wartoby zastanowić się co by było gdyby nie było środków europejskich. Nic by nie było. TAK WIĘC NASZE CZLONKOESTWO W UE I FUNDUSZE EUROPEJSKIE JAKO CZYNNIK K SPRAWCZY, reszta to sprawa mocno dyskusyjna co do sposobu i kierunków wykorzystania pieniędzy. ##################################################### Eldorado unijne się kończy, wystąpienie Wielkiej Brytanii to ubytek 20 mld rocznej składki, to konieczność zbilansowania budżetu UE. Płatnicy netto składki nie zgodzą się na jej podniesienie, konieczna będzie korekta perspektywy unijnej na obecne lata. Dla Polski oznacza to dwie rzeczy będziemy płatnikiem netto, fundusze dla Polski i innych krajów zostaną znacznie zmniejszone. Zresztą sam donald Tusk na forum Parlamentu Europejskiego apelował o nałożeniu sankcji na nasz kraj.
  5
  1
  R E K L A M A
 • "oneb" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 19:55:22 napisał:
  Powiat nowosolski zachęca do odwiedzenia 5 rezerwatów przyrody, do wypoczynku nad wodą (żeglarstwo, kajakarstwo itp), atrakcji w nadodrzańskim parku rekreacyjnym, chwali się portem nad Odrą. Pan radny użył w swojej opinii bardzo adekwatnego porównania. Pod jakim względem można porównywać Nową Sól i Zamość?
  2
  2
 • "@Znawca" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 19:57:51 napisał:
  Gdyby nie dobrze prowadzona promocja miasta i otwarcie Twierdzy Zamość, niewielu turystów by tu przyjeżdżało. Turyści nie chcą tylko chodzić po muzeach. Potrzebują atrakcji. Przy okazji podziwiają Stare Miasto.
  1
  3
 • "z_boku" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 19:59:25 napisał:
  Trzeba się z jednym zgodzić, miasto fachowców potrzebuje. Inaczej nadal będziemy karmieni informacjami o zewnętrznych inwestycjach takich jak fabryka Zamoyskiego, fabryka Toyoty czy chiński kompleks przemysłowy.
  5
  0
 • "magnar" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 20:06:19 napisał:
  Rafał Zwolak na prezydenta! Ma Pan mój głos!
  7
  10
 • "tor" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 20:10:54 napisał:
  Dobry tekst Panie Zwolak. Komentarze panu nie przychylne oczywiście piszą ci którzy widzą w panu zagrożenie. Branie kredytu na to aby zadowolić ludzi i spełnić obietnice wyborcze to żaden sukces. Ale co tam propaganda sukcesu leci w lewo i w prawo. Spokojnie większa cześć mieszkańców myśli samodzielnie, gazetka z propagandą nie pomoże
  8
  8
 • "Z124" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 20:14:36 napisał:
  Potrzeba fachowców.... "nowoczesnych".
  3
  3
 • "propaganda uber alles" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 20:20:24 napisał:
  A jak wielka jest ta część? Pięciu desperatów z dziećmi sadzących drzewa? Czworo desperatów z miotłami? Miotły też się liczą? Dobra. Osiem. Umieram ze strachu. NOWOCZESNEJ MÓWIMY DOBRANOC...
  7
  6
 • "Thomas" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 22:16:38 napisał:
  Kogo waszym zdaniem Nowoczesna w Zamościu wystawi jako kandydata na urząd prezydenta miasta Zamość?
  2
  0
 • "z_boku" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 22:22:51 napisał:
  @"Thomas" - pozwolisz że odpowiem jezuicką modą, a kto z ludzi Nowoczesnej przejawia największą aktywność?
  2
  1
 • "janek" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 22:41:39 napisał:
  Cwik na prezydenta
  6
  6
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 22:45:26 napisał:
  No niech się zastanowię... Ordynacja wyborcza stwarza możliwość ubiegania się o urząd prezydenta osoby z zewnątrz. Sądzę, że może być to każdy np . Ryszard Petru. Ryszard Petru byłby dobrym kandydatem.
  3
  1
 • "z_boku" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 22:52:24 napisał:
  Petru? Nie, Rysiek nie przejdzie. Chociaż z drugiej strony "wszystkie Ryśki to fajne chłopaki" ;-)
  1
  1
 • "TORRES20400" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 23:05:44 napisał:
  No czemu nie? Debata Wnuk vs Petru byłaby całkiem ciekawa.
  3
  1
 • "Z124" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 23:27:55 napisał:
  Petru to chciałby na prezydenta ale Polski. U nas tylko Rafał Rafael. Niech próbuje szczęścia. Należy jednak pamiętać, że "wykryć" wykrywacz, czy przeczytać osioły zamiast anioły na spisie faktur, to nie to samo co rządzić całym miastem.
  4
  5
 • "TORRES20400" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 23:52:03 napisał:
  Daj chłopakowi szansę. Tak od razu nie można skreślać. Chce niech walczy. Coś tam pozamiata, tu drzewko posadzi, doniesie do prokuratury na jakiegoś internautę, i fotelik prezydenta będzie.
  4
  4
 • "z_boku" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 0:16:57 napisał:
  Torres20400 - idź na całość, po co Petru, od razu dawać Kijowskiego ;-)
  2
  2
 • "TORRES20400" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 0:22:40 napisał:
  W tym całym "nowoczesnym" bełkocie. Jest to jakaś "kandydatura".
  1
  3
 • "z_boku" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 0:37:46 napisał:
  To już lepiej ściągnąć kogoś z innej bajki, na przykład Palikota, to przynajmniej poważny facet.
  3
  0
 • "TORRES20400" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 0:46:24 napisał:
  @"z_boku"; Ja nie z tej bajki. Niech tam ściągają kogo tam chcą. https://www.youtube.com/watch?v=KYniUCGPGLs&index=1&list=PLz2SOypWEGF2z8UKMtHCdfqDkVkJEBZin
  0
  1
 • "Elka" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 7:59:49 napisał:
  Sławomir Ćwik byłby ciekawą kandydaturą na prezydenta. Robi wrażenie wyważonego, rozsądnego człowieka. Niech Nowocesna rozważy takie posunięcie.
  4
  4
  R E K L A M A
 • "432" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 8:01:14 napisał:
  Każdy będzie lepszy od obecnego.
  6
  5
 • "skryty żerca z gminy" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 8:30:32 napisał:
  Ćwik czy Zwolak nie ma znaczenia, ważne aby nie ten od żerowania i kalarep.
  7
  5
 • "jarek" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 8:37:29 napisał:
  czytam te komentarze i widzę ile jadu spływa na człowieka. Cokolwiek Zwolak nie powie, napisze to jest jak widzę złe, niedobre, głupie i ogólnie człowiek jest zły. Czemu? ma pomysł a pomysły inne niż te zaproponowane przez małego człowieka są niewskazane. Śmieszne to :) propaganda sukcesu musi być
  7
  5
 • ">>>????!!!!!!" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 8:42:09 napisał:
  Też czytam te komentarze i dziwię się, że jad wylewany na Wnuka jest ok, ale jakakolwiek uwaga do Zwolaka to obraza majestatu. Hipokryzja.
  6
  5
 • "Zwolak Rafal" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 9:59:39 napisał:
  Widzę ze kreatywność komentatorów i języka twórczego nie zna granic. Piszcie dalej tylko nazwisk nie przekrecajcie
  10
  4
 • "Thomas" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 12:52:52 napisał:
  Rafał Zwolak@ o ile pan to pan. Powiem krótko zaklinanie rzeczywistości.
  4
  4
 • "Thomas" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 16:37:02 napisał:
  Redaktor zadając pytanie o program nowoczesnej. Jaki jest program nowoczesnej?
  4
  1
 • "malinowy chruśniak" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 22:30:33 napisał:
  nie wiem thomasie o co ci biega ale i tak jest fajnie
  1
  0
 • "Leśmian" dnia 19 kwietnia 2017 o godzinie 22:49:07 napisał:
  W Malinowym Chruśniaku. Na marginesie, w języku polskim wpierw piszemy imię, później zaś nazwisko. Nowoczesność to obleśność, treści przerost nad FORMUŁĄ, WYKSZTAŁCENIA REGUŁĄ....
  4
  6
 • "Marta" dnia 20 kwietnia 2017 o godzinie 8:19:22 napisał:
  Znam tylko jedną radną, która najpierw pisze nazwisko a potem imię. No i jeszcze mgr
  4
  5
  R E K L A M A
 • "i tyk" dnia 20 kwietnia 2017 o godzinie 12:57:10 napisał:
  Czyż może lokalny działacz "miszcza" przebić? "Fahofca" pokroju Ryśka..? To zamach, herezja i afront niewybaczalny!
  4
  3
 • "jaga" dnia 20 kwietnia 2017 o godzinie 19:44:22 napisał:
  niewybaczalny, ale może mi wybaczysz miszczu? tak cie proszę hihi
  1
  2
 • "Thomas" dnia 21 kwietnia 2017 o godzinie 0:49:08 napisał:
  To prawda pan Rafał Zwolak ma rację Zamość potrzebuje fachowców. Rafał Zwolak tym samym stał się zakładnikiem własnych słów, czas pokaże słuszność tych jego słów. ================================================================== Aczkolwiek słowo fachowiec jest bardziej słowem potocznym, nie używanym w polityce nawet i tej lokalnej jako tako.
  5
  0
 • "Elżbieta." dnia 21 kwietnia 2017 o godzinie 1:03:12 napisał:
  Załazi niektórym Nowoczesna za skórę? Te pełne jadu komentarze świadczą o strachu- czego się boicie? Utraty stołków ostatnio otrzymanych? realizacji planów, które mogą być dobre dla mieszkańców?Bezkompromisowego Radnego?
  8
  4
 • "strachy z pod pachy" dnia 21 kwietnia 2017 o godzinie 7:35:25 napisał:
  O pierwszej w nocy śpimy, ewentualnie pijemy ale NA PEWNO głupot nie piszemy. Nic nie pomogą strachy, płacze, żale, gdyż tuż po wyborach nie będzie was wcale...
  2
  3
 • "Z124" dnia 21 kwietnia 2017 o godzinie 8:13:54 napisał:
  Rafał "Nowoczesny" to człowiek dawnej ekipy Zamoyskiego, zatem nie jest to żadna nowa zmiana, tylko reprezentant starej ekipy, rządzącej Zamościem od wielu lat, przebranej w nowe szaty dla niepoznaki.
  5
  5
 • "Elżbieta." dnia 21 kwietnia 2017 o godzinie 12:09:05 napisał:
  O 7.35 , o 8.13 pracujemy lub do pracy się szykujemy i nie piszemy komentarzy w internecie- no, chyba że ktoś ma to w " zakresie obowiązków ".Rafał Z nigdy nie ukrywa tego, że był w ekipie M. Zamoyskiego, więc ten wpis nie stanowi niczego nowego.@ " strachy..." życzę zdrówka, bo picie do pierwszej w nocy może sromotnie odbić się na stanie wątroby.Nie krytykuję takiego stylu życia, każdy robi to co lubi i kiedy chce- ja np. książki czytam i to nie tylko do pierwsze ale czasem do rana.
  5
  0
 • "rafał" dnia 24 kwietnia 2017 o godzinie 12:27:05 napisał:
  jest jeden na zdjęciu
  1
  0
 • "Jobot" dnia 24 kwietnia 2017 o godzinie 14:26:43 napisał:
  Zamość potrzebuje fachowcow. Normalnie odkrycie roku. Pytanie zasadnicze jest jednak nastepujace: Co znaczy fachowiec wedlug politykow??? Kolega od flaszki, znajomy znajomego, rodzina, sasiedzi plus cala masa kolezkow i kolezanek. To jest definicja fachowca wedlug ludzi zajmujacych sie polityka wiec takie haslo ze Zamosc potrzebuje fachowcow w ustach polityka jest po prostu smieszne. ==================== Zaden "fachowiec" (we wlasciwym tego slowa znaczeniu) nie bedzie sie zajmowal praca w Urzedzie lub innej instytucji panstwowej (chyba ze sytuacja go do tego zmusza). Powodow jest kilka: 1. Stanowisko zalezy od humoru polityka - jak trzeba bedzie zatrudnic kogos z rodzinki, znajomych lub z nadania politycznego itd. na tym stanowisku to nawet jakby byl to super specjalista to i tak wyleci bo bedzie trzeba zrobic miejsce. 2. Jak ktos jest naprawde dobry lub bardzo dobry w tym co robi to ma i prace i kase. No i jest ceniony przez swojego szefa. I nie pojdzie pracowac za grosze na stanowisku urzedniczym i nie bedzie sie uzerac z innymi pracownikami urzedu ktorzy w wiekszosci sa zatrudnieni po znajomosci itd. czujac sie niekiedy nietykalnymi. Znajdzie robote za odpowiednia kase. 3. Fachowiec ma wiedze i umiejetnosci i nie pozwoli firmowac swoim nazwiskiem glupich decyzji zwierzchnikow i jeszcze sie pod nimi podpisywac. Szczegolnie jesli jego zwierzchnik jest z nadania politycznego i tak naprawde nie ma pojecia o tym co ma robic. Prawdziwy fachowiec nie bedzie tez slepo wykonywal bezsensownych polecen. 4. .... poza tym wiekszosc naprawde dobrych fachowcow juz wyjechala lub pracuje w firmach z ktorych nie ruszy sie ich za zadne skarby. No i prawdziwi fachowcy nie beda sie pchali na stanowiska gdzie dominuje polityka bo nie lubia sie taplac w szambie. ========== Dotad az Polska bedzie rzadzila polityka, TKM, koryto i emocje a nie pragmatyzm oraz rachunek ekonomiczny i pewna niezaleznosc na danych stanowiskach to zapomnijmy ze bedzie w tym kraju dobrze.
  2
  0
 • "ager" dnia 27 kwietnia 2017 o godzinie 16:08:34 napisał:
  coraz więcej fopa popełnia zamojski magistrat z małym ciołowiekiem na czele. Radny ma rację, zamośc potrzebuje odpowiedzialnych ludzi
  4
  1
  R E K L A M A
 • "pm123456789" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 7:48:26 napisał:
  Oczywista oczywistość, że Zamość potrzebuje fachowców, dodam i to jeszcze jakich!!! Skanując wzrokiem artykuł oraz wpisy forumowiczów dochodzę do wniosku, że zarówno potomkom I Ordynata tudzież potomkom Jego poddanych, aktualnie rządzących Zamościem, brakuje wyobraźni. Zaproście Państwo do współpracy jakiegoś znanego, światowej sławy włoskiego architekta i urbanistę, który wypełniłby treścią i formą nie to co już jest w Zamościu, ale to co może powstać w obrębie czterech nowych bram miejskich. Np.: - Bramy Kijowskiej na wschodzie – dla utrzymania dobrych relacji z naszymi sąsiadami z Rusi Kijowskiej. Moja propozycja to wschodnie rogatki Jarosławca (w końcu tutaj narodził się Zamość), - Bramy Lipskiej/Drezdeńskiej na zachodzie – sam nie wiem, która nazwa lepiej pasuje. Ale o ile dobrze pamiętam z tamtymi okolicami byliśmy związani z Unią niestety przez ½ XVIII w. Może gdzieś koło Mokrego, zawsze gdzieś na rogatkach miasta jest nowoczesne lotnisko, a obecnie bazar i ściernisko, - może Bramy Gdańskiej na północy, bo dalej jest Bałtyk, morze wyobraźni, chęci i woli, np. przy wjeździe do Starego Zamościa, - bramy Siedmiogrodzkiej na południu, dla upamiętnienia Królewskiego Teścia I Ordynata, a poza tym Polak Węgier dwa bratanki… itp. itd…
  1
  0
 • "Janek karwat" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 8:50:10 napisał:
  dobry tekst http://roztocze.net/turystyka-w-zamosciu-wygeneruje-najwieksza-ilosc-miejsc-pracy/
  0
  0
 • "Janeczke" dnia 9 sierpnia 2017 o godzinie 15:58:52 napisał:
  dlatego potrzebujemy programu Mieszkanie Plus. Tanie mieszkania na wynajem mogą zatrzymać młodych. Trafiłem na http://mieszkanieplus.org.pl/ gdzie pokazuję przykłady i rozpoczęte inwetycje.
  0
  0
 • "Norton Finance" dnia 20 września 2017 o godzinie 14:16:46 napisał:
  Czy jesteś pod kontrolą zadłużenia lub administracja? Czy jesteś na czarnej liście? Czy starasz się poradzić sobie z płatnościami miesięcznymi? Chcesz kupić dom, samochód lub pożyczkę firmową, ale pod kontrolą długów lub administracją? Jeśli odpowiedzieliście TAK na moje pytanie? Z przyjemnością skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail: nortonfinance2017@gmail.com
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

magnar 42 minuty temu
Wybory rozstrzygną się między obecnym...
J.
Kandydatem N. na prezydenta Zam będzie ...
Do Mirka
Bo redaktor nic nie wie. Powiela to samo...
Mirek
Czyli nic nie wiadomo, ale artykuł se w...
ad111
Bo przecież "Żadne krzyki i płacze na...
K.
Najlepszym kandydatem był, jest i będ...
yeah
Różnica między J.Piłsudskim a R.Luks...
Józef Bąk
Nowocześni POpaprańcy nigdzie nie wejd...
Czytacz
"Do wyborów samorządowych zostało cza...
Redaktorze
Redaktorze, jak ty mało wiesz. Ręce op...
K.
Pomnik Róży Luksemburg powinien być w...
Thomas
Kapitalizm tak, nie dla NEP, NIE socjal...
Thomas
A co będzie jak pojawią się dziki - o...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o dzikich...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Kerim
Roztocze to mój ulubionych blog o lubel...
Thomas
Wzrost populacji jest miuchronny....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny