R E K L A M A

Z I P

Flesz | ZamośćDaniel Czubara8 sierpnia 2017

Zamość: Potrącenie rowerzysty na ul. Lubelskiej

Fot. KWP w Lublinie

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Lubelskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta przejeżdżający przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego peugeotem. W wyniku zdarzenia doznał licznych obrażeń. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Wczoraj kilka minut po godzinie 15 na ulicy Lubelskiej w Zamościu doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierujący peugeotem oraz rowerzysta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letni mężczyzna przejeżdżając rowerem przejęcie dla pieszych został uderzony przez jadący od strony Starego Miasta w kierunku Lublina pojazd kierowany przez 58-letniego mieszkańca gminy Nielisz. Do zderzenia doszło, gdy cyklista opuszczał już jezdnię zjeżdżając na chodnik. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie kierowcy peugeota wykazało, że był trzeźwy. Od rowerzysty została pobrana krew do badań, które wykażą jego stan trzeźwości w chwili zdarzenia. Cyklista popełnił wykroczenie przejeżdżając przez oznakowane przejście dla pieszych, po którym nie wolno jeździć rowerem. Jednakże wstępne ustalenia wskazują na to, że winę za to zdarzenie ponosi kierowca peugeota, który zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował należytej ostrożności i potrącił rowerzystę, który był już na prawym pasie drogi i zjeżdżał na chodnik.– informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu. 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Kktośtam" dnia 8 sierpnia 2017 o godzinie 13:28:53 napisał:
  Jako kierowca i rowerzysta który od niedawna mieszka w Polsce i Zamościu powiem tak: Z jednej strony kierowcy jeżdżą jak idioci w tym mieście i nie można przejechać samochodem przez Zamość bez przynajmniej jednego wymuszenia pierwszeństwa, szczególnie na rondzie "a może się wepchnę". Z drugiej strony piesi zachowują się jak święte krowy i wchodzą na pasy na pałę i udają, że nic nie widzą. Po co się rozglądać jak przecież "mam prawo". Z trzeciej strony w Polsce brak prawa pozwalającego na przejeżdżanie przez pasy, nawet na czerwonym świetle czyli aby prawo traktowało dla rowerzystów czerwone światło jako ostrzeżenie a nie zakaz, czyli jak nic nie jedzie to można jechać. Tak jest w innych krajach ale domyślam się, że w PL parę osób by zginęło zanim ludzie by sie nauczyli. Po czwarte, rowerzyści też chyba dopiero co dostali rowery bo jeżdżą jak im się podoba. Po piąte stan chodników rowerowych jest żałosny nie wspominając już o kwiatkach typu, jest ścieżka a tu nagle krawężnik na 10 cm. Czysta logika. Podsumowując. Polska dopiero się obudziła i uczy się faktu, że rower to fajna rzecz i że trzeba uważać na rowerzystów.
  4
  1
 • R E K L A M A
 • "padołu" dnia 8 sierpnia 2017 o godzinie 18:30:59 napisał:
  Policja nic nie robi Zamościu.Rowerzyści masowo i codziennie łamią przepisy przejeżdżając na przejściach.A gdzie edukacja w szkołach.Ja prawie od urodzenia wiem,że na przejściach schodzi się z roweru.Jest to dla mnie coś tak oczywistego jak wschód i zachód słońca.Jestem zaszokowany skalą nie przestrzegania przepisów,może jakby wpadli pod samochód i nie dawano im odszkodowania gdy wina leży po stronie pieszego to opamiętaliby się a kierowcy-też nie święci oczywiście.
  3
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

do Harry może ... 33 minuty temu
Łatwo to się wygrywa z poparciem PiS.....
Popieram przedmówców odnośnie zachodn...
brudny Harry
łatwo dawać zniżki, gdy się nie bier...
roadrunner
Jak można przeczytać powyżej, najwię...
Kmicic
Jak tu ktoś się podpisał " Socjalizm ...
Zamość
Ul.Dzieci Zamojszczyzny nie jest obwodni...
Ok
Panie radny od prądu a ja jako mieszkan...
z
Pewnie są miasta w Polsce których komu...
ak
Do "z_boka".A dlaczego nie dla tych,któ...
ak
W zamojskim garnizonie przypada chyba na...
PAWEŁ
Dlatego takie "menelstwo" na starówce...
do observer
Proponuję zaobservować działalność ...
Socjalizm albo ...
Socjaliści z PiS chcą, aby sytuacja na...
Zuza
A jakby tak wszystkie bilety były po 2 ...
asdww
Zygmunt - Ty się w ogóle nie zmieniłe...
observer
towarzysze pisuary - kupcie sobie ołów...
No to widzę pierwszy sukces nowej wład...
Justyna
Oczywista próba obejścia przepisów wy...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017