R E K L A M A

Z I P

Flesz | ZamośćDaniel Czubara8 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4462 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Zamość: Potrącenie rowerzysty na ul. Lubelskiej

Fot. KWP w Lublinie
R E K L A M A    B O A R D

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Lubelskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta przejeżdżający przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego peugeotem. W wyniku zdarzenia doznał licznych obrażeń. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Wczoraj kilka minut po godzinie 15 na ulicy Lubelskiej w Zamościu doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierujący peugeotem oraz rowerzysta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letni mężczyzna przejeżdżając rowerem przejęcie dla pieszych został uderzony przez jadący od strony Starego Miasta w kierunku Lublina pojazd kierowany przez 58-letniego mieszkańca gminy Nielisz. Do zderzenia doszło, gdy cyklista opuszczał już jezdnię zjeżdżając na chodnik. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie kierowcy peugeota wykazało, że był trzeźwy. Od rowerzysty została pobrana krew do badań, które wykażą jego stan trzeźwości w chwili zdarzenia. Cyklista popełnił wykroczenie przejeżdżając przez oznakowane przejście dla pieszych, po którym nie wolno jeździć rowerem. Jednakże wstępne ustalenia wskazują na to, że winę za to zdarzenie ponosi kierowca peugeota, który zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował należytej ostrożności i potrącił rowerzystę, który był już na prawym pasie drogi i zjeżdżał na chodnik.– informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu. 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Kktośtam" dnia 8 sierpnia 2017 o godzinie 13:28:53 napisał:
  Jako kierowca i rowerzysta który od niedawna mieszka w Polsce i Zamościu powiem tak: Z jednej strony kierowcy jeżdżą jak idioci w tym mieście i nie można przejechać samochodem przez Zamość bez przynajmniej jednego wymuszenia pierwszeństwa, szczególnie na rondzie "a może się wepchnę". Z drugiej strony piesi zachowują się jak święte krowy i wchodzą na pasy na pałę i udają, że nic nie widzą. Po co się rozglądać jak przecież "mam prawo". Z trzeciej strony w Polsce brak prawa pozwalającego na przejeżdżanie przez pasy, nawet na czerwonym świetle czyli aby prawo traktowało dla rowerzystów czerwone światło jako ostrzeżenie a nie zakaz, czyli jak nic nie jedzie to można jechać. Tak jest w innych krajach ale domyślam się, że w PL parę osób by zginęło zanim ludzie by sie nauczyli. Po czwarte, rowerzyści też chyba dopiero co dostali rowery bo jeżdżą jak im się podoba. Po piąte stan chodników rowerowych jest żałosny nie wspominając już o kwiatkach typu, jest ścieżka a tu nagle krawężnik na 10 cm. Czysta logika. Podsumowując. Polska dopiero się obudziła i uczy się faktu, że rower to fajna rzecz i że trzeba uważać na rowerzystów.
  4
  1
  R E K L A M A
 • "padołu" dnia 8 sierpnia 2017 o godzinie 18:30:59 napisał:
  Policja nic nie robi Zamościu.Rowerzyści masowo i codziennie łamią przepisy przejeżdżając na przejściach.A gdzie edukacja w szkołach.Ja prawie od urodzenia wiem,że na przejściach schodzi się z roweru.Jest to dla mnie coś tak oczywistego jak wschód i zachód słońca.Jestem zaszokowany skalą nie przestrzegania przepisów,może jakby wpadli pod samochód i nie dawano im odszkodowania gdy wina leży po stronie pieszego to opamiętaliby się a kierowcy-też nie święci oczywiście.
  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Marian 53 minuty temu
To kupuj, przecież to otwarty przetarg....
Q
K. status prawny kamienic jest raczej ur...
K.
Znacjonalizować, doprowadzić do ruiny,...
Marian
Oj Marta... Zamoyski sprzedał pięć ra...
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny