R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany9 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4204 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Zamość: Poseł Zawiślak wystąpił do szefa MON o wsparcie odbudowy pomnika Piłsudskiego

Sławomir Zawiślak (2014), foto: Michał Karchut

R E K L A M A    B O A R D

Przewodniczący – powstałego ponad 2 lata temu- Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, Tomasz Włodarczyk, niedawno wystąpił z pisemną prośbą do ŚZŻAK Okręg Zamość o wsparcie inicjatywy budowy pomnika.  

Poseł Sławomir Zawiślak, który od wielu lat pełni społeczną funkcję Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość nie tylko objął to przedsięwzięcie honorowym patronatem. Mając na uwadze szczytną ideę przywrócenia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu, kultywowanie pamięci i okazywanie szacunku dla bohaterów walki o niepodległość naszej Ojczyzny, jak również ważny bezpośredni związek powyższego przedsięwzięcia z historią i tradycją oręża polskiego w tym zamojskiego garnizonu WP, jednocześnie wspierając zasadność podjętej przez społeczeństwo inicjatywy Parlamentarzysta wystosował do Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka pismo interwencyjne. Ww pismo zawiera prośbę o wyrażenie zgody na inwestycyjne zaangażowanie się Wojska Polskiego na rzecz wsparcia budowy pomnika poprzez realizację robót budowlanych mających na celu przygotowanie, zabezpieczenie placu na posadowienie pomnika, jako zadania inwestycyjnego Resortu Obrony Narodowej. W ramach wykonania robót budowlanych miałaby być wykonana m.in. wycinka drzew i krzewów, rozbiórka części ogrodzenia kompleksu, wykonanie nawierzchni utwardzonych oraz wykonanie instalacji oświetleniowej i iluminacyjnej pomnika. 

Przypomnijmy, że w zamyśle zawiązanego w Zamościu Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, który wystąpił z inicjatywą odbudowy pomnika tego wielkiego Polaka,  jest odbudowa monumentu Marszałka Józefa Piłsudskiego w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Najlepszym miejscem jego ulokowania jest plac przed Klubem 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego z jednoczesnym otwarciem przestrzeni przed budynkiem w celu udostępnienia pomnika dla społeczeństwa. Wszelkie formalności związane z budową takie jak zbiórka pieniędzy na budowę pomnika, projekt, zgody, pozwolenie na budowę itp. aktualnie prowadzi Obywatelski Komitet Budowy Pomnika.
 Pierwotnie Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, który czterokrotnie odwiedził Zamość, usytuowany był przy ul. M. J. Piłsudskiego, w miejscu istniejącego obecnie Klubu 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, a odsłonięto go 13.08.1933 r. Postać Marszałka, umieszczona na cokole, przedstawiona była w postawie stojącej, z buławą w prawej ręce, z drugą zaś na rękojeści szabli. Pomnik, dar mieszkańców Zamościa i społeczności wojskowej 9 Pułku Piechoty Legionów oraz 3 Dywizjonu Artylerii Lekkiej, został zniszczony przez Niemców w 1942 roku.
Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "STYX" dnia 9 kwietnia 2018 o godzinie 9:08:29 napisał:
  Czy obóz utworzony przez Piłsudskiego w Berezie Kartuskiej był niemieckim obozem czy nie niemieckim. Proszę posła Zawiślaka o odpowiedź pełnym zdaniem.
  4
  3
  R E K L A M A
  • "Mefisto" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 19:25:53 napisał:
   Jaki obóz? Funkcjonował tam jakikolwiek aparat eksterminacji ludzi? Piłsudski założycielem?? Nałykałeś się głupiej komunistycznej propagandy i teraz wylewasz to w internecie.
   2
   0
 • "Kmicic" dnia 9 kwietnia 2018 o godzinie 14:57:57 napisał:
  Zamiast zajmować się rzeczami drugorzędnymi pomniki i rozdawaniem medali, poseł mógłby wstawić u Ministra Finansów o obniżenie VAT do przynajmniej 20%. Naprawdę to nie tylko polepszy sytuację w polskich portfelach, ale także SP na tym nie ucierpi.
  6
  0
 • "Adam Cisowski" dnia 9 kwietnia 2018 o godzinie 15:25:30 napisał:
  Faktycznie w dalszym ciągu obowiązuje podwyższona stawka VAT podniesiona przez ówczesnego ministra finansów jacka Rostowskiego. Może najwyższy czas ją obniżyć?
  2
  0
 • "Schodzicie na psy" dnia 9 kwietnia 2018 o godzinie 18:58:57 napisał:
  Czytałem o tym już kilka dni temu na kilku innych portalach. Troche szybciej dodawajcie takie rzeczy bo na państwa blogu wieje troche nudą.
  3
  0
 • "Zamościanin" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 8:21:14 napisał:
  Polska walczy ze smogiem, znieście VAT z gazu dla gospodarstw domowych Polacy zmienią piece, przestana kupować marnej jakości węgiel. Nie będzie potrzeby wycinki drzew na opał. Problem smogu przejdzie do historii.
  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Mieszczuch 33 minuty temu
Wychowanków będzie grało tylu ilu si...
zenek
to ja jestem Tofik a nie ty ...... Bla b...
archeo
Piwnice są, ale tylko w narozniku przy ...
wow
widac jakies łuki pewnie piwnice albo p...
Thomas
A na jaką cholerę tam rondo je...
Thomas
Miałem okazję być na koncercie organi...
wow
Gratulacje ! Jako jedyny startował w sw...
Thomas
Rafał Zwolak może być kandydatem na p...
Thomas
fakt@ IPSOS to bardzo życiowa lektura. ...
Thomas
Niedawno był bardo ciekawy sondaż w Wi...
Don Kichot
Lans z dziecmi przed wyborami ?...
Thomas
Skoro miała 3,5 promila alkoholu to w ...
Thomas
Mam pytanie co było powodem takiej awan...
Błąd za błę...
Zdjęcie nie przedstawia tego skrzyżowa...
jan
Liczy się Marcin Zamoyski....
Widział
To co widać już z odkrywek to fragment...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny