R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara14 września 2017

Zamość: Porozmawiajmy o Europie

R E K L A M A    B O A R D

Pod takim tytułem w najbliższy poniedziałek 18 września o godz. 10.00 w auli 105 Collegium Novum WSZiA przy ul Sienkiewicza 22 odbędzie się spotkanie z Rafałem Szyndlauerem, doradcą d/s politycznych i prawnych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polce.

Rozmowę poświęconą  ocenie obecnego stanu Unii Europejskiej oraz jej przyszłości poprowadzi dr hab. Wojciech Orłowski, konstytucjonalista, pracownik naukowy UMCS i WSZiA.

Będzie to wyjątkowa okazja do zadania ekspertom wielu pytań dotyczących bieżących wydarzeń gospodarczych, społecznych, politycznych i ich pływu na kierunki polityki Unii Europejskiej,  przyszłość Europy i Polski.

Zadamy pytania:  Czy Unia Europejska rozwija się poprzez kryzysy a kryzys migracyjny to przeszłość?  Jakie wnioski dla najbardziej prawdopodobnego kierunku  rozwoju  Unii Europejskiej wynikają z analizy kluczowych dokumentów strategicznych, m.in.  Białej Księgi  i State of the Union?   Czy w Polsce łamana jest praworządność  i jaka przyszłość czeka nasz kraj w Unii Europejskiej?

Spodziewamy się interesujących komentarzy dotyczących najnowszych propozycji sformułowanych we wczorajszym orędziu o stanie Unii i jej przyszłości Jean Claude Junckera, zwłaszcza propozycji tworzenia ponadnarodowych list w wyborach do Parlamentu Europejskiego, utworzenia unii socjalnej,  połączenia stanowisk  przewodniczącego Komisji i przewodniczącego Rady Europejskiej, utworzenia stanowiska ministra gospodarki i finansów czy znaczącego zwiększenia budżetu na nową perspektywę finansową.- mówi Władysław Molas z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct.

Spotkanie organizowane jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct, Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Thomas" dnia 14 września 2017 o godzinie 21:06:25 napisał:
    Unia Europejska to przeżytek. W czasie przemówienia Prezydenta Trumpa spory nacisk był kładziony na Trójmorze, i to nie jako projekt polityczny, a gospodarczy. Dla wielu środki europejskie to cel sam w sobie, jednak na skutek dużego napływu środków europejskich, ceny usług, materiałów poszły mocno w górę. O tym się nie mówi, bardzo wysokie są koszty obsługi środków europejskich. Na koniec dokonując analizy retrosoekcyjnej, za te środki których na razie jesteśmy beneficjentem netto, niedługo będziemy płatnikiem netto. Jeżeli nie po breksicie, to w kolejnej perspektywie.
    3
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

antyklerykał 59 minut temu
@"wiolączela story", jak jesteś napraw...
antyklerykał
No to jeszcze kilka cytatów: "Religia t...
Thomas
Kim i kto to jest ta pani co ona takiego...
Thomas
Wypadałoby złożyć najszczersze kondo...
Szacunek
Jako jedyni w Zamościu nie uszanowaliś...
Tekst nadeslany
Nawet 10 lat - a Magorzata L. _...
Andrzej Fan
Wyrazy głębokiego współczucia......
wiolączela sto...
@ antyklerykał - Pani w przedszkolu: Ja...
Antykomuch
to do jakiej szkoły uczęszcza ten zawo...
antyklerykał
Coś tam zacytowałeś i myślisz, że c...
LZ
A propos strefy zamieszkania, pamiętajm...
He he
Można wprowadzać różne przepisy, tyl...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny