R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara14 września 2017 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Zamość: Porozmawiajmy o Europie

R E K L A M A    B O A R D

Pod takim tytułem w najbliższy poniedziałek 18 września o godz. 10.00 w auli 105 Collegium Novum WSZiA przy ul Sienkiewicza 22 odbędzie się spotkanie z Rafałem Szyndlauerem, doradcą d/s politycznych i prawnych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polce.

Rozmowę poświęconą  ocenie obecnego stanu Unii Europejskiej oraz jej przyszłości poprowadzi dr hab. Wojciech Orłowski, konstytucjonalista, pracownik naukowy UMCS i WSZiA.

Będzie to wyjątkowa okazja do zadania ekspertom wielu pytań dotyczących bieżących wydarzeń gospodarczych, społecznych, politycznych i ich pływu na kierunki polityki Unii Europejskiej,  przyszłość Europy i Polski.

Zadamy pytania:  Czy Unia Europejska rozwija się poprzez kryzysy a kryzys migracyjny to przeszłość?  Jakie wnioski dla najbardziej prawdopodobnego kierunku  rozwoju  Unii Europejskiej wynikają z analizy kluczowych dokumentów strategicznych, m.in.  Białej Księgi  i State of the Union?   Czy w Polsce łamana jest praworządność  i jaka przyszłość czeka nasz kraj w Unii Europejskiej?

Spodziewamy się interesujących komentarzy dotyczących najnowszych propozycji sformułowanych we wczorajszym orędziu o stanie Unii i jej przyszłości Jean Claude Junckera, zwłaszcza propozycji tworzenia ponadnarodowych list w wyborach do Parlamentu Europejskiego, utworzenia unii socjalnej,  połączenia stanowisk  przewodniczącego Komisji i przewodniczącego Rady Europejskiej, utworzenia stanowiska ministra gospodarki i finansów czy znaczącego zwiększenia budżetu na nową perspektywę finansową.- mówi Władysław Molas z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct.

Spotkanie organizowane jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct, Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "Thomas" dnia 14 września 2017 o godzinie 21:06:25 napisał:
    Unia Europejska to przeżytek. W czasie przemówienia Prezydenta Trumpa spory nacisk był kładziony na Trójmorze, i to nie jako projekt polityczny, a gospodarczy. Dla wielu środki europejskie to cel sam w sobie, jednak na skutek dużego napływu środków europejskich, ceny usług, materiałów poszły mocno w górę. O tym się nie mówi, bardzo wysokie są koszty obsługi środków europejskich. Na koniec dokonując analizy retrosoekcyjnej, za te środki których na razie jesteśmy beneficjentem netto, niedługo będziemy płatnikiem netto. Jeżeli nie po breksicie, to w kolejnej perspektywie.
    3
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny