Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara22 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 32 komentarze

Zamość: Ponad 1400 podpisów w sprawie bezpiecznych przejść [VIDEO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

W Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbyła się konferencja dotycząca akcji „Bezpieczne przejścia w Zamościu”. Policjanci i przedstawiciele Społecznego Komitetu Poprawy Bezpieczeństwa przedstawili najniebezpieczniejsze miejsca dla pieszych i kierowców oraz możliwe rozwiązania mające na celu poprawę tej syutacji.

W trakcie miesięcznej pracy wyszliśmy na ulicę, zebraliśmy ponad 1400 podpisów pod petycją w sprawie poprawy bezpieczeństw. Z rozmów z mieszkańcami miasta nasuwa się nam wiele wniosków.– mówił radny Rafał Zwolak (Nowoczesna), jeden z inicjatorów akcji „Bezpieczne przejścia w Zamościu”.

Policjanci przedstawili najniebezpieczniejsze miejsca dla pieszych i kierowców oraz statystyki zdarzeń drogowych na terenie Zamościa i powiatu zamojskiego.

Dziś również zaprezentowano Policyjnego Pieska, który będzie oficjalną maskotką akcji informacyjnej, propagującej bezpieczeństwo na zamojskich drogach.

Więcej w naszym materiale wideo.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "czarnowidz" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 18:19:23 napisał:
  same podpisy i konferencje nie uratują ludzi, trzeba cos działać a nie tylko zbierać podpisy i dyskutowac, nastepny samochod ktory potraci kogos na pasach zapewne ani nie oddal podpisu ani nie byl na konferencji
  R E K L A M A
 • "hmm" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 18:31:10 napisał:
  Trzymam kciuki za powodzenie tej inicjatywy. Modernizacja i doświetlenie przejść na pewno poprawi sytuację zwłaszcza najmłodszych. Popieram też zrobienie rond na Sadowej i Dzieci Zamojszczyzny oraz przy Castoramie.
 • "ernst" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 19:25:00 napisał:
  Wg mnie przejścia dla pieszych na zamojskich rondach są zbyt blisko ronda. Chcąc ustąpić pieszemu czy rowerzyście/ a ci jeżdżą jak szatany../ bez sensu naraża się kierowcę zatrzymującego się samochodu na strzał w tył, a dłuższe auto nie schowa się całe. Projektantom należy się "złote koryto"
 • "zmc" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 21:21:33 napisał:
  Świetny pomysł! Rafał Zwolak na prezydenta!
 • "zwolnij" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 22:22:21 napisał:
  odsiadka za przekroczenie prędkości 2 krotnie to nauczy
 • "z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 6:54:53 napisał:
  Jakie mają być te bezpieczne przejścia? Czytam, czytam i kolejny raz czytam, kolejne z tej serii artykuły, a chciałbym się dowiedzieć j.w. tzn. jakie mają być te bezpieczne przejścia w Zamościu? Może są jakieś propozycje rozwiązań w tym zakresie? Czy w treści artykułów jest o tym mowa? I co z tego wszystkiego wynika?
 • "Pamiętamy" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 7:17:44 napisał:
  Żenująca kampania. Jaśku pierdoła chce być prezydentem
 • "zmc" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 7:45:10 napisał:
  @z obejrzyj filmy jeden po drugim - policja i społeczny komitet dokładnie to opisują.
 • "Tomek" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 8:31:57 napisał:
  @z włącz swój rozumek i posłuchaj o czym mówią panowie . Inicjatywą bardzo ciekawa. Brawa dla ZamojZamojskiej Policji
 • "Marts" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 8:33:37 napisał:
  Szacun dla Policjantów za tą akcję. W mieście nie jest bezpiecznie. Dobrze że poza mandatami chcą o tym rozmawiać
  R E K L A M A
 • "Kierujący a czasem pieszy" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 8:37:56 napisał:
  Ja bym zakazał przechodzenia przez ulicę pieszym, bo to jest bardzo a bardzo niebezpieczne.
 • "z_boku" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 11:12:51 napisał:
  Doskonały pomysł! Idąc dalej tym tropem można zakazać picia wody, bo można się utopić.
 • "pas" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 12:49:24 napisał:
  nauczcie najpierw kierowców,że przed przejściem dla pieszych jak zatrzymuje się jeden samochód to ten na drugim pasie też MA się zatrzymać a nie walić w pieszego na pasach i nawet nie zwalnia!!!!! to jest horror i przyczyna nieszczęść, dopiero potem chwyt wyborczy, gdzie był Radny w poprzednich kadencjach że nie widział problemu? problem jest i to ogromny, to też kierowcom trzeba sie przyjrzeć a nie zabierać się za sprawę przed wyborami; żałosne dzieciaki
 • "Anonim" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 13:37:20 napisał:
  Policja powinna stać przy ważniejszych przejściach i wyłapywać tych co wyprzedzają samochody które przepuszczają pieszych.
 • "pieszy" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 13:39:41 napisał:
  Najlepiej zainstalować monitoring a potem egzekwować wysokie mandaty.
 • "z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 13:54:51 napisał:
  Sądziłem, że któryś z Internatów komentujący powyższy artykuł napisze jakie mają być te bezpieczne przejścia w Zamościu. Ale cóż, pomysłów jakby "ni ha,ha". Pomysły typu "policjant przy każdym przejściu", albo "kamera na każdym przejściu" albo są nierealne, albo się nie sprawdzają w praktyce. Zatem dalej nie wiem o co chodzi w praktyce z tymi bezpiecznymi przejściami w Zamościu. I co wynika z tego artykułu i wcześniejszych. Gdyby były stosowne środki to w miejscach najruchliwszych należałoby zbudować przejścia podziemne, lub kładki nadziemne. I tylko tyle, bo co więcej w praktyce.
 • "do z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 15:00:46 napisał:
  dokładnie, jak na razie tylko gadają, faktycznie tez mi by pasowaly jedynie kladki albo przejścia podziemne jako jedyne realnie bezpieczne, chocaz nie idiotoodporne, bo zawsze auto może wjechać do takiego podziemnego przejścia, jak pokazaly przypadki chyba w Warszawie
 • "magnar" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 16:12:53 napisał:
  Strzałki na rondzie Dawców Krwi bezapelacyjnie potrzebne. Zwłaszcza w okresie świątecznym jak jest sporo przyjezdnych spoza Zamościa widać, że ludzie nie potrafią tam jeździć. Ewentualnie tam kamere zamontować lub stały patrol drogówki.
 • "lawyer" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 18:29:12 napisał:
  Ciekawe kiedy (czy w ogóle) krytykanci zrozumiejæ, że nawet to "samo gadanie" akurat w tym temacie też przynosi efekt. Gadajcie więc o bezpieczeństwie pieszych jak najwięcej i jak najczęściej - to też przyczyni się do tego, że do niektórych dotrze, że trzeba zwolnić, przyhamować przed przejściem, nie wyprzedzać przed przejściem i zatrzymać się gdy inni się zatrzymują. A na koniec wesołych, spokojnych i bezwypadkowych Świąt.
 • "bbk" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 19:15:13 napisał:
  Policja niech postoi w pobliżu przejść,posypią się wtedy mandaty i wzrośnie budżet miasta.Tymczasem ja nie widzę żadnych kontroli,przyjezdżają tylko gdy już coś się stanie.A ile byłoby kar dla rowerzystów,część z nich nawet nie wie że łamie przepisy przejeżdżając po przejściach.Nie widzialem jeszcze aby prawidłowo ktoś pokonywał przejście schodząc z roweru z wyjątkiem mnie bo ja zawsze tego przestrzegam odkąd mam rower czyli od dziecka.Same przejścia są często w złych miejscach.Kierowcy jadąc dwoma pasami w jedną stronę,to ten drugi samochód często się nie zatrzymuje.Biorąc pod uwagę zdezorientowanego przechodnia przed którym zatrzymał się samochód na pasie pierwszym stwarza to niesamowicie niebezpieczne sytuacje.
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 19:56:26 napisał:
  @bbk mandaty od policji zasilają budżet państwa, nie miasta :)
 • "Kmicic" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 20:29:45 napisał:
  Tzw. Bezpieczne przejścia wg mnie dadzą mały efekt. Większym efektem na kierowców będzie ich karanie nie tylko większym wymiarem kary więziennej (wg mnie min 15 lat), ale również odebraniem prawa jazdy i nałożeniem kary finansowej (min.100tyś zł) wtedy kierowcy będą się bali potrącić pieszego. Nie można jednak problemu rozwiązać w 100% bo w 99% to zadziała jednak znajdzie się ten 1% kierowców którzy będą nie szanowali pieszych i nie stosowali się do zasad.
 • "z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 20:31:42 napisał:
  Było kiedyś powiedzenie dotyczące prędkości jazdy. Powiedzenie to brzmi: w uszach szum, w oczach mgła, a na liczniku 2. Przy okazji tego powiedzenia zauważam, że prawdopodobieństwo potrącenia pieszego przy takiej prędkości jazdy byłoby znikome. Wesołych Świąt.
 • "rowerowy zamość" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 0:02:07 napisał:
  popieramy inicjatywę. Cieszy fakt że do kolegów, którzy zbierali podpisy włączyła się Policja. Świetny pomysł. Właśnie taką Policje chcemy widzieć w Zamościu. Która pomaga i tłumaczy a nie kara
 • "Zamościanin" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 9:03:58 napisał:
  Powinno się wprowadzić całkowity, ustawowy zakaz korzystania z telefonów w czasie prowadzenia pojazdu. Amerykanie przeprowadzili szczegółowe badania, które potwierdziły, że niezależnie, czy korzysta się z telefonu trzymając go w dłoni, czy przez zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy, rozmawiając przez telefon lub korzystając z niego w innym celu, kierujący jest zabsorbowany rozmową a nie skupia się na prowadzeniu pojazdu i obserwowaniu co się dzieje przed nim. Jeżeli chodzi o zamojskie przejścia dla pieszych, uważam, że oświetlenie dodatkowe, o którym mówili Grzegorz Małys, a na ekranie komputera pokazywał Rafał Zwolak jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Są fundusze europejskie, RPO trzeba się tylko o nie postarać. PGK sponsoruje wiele przedsięwzięć w Zamościu, PGE jest również sponsorem wielu inicjatyw w Polsce. Może te kierunki warto rozpatrzyć.
 • "Alek" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 14:00:37 napisał:
  Oświetlenie dodatkowe na przejściach w dzień. Jestem przeciw.
 • "Marta Fe" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 21:59:19 napisał:
  Nowoczesna ściema i propaganda i tyle
 • "Do fe" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 12:11:35 napisał:
  Umyj się na dole bo mocno feeee
 • "Marta Fe" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 13:02:03 napisał:
  Do "Do fe". Jak śmiesz buraku, chamie ze słomą w butach obrażać mnie kobietę!
 • "M. Szczerba" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 13:14:25 napisał:
  To wszystko to jest : bujda na resorach!, bujda na resorach! bujda na resorach!
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 13 stycznia 2018 o godzinie 11:16:58 napisał:
  "85 osób naruszyło przepisy ruchu drogowego, 35 z nich to piesi. Nałożono 71 mandatów. Taki był finał akcji policjantów z Zamościa w okolicach przejść dla pieszych." http://zamosc.naszemiasto.pl/artykul/zamosc-policyjna-akcja-przy-przejsciach-dla-pieszych,4374545,art,t,id,tm.html i to pokazuje problem. Piesi to połowa. A ta akcja to wybory
 • "Anonim" dnia 13 stycznia 2018 o godzinie 13:48:30 napisał:
  A przy przejściu obok Sezamu na Piłsudskiego stali ? Tam nagminnie kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018