R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara22 grudnia 2017 FACEBOOK | 4182 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 32 komentarze ()

Zamość: Ponad 1400 podpisów w sprawie bezpiecznych przejść [VIDEO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

W Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbyła się konferencja dotycząca akcji “Bezpieczne przejścia w Zamościu”. Policjanci i przedstawiciele Społecznego Komitetu Poprawy Bezpieczeństwa przedstawili najniebezpieczniejsze miejsca dla pieszych i kierowców oraz możliwe rozwiązania mające na celu poprawę tej syutacji.

W trakcie miesięcznej pracy wyszliśmy na ulicę, zebraliśmy ponad 1400 podpisów pod petycją w sprawie poprawy bezpieczeństw. Z rozmów z mieszkańcami miasta nasuwa się nam wiele wniosków.– mówił radny Rafał Zwolak (Nowoczesna), jeden z inicjatorów akcji “Bezpieczne przejścia w Zamościu”.

Policjanci przedstawili najniebezpieczniejsze miejsca dla pieszych i kierowców oraz statystyki zdarzeń drogowych na terenie Zamościa i powiatu zamojskiego.

Dziś również zaprezentowano Policyjnego Pieska, który będzie oficjalną maskotką akcji informacyjnej, propagującej bezpieczeństwo na zamojskich drogach.

Więcej w naszym materiale wideo.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "czarnowidz" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 18:19:23 napisał:
  same podpisy i konferencje nie uratują ludzi, trzeba cos działać a nie tylko zbierać podpisy i dyskutowac, nastepny samochod ktory potraci kogos na pasach zapewne ani nie oddal podpisu ani nie byl na konferencji
  6
  5
  R E K L A M A
 • "hmm" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 18:31:10 napisał:
  Trzymam kciuki za powodzenie tej inicjatywy. Modernizacja i doświetlenie przejść na pewno poprawi sytuację zwłaszcza najmłodszych. Popieram też zrobienie rond na Sadowej i Dzieci Zamojszczyzny oraz przy Castoramie.
  16
  1
 • "ernst" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 19:25:00 napisał:
  Wg mnie przejścia dla pieszych na zamojskich rondach są zbyt blisko ronda. Chcąc ustąpić pieszemu czy rowerzyście/ a ci jeżdżą jak szatany../ bez sensu naraża się kierowcę zatrzymującego się samochodu na strzał w tył, a dłuższe auto nie schowa się całe. Projektantom należy się "złote koryto"
  11
  2
 • "zmc" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 21:21:33 napisał:
  Świetny pomysł! Rafał Zwolak na prezydenta!
  7
  20
 • "zwolnij" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 22:22:21 napisał:
  odsiadka za przekroczenie prędkości 2 krotnie to nauczy
  9
  0
 • "z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 6:54:53 napisał:
  Jakie mają być te bezpieczne przejścia? Czytam, czytam i kolejny raz czytam, kolejne z tej serii artykuły, a chciałbym się dowiedzieć j.w. tzn. jakie mają być te bezpieczne przejścia w Zamościu? Może są jakieś propozycje rozwiązań w tym zakresie? Czy w treści artykułów jest o tym mowa? I co z tego wszystkiego wynika?
  6
  7
 • "Pamiętamy" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 7:17:44 napisał:
  Żenująca kampania. Jaśku pierdoła chce być prezydentem
  9
  10
 • "zmc" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 7:45:10 napisał:
  @z obejrzyj filmy jeden po drugim - policja i społeczny komitet dokładnie to opisują.
  2
  4
 • "Tomek" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 8:31:57 napisał:
  @z włącz swój rozumek i posłuchaj o czym mówią panowie . Inicjatywą bardzo ciekawa. Brawa dla ZamojZamojskiej Policji
  6
  3
 • "Marts" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 8:33:37 napisał:
  Szacun dla Policjantów za tą akcję. W mieście nie jest bezpiecznie. Dobrze że poza mandatami chcą o tym rozmawiać
  5
  0
  R E K L A M A
 • "Kierujący a czasem pieszy" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 8:37:56 napisał:
  Ja bym zakazał przechodzenia przez ulicę pieszym, bo to jest bardzo a bardzo niebezpieczne.
  4
  2
 • "z_boku" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 11:12:51 napisał:
  Doskonały pomysł! Idąc dalej tym tropem można zakazać picia wody, bo można się utopić.
  5
  2
 • "pas" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 12:49:24 napisał:
  nauczcie najpierw kierowców,że przed przejściem dla pieszych jak zatrzymuje się jeden samochód to ten na drugim pasie też MA się zatrzymać a nie walić w pieszego na pasach i nawet nie zwalnia!!!!! to jest horror i przyczyna nieszczęść, dopiero potem chwyt wyborczy, gdzie był Radny w poprzednich kadencjach że nie widział problemu? problem jest i to ogromny, to też kierowcom trzeba sie przyjrzeć a nie zabierać się za sprawę przed wyborami; żałosne dzieciaki
  13
  2
 • "Anonim" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 13:37:20 napisał:
  Policja powinna stać przy ważniejszych przejściach i wyłapywać tych co wyprzedzają samochody które przepuszczają pieszych.
  13
  0
 • "pieszy" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 13:39:41 napisał:
  Najlepiej zainstalować monitoring a potem egzekwować wysokie mandaty.
  10
  0
 • "z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 13:54:51 napisał:
  Sądziłem, że któryś z Internatów komentujący powyższy artykuł napisze jakie mają być te bezpieczne przejścia w Zamościu. Ale cóż, pomysłów jakby "ni ha,ha". Pomysły typu "policjant przy każdym przejściu", albo "kamera na każdym przejściu" albo są nierealne, albo się nie sprawdzają w praktyce. Zatem dalej nie wiem o co chodzi w praktyce z tymi bezpiecznymi przejściami w Zamościu. I co wynika z tego artykułu i wcześniejszych. Gdyby były stosowne środki to w miejscach najruchliwszych należałoby zbudować przejścia podziemne, lub kładki nadziemne. I tylko tyle, bo co więcej w praktyce.
  3
  6
 • "do z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 15:00:46 napisał:
  dokładnie, jak na razie tylko gadają, faktycznie tez mi by pasowaly jedynie kladki albo przejścia podziemne jako jedyne realnie bezpieczne, chocaz nie idiotoodporne, bo zawsze auto może wjechać do takiego podziemnego przejścia, jak pokazaly przypadki chyba w Warszawie
  6
  2
 • "magnar" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 16:12:53 napisał:
  Strzałki na rondzie Dawców Krwi bezapelacyjnie potrzebne. Zwłaszcza w okresie świątecznym jak jest sporo przyjezdnych spoza Zamościa widać, że ludzie nie potrafią tam jeździć. Ewentualnie tam kamere zamontować lub stały patrol drogówki.
  5
  1
 • "lawyer" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 18:29:12 napisał:
  Ciekawe kiedy (czy w ogóle) krytykanci zrozumiejæ, że nawet to "samo gadanie" akurat w tym temacie też przynosi efekt. Gadajcie więc o bezpieczeństwie pieszych jak najwięcej i jak najczęściej - to też przyczyni się do tego, że do niektórych dotrze, że trzeba zwolnić, przyhamować przed przejściem, nie wyprzedzać przed przejściem i zatrzymać się gdy inni się zatrzymują. A na koniec wesołych, spokojnych i bezwypadkowych Świąt.
  8
  1
 • "bbk" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 19:15:13 napisał:
  Policja niech postoi w pobliżu przejść,posypią się wtedy mandaty i wzrośnie budżet miasta.Tymczasem ja nie widzę żadnych kontroli,przyjezdżają tylko gdy już coś się stanie.A ile byłoby kar dla rowerzystów,część z nich nawet nie wie że łamie przepisy przejeżdżając po przejściach.Nie widzialem jeszcze aby prawidłowo ktoś pokonywał przejście schodząc z roweru z wyjątkiem mnie bo ja zawsze tego przestrzegam odkąd mam rower czyli od dziecka.Same przejścia są często w złych miejscach.Kierowcy jadąc dwoma pasami w jedną stronę,to ten drugi samochód często się nie zatrzymuje.Biorąc pod uwagę zdezorientowanego przechodnia przed którym zatrzymał się samochód na pasie pierwszym stwarza to niesamowicie niebezpieczne sytuacje.
  6
  2
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 19:56:26 napisał:
  @bbk mandaty od policji zasilają budżet państwa, nie miasta :)
  5
  0
 • "Kmicic" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 20:29:45 napisał:
  Tzw. Bezpieczne przejścia wg mnie dadzą mały efekt. Większym efektem na kierowców będzie ich karanie nie tylko większym wymiarem kary więziennej (wg mnie min 15 lat), ale również odebraniem prawa jazdy i nałożeniem kary finansowej (min.100tyś zł) wtedy kierowcy będą się bali potrącić pieszego. Nie można jednak problemu rozwiązać w 100% bo w 99% to zadziała jednak znajdzie się ten 1% kierowców którzy będą nie szanowali pieszych i nie stosowali się do zasad.
  4
  1
 • "z" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 20:31:42 napisał:
  Było kiedyś powiedzenie dotyczące prędkości jazdy. Powiedzenie to brzmi: w uszach szum, w oczach mgła, a na liczniku 2. Przy okazji tego powiedzenia zauważam, że prawdopodobieństwo potrącenia pieszego przy takiej prędkości jazdy byłoby znikome. Wesołych Świąt.
  1
  0
 • "rowerowy zamość" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 0:02:07 napisał:
  popieramy inicjatywę. Cieszy fakt że do kolegów, którzy zbierali podpisy włączyła się Policja. Świetny pomysł. Właśnie taką Policje chcemy widzieć w Zamościu. Która pomaga i tłumaczy a nie kara
  3
  2
 • "Zamościanin" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 9:03:58 napisał:
  Powinno się wprowadzić całkowity, ustawowy zakaz korzystania z telefonów w czasie prowadzenia pojazdu. Amerykanie przeprowadzili szczegółowe badania, które potwierdziły, że niezależnie, czy korzysta się z telefonu trzymając go w dłoni, czy przez zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy, rozmawiając przez telefon lub korzystając z niego w innym celu, kierujący jest zabsorbowany rozmową a nie skupia się na prowadzeniu pojazdu i obserwowaniu co się dzieje przed nim. Jeżeli chodzi o zamojskie przejścia dla pieszych, uważam, że oświetlenie dodatkowe, o którym mówili Grzegorz Małys, a na ekranie komputera pokazywał Rafał Zwolak jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Są fundusze europejskie, RPO trzeba się tylko o nie postarać. PGK sponsoruje wiele przedsięwzięć w Zamościu, PGE jest również sponsorem wielu inicjatyw w Polsce. Może te kierunki warto rozpatrzyć.
  3
  2
 • "Alek" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 14:00:37 napisał:
  Oświetlenie dodatkowe na przejściach w dzień. Jestem przeciw.
  2
  1
 • "Marta Fe" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 21:59:19 napisał:
  Nowoczesna ściema i propaganda i tyle
  3
  3
 • "Do fe" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 12:11:35 napisał:
  Umyj się na dole bo mocno feeee
  2
  2
 • "Marta Fe" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 13:02:03 napisał:
  Do "Do fe". Jak śmiesz buraku, chamie ze słomą w butach obrażać mnie kobietę!
  2
  2
 • "M. Szczerba" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 13:14:25 napisał:
  To wszystko to jest : bujda na resorach!, bujda na resorach! bujda na resorach!
  3
  1
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 13 stycznia 2018 o godzinie 11:16:58 napisał:
  "85 osób naruszyło przepisy ruchu drogowego, 35 z nich to piesi. Nałożono 71 mandatów. Taki był finał akcji policjantów z Zamościa w okolicach przejść dla pieszych." http://zamosc.naszemiasto.pl/artykul/zamosc-policyjna-akcja-przy-przejsciach-dla-pieszych,4374545,art,t,id,tm.html i to pokazuje problem. Piesi to połowa. A ta akcja to wybory
  2
  0
 • "Anonim" dnia 13 stycznia 2018 o godzinie 13:48:30 napisał:
  A przy przejściu obok Sezamu na Piłsudskiego stali ? Tam nagminnie kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
TORRES20400
Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, ...
ak
Dla prostaków jest to "budyneczek", dla...
michał
Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi b...
TORRES20400
@"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro...
antyklerykał
A niepełnosprawni od urodzenia muszą p...
STYX
Ja w Statoil kupiłem benzynę, gdzie te...
.
Dlaczego scena ma wrócić na Rynek Wiel...
.
Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu ni...
K.
Już o tym gdzieś czytałem. "Dziennik ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny