R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćDaniel Czubara11 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4204 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Zamość: Pomóż Stforkom stworzyć bulwar przy ZOO

Fot. Facebook/ W Zamościu Nic Się Nie Dzieje

R E K L A M A    B O A R D

W ramach programu LECHSTARTER zamojska grupa Stforky chce stworzyć galerię miejską na murze zamojskiego ZOO od strony rzeki Łabuńki. Powstaną tam obrazy graffiti o powierzchni około 250 m2 inspirowane fauną, florą oraz historią zamojskiego ogrodu zoologicznego. Czy im się to uda? To zależy także od Was i Waszych głosów.

LECHSTARTER to program zmieniający oblicza polskich miast. O wsparcie z tego programu ubiega się zamojska. grupa Stforky.

Oto jak prezentują swój projekt:

Tworzymy bulwar przy zamojskim Zoo. Miejsce wyjątkowe, łączące piękno przyrody ze sztuką. Motyw przewodni programu to festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, który stworzy miejską galerię sztuki – miejsce spotkań mieszkańców, idealną przystań dla spacerowiczów i rowerzystów.
Celem jest także integracja artystów utożsamiających się z miastem Zamość, kulturą Hip Hop oraz ogólną radością tworzenia. Poprzez wspólną pracę pragniemy aby finalne dzieło było stałym elementem miejskim, swoistą galerią miejską w ogólnie dostępnej przestrzeni publicznej. Dodatkową atrakcją będzie walor wizerunkowy, turystyczny – powstałe przy bulwarze obrazy jako interesujące miejsce w Zamościu, ciekawostka miejska, miejsce spotkań itp.
Plany samorządu na nowe chodniki i ścieżki rowerowe dodatkowo utwierdzają nas że powstanie tu wkrótce nowa, wyjątkowa przestrzeń miejska. 
Dlaczego akurat bulwar przy Zoo? Bo to miejsce ma swoją historię, duszę ulicy, bo sami zaczynaliśmy stawiać tam swoje pierwsze litery, dlatego że to nasz taki zamojski “mur służewiecki” na który aż chce się patrzeć. To miejsce, które po prostu zasługuje na coś więcej !

Tak natomiast wygląda skrócony opis techniczny projektu:

Dzięki realizacji projektu na murach Zamojskiego Zoo powstanie pierwsza galeria miejska w tym regionie gdzie będzie można podziwiać prace zarówno zamojskich jak i specjalnie na tę okazję zaproszonych artystów spoza naszego miasta. Festiwal sztuki ulicy przyczyni się do poprawy estetyki i pozytywnej zmiany przestrzeni miejskiej, która uzyska nowy walor artystyczny nie tylko dla mieszkańców miasta ale także dla turystów odwiedzających Zamość. Z uwagi na samą treść pracy efektem będzie zwiększenie zainteresowania historią powstania Zoo w Zamościu. Mural będzie stanowił trwałą, integralną część krajobrazu miejskiego i co bardzo ważne znikną ze ścian niecenzuralne napisy – znacznie poprawi się estetyka otoczenia. Obrazy oparte o motywy fauny i flory, poprzez swoją formę zachęcą zarówno starsze jak i młodsze pokolenie do częstszych spacerów także na tym odcinku bulwaru. Wykonane obrazy, poza wartością artystyczną stanowić będą także przekaz nawiązujący do założyciela zamojskiego Zoo Stefana Milera a co za tym idzie posiadać będą wartość poznawczą jak i edukacyjną. Krótki opis historii powstania Zoo w naszej pracy będzie ciekawym elementem informacyjnym. Spektakularność, różnorodność styli malarskich zaproszonych artystów planowanej formy przedstawienia projektu i innowacyjność tworzenia tego rodzaju malarstwa niewątpliwie będzie atrakcją już w trakcie tworzenia dzieła. Planowana łączna powierzchnia pracy to 250m kw. Całość prac będzie na bieżąco archiwizowana video, foto a nagrane materiały posłużą do stworzenia filmu dokumentującego realizacją projektu na jego wszystkich etapach. Film stanowić będzie również formę promocji Zoo oraz Miasta Zamość, które udzielają wsparcia przedsięwzięciu.

Wyobrażacie sobie ten widok? Podoba Wam się? Możecie go wesprzeć oddając swój głos. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Dalej poprowadzą Was instrukcje. Głosować można codziennie do 18 maja.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "z_boku" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 14:00:51 napisał:
  Zezwolić na picie piwka w tym miejscu, nawet czasowo, a galeria grafitti powstanie tam samorzutnie i to bez żadnych kosztów, programów i całej szumnej otoczki.
  0
  5
  R E K L A M A
 • "." dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 14:06:58 napisał:
  jest taka bardzo ciekawa książka - to takie reportaże z 49 byłych miast wojewódzkich. Między innymi jest Zamość, a w reportażu o Zamościu jest przedstawiona grupa Stforky - jako bardzo ciekawy projekt artystyczny.
  6
  0
 • "dasdas" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 14:34:02 napisał:
  już chyba przesadzają. co druga ulica to ich bazgroły.
  8
  4
 • "antyklerykał" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 17:49:07 napisał:
  No bez przesady, to nie są bazgroły. A widok lepszy niż szary mur. Z drugiej strony, to miasto powinno coś dorzucić, jak tak hojnie dorzuca do innych projektów niekoniecznie miejskich, to tutaj jak najbardziej jest to projekt miejski...
  6
  6
 • "9" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 19:15:29 napisał:
  Zgodzę się z dasdas ,że to bazgroły osobiście wolę jednolicie pomalowany mur szary czy biały lub inny , kwestia gustu a te stforki może pomalujecie sobie mieszkania w te bazgroły przecież to takie ładne.
  5
  2
 • "Trotyl" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 20:22:30 napisał:
  Mural - TAK, Stforky - NIE! Mam dosyć ich infantylnej tfórczości. Z miasta kasy chyba wystarczająco wyciągnęli (np. Leśnian za o ile dobrze pamiętam 10 tys.).
  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

antyklerykał 38 minut temu
Z jednej strony obchody Niepodległej, a...
ad111 41 minut temu
Łony, te z urzędu, wiedzo lepij jak ma...
Eeee 48 minut temu
Co robi krzyż w świeckiej szkole??? Ka...
.
Włączanie się do ruchu na tym skrzyż...
PR
Rondo, rondo i od tego jeżdżenia w ko...
PR
Widac, ze inwestor bierze się za cos o ...
maryla
Czy dotychczasowy Z-ca Kier.USC Pani Mag...
Mieszczuch
Wychowanków będzie grało tylu ilu si...
zenek
to ja jestem Tofik a nie ty ...... Bla b...
archeo
Piwnice są, ale tylko w narozniku przy ...
wow
widac jakies łuki pewnie piwnice albo p...
Thomas
A na jaką cholerę tam rondo je...
Thomas
Miałem okazję być na koncercie organi...
wow
Gratulacje ! Jako jedyny startował w sw...
Thomas
Rafał Zwolak może być kandydatem na p...
Thomas
fakt@ IPSOS to bardzo życiowa lektura. ...
Thomas
Niedawno był bardo ciekawy sondaż w Wi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny