Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka22 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Pomnik Marszałka już w Zamościu. Odsłonięcie 4 listopada.

R E K L A M A    B O A R D

Odbyła się konferencja prasowa, dotycząca budowy i odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości możemy się spodziewać 4 listopada 2018 r.  Komitet Obywatelski Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego dziękują gorąco wszystkim za pomoc i wsparcie.


Tomasz Włodarczyk
przewodniczący Komitetu Obywatelskiego apeluje o udział w tym wydarzeniu.  Podczas uroczystości  planowane jest zamknięcie ulicy Piłsudskiego w Zamościu w pobliżu  pomnika.  Pomnik będzie posadowiony na bloku granitowym o wysokości około 5,5 m wokół którego leżeć będą mniejsze w formie stopni. Największy blok granitowy ważyć będzie około 14 ton.  Rozebrany będzie też płot odgradzający teren jednostki wojskowej od strony ulicy Józefa Piłsudskiego aby ułatwić dostęp do pomnika. Dodajmy, że pomnik wykonano w krakowskiej pracowni prof. Koniecznego.

Jak pisaliśmy wcześniej.
Plac będzie wykonany z płyt granitowych o grubości 5 cm na podbudowie z tłucznia, dzięki czemu będą mogły tam wjeżdżać ciężkie pojazdy wojskowe. Teren ten zostanie również uporządkowany, inicjatorzy starają się też by był otwarty, a nowe nasadzenia na pewno zwiększą jego atrakcyjność, wszystko to sprawi że miejsce to stanie się bliższe mieszkańcom.

Inicjatywa Tomasza Włodarczyka w rekordowym tempie i z nieprawdopodobnym zaangażowaniem może stać się wydarzeniem roku w Zamościu. Najważniejsze wydaje się to, że energia organizatorów spłynęła na mieszkańców, którzy bez względu na polityczne czy partyjne konotacje pomagali w tej szczytnej inicjatywie, za co przewodniczący dziękował wszystkim zaangażowanym w projekt.

To druga konferencja prasowa o pomniku w ostatnich tygodniach. Pierwsza miała miejsce 24 lipca i udział w niej wzięli przedstawiciele jednostki wojskowej oraz poseł Sławomir Zawiślak.
Tu dostępny materiał wideo.

Niestety, materiał wideo z wczorajszej konferencji, ze względu na szum filtrów i urządzeń (odbyła się w siedzibie PGK), nie nadaje się do publikacji w wersji podstawowej. Postaramy się umieścić go później.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
38 minut temu
Najgorszy kandydat,najbardziej leniwy o ...
Damian_zmc
W mojej ocenie to żałośni są radni k...
Roman
Lubię czytać komentarze oburzonych rad...
Wiosna
Wysokość diet samorządowców, w formi...
Dorota
Mam pytanie; ponieważ kandydaci do PE b...
prawnik
Dlaczego angielski? Przecież tłumacze ...
Mieszkaniec
Funkcja radnego to jest społeczna inicj...
observer
obniżenie wysokości diet - to uchwała...
Roman
Radni myśleli, że na pierwszej sesji, ...
Maja
A gdzie radni Stowarzyszenia ? Nie ma ic...
jan III
Dla mnie najgorszy kandydat. Dla Zamośc...
BB
"ORMo", Musiałeś dużo chorować w szk...
TORRES20400
@"z_boku"; też z sentymentem wspominam ...
z_boku
@"Torres20400" - pamiętam czasy kiedy m...
TORRES20400
@"z_boku"; No co Ty. Jak idę kupować b...
men
PROPAGANDA PRL Szebrzeszyn nie posiada l...
z_boku
Bez pół litra nie rozbieriosz.......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018