Sport | Zamośćtekst nadesłany10 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Poleciał w nieznane. Wywalczył podium!

fot. D. Typek
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski podniebny akrobata został II wicemistrzem Polski w akrobacji szybowcowej.

Dominik Typek, bo o nim mowa, członek Aeroklubu Ziemi Zamojskiej stanął na podium XXIII Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej. Zawody rozgrywane były w klasie Unlimited i Advanced, na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu (w dniach 26 czerwca – 1 lipca 2018 r.). Dominik, obecnie student II roku specjalności Pilot Samolotu Transportowego w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, startując w klasie Advanced, reprezentował swoją uczelnię oraz Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Był to udany debiut naszego reprezentanta. W klasyfikacji ogólnej zajął 4. miejsce, a w konkurencji tzw. „wiązanki nieznanej” znalazł się na 3. miejscu podium. Podczas mistrzostw rozegrano 4 konkurencje, dowolną znaną, nieznaną oraz dwie dowolne nieznane. Każda konkurencja polegała na wykonaniu wiązanki figur w strefie akrobacji o wymiarach 1000x1000x1000 metrów. Poszczególne konkurencje były oceniane przez profesjonalnych sędziów wg. regulaminu międzynarodowej organizacji sportów lotniczych FAI, którzy zwracali uwagę na kolejność, poprawność i odpowiedni kształt wykonywanych figur oraz harmonię całej wiązanki. Szczególną uwagę przywiązywano do zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywanego lotu. Za brak stosowania się do przyjętych reguł groziła dyskwalifikacja. Niesprzyjającym czynnikiem podczas rozgrywanych mistrzostw był dość silny i porywisty wiatr, który skutecznie utrudniał utrzymanie się w strefie akrobacji, miał wpływ na poprawność wykonywanych figur.
Dla reprezentanta Aeroklubu Ziemi Zamojskiej przygotowania do tej imprezy sportowej trwały nieustannie od połowy kwietnia br. Regularne treningi odbywały się w Aeroklubie Pomorskim w Toruniu pod okiem doświadczonych zawodników kadry narodowej: Piotra Lewandowskiego i Jana Makuli. To dzięki ich życzliwości i zaangażowaniu udało się uzyskać tak dobry wynik.

Akrobacja lotnicza to najwyższa sztuka pilotażu. Uczestnictwo w takich imprezach, szczególnie długotrwałe szkolenia, treningi, udział w rywalizacji sportowej, bezsprzecznie podnoszą kwalifikacje pilotów oraz kunszt pilotażu, kształtują i utrwalają dobre nawyki. Ponadto pozwalają nawiązywać wartościowe relacje i kontakty z ludźmi ze świata awiacji, którzy reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej, pilotami zawodowymi oraz doświadczonymi instruktorami.

Serdecznie gratulujemy naszemu pilotowi! To był bardzo udany start!

Opr. Joanna Giruć, Dominik Typek

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018