Polityka i Samorząd | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja18 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Pół-podziemne śmietniki na Starym Mieście

Recykling (2017), foto: Gabriela Korkosz
R E K L A M A    B O A R D

Dzięki zastosowaniu pojemnych pół-podziemnych śmietników piękniej będzie na podwórzach zabytkowych kamienic, skąd znikną kontenery na śmieci.

Ze względu na dużą pojemność (3 500 – 5 000 l), mogą zastąpić kilka istniejących punktów zlokalizowanych na podwórzach zabytkowych kamienic.

Poza względami estetycznymi, ich zaletą jest oszczędność miejsca – tego rodzaju pojemniki zajmują dużo mniej przestrzeni niż standardowe rozwiązania. System pojemników pół-podziemnych polega na wykorzystaniu konstrukcji pionowej, która w 60% znajduje się pod ziemią. Pojemniki będą przeznaczone na zbiórkę 5 frakcji odpadów.

Jak poinformował Urząd Miasta – Problem usytuowania pojemników na odpady występuje głównie na Starym Mieście, z uwagi na specyfikę zabudowy terenu, w tym dużą ilość lokali gastronomicznych, jak i mieszkalnych. Właśnie dlatego pierwsze, nowoczesne rozwiązania pojawią się właśnie tu. Wniosek o opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został już przygotowany. Wskazano w nim trzy lokalizacje (pilotażowo): okolice szaletu przy ul. Królowej Jadwigi, róg ul. Akademickiej i ul. Królowej Jadwigi oraz okolice przystanku przy ul. Partyzantów.

Proponujemy te konkretne miejsca, ponieważ nie chcemy, by nowe pojemniki w jakikolwiek sposób kolidowały z zabytkową przestrzenią Starego Miasta i jego wyjątkowym charakterem. Pod uwagę wzięliśmy również zachowanie odległości od okien budynków (wynikające z prawa budowlanego) oraz możliwość dojazdu pojazdami wyposażonymi w hds – wyjaśnił wiceprezydent Piotr Zając.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "ak" dnia 18 lutego 2019 o godzinie 8:14:59 napisał:
    Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców Starego Miasta, bo inaczej worki ze śmieciami będą leżały gdzie bądź.
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018