Flesz | Zamośćtekst nadesłany4 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: PODSUMOWANIE WAKACJI

karp (st. asp. Krzysztof Czuk)
R E K L A M A    B O A R D

Wakacje 2018r., były dość pracowite dla zamojskich strażaków i pozostały pod znakiem dużej ilości wypadków drogowych, w których ucierpieli często młodzi ludzie.

W okresie lipca i sierpnia, odnotowano łącznie 413 zdarzeń (średnio 1/3 zdarzeń w ciągu roku), z których 62 to pożary, 337 miejscowych zagrożeń oraz 14 alarmów fałszywych.

Charakterystyczne pożary to:
– 24.07. Siedliska: pożar stodoły, straty ok. 15 tys. zł.,
– 28.07. Hajowniki: pożar kombajnu – 1 osoba poszkodowana,
– 09.08. Ujazdów: pożar prasy do słomy, straty ok. 20 tys. zł.,
– 18.08. Wysokie: pożar sterty słomy, straty ok. 10 tys. zł.

Ponadto odnotowano: 11 pożarów ściernisk do 1 ha, 1 pożar zboża na pniu (0,2ha) oraz 2 pożary stert słomy.

W ogólnym ujęciu, okres wakacji to czas likwidowania zagrożeń spośród 337 miejscowych zagrożeń: 55 dotyczyło wypadków drogowych, w trakcie których odnotowywano przypadki śmiertelne oraz znaczną ilość osób poszkodowanych; 81 dotyczyło likwidacji zagrożeń powodowanych przez niesprzyjające warunki atmosferyczne (powalone drzewa, zalane piwnice); 126 dotyczyło likwidacji zagrożeń powodowanych przez owady błonkoskrzydłe.

Charakterystyczne miejscowe zagrożenia to:
– 31.07. Zalesie: przewrócenie się ciągnika rolniczego z przyczepą wyładowaną zbożem – 1 osoba poszkodowana,
– 02.08. Komarów – Osada: przewrócenie się ciągnika rolniczego ciągnącego 2 przyczepy ze zbożem – 1 osoba poszkodowana,
– 07.08. Iłowiec: zderzenie czołowe kombajnu rolniczego z samochodem osobowym: 1 osoba śmiertelna, 2 osoby poszkodowane.

W trakcie wakacji nie odnotowano, działań ratowniczych na akwenach wodnych, za wyjątkiem zdarzenia z 21 lipca na zbiorniku wodnym w Nieliszu, kiedy to pozyskano informację o przebywaniu dzieci na rowerku wodnym, bez opieki osób starszych, których prąd wodny znosił w kierunku tamy. Podjęte wspólnie z WOPR działania poszukiwawcze zostały zakończone, wraz z uzyskaniem informacji o ewakuacji dzieci na brzeg przez osoby postronne.

Mając na względzie zbliżający sie okres wzmożonych prac polowych apelujmy o rozwagę przy obsłudze narzędzi rolniczych, zapewnienie właściwej sprawności maszyn i urządzeń jak również właściwy nadzór nad dziećmi. Chwila nieuwagi, może być przyczyną kalectwa lub nawet utraty życia.

Oficer Prasowy, KM PSP w Zamościu

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018