Galerie | Kraj | Turystyka | woj. lubelskie | Zamość | ZwierzyniecRedakcja16 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podsumowanie projektu „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze” [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D

15 listopada odbyła się konferencja prasowa podsumowująca projekt „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze”.

W konferencji wzięli udział m.in. Dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorota Lachowska, Prezes PTTK O/Zamość Edward Słoniewski, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” Damian Miechowicz, Przemysław Łączkowski prowadzący wypożyczalnie i serwis rowerowy w Zwierzyńcu. 

Na spotkaniu zaprezentowano nowo wydaną mapę dedykowaną rowerzystom, a także przedstawione zostały szlaki rowerowe (z podkreśleniem rowerowych szlaków łącznikowych ze szlakiem Green Velo). Nowa mapa jest już dostępna w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, będzie dostępna również u partnerów Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na projekt rowerowy wspólnie z LROTem? Dlatego, że obserwujemy stały wzrost zainteresowania turystyką rowerową w mieście. Najlepiej widać to na przykładzie wypożyczalni rowerowej prowadzonej przez Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, które z roku na rok odnotowuje coraz więcej wypożyczeń. Można to również zauważyć przy zamojskich hotelach, niejednokrotnie widzieliśmy, że podjeżdża bus z turystami, a tuż za nim pojawia się kolejny – wiozący rowery – mówił prezes LOT i dyrektor wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość Damian Miechowicz.

Zdaniem dyrektor LROT Doroty Lachowskiej, powstające w województwie szlaki rowerowe, to bardzo ważna inicjatywa. – Mody, które powstają na uprawianie różnego rodzaju turystyki, często są wygenerowane poprzez działania promocyjne. 20 mln zostało wydanych na promocję Szlaku Green Velo i wszystkich atrakcji na tym szlaku, to tak naprawdę wywołało ogromne zainteresowanie naszym regionem: Roztoczem, Polesiem, a Polska jest postrzegana jako kraj przygotowany do uprawiania turystyki rowerowej – mówiła dyrektor LROT.

Jak zauważa Przemysław Łączkowski, właściciel wypożyczalni rowerów w Zwierzyńcu, – szlak Green Velo przyciąga coraz więcej rowerzystów. Jedni chcą tylko pokonywać kilometry, inni łączą to z noclegiem i zwiedzaniem regionu. Warto zauważyć, że szlak wygenerował liczne „atrakcje dodatkowe”, np. wypożyczalnie kajaków, stoiska z daniami regionalnymi, które zazwyczaj położone są w bliskim sąsiedztwie Green Velo.

Projekt „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze” został zrealizowany dzięki Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach Budżetu Obywatelskiego „Współpraca Procentuje” na 2018 rok.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018