nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Galerie | Kraj | Turystyka | woj. lubelskie | Zamość | ZwierzyniecRedakcja16 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podsumowanie projektu „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze” [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D

15 listopada odbyła się konferencja prasowa podsumowująca projekt „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze”.

W konferencji wzięli udział m.in. Dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorota Lachowska, Prezes PTTK O/Zamość Edward Słoniewski, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” Damian Miechowicz, Przemysław Łączkowski prowadzący wypożyczalnie i serwis rowerowy w Zwierzyńcu. 

Na spotkaniu zaprezentowano nowo wydaną mapę dedykowaną rowerzystom, a także przedstawione zostały szlaki rowerowe (z podkreśleniem rowerowych szlaków łącznikowych ze szlakiem Green Velo). Nowa mapa jest już dostępna w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, będzie dostępna również u partnerów Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na projekt rowerowy wspólnie z LROTem? Dlatego, że obserwujemy stały wzrost zainteresowania turystyką rowerową w mieście. Najlepiej widać to na przykładzie wypożyczalni rowerowej prowadzonej przez Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, które z roku na rok odnotowuje coraz więcej wypożyczeń. Można to również zauważyć przy zamojskich hotelach, niejednokrotnie widzieliśmy, że podjeżdża bus z turystami, a tuż za nim pojawia się kolejny – wiozący rowery – mówił prezes LOT i dyrektor wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość Damian Miechowicz.

Zdaniem dyrektor LROT Doroty Lachowskiej, powstające w województwie szlaki rowerowe, to bardzo ważna inicjatywa. – Mody, które powstają na uprawianie różnego rodzaju turystyki, często są wygenerowane poprzez działania promocyjne. 20 mln zostało wydanych na promocję Szlaku Green Velo i wszystkich atrakcji na tym szlaku, to tak naprawdę wywołało ogromne zainteresowanie naszym regionem: Roztoczem, Polesiem, a Polska jest postrzegana jako kraj przygotowany do uprawiania turystyki rowerowej – mówiła dyrektor LROT.

Jak zauważa Przemysław Łączkowski, właściciel wypożyczalni rowerów w Zwierzyńcu, – szlak Green Velo przyciąga coraz więcej rowerzystów. Jedni chcą tylko pokonywać kilometry, inni łączą to z noclegiem i zwiedzaniem regionu. Warto zauważyć, że szlak wygenerował liczne „atrakcje dodatkowe”, np. wypożyczalnie kajaków, stoiska z daniami regionalnymi, które zazwyczaj położone są w bliskim sąsiedztwie Green Velo.

Projekt „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze” został zrealizowany dzięki Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach Budżetu Obywatelskiego „Współpraca Procentuje” na 2018 rok.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama