Edukacja | Galerie | ZamośćRedakcja5 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podsumowanie programu „Młodzi obserwatorzy przyrody. Tworzymy miasto z klimatem!” [FOTO, VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

Młodzi obserwatorzy przyrody. Tworzymy miasto z klimatem! (2018/2019) to druga edycja programu edukacji ekologicznej Fundacji Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID Warszawa. Decyzją Komisji Konkursowej z uwzględnieniem głosów internautów I miejsce w konkursie i grant w wysokości 5 000 zł na realizację pomysłu otrzymało II LO im. Marii Konopnickiej.

W trakcie obrad Komisja Konkursowa zdecydowały także o przyznaniu nagród zespołowych, stanowiących wyróżnienie za zaangażowanie młodzieży w prace nad wizją zielonych miast. Wszystkie zespoły, otrzymały vouchery na kwotę 450 zł, które młodzież przeznaczy na uzgodniony z Organizatorami, cel.

Urząd Miasta postanowił wyróżnić młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego za projekt „Zagospodarowanie terenu przy rzece Łabuńce” (zobacz projekt). Autorki eko-projektu zostały zaproszone do współtworzenia planów zagospodarowania terenu przyrzecznego, które Urząd Miasta chce w ramach swoich planów inwestycyjnych udostępnić mieszkańcom jako miejsce rekreacyjne.

Podczas oficjalnego podsumowania programu, które miało miejsce w Ratuszu (04.04.2019 r.) Piotr Zająć Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Anna Hincz z Fundacji Veolia Polska i Elżbieta Wołoszyńska-Wiśniewska z Centrum UNEP/GRID Warszawa wręczyli nagrody, młodzież i opiekunowie otrzymali również okolicznościowe dyplomy i certyfikaty.

Program prowadzony był pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość i realizowany był przy ścisłej współpracy z Biurem Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej.

Nagrodzeni:

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego,
  • Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

Główny cel programu to popularyzację wiedzy na temat roli zieleni w miastach oraz potrzeb i zasad jej ochrony. Młodzi obserwatorzy przyrody. Edycja Tworzymy miasto z klimatem! realizowana jest w 7 miastach: Zamościu, Tarnowskich Górach, Chrzanowie, Przasnyszu, Świeciu, Słupcy i Trzemesznie. W każdym z miast projekty oceniane były osobno.

– W sumie blisko 40 uczniów z Zamościa wzięło udział w konkursie na opracowanie własnego eko-projektu, czyli pomysłu na działanie wzmacniające rolę zieleni w przestrzeni miejskiej. Ich zadaniem było przyjrzenie się zieleni w przestrzeni miejskiej jako ważnemu czynnikowi wpływającym na zapewnienie dobrego klimatu przyrodniczego, jak i społecznego miasta – w tym celu uczniowie mieli przeprowadzić cykl konsultacji społecznych z mieszkańcami,
poznać ich bolączki, potrzeby, oczekiwania, zdiagnozować wyzwania miasta w kontekście zieleni miejskiej. Uczniowie mogli też liczyć na wsparcie ekspertów – przedstawicieli Urzędu Miasta, którzy opiniowali pomysły pod kątem planów rozwoju miasta. – podsumowują przedstawiciele Fundacji Veolia Polska.


Fundacja Veolia Polska jest fundacją korporacyjną działającą od 2015 roku. Swoje wsparcie kieruje do społeczności lokalnych na terenie działania spółek grupy Veolia w Polsce. Fundacja koncentruje się na wzmacnianiu współpracy międzysektorowej, wspieraniu projektów dedykowanych społecznościom lokalnym i poprawie jakości ich życia w obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Realizuje działania na rzecz ekologii, ochrony środowiska, bioróżnorodności, a wspiera inicjatywy edukacyjno-oświatowe. Fundacja Veolia Polska. Współpraca w dobrym klimacie. www.fundacja.veolia.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018