Edukacja | ZamośćRedakcja5 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podsumowanie programu „Młodzi obserwatorzy przyrody. Tworzymy miasto z klimatem!” [FOTO, VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

Młodzi obserwatorzy przyrody. Tworzymy miasto z klimatem! (2018/2019) to druga edycja programu edukacji ekologicznej Fundacji Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID Warszawa. Decyzją Komisji Konkursowej z uwzględnieniem głosów internautów I miejsce w konkursie i grant w wysokości 5 000 zł na realizację pomysłu otrzymało II LO im. Marii Konopnickiej.

W trakcie obrad Komisja Konkursowa zdecydowały także o przyznaniu nagród zespołowych, stanowiących wyróżnienie za zaangażowanie młodzieży w prace nad wizją zielonych miast. Wszystkie zespoły, otrzymały vouchery na kwotę 450 zł, które młodzież przeznaczy na uzgodniony z Organizatorami, cel.

Urząd Miasta postanowił wyróżnić młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego za projekt „Zagospodarowanie terenu przy rzece Łabuńce” (zobacz projekt). Autorki eko-projektu zostały zaproszone do współtworzenia planów zagospodarowania terenu przyrzecznego, które Urząd Miasta chce w ramach swoich planów inwestycyjnych udostępnić mieszkańcom jako miejsce rekreacyjne.

Podczas oficjalnego podsumowania programu, które miało miejsce w Ratuszu (04.04.2019 r.) Piotr Zająć Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Anna Hincz z Fundacji Veolia Polska i Elżbieta Wołoszyńska-Wiśniewska z Centrum UNEP/GRID Warszawa wręczyli nagrody, młodzież i opiekunowie otrzymali również okolicznościowe dyplomy i certyfikaty.

Program prowadzony był pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość i realizowany był przy ścisłej współpracy z Biurem Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej.

Nagrodzeni:

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego,
  • Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

Główny cel programu to popularyzację wiedzy na temat roli zieleni w miastach oraz potrzeb i zasad jej ochrony. Młodzi obserwatorzy przyrody. Edycja Tworzymy miasto z klimatem! realizowana jest w 7 miastach: Zamościu, Tarnowskich Górach, Chrzanowie, Przasnyszu, Świeciu, Słupcy i Trzemesznie. W każdym z miast projekty oceniane były osobno.

– W sumie blisko 40 uczniów z Zamościa wzięło udział w konkursie na opracowanie własnego eko-projektu, czyli pomysłu na działanie wzmacniające rolę zieleni w przestrzeni miejskiej. Ich zadaniem było przyjrzenie się zieleni w przestrzeni miejskiej jako ważnemu czynnikowi wpływającym na zapewnienie dobrego klimatu przyrodniczego, jak i społecznego miasta – w tym celu uczniowie mieli przeprowadzić cykl konsultacji społecznych z mieszkańcami,
poznać ich bolączki, potrzeby, oczekiwania, zdiagnozować wyzwania miasta w kontekście zieleni miejskiej. Uczniowie mogli też liczyć na wsparcie ekspertów – przedstawicieli Urzędu Miasta, którzy opiniowali pomysły pod kątem planów rozwoju miasta. – podsumowują przedstawiciele Fundacji Veolia Polska.


Fundacja Veolia Polska jest fundacją korporacyjną działającą od 2015 roku. Swoje wsparcie kieruje do społeczności lokalnych na terenie działania spółek grupy Veolia w Polsce. Fundacja koncentruje się na wzmacnianiu współpracy międzysektorowej, wspieraniu projektów dedykowanych społecznościom lokalnym i poprawie jakości ich życia w obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Realizuje działania na rzecz ekologii, ochrony środowiska, bioróżnorodności, a wspiera inicjatywy edukacyjno-oświatowe. Fundacja Veolia Polska. Współpraca w dobrym klimacie. www.fundacja.veolia.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
pytanie 22 minuty temu
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
observer 45 minut temu
ale z fotografią to chyba nie trafiliś...
Do hejterka ak 48 minut temu
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018