Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar13 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podróż teatralno-literacka dla młodzieży i dorosłych

Patryk Pawelec, wielokrotny laureat konkursów recytatorskich na deskach Zamojskiego Domu Kultury podczas premiery swojego monodramu, foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski Dom Kultury wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Zamościu zaprasza mieszkańców powiatu zamojskiego do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.

Do 15 marca chętni recytatorzy ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli zgłaszać się mogą do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs ten przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKI, gdzie repertuar uczestników obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach – 2 utwory poetyckie i prozę.
Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki.
Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ, gdzie soliści wykonają 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany.
W odniesieniu do repertuaru śpiewanego obowiązują następujące zasady, że wykonywane mogą
być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub prasie literackiej; przynajmniej 1 utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę, uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.
Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie jako trzeci śpiewany
utwór z tekstem własnym.
Do przeglądów wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest obowiązkowa
Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut.
Do akompaniamentu może być stosowany 1 instrument lub mały zespół muzyczny (do 3 osób) bądź wcześniej dokonane nagranie (półplayback).

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA, gdzie uczestnicy przygotowują spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania nie może przekroczyć 30 minut.

WYWIEDZIONE ZE SŁOWA, gdzie repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów) a także dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem).
Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

Na karty zgłoszenia do Zamojskiego Domu Kultury przekazać trzeba do 15 marca. Zamojski Przegląd Powiatowy odbędzie się 24 marca o 10.00.

Niezbędne załączniki do 63. OKR znajdziecie poniżej:

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – regulamin

Poezja-spiewana-Karta-zgloszenia-2018

Recytacja-wywiedzione-Karta-zgloszenia-2018

Teatr-jednego-aktora-Karta-zgloszenia-2018

 

Swoich sił w recytacji spróbować mogą także nieco młodsi artyści.

Dla nich przygotowano XII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Przebudzeni do życia” kierowany do gimnazjalistów i uczniów klasy VII szkół podstawowych. Do tego konkursu także trzeba zgłosić się do 15 marca, a przegląd również zaplanowano na 24 marca.

Młodzież zaprezentuje dwa utwory literackie: wiersz oraz fragment prozy, a łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.
Jury powołane przez organizatorów dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Poniżej znajdziecie niezbędne dokumentu:

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu „Przebudzeni do życia”

Przebudzeni-dozycia_regulamin

Kartę uczestnika XII Ogólnopolskiego Konkursu „Przebudzeni do życia”

Przebudzeni-2018-karta-uczestnika

 

Zwycięzcy powiatowych eliminacji w obu konkursach wezmą udział w turnieju wojewódzkim.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat