Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar13 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podróż teatralno-literacka dla młodzieży i dorosłych

Patryk Pawelec, wielokrotny laureat konkursów recytatorskich na deskach Zamojskiego Domu Kultury podczas premiery swojego monodramu, foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski Dom Kultury wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Zamościu zaprasza mieszkańców powiatu zamojskiego do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.

Do 15 marca chętni recytatorzy ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli zgłaszać się mogą do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs ten przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKI, gdzie repertuar uczestników obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach – 2 utwory poetyckie i prozę.
Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki.
Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ, gdzie soliści wykonają 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany.
W odniesieniu do repertuaru śpiewanego obowiązują następujące zasady, że wykonywane mogą
być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub prasie literackiej; przynajmniej 1 utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę, uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.
Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie jako trzeci śpiewany
utwór z tekstem własnym.
Do przeglądów wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest obowiązkowa
Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut.
Do akompaniamentu może być stosowany 1 instrument lub mały zespół muzyczny (do 3 osób) bądź wcześniej dokonane nagranie (półplayback).

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA, gdzie uczestnicy przygotowują spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania nie może przekroczyć 30 minut.

WYWIEDZIONE ZE SŁOWA, gdzie repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów) a także dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem).
Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

Na karty zgłoszenia do Zamojskiego Domu Kultury przekazać trzeba do 15 marca. Zamojski Przegląd Powiatowy odbędzie się 24 marca o 10.00.

Niezbędne załączniki do 63. OKR znajdziecie poniżej:

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – regulamin

Poezja-spiewana-Karta-zgloszenia-2018

Recytacja-wywiedzione-Karta-zgloszenia-2018

Teatr-jednego-aktora-Karta-zgloszenia-2018

 

Swoich sił w recytacji spróbować mogą także nieco młodsi artyści.

Dla nich przygotowano XII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Przebudzeni do życia” kierowany do gimnazjalistów i uczniów klasy VII szkół podstawowych. Do tego konkursu także trzeba zgłosić się do 15 marca, a przegląd również zaplanowano na 24 marca.

Młodzież zaprezentuje dwa utwory literackie: wiersz oraz fragment prozy, a łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.
Jury powołane przez organizatorów dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Poniżej znajdziecie niezbędne dokumentu:

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu „Przebudzeni do życia”

Przebudzeni-dozycia_regulamin

Kartę uczestnika XII Ogólnopolskiego Konkursu „Przebudzeni do życia”

Przebudzeni-2018-karta-uczestnika

 

Zwycięzcy powiatowych eliminacji w obu konkursach wezmą udział w turnieju wojewódzkim.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
WerT 59 minut temu
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018