R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar13 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podróż teatralno-literacka dla młodzieży i dorosłych

Patryk Pawelec, wielokrotny laureat konkursów recytatorskich na deskach Zamojskiego Domu Kultury podczas premiery swojego monodramu, foto: Oliwia Bojar

Zamojski Dom Kultury wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Zamościu zaprasza mieszkańców powiatu zamojskiego do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.

Do 15 marca chętni recytatorzy ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli zgłaszać się mogą do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs ten przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKI, gdzie repertuar uczestników obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach – 2 utwory poetyckie i prozę.
Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki.
Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ, gdzie soliści wykonają 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany.
W odniesieniu do repertuaru śpiewanego obowiązują następujące zasady, że wykonywane mogą
być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub prasie literackiej; przynajmniej 1 utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę, uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.
Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie jako trzeci śpiewany
utwór z tekstem własnym.
Do przeglądów wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest obowiązkowa
Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut.
Do akompaniamentu może być stosowany 1 instrument lub mały zespół muzyczny (do 3 osób) bądź wcześniej dokonane nagranie (półplayback).

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA, gdzie uczestnicy przygotowują spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania nie może przekroczyć 30 minut.

WYWIEDZIONE ZE SŁOWA, gdzie repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów) a także dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem).
Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

Na karty zgłoszenia do Zamojskiego Domu Kultury przekazać trzeba do 15 marca. Zamojski Przegląd Powiatowy odbędzie się 24 marca o 10.00.

Niezbędne załączniki do 63. OKR znajdziecie poniżej:

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – regulamin

Poezja-spiewana-Karta-zgloszenia-2018

Recytacja-wywiedzione-Karta-zgloszenia-2018

Teatr-jednego-aktora-Karta-zgloszenia-2018

 

Swoich sił w recytacji spróbować mogą także nieco młodsi artyści.

Dla nich przygotowano XII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Przebudzeni do życia” kierowany do gimnazjalistów i uczniów klasy VII szkół podstawowych. Do tego konkursu także trzeba zgłosić się do 15 marca, a przegląd również zaplanowano na 24 marca.

Młodzież zaprezentuje dwa utwory literackie: wiersz oraz fragment prozy, a łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.
Jury powołane przez organizatorów dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Poniżej znajdziecie niezbędne dokumentu:

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu „Przebudzeni do życia”

Przebudzeni-dozycia_regulamin

Kartę uczestnika XII Ogólnopolskiego Konkursu „Przebudzeni do życia”

Przebudzeni-2018-karta-uczestnika

 

Zwycięzcy powiatowych eliminacji w obu konkursach wezmą udział w turnieju wojewódzkim.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny