nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja9 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Podpisanie listu intencyjnego – będzie nowocześnie i innowacyjnie [aktualizacja]

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

4 października w Miejskim Ratuszu nastąpiło oficjalne podpisanie listu intencyjnego. W maju br. Miasto Zamość przystąpiło do ogólnopolskiego programu wsparcia miast średnich pn. „Program Fabryka”, którego inicjatorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja miast średnich przez zapewnienie warunków rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program ma też powstrzymać odpływ mieszkańców do aglomeracji, a w dalszej perspektywie stworzyć dobre warunki do powrotu dla części z nich. Do tej pory największe firmy z tego sektora rozwijały się głównie w dużych miastach, wkrótce okaże się czy „Program Fabryka” ściągnie je również do Zamościa.

W ramach „Programu Fabryka” ARP S.A wybuduje w miastach regionalnych i innych miastach średniej wielkości (od 50 do 217 tys. mieszkańców, bez miast wojewódzkich) budynki o funkcjach biurowo-usługowych. Obszarem zainteresowania Agencji były miasta posiadające potencjał do lokowania inwestycji w obszarze sektora nowoczesnych usług (BPO/SSC/IT). W wyniku analiz uwarunkowań lokalnych i oceny biznesowej ARP S.A zdecydowała o przyjęciu do pierwszego etapu realizacji projektu – osiem miast – w tym Zamość.

Dzięki Programowi Fabryka w Zamościu powstanie nowoczesny biurowiec klasy „A” o powierzchni biurowej 5.000 m2. Docelowo inwestycja będzie realizowana w formule prawno-organizacyjnej jaką jest powołanie spółki celowej, w ramach której Miasto Zamość zobowiąże się wnieść do spółki grunt pod budowę aportem.

Wstępna lokalizacja – to teren przy ul. Monte Casino. Pod uwagę brane były również działki przy ul. Kilińskiego i Starowiejskiej.

Planowane jest aby proces inwestycyjny rozpoczął się w pierwszym kwartale 2019 r.


AKTUALIZACJA:

W związku z pytaniami o list intencyjny w sprawie budowy w Zamościu nowoczesnego biurowca klasy „A” o powierzchni biurowej 5.000 m2 publikujemy treść listu.

Biurowce są sklasyfikowane w trzech stopniach: A, B i C. Za najlepsze uznawane są budynki klasy A, natomiast obiekty klasy B i C zwykle są mniej atrakcyjne. Klasyfikacja ta ma jednak dość luźny charakter. Często deweloperzy i inwestorzy sami wystawiają ocenę. Dwa biurowce klasy A mogą się w rzeczywistości znacznie różnić standardem.

Biurowce klasy A to budynki nowoczesne, o najwyższym standardzie wykończenia, zlokalizowane w centrum miasta. Teoretycznie powinny być wyposażone w minimum dwa niezależne źródła zasilania, klimatyzację, system kontroli wilgoci i szybkobieżne windy. Wysokość pomieszczenia nie powinna być niższa niż 2,7 m. Budynek powinien być też wyposażony w miejsca parkingowe dla najemców i gości, z uwzględnieniem odpowiedniej liczby miejsc parkingowych na metr kwadratowy powierzchni wynajmowanej. Między innymi również powierzchnie biurowe powinny mieć możliwość swobodnej aranżacji, oraz dostęp do maksymalnie dużej ilości światła dziennego. Mile widziany jest również łatwy dostęp do funkcji towarzyszących w budynku lub w jego bezpośredniej bliskości, np. sklepy, restauracje, kawiarnie, przedszkola, kluby fitness itp.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama