Kultura i rozrywka | Zamośćtekst nadesłany14 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 28 komentarzy

Zamość: Pobrano odciski członków zespołu VOX

Fot. materiał nadesłany/M. Chmiel

Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski, w obecnym składzie zespół VOX, to będą kolejni uhonorowani w Alei Sław w Zamościu. W związku z przygotowaniami do gali, panowie odcisnęli swoje buty estradowe w glince. Na odciskach butów popularnych artystów znajdą się ich autografy. 

Scenariusz uroczystości w Alei Sław zakłada, że osoby uhonorowane zostawiają – także dla potomnych, ale również dla gości odwiedzających Zamość – odcisk swoich butów na wykonanej z brązu tablicy pamiątkowej. Przesłaniem jest fakt, że członkowie grupy XOX w pewien sposób odcisnęli trwały ślad na naszej historii współczesnej, na obliczu naszego „Hetmańskiego Grodu”. Tą tablicą dedykowaną członkom zespołu VOX utrwalimy na następne stulecia ich obecność w krajobrazie kulturowym miasta, z którego się wywodzą, które promują i sławią na estradach Polski i świata.

Przez dziesięć lat trwania Alei Sław tablicą pamiątkową uczczono: Jana Machulskiego, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Krzysztofa Zanussiego, prof. Janusza Stannego, Stefana Szmidta, prof. Jerzego Kowalczyka, prof. Mariana Koniecznego, Pawła Dudzińskiego, Beatę Ścibakówna i Jana Englerta oraz – w 2017 r. – Tadeusza Wicherka.

Pobrane odciski stylowych butów od Witolda Paszta, Jerzego Słoty i Dariusza Tokarzewskiego znajdą się na tablicy pamiątkowej, którą zaprojektuje i wykona artysta rzeźbiarz Bartłomiej Sęczawa, autor wszystkich tablic z brązu znajdujących się na ulicy Grodzkiej w Zamościu. Litery złożonych przez artystów autografów będą wypukłe, podobnie jak główny napis ZESPÓŁ VOX. Tłem dla odcisków butów będzie symboliczny wzór naśladujący deski estradowe, na których grupa VOX, której liderem jest Witold Paszt, koncertuje od czterdziestu lat. Pod tablicą, jak to jest w zwyczaju, zostanie umieszczony „kamień węgielny” zawierający dane o historii zespołu i naszego miasta.

Aleję Sław stanowi reprezentacyjny odcinek ulicy Grodzkiej, fragment dawnego traktu dworskiego, biegnącego od murów Twierdzy Zamość, przez Rynek Wielki, w kierunku dawnego pałacu rodu Zamoyskich i pomnika fundatora Zamościa kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, ceniącego sobie muzykę, sztukę i literaturę.

Aleja Sław powstała w 2008 r. jako autorski projekt promocyjno-kulturalny, by uhonorować ludzi kultury, sztuki i nauki zasłużonych dla miasta, związanych w swojej twórczości i działalności z polską „Perła Renesansu”. Realizuje też misję – wyrażenia podziękowania wybitnym postaciom za ich życia. 

Uroczystość uhonorowania członków legendarnego zespołu VOX odbędzie się 8 czerwca br. Muzyczna oprawa gali w pewien sposób wpisze się w 12. Zamojski Festiwal Kultury „Arte, cultura, musica e…”, organizowany przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, kierowaną przez Tadeusza Wicherka.   

 

Teresa Madej

Pomysłodawczyni Alei Sław w Zamościu

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Vox" dnia 14 maja 2018 o godzinie 8:27:31 napisał:
  Dlaczego obcieliście głowę na Facebooku panu Witoldowi?
  R E K L A M A
 • "KL." dnia 14 maja 2018 o godzinie 8:33:37 napisał:
  A po co te odciski członków? Będziemy podziwiać?
  • "hihihi" dnia 14 maja 2018 o godzinie 14:29:14 napisał:
   moze do odcisku gumowych penisów
 • "hahahh" dnia 14 maja 2018 o godzinie 8:37:10 napisał:
  Co pobrano ??? Hahahaha :-)
  • "znafca" dnia 14 maja 2018 o godzinie 20:56:26 napisał:
   komentarz godny onetu, napisany tak by jak najwiecej ludzi zachecic do wejscia i przeczytania artykulu i duzej ilosci komentarzy :0
 • "hehe" dnia 14 maja 2018 o godzinie 8:48:57 napisał:
  kolejny portal pisze ze, pobrano odciski czlonkow, ciekawe kto rozsylal taka informacje po roznych portalach? nie lepiej bylo pobrac odciski rąk albo stóp?
 • "zamościanin" dnia 14 maja 2018 o godzinie 10:59:09 napisał:
  Przez pierwszych kilkanaście, najświetniejszych lat, zespołu, w "Voxach" śpiewał Andrzej Kozioł. Urodzony Zamościanin, z ul. Partyzantów o matury. W l. 90 z zamojskich Plantów... Buta p. Andrzeja nie będzie.
  • "L." dnia 14 maja 2018 o godzinie 12:37:47 napisał:
   No właśnie. Szkoda, że Andrzeja Kozioła nie upamiętnią.
  • "ciekawy" dnia 14 maja 2018 o godzinie 14:30:48 napisał:
   a co ? nie zyje juz?
 • "zamościanin" dnia 14 maja 2018 o godzinie 11:02:15 napisał:
  Miało być nie "o matury" lecz "do matury"
 • "Thomas" dnia 14 maja 2018 o godzinie 11:27:18 napisał:
  Świetny zespół, utalentowani, stale rozwijający się. Szkoda, że VOX opuścił Ryszard Rynkowski.
  • "NieZamoscianka" dnia 15 maja 2018 o godzinie 13:01:57 napisał:
   gdyby nie nadużywał, pewnie dalej spiewałby w VOX, niedawno chciał strzelać do żony, sława widać uderza do łysiny
 • "ad111" dnia 14 maja 2018 o godzinie 12:14:06 napisał:
  To akurat słuszna inicjatywa i tylko należy bić brawo... :)
 • "Name" dnia 14 maja 2018 o godzinie 14:58:46 napisał:
  Weźcie zmieńcie ten tytuł, nie mogliście napisać np. Pobrano odciski stóp artystów z grupy Vox. Zanim redaktor napisze, niech najpierw pomyśli czy to będzie brzmiało poprawnie i z niczym się nie kojarzyło, co widać po tych 11 komentarzach.
 • "!!!" dnia 14 maja 2018 o godzinie 15:08:31 napisał:
  Ktoż tak pisze?!?! Pobrano odciski członków? To jest dziennikarstwo?
  R E K L A M A
 • "Zam" dnia 14 maja 2018 o godzinie 15:15:24 napisał:
  A oni wiedzą,że im pobrano odciski członków? Ktoś to daje do autoryzacji? Może sami zainteresowani zorientowaliby się, że nie odciskali członków i poprawiliby autora tych wypocin, skoro sam redaktor nie jest w stanie sklecić logicznego przekazu.
 • "???" dnia 14 maja 2018 o godzinie 16:35:33 napisał:
  to już teraz nie pobiera się odcisków buta tylko członków? i oni się na to zgodzili? ale jaja!!!!
 • "z_boku" dnia 14 maja 2018 o godzinie 16:36:52 napisał:
  Wygląda na to że znaleźli się w dobrym towarzystwie. Hendrixowi też pobrano odcisk, nawet istnieje odlew...
 • "do Zam" dnia 14 maja 2018 o godzinie 16:39:55 napisał:
  to jak widać kleciła artykuł sama pomysłodawczyni Madej; aż strach się bać jak następne kandydatury to będą kobiety, co wtedy będą odciskały? ale poziom pseudo redaktorki, wstyd!
 • ""zamościanin2"" dnia 14 maja 2018 o godzinie 17:04:24 napisał:
  Zgoda "ad111" - należy "bić brawo", jednak bezwzględnie powinien zostać uhonorowany cały pierwotny skład zespołu VOX, łącznie z jego "członkami" z początków czterdziestoletniej działalności estradowej.Nie byłoby późniejszej historii VOX-u bez Ryszarda Rynkowskiego czy Andrzeja Kozioła, o czym wie prawie każdy Zamościanin. Nie będzie więc w porządku Pani Pomysłodawczyni, jeżeli wśród "osób uhonorowanych które zostawią – także dla potomnych, ale również dla gości odwiedzających Zamość – odcisk swoich butów na wykonanej z brązu tablicy pamiątkowej" - zabraknie Panów Ryszarda i Andrzeja. Tym bardziej że jak sama Pani stwierdza: "Przesłaniem jest fakt, że członkowie grupy VOX w pewien sposób odcisnęli trwały ślad na naszej historii współczesnej, na obliczu naszego “Hetmańskiego Grodu”. Ale czy to się "komuś" podoba czy nie - te ślady odcisnęli w pięciu, a nie we trzech. I to bez względu na fakt że wiele lat temu Pan Ryszard czy Pan Andrzej znaleźli się chwilowo na "życiowym zakręcie". Czy warto więc z tego powodu wprowadzać niesmak i obniżać rangę wydarzenia ?...
  • "za młody" dnia 14 maja 2018 o godzinie 19:22:31 napisał:
   niestety nigdy nie slyszalem o Andrzeju Koziele, kto to był? jest?
 • "TORRES20400" dnia 14 maja 2018 o godzinie 20:14:53 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=E1DUnnCEGwA
 • "TORRES20400" dnia 14 maja 2018 o godzinie 20:21:40 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=RgF0rNjKdd0
 • "Thomas" dnia 14 maja 2018 o godzinie 20:25:47 napisał:
  W oczach nieba dwa https://www.youtube.com/watch?v=I71BnCI9dyQ
 • "telekamera" dnia 15 maja 2018 o godzinie 6:39:14 napisał:
  W tym wieku takie odciski??? Toż to są już starsi panowie, za wiele nie odcisną ... . No i po co to komu?
 • "observer" dnia 15 maja 2018 o godzinie 7:04:09 napisał:
  Czy członek członka partii jest członkiem partii?
  R E K L A M A
 • "L." dnia 15 maja 2018 o godzinie 8:29:24 napisał:
  A na Zamość On Line Teresa M. pisze, że pobrano odciski butów. To co w końcu odciśnięto? Członków czy butów?
 • "ad111" dnia 15 maja 2018 o godzinie 10:56:13 napisał:
  Buty członków... :)

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama