R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara2 października 2017 FACEBOOK | 5160 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: PKS bez pożyczki i bez chętnych na akcje

R E K L A M A    B O A R D

Spółka PKS Zamość wnioskowała o 80 tysięcy złotych krótkoterminowej pożyczki od Zarządu Województwa Lubelskiego. Bezskutecznie.

O udzielenie takiej do pożyczki do samorządu wojewódzkiego wystąpił zarząd PKS. Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z 20 września tego roku odmówił udzielenia zamojskiemu przewoźnikowi takiej pożyczki. Więcej informacji o tym fakcie można znaleźć TUTAJ

Obecnie zamojski PKS to przede wszystkim tabor pojazdów. Przypomnijmy, że teren dawnej bazy przewoźnika został sprzedany i aktualnie znajduje się w tym miejscu centrum handlowe HopStop. Podobny los spotkał dworzec autobusowy przy ulicy Hrubieszowskiej. Tam również znajduje się centrum handlowe i choć obiekt nadal pełni funkcję dworca, to właścicielem jego nie jest już PKS. Zamojski przewoźnik pełni rolę operatora dworca. Obecnie przedmiotem działalności spółki jest transport lądowy, pasażerski, miejski i podmiejski.

Przypomnijmy, że władze spółki już kilkakrotnie próbowały sprzedać pakiet 93 % udziałów PKS.

Podczas pierwszego przetargu cena wywoławcza wynosiła 596 tysięcy złotych. Kwestia miała się rozstrzygnąć 2 czerwca. Jak się dowiedzieliśmy z z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego do przetargu nie została zgłoszona żadna oferta. Przy drugiej próbie cena wywoławcza za pakiet 93% udziałów spółki została ustalona na kwotę 506 536, 25 złotych. Niestety chętnych zgłosiło się dokładnie tyle samo, co za pierwszą próbą sprzedaży akcji przewoźnika. W związku z tym Zarząd Województwa przetarg anulował. 

Ostatnim razem cena wywoławcza za pakiet już 54.175 udziałów zwykłych spółki wynosiła 430.555,81 złotych. jak poinformowała nas Beata Górka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego nikt nie wyraził zainteresowania i nie nadesłał oferty.

Zbierze się Zarząd Województwa i zdecyduje, jak postąpić dalej w tej kwestii. – powiedziała nam rzecznik UMWL.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "kibic" dnia 2 października 2017 o godzinie 12:49:41 napisał:
  Nie ma innej opcji. Tylko oddać sie za 1zł do Biłgoraja... i prosić żeby zechcieli..
  R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 2 października 2017 o godzinie 15:31:23 napisał:
  kibic@ smutne, ale prawdziwe.
 • "Wypas" dnia 2 października 2017 o godzinie 20:30:57 napisał:
  Niech miasto przejmie i po sprawie. Po co sprzedawać.
 • "kibic" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:22:29 napisał:
  Miastu to niepotrzebne. Maja swoje bolączki i tym sie zajmuja. W ub. roku cos bylo grane ale miasto odpuscilo. Ktora firma lub biznesman wylozy pół bańki za zgniłe jajko bez zaplecza ? Smutne to. Niestety. Jedynie za 1zl, tak jak wczesniej pisalem np Biłgoraj. Tam weszli i cos robia ale byl dworzec i baza. A z tego co ,, ludzie'' mowia to Biłgprajowi blizej do autonaprawy. Szkoda jedynie ludzi pracujacych tyle lat zeby wyladowali na tzw bruku.. Pasazerow nie. Niech jezdza blaszakami dalej scisnieci
 • "zmc" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:30:07 napisał:
  Miastu nie potrzeba dodatkowego balastu w postaci bankruta.Trzeba zacząć gdzieś jeżdzić ,jakieś nowe-stare trasy a nie tylko przewozy uczniów do szkół.Wymienić ten zarząd w pi..u ,na bruk z Mulawą i Walewandrem firma leży a oni dalej doją po kilka tysięcy pensji.Biłgoraj jakby wszedł to w pierwszej kolejności trzeba przywrocić trasy do Krakowa,Warszawy ,Hrubieszowa trzeba zawalczyć o Lublin .Jest kilkanaście tras do reaktywacji, z potencjałem tylko trzeba chcieć a nie żebrać o pieniądze na paliwo.
 • "Marian" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:51:19 napisał:
  Noż kurcze, busy jeżdżą i są rentowne a PKS nie... Tak to jest jak coś nie jest prywatne... I znowu sraczkę mam...
 • "kibic" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:53:40 napisał:
  Tych 2 panów to rozlozylo ladnie firme. Gdzie kasa za baze i dworzec? Aby ruszyc mocno i konkurencje ugryzc potrzeba 30szt pojazdow i wtedy mozna cos dzialac. To nie z ta generacja ludzi. Nie ma szans.
 • "Thomas" dnia 3 października 2017 o godzinie 0:57:50 napisał:
  Kiedyś to napisałem. Skoro nowy Inwestor zrobił na dawnej bazie PKS i Dworcu PKS ciekawe projekty (galerie, pasaże, markety) - to znaczy, że PKS miał majątek z potencjałem, dlaczego tego nie wykorzystano?
 • "Thomas" dnia 3 października 2017 o godzinie 1:06:48 napisał:
  Uważam, że PKS można było postawić na nogi, coś tutaj nie zagrało. Ciekawe rozwiązanie zastosował Lublin, a mianowicie zniknęły busy z Ruskiej a pojawiły się na PKS i dokładają się do dworca - przez co infrastruktura jest bardziej rentowna.
 • "ktoś" dnia 4 października 2017 o godzinie 13:12:38 napisał:
  Jak najbardziej nich miasto z gminą i powiatem kupią PKS połączą z MZK powstanie regionalny przewoźnik który będzie mógł obsługiwać cały region. Tu bardziej by MZK zyskało bo mogła by obsługiwać większy region. W połączeniu z nowym centrum komunikacyjnym przy Peowiaków dało by to dobry efekt i finansowy i prestiżowy.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny