R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara2 października 2017

Zamość: PKS bez pożyczki i bez chętnych na akcje

R E K L A M A    B O A R D

Spółka PKS Zamość wnioskowała o 80 tysięcy złotych krótkoterminowej pożyczki od Zarządu Województwa Lubelskiego. Bezskutecznie.

O udzielenie takiej do pożyczki do samorządu wojewódzkiego wystąpił zarząd PKS. Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z 20 września tego roku odmówił udzielenia zamojskiemu przewoźnikowi takiej pożyczki. Więcej informacji o tym fakcie można znaleźć TUTAJ

Obecnie zamojski PKS to przede wszystkim tabor pojazdów. Przypomnijmy, że teren dawnej bazy przewoźnika został sprzedany i aktualnie znajduje się w tym miejscu centrum handlowe HopStop. Podobny los spotkał dworzec autobusowy przy ulicy Hrubieszowskiej. Tam również znajduje się centrum handlowe i choć obiekt nadal pełni funkcję dworca, to właścicielem jego nie jest już PKS. Zamojski przewoźnik pełni rolę operatora dworca. Obecnie przedmiotem działalności spółki jest transport lądowy, pasażerski, miejski i podmiejski.

Przypomnijmy, że władze spółki już kilkakrotnie próbowały sprzedać pakiet 93 % udziałów PKS.

Podczas pierwszego przetargu cena wywoławcza wynosiła 596 tysięcy złotych. Kwestia miała się rozstrzygnąć 2 czerwca. Jak się dowiedzieliśmy z z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego do przetargu nie została zgłoszona żadna oferta. Przy drugiej próbie cena wywoławcza za pakiet 93% udziałów spółki została ustalona na kwotę 506 536, 25 złotych. Niestety chętnych zgłosiło się dokładnie tyle samo, co za pierwszą próbą sprzedaży akcji przewoźnika. W związku z tym Zarząd Województwa przetarg anulował. 

Ostatnim razem cena wywoławcza za pakiet już 54.175 udziałów zwykłych spółki wynosiła 430.555,81 złotych. jak poinformowała nas Beata Górka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego nikt nie wyraził zainteresowania i nie nadesłał oferty.

Zbierze się Zarząd Województwa i zdecyduje, jak postąpić dalej w tej kwestii. – powiedziała nam rzecznik UMWL.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "kibic" dnia 2 października 2017 o godzinie 12:49:41 napisał:
  Nie ma innej opcji. Tylko oddać sie za 1zł do Biłgoraja... i prosić żeby zechcieli..
  3
  0
 • R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 2 października 2017 o godzinie 15:31:23 napisał:
  kibic@ smutne, ale prawdziwe.
  2
  0
 • "Wypas" dnia 2 października 2017 o godzinie 20:30:57 napisał:
  Niech miasto przejmie i po sprawie. Po co sprzedawać.
  0
  3
 • "kibic" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:22:29 napisał:
  Miastu to niepotrzebne. Maja swoje bolączki i tym sie zajmuja. W ub. roku cos bylo grane ale miasto odpuscilo. Ktora firma lub biznesman wylozy pół bańki za zgniłe jajko bez zaplecza ? Smutne to. Niestety. Jedynie za 1zl, tak jak wczesniej pisalem np Biłgoraj. Tam weszli i cos robia ale byl dworzec i baza. A z tego co ,, ludzie'' mowia to Biłgprajowi blizej do autonaprawy. Szkoda jedynie ludzi pracujacych tyle lat zeby wyladowali na tzw bruku.. Pasazerow nie. Niech jezdza blaszakami dalej scisnieci
  4
  0
 • "zmc" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:30:07 napisał:
  Miastu nie potrzeba dodatkowego balastu w postaci bankruta.Trzeba zacząć gdzieś jeżdzić ,jakieś nowe-stare trasy a nie tylko przewozy uczniów do szkół.Wymienić ten zarząd w pi..u ,na bruk z Mulawą i Walewandrem firma leży a oni dalej doją po kilka tysięcy pensji.Biłgoraj jakby wszedł to w pierwszej kolejności trzeba przywrocić trasy do Krakowa,Warszawy ,Hrubieszowa trzeba zawalczyć o Lublin .Jest kilkanaście tras do reaktywacji, z potencjałem tylko trzeba chcieć a nie żebrać o pieniądze na paliwo.
  9
  0
 • "Marian" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:51:19 napisał:
  Noż kurcze, busy jeżdżą i są rentowne a PKS nie... Tak to jest jak coś nie jest prywatne... I znowu sraczkę mam...
  3
  0
 • "kibic" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:53:40 napisał:
  Tych 2 panów to rozlozylo ladnie firme. Gdzie kasa za baze i dworzec? Aby ruszyc mocno i konkurencje ugryzc potrzeba 30szt pojazdow i wtedy mozna cos dzialac. To nie z ta generacja ludzi. Nie ma szans.
  6
  0
 • "Thomas" dnia 3 października 2017 o godzinie 0:57:50 napisał:
  Kiedyś to napisałem. Skoro nowy Inwestor zrobił na dawnej bazie PKS i Dworcu PKS ciekawe projekty (galerie, pasaże, markety) - to znaczy, że PKS miał majątek z potencjałem, dlaczego tego nie wykorzystano?
  6
  0
 • "Thomas" dnia 3 października 2017 o godzinie 1:06:48 napisał:
  Uważam, że PKS można było postawić na nogi, coś tutaj nie zagrało. Ciekawe rozwiązanie zastosował Lublin, a mianowicie zniknęły busy z Ruskiej a pojawiły się na PKS i dokładają się do dworca - przez co infrastruktura jest bardziej rentowna.
  4
  0
 • "ktoś" dnia 4 października 2017 o godzinie 13:12:38 napisał:
  Jak najbardziej nich miasto z gminą i powiatem kupią PKS połączą z MZK powstanie regionalny przewoźnik który będzie mógł obsługiwać cały region. Tu bardziej by MZK zyskało bo mogła by obsługiwać większy region. W połączeniu z nowym centrum komunikacyjnym przy Peowiaków dało by to dobry efekt i finansowy i prestiżowy.
  1
  0
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
ad111@ Twoim skromnym zdaniem dlaczego u...
Thomas
W wyborach samorządowych liczy się urz...
antyklerykał
Jedni lubią rybki, inni akwarium, a jes...
Kto jest autore...
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Fiotr Pronczews...
Dziękuję za link. Rzeczywiście jest t...
Gabriela Korkos...
To pytanie należy zadać Organizatorom....
Fiotr Pronczews...
"Jak informują organizatorzy na problem...
ktoś
Ludzie!! Zginął człowiek, osierocił...
Do Witi
Odpowiedź jest prosta. Post "Buca" nie...
09
"Karolina" Zadzwoń na policję i się d...
POdPIS
"POdPIS-co ma wójt i starosta do komina...
zemek
Zawod?za taka robote (ostatnie miejsce w...
Diab
Filozofy Jaki to zawod?to sport a nie za...
...
No proszę .... mistrz savoir vivre'u na...
Witia
Redakcja zamieszcza pod komentarzami uwa...
ad111
Wójt jest silny, to fakt. Radni są sł...
A....Z
"JA" ma rację ,nie ma żadnej konkretne...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny