Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara7 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: Pierwszy krok do WOT [FOTO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

„Niedługo przyjdzie w twoim życiu taka chwila, gdy w Super-Rambo nagle zmienisz się z cywila…”- brzmią słowa żołnierskiej piosenki. Dla blisko 60 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło się dzisiaj intensywne 16-dniowe szkolenie podstawowe. 

Tzw. „szesnastka” to szkolenie podstawowe jest prowadzone w systemie ciągłym i biorą w nim udział osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową. Blisko 60 ochotników szkolić się będzie pod okiem kadry 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwszy dzień w koszarach to dla ochotników czas na umundurowanie, wyekwipowanie i szkolenia z bhp oraz ochrony informacji niejawnej. Już drugiego dnia zaś przejdą oni egzamin sprawnościowy, a potem z każdym dniem poprzeczka będzie podnoszona coraz wyżej. Dotyczy to zarówno kondycji fizycznej żołnierzy, jak i wiedzy, umiejętności, czy współdziałania w zespole.

Podczas „szesnastki” największy nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy czy też topografii. Szkolenie taktyczne integruje wszystkie inne przedmioty, a priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. 

Zwieńczeniem intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa jaka odbędzie się 22 kwietnia w Biłgoraju. Potem będą oni zdobywać kolejne doświadczenia w trakcie szkoleń rotacyjnych w 25 batalionie lekkiej piechoty w Zamościu.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z wcielenia nowej grupy ochotników.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "1234" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 16:35:59 napisał:
  "Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha i chce ....." , a nie wojsko !!!!! Wojsko to było jak była obowiązkowa służba wojskowa.
  R E K L A M A
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 16:47:59 napisał:
  Ci na zdjęciach raczej wojska się nie boją, skoro przyszli na ochotnika. Ci co się boją siedzą za kompem w domku i plują jadem w obawie, by "zetka" nie wróciła. Poza tym ponad połowa jak nie lepiej żołnierzy WOT ma za sobą służbę zasadniczą.
 • "Andy" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 17:34:03 napisał:
  Zabawę w wojsko uważajmy za otwartą. Armia Antoniego Smoleńskiego zawsze na straży.
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 20:10:10 napisał:
  Sam spróbuj - ciekawe ile wytrzymałbyś?
 • "1234" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 21:20:51 napisał:
  Do hehe ktoś jak był w wojsku to ma porównanie między wojskiem a przedszkolem, a teraz wielcy żołnierze bo w 16 dni żołnierz a pewnie w miesiąc "generał" dobra zmiana . Co innego spędzić 2 lata a co innego 16 dni ale dla Ciebie to pewnie bez różnicy, tylko ciekawe dlaczego wtedy tylu ludzi się migało od wojska ?
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 21:26:50 napisał:
  @1234 Ci co teraz sami przyszli raczej by się nie migali, ci którzy się migali wtedy i teraz by próbowali różnych zaświadczeń :) 16 dni to początek potem mają szkolenia weekendowe i raz w roku szkolenie zintegrowane na poligonie dwa tygodnie: http://roztocze.net/region-kolejni-terytorialsi-szkola-sie-na-poligonie/ . Przecież ideą WOT jest możliwość połączenia przez ludzi służby w wojsku i pracy zawodowej, życia rodzinnego.@1234 ja Ci nie wróg też wolałbym żeby "zetka" wróciła, ale na razie nic na to nie wskazuje, więc dobre i to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018