R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara7 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Zamość: Pierwszy krok do WOT [FOTO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

“Niedługo przyjdzie w twoim życiu taka chwila, gdy w Super-Rambo nagle zmienisz się z cywila…”- brzmią słowa żołnierskiej piosenki. Dla blisko 60 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło się dzisiaj intensywne 16-dniowe szkolenie podstawowe. 

Tzw. „szesnastka” to szkolenie podstawowe jest prowadzone w systemie ciągłym i biorą w nim udział osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową. Blisko 60 ochotników szkolić się będzie pod okiem kadry 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwszy dzień w koszarach to dla ochotników czas na umundurowanie, wyekwipowanie i szkolenia z bhp oraz ochrony informacji niejawnej. Już drugiego dnia zaś przejdą oni egzamin sprawnościowy, a potem z każdym dniem poprzeczka będzie podnoszona coraz wyżej. Dotyczy to zarówno kondycji fizycznej żołnierzy, jak i wiedzy, umiejętności, czy współdziałania w zespole.

Podczas “szesnastki” największy nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy czy też topografii. Szkolenie taktyczne integruje wszystkie inne przedmioty, a priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. 

Zwieńczeniem intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa jaka odbędzie się 22 kwietnia w Biłgoraju. Potem będą oni zdobywać kolejne doświadczenia w trakcie szkoleń rotacyjnych w 25 batalionie lekkiej piechoty w Zamościu.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z wcielenia nowej grupy ochotników.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "1234" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 16:35:59 napisał:
  "Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha i chce ....." , a nie wojsko !!!!! Wojsko to było jak była obowiązkowa służba wojskowa.
  7
  7
  R E K L A M A
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 16:47:59 napisał:
  Ci na zdjęciach raczej wojska się nie boją, skoro przyszli na ochotnika. Ci co się boją siedzą za kompem w domku i plują jadem w obawie, by "zetka" nie wróciła. Poza tym ponad połowa jak nie lepiej żołnierzy WOT ma za sobą służbę zasadniczą.
  7
  5
 • "Andy" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 17:34:03 napisał:
  Zabawę w wojsko uważajmy za otwartą. Armia Antoniego Smoleńskiego zawsze na straży.
  5
  7
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 20:10:10 napisał:
  Sam spróbuj - ciekawe ile wytrzymałbyś?
  5
  4
 • "1234" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 21:20:51 napisał:
  Do hehe ktoś jak był w wojsku to ma porównanie między wojskiem a przedszkolem, a teraz wielcy żołnierze bo w 16 dni żołnierz a pewnie w miesiąc "generał" dobra zmiana . Co innego spędzić 2 lata a co innego 16 dni ale dla Ciebie to pewnie bez różnicy, tylko ciekawe dlaczego wtedy tylu ludzi się migało od wojska ?
  5
  2
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 21:26:50 napisał:
  @1234 Ci co teraz sami przyszli raczej by się nie migali, ci którzy się migali wtedy i teraz by próbowali różnych zaświadczeń :) 16 dni to początek potem mają szkolenia weekendowe i raz w roku szkolenie zintegrowane na poligonie dwa tygodnie: http://roztocze.net/region-kolejni-terytorialsi-szkola-sie-na-poligonie/ . Przecież ideą WOT jest możliwość połączenia przez ludzi służby w wojsku i pracy zawodowej, życia rodzinnego.@1234 ja Ci nie wróg też wolałbym żeby "zetka" wróciła, ale na razie nic na to nie wskazuje, więc dobre i to.
  4
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny