R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara7 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4204 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Zamość: Pierwszy krok do WOT [FOTO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

“Niedługo przyjdzie w twoim życiu taka chwila, gdy w Super-Rambo nagle zmienisz się z cywila…”- brzmią słowa żołnierskiej piosenki. Dla blisko 60 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło się dzisiaj intensywne 16-dniowe szkolenie podstawowe. 

Tzw. „szesnastka” to szkolenie podstawowe jest prowadzone w systemie ciągłym i biorą w nim udział osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową. Blisko 60 ochotników szkolić się będzie pod okiem kadry 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwszy dzień w koszarach to dla ochotników czas na umundurowanie, wyekwipowanie i szkolenia z bhp oraz ochrony informacji niejawnej. Już drugiego dnia zaś przejdą oni egzamin sprawnościowy, a potem z każdym dniem poprzeczka będzie podnoszona coraz wyżej. Dotyczy to zarówno kondycji fizycznej żołnierzy, jak i wiedzy, umiejętności, czy współdziałania w zespole.

Podczas “szesnastki” największy nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy czy też topografii. Szkolenie taktyczne integruje wszystkie inne przedmioty, a priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. 

Zwieńczeniem intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa jaka odbędzie się 22 kwietnia w Biłgoraju. Potem będą oni zdobywać kolejne doświadczenia w trakcie szkoleń rotacyjnych w 25 batalionie lekkiej piechoty w Zamościu.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z wcielenia nowej grupy ochotników.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "1234" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 16:35:59 napisał:
  "Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha i chce ....." , a nie wojsko !!!!! Wojsko to było jak była obowiązkowa służba wojskowa.
  7
  7
  R E K L A M A
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 16:47:59 napisał:
  Ci na zdjęciach raczej wojska się nie boją, skoro przyszli na ochotnika. Ci co się boją siedzą za kompem w domku i plują jadem w obawie, by "zetka" nie wróciła. Poza tym ponad połowa jak nie lepiej żołnierzy WOT ma za sobą służbę zasadniczą.
  7
  5
 • "Andy" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 17:34:03 napisał:
  Zabawę w wojsko uważajmy za otwartą. Armia Antoniego Smoleńskiego zawsze na straży.
  5
  7
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 20:10:10 napisał:
  Sam spróbuj - ciekawe ile wytrzymałbyś?
  5
  4
 • "1234" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 21:20:51 napisał:
  Do hehe ktoś jak był w wojsku to ma porównanie między wojskiem a przedszkolem, a teraz wielcy żołnierze bo w 16 dni żołnierz a pewnie w miesiąc "generał" dobra zmiana . Co innego spędzić 2 lata a co innego 16 dni ale dla Ciebie to pewnie bez różnicy, tylko ciekawe dlaczego wtedy tylu ludzi się migało od wojska ?
  5
  2
 • "hehe" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 21:26:50 napisał:
  @1234 Ci co teraz sami przyszli raczej by się nie migali, ci którzy się migali wtedy i teraz by próbowali różnych zaświadczeń :) 16 dni to początek potem mają szkolenia weekendowe i raz w roku szkolenie zintegrowane na poligonie dwa tygodnie: http://roztocze.net/region-kolejni-terytorialsi-szkola-sie-na-poligonie/ . Przecież ideą WOT jest możliwość połączenia przez ludzi służby w wojsku i pracy zawodowej, życia rodzinnego.@1234 ja Ci nie wróg też wolałbym żeby "zetka" wróciła, ale na razie nic na to nie wskazuje, więc dobre i to.
  4
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

antyklerykał 37 minut temu
Z jednej strony obchody Niepodległej, a...
ad111 40 minut temu
Łony, te z urzędu, wiedzo lepij jak ma...
Eeee 46 minut temu
Co robi krzyż w świeckiej szkole??? Ka...
.
Włączanie się do ruchu na tym skrzyż...
PR
Rondo, rondo i od tego jeżdżenia w ko...
PR
Widac, ze inwestor bierze się za cos o ...
maryla
Czy dotychczasowy Z-ca Kier.USC Pani Mag...
Mieszczuch
Wychowanków będzie grało tylu ilu si...
zenek
to ja jestem Tofik a nie ty ...... Bla b...
archeo
Piwnice są, ale tylko w narozniku przy ...
wow
widac jakies łuki pewnie piwnice albo p...
Thomas
A na jaką cholerę tam rondo je...
Thomas
Miałem okazję być na koncercie organi...
wow
Gratulacje ! Jako jedyny startował w sw...
Thomas
Rafał Zwolak może być kandydatem na p...
Thomas
fakt@ IPSOS to bardzo życiowa lektura. ...
Thomas
Niedawno był bardo ciekawy sondaż w Wi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny