Sport | Zamośćtekst nadesłany23 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Pierwsze takie derby już w niedzielę

Fot. Kazimierz Chmiel
R E K L A M A    B O A R D

Mecze rywali zza przysłowiowej miedzy mają swoją specyficzną oprawę. Inny poziom mobilizacji, inna temperatura spotkania motywowana chęcią pokazania wyższości nad doskonale znanym sobie rywalem. Niedzielne starcie Padwy Zamość z AZS AWF Biała Podlaska (25 listopada 2018 r., godz. 16, hala OSiR Zamość) nie będzie się różniło pod tym względem.

Będzie to mecz wyjątkowy dla obu drużyn, ponieważ stawką niedzielnego spotkania, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, będą ligowe punkty. W ostatnich latach, owszem, dość często dochodziło do starć zamojsko-bialskich, ale były to jedynie sparingi. Teraz sytuacja się zmieniła dzięki awansowi Padwy na zaplecze PGNiG Superligi.

Zawodnicy z Białej Podlaskiej tworzą obecnie bardzo mocną drużynę, wymienianą w jednym rzędzie z PWSZ Tarnów czy Czuwajem Przemyśl, a więc ekipami typowanymi do awansu. Bialczanie blisko promocji do elity byli już w poprzednim sezonie, tracąc pozycję lidera w końcowej fazie rozgrywek.

W kadrze trenera Dmitrija Tichana występuje obecnie dwóch zawodników z przeszłością w Padwie. Obrotowy Karol Małecki jest wychowankiem zamojskiego klubu, natomiast rozgrywający Karol Nowicki reprezentował żółto-czerwone barwy w drugoligowym sezonie 2016/2017

Zamościanie przystąpią do derbowej rywalizacji mając w pamięci sobotnią, bardzo wysoką porażkę w Tarnowie.

– Porażka aż 17 golami na pewno bardzo boli, ale nie możemy jej przeżywać w nieskończoność. Trudno, stało się, jedziemy dalej. Jestem pewien, że mecz z Białą Podlaską będzie wyglądał zupełnie inaczej. Obie drużyny już sposobią się na ciężki bój – powiedział Marcin Czerwonka, trener Padwy.

W tym roku MKS Padwa Zamość gra razem z akcją Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jest to już 25. edycja zbiórki żywności, środków czystości i ubrań dla najbardziej potrzebujących. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Przed halą OSiR będą wolontariusze PDPZ, którzy będą przyjmować paczki od naszych kibiców. Darczyńcy, oprócz naklejki akcji otrzymają także klaskacz ufundowany przez Drukarnię Attyla.

Bilety w cenach: 18 zł – trybuna główna, 12 zł – normalny, 6 zł – ulgowy są do nabycia w recepcji hali OSiR od czwartku.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
Reginis
Wysłałem na adres mailowy redakcji, al...
ad111
Powstaje pytanie, czy Szanowni Wycieczko...
mieszkanka
Tak to jest jak pracuje człowiek 12 god...
sfrustrowany1
żenada, jedna wielka żenada, przerost ...
Kubel
A gdzie kierownik budowy ?, pociągną...
Jak po rundzie masz awans w kieszeni to ...
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018