R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara10 sierpnia 2017

Zamość: Pierścień dla rowerzystów

Ścieżka rowerowa łącząca Al. 1 Maja z Oboźną Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Ponad 20 km ścieżek rowerowych będą mieli niebawem do dyspozycji miłośnicy jednośladów. Trwają właśnie prace nad ostatnimi ścieżkami, które pozwolą zamknąć pierścień tras okalających miasto Zamość.

Przypomnijmy, że niedawno wybudowano ścieżkę wzdłuż rzeki Łabuńki, od al. 1 Maja do ul. Okrzei. Jej długość to ponad 1,1 km. Kolejna ścieżka, o długości około kilometra, powstała wzdłuż ul. Legionów, na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Powiatowej. Koszt obu inwestycji to ok. 2 mln złotych.

Dzięki temu pierścieniowi ścieżek rowerowych miłośnicy jednośladów mogą płynnie poruszać się po mieście , włączać się do trasy w dowolnym momencie i swobodnie dojechać do centrum.

-W kwestii budowy dróg dla rowerów nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W ciągu najbliższych miesięcy zbudujemy ścieżki wzdłuż powstającego właśnie łącznika ul. Prostej z ul. Namysłowskiego oraz przy okazji przebudowy tzw. zachodniej obwodnicy miasta – od al. 1 Maja do końca ul. Szczebrzeskiej. W planach jest także kilka krótszych odcinków, m.in. na osiedlach: Promyk, Nowe Miasto, Zamoyskiego i św. Piątka. – zapowiada prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk na łamach “Biuletynu Miejskiego”.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "z_boku" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 8:29:19 napisał:
  Pięknie to wygląda, jeszcze tylko rowerzystów ucywilizować coby myśleli i nie wpadali pod koła samochodów.
  8
  1
 • R E K L A M A
 • "super" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 8:39:54 napisał:
  To jeśli można poproszę o zorganizowanie farby i pomalowanie oznakowania poziomego na przejściach, bo teraz jest 100 m ścieżki, przejście, 50 m ścieżki, przejście i za każdym razem trzeba zsiadać z roweru.
  5
  0
 • "do super" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 8:52:34 napisał:
  A ja poproszę o zmobilizowanie posłów, żeby zmienili prawo, bo przejście dla pieszych i szereg innych rozwiązań przewidzianych w prawie nijak nie przystają do Twoich propozycji. Na przejściu dla pieszych ZAWSZE trzeba zsiadać z roweru. Popatrz tutaj na sytuację 4: http://www.motofakty.pl/artykul/rowerzysci-a-przepisy-drogowe-czyli-kto-i-kiedy-ma-pierwszenstwo.html
  1
  2
 • "ad111" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 9:39:27 napisał:
  Obaj macie rację. Jeden mówi o domalowaniu przejazdów dla rowerów, drugi o egzekwowaniu przepisów ruchu drogowego...:)
  5
  3
 • "z" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 10:21:16 napisał:
  Niektóre ścieżki nad Łabuńką i nie tylko ( np. przy ulicy Lipskiej) przecież zapadały się. Chyba przy Lipskiej ostatnio były remontowane. Chciałbym, żeby wybudowana ścieżka wzdłuż rzeki Łabuńki, od al. 1 Maja do ul. Okrzei służyła jak najdłużej. Tamten teren wg mnie jest podmokły, ale należy sadzić, że projektanci i budowniczowie to przewidzieli. Osobiście mimo wszystko wolałbym by inwestowano nie nad Łabuńką, ale w zaniedbanych miejscach centrum miasta. Jakich jest bardzo dużo. Choćby chodniki przy ulicy Odrodzenia, Młodzieżowej, Gminnej (jej eksponowanej części), Hrubieszowskiej itp. Z tych miejsc korzysta bardzo dużo ludzi. A przecież widać "wypasione" nowymi chodnikami itp. nowe drogi na krańcach miasta (myślę, że kosztowały one nie małe pieniądze) z których korzystają nieliczni mieszkańcy. A może coś się zmieni.
  1
  0
 • "tak_sobie_myślę" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 10:33:32 napisał:
  @do_super słyszałeś może o znakach D-6a i D-6b i jak należy się przy takim znaku zachować? Może najpierw się doinformuj a potem zabieraj głos..
  1
  0
 • "Anonim" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 11:02:53 napisał:
  "i swobodnie dojechać do centrum" ??? taaaaakk. A świstak siedzi i ...... Światła na skrzyżowaniu Piłsudskiego-Peowiaków-Sadowa są tak ustawione, że ani przejść ani przejechać rowerem. Takie to udogodnienia
  6
  3
 • "ktoś" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 16:41:51 napisał:
  Nawet jak będzie 100 km ścieżek rowerowych i 1000 zakazów ruchu dla rowerów to zawsze się znajdzie obywatel, który i tak pojedzie jezdnią dla samochodów. Policja jakoś pobłażliwie traktuje tych, którzy (zwłaszcza w centrum) śmigają ze ścieżki rowerowej na jezdnię a potem poprzez przejście znowu na ścieżkę
  3
  0
 • "Anonim" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 18:41:24 napisał:
  co na to dyzma ?
  0
  2


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
Brak tutaj pewnej konsekwencji, i o tym ...
Ł_obok
dodam "Kosh" jesteś moim idolem. Krzycz...
Ł_obok
Frustraci gryzą pazury zapominając że...
Ł_obok
Od kiedy to typowy zwrot jest podpisem w...
debris
Skąd dyżurny poseł zna grafik eventó...
TORRES20400
Może i IV WYDZIAŁ czuwa. Ten wstyd, kt...
Albert
Jeszcze jedno,przecież pisiory oraz nom...
debris
"poniesiony przez beneficjenta wkład w...
Albert
Prawdziwe "dożynki" dla tzw.konserwator...
z_boku
Nie chciałem zabierać głosu w tej spr...
z_boku
Widzę że znowu ktoś używa mojego nic...
ku pamięci
"Po europejskich podróżach lata spędz...
przedstawiciel ...
Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu by...
Bartek
Oczywiscie, że nie wesprę. Mam już do...
z_boku
Uważam że nie należy się osobie wypi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017