R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara10 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4431 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy ()

Zamość: Pierścień dla rowerzystów

Ścieżka rowerowa łącząca Al. 1 Maja z Oboźną Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Ponad 20 km ścieżek rowerowych będą mieli niebawem do dyspozycji miłośnicy jednośladów. Trwają właśnie prace nad ostatnimi ścieżkami, które pozwolą zamknąć pierścień tras okalających miasto Zamość.

Przypomnijmy, że niedawno wybudowano ścieżkę wzdłuż rzeki Łabuńki, od al. 1 Maja do ul. Okrzei. Jej długość to ponad 1,1 km. Kolejna ścieżka, o długości około kilometra, powstała wzdłuż ul. Legionów, na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Powiatowej. Koszt obu inwestycji to ok. 2 mln złotych.

Dzięki temu pierścieniowi ścieżek rowerowych miłośnicy jednośladów mogą płynnie poruszać się po mieście , włączać się do trasy w dowolnym momencie i swobodnie dojechać do centrum.

-W kwestii budowy dróg dla rowerów nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W ciągu najbliższych miesięcy zbudujemy ścieżki wzdłuż powstającego właśnie łącznika ul. Prostej z ul. Namysłowskiego oraz przy okazji przebudowy tzw. zachodniej obwodnicy miasta – od al. 1 Maja do końca ul. Szczebrzeskiej. W planach jest także kilka krótszych odcinków, m.in. na osiedlach: Promyk, Nowe Miasto, Zamoyskiego i św. Piątka. – zapowiada prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk na łamach “Biuletynu Miejskiego”.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "z_boku" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 8:29:19 napisał:
  Pięknie to wygląda, jeszcze tylko rowerzystów ucywilizować coby myśleli i nie wpadali pod koła samochodów.
  8
  1
  R E K L A M A
 • "super" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 8:39:54 napisał:
  To jeśli można poproszę o zorganizowanie farby i pomalowanie oznakowania poziomego na przejściach, bo teraz jest 100 m ścieżki, przejście, 50 m ścieżki, przejście i za każdym razem trzeba zsiadać z roweru.
  5
  0
 • "do super" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 8:52:34 napisał:
  A ja poproszę o zmobilizowanie posłów, żeby zmienili prawo, bo przejście dla pieszych i szereg innych rozwiązań przewidzianych w prawie nijak nie przystają do Twoich propozycji. Na przejściu dla pieszych ZAWSZE trzeba zsiadać z roweru. Popatrz tutaj na sytuację 4: http://www.motofakty.pl/artykul/rowerzysci-a-przepisy-drogowe-czyli-kto-i-kiedy-ma-pierwszenstwo.html
  1
  2
 • "ad111" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 9:39:27 napisał:
  Obaj macie rację. Jeden mówi o domalowaniu przejazdów dla rowerów, drugi o egzekwowaniu przepisów ruchu drogowego...:)
  5
  3
 • "z" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 10:21:16 napisał:
  Niektóre ścieżki nad Łabuńką i nie tylko ( np. przy ulicy Lipskiej) przecież zapadały się. Chyba przy Lipskiej ostatnio były remontowane. Chciałbym, żeby wybudowana ścieżka wzdłuż rzeki Łabuńki, od al. 1 Maja do ul. Okrzei służyła jak najdłużej. Tamten teren wg mnie jest podmokły, ale należy sadzić, że projektanci i budowniczowie to przewidzieli. Osobiście mimo wszystko wolałbym by inwestowano nie nad Łabuńką, ale w zaniedbanych miejscach centrum miasta. Jakich jest bardzo dużo. Choćby chodniki przy ulicy Odrodzenia, Młodzieżowej, Gminnej (jej eksponowanej części), Hrubieszowskiej itp. Z tych miejsc korzysta bardzo dużo ludzi. A przecież widać "wypasione" nowymi chodnikami itp. nowe drogi na krańcach miasta (myślę, że kosztowały one nie małe pieniądze) z których korzystają nieliczni mieszkańcy. A może coś się zmieni.
  1
  0
 • "tak_sobie_myślę" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 10:33:32 napisał:
  @do_super słyszałeś może o znakach D-6a i D-6b i jak należy się przy takim znaku zachować? Może najpierw się doinformuj a potem zabieraj głos..
  1
  0
 • "Anonim" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 11:02:53 napisał:
  "i swobodnie dojechać do centrum" ??? taaaaakk. A świstak siedzi i ...... Światła na skrzyżowaniu Piłsudskiego-Peowiaków-Sadowa są tak ustawione, że ani przejść ani przejechać rowerem. Takie to udogodnienia
  6
  3
 • "ktoś" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 16:41:51 napisał:
  Nawet jak będzie 100 km ścieżek rowerowych i 1000 zakazów ruchu dla rowerów to zawsze się znajdzie obywatel, który i tak pojedzie jezdnią dla samochodów. Policja jakoś pobłażliwie traktuje tych, którzy (zwłaszcza w centrum) śmigają ze ścieżki rowerowej na jezdnię a potem poprzez przejście znowu na ścieżkę
  3
  0
 • "Anonim" dnia 10 sierpnia 2017 o godzinie 18:41:24 napisał:
  co na to dyzma ?
  0
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL.
Historycznymi miejscami integracji społ...
... 57 minut temu
Zacznij od siebie zanim zwrócisz komuś...
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny