Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany1 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Pieniądze dla „Senior+”

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość otrzymało 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zapewnienie funkcjonowania placówki DZIENNY DOM SENIOR + w Zamościu.

Środki pochodzą z Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-20120 Edycja 2019 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dzienny Dom Senior + (przy Ośrodku Sportu i Rekreacji) to miejsce, gdzie spotykają się nieaktywni zawodowo mieszkańcy Zamościa w wieku 60+. Seniorzy spędzają tu 8 godzin dziennie, a w tym czasie biorą udział w zajęciach gimnastycznych, komputerowych, nordic – walking, mają również zapewniony ciepły posiłek. Obecnie do programu zapisanych jest 120 osób.

Nabór jest otwarty, a korzystanie ze świadczeń Dziennego Domu Senior+ jest odpłatne. Zasady odpłatności reguluje Uchwała Nr XII/131/2015 Rady Miasta Zamość z dnia 26 października 2015r.

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu prowadzi nabór chętnych osób do Dziennego Domu Senior+.

Głównym celem Programu jest poprawa jakości życia mieszkańców Miasta Zamość nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ i ich aktywizacja społeczna jak i profilaktyka zdrowotna. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku, 8 godzin dziennie.

Utworzenie i funkcjonowanie Dziennego Domu Senior+ dofinansowano ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020.

Pełny zakres świadczeń Dziennego Domu Senior+ obejmuje:
– 8 godzinny pobyt,
– jeden ciepły posiłek,
– pomoc wykwalifikowanych pracowników,
– terapię zajęciową, treningi umiejętności społecznych i pamięci,
– warsztaty kulinarne,
– szeroko pojętą aktywizację, w tym ogólną gimnastykę usprawniającą,
– realizacje potrzeb Uczestników w aspekcie kulturalnym, rekreacyjnym i towarzyskim (m.in. pikniki, wycieczki, imprezy plenerowe, spotkania okolicznościowe, zajęcia biblioteczne, spotkania z kulturą, wyjścia do kina, muzeum),
– możliwość korzystania z komputera i internetu,
– pomoc w załatwianiu spraw osobistych i urzędowych.

Korzystanie ze świadczeń Dziennego Domu Senior+ jest odpłatne. Zasady odpłatności reguluje Uchwała Nr XII/131/2015 Rady Miasta Zamość z dnia 26 października 2015r..
Nabór dokumentów rekrutacyjnych od chętnych uczestników potrwa od 9 listopada 2015r. do odwołania.

Regulamin rekrutacji i udziału:

regulamin dziennego domu senior+

Wymagane dokumenty rekrutacyjne do pobrania:

wniosek o przyjecie – ddsw
kwestionariusz osobowy – ddsw

(Wydrukowany kwestionariusz i wniosek mogą również Państwo pobrać osobiście w siedzibie Dziennego Domu Senior+, ul. Królowej Jadwigi 8 w godz. 8:00 – 16:00).

Szczegółowe informacje:
Dzienny Dom Senior+ w Zamościu
ul. Królowej Jadwigi 8
tel. 84 538 70 14
e-mail: senior@osir.zamosc.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018