R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara7 grudnia 2017

Zamość: Pięć rodzin czeka na darczyńców

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Jeszcze pięć rodzin z terenu działania Szlachetnej Paczki w Zamościu czeka na darczyńców. Wolontariusze apelują o pomoc i wsparcie.

Mechanizm działania akcji Szlachetna Paczka opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze społeczności lokalnych. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych. Z tej bazy darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której chcą pomóc. Co roku w okolicach listopada można wybrać rodzinę na stronie internetowej akcji i przygotować dla niej paczkę. Główną zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację.

Darczyńcą w projekcie Szlachetna Paczka może zostać każda zainteresowana osoba. Darczyńcy często łączą się w grupy, w których razem przygotowują paczkę. Zachęcają do tego znajomych, przyjaciół, współpracowników, rodziny, klasy szkolne, studentów.

Poniżej przedstawiamy charakterystykę rodzin, dla których wolontariusze Szlachetnej Paczki w Zamościu poszukują darczyńców.

KOD RODZINY: LBE-3446-582954 Pani Aneta (41 l.) wraz z mężem Rafałem (38 l.) wychowują piątkę dzieci, Amandę (22 l.), która obecnie studiuje, Adrianę (18 l.), Artura (12 l.), Maję (9 l.) i Kacperka (7 l.). Pani Aneta ma trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa które niestety nie było udane, były mąż znęcał się nad nimi. Gdy się rozeszła z nim i uciekła z dziećmi do innej miejscowości poznała Rafała, obecnego męża. Kolejnym trudnym etapem jej życia była praca z której po zwolnieniu jej, szef utrudniał podjęcie nowej. Córeczka Maja choruje ma problemy gastrologiczne i nefrologiczne. Miesięczny dochód rodziny to 4727 zł po odliczeniu kosztów mieszkania zostaje im 555 zł na osobę. Małżeństwo jest bardzo dumne ze swoich dzieci, Maja i Artur chodzą na tańce. Rodzice starają się rozwijać pasje dzieci. Wśród najważniejszych potrzeb pani Aneta wskazuje żywność i odzież na którą nieraz brakuje pieniędzy. 
 
KOD RODZINY: LBE-3428-582897
Pani Ewelina (29 l.) wraz z mężem Arturem (47 l.) wychowują trójkę dzieci: Pawła (10 l.), Agnieszkę (9 l.) oraz Jakuba (6 l.). Rodzina do niedawna radziła sobie dobrze. Pan Artur wykonywał prace interwencyjne w gminie jednak przez okres zimy nie ma dla niego zatrudnienia. Po stracie pracy rodzina straciła istotne źródło utrzymania. Pan Artur, a także od niedawna pani Ewelina, usilnie szukają pracy jednak w okolicy jaką zamieszkuje rodzina ciężko o jakakolwiek zatrudnienie, kłopotem jest również dojazd z powodu braku prawo jazdy. Rodzina, poza pracą sezonową pana Artura, utrzymuje się ze świadczeń na dzieci (łącznie 2040 zł). Po odliczeniu rachunków do dyspozycji rodziny pozostaje 353 zł na jednego członka rodziny miesięcznie. Małżeństwo jest bardzo dumne z dzieci które dobrze się uczą i mają wiele dziecięcych marzeń na przyszłość. Rodzina lubi spędzać czas razem. Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty, na które często rodzinie brakuje pieniędzy, dlatego dla rodziny szczególnie ważne są żywność i środki czystości. 
 
KOD RODZINY: LBE-3446-583324
Pani Martyna (28 l.) samotnie wychowuje dwoje dzieci: Izę (7 l.) i syna Daniela (6 l.). W czerwcu Pani Martyna odeszła od partnera, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią i dziećmi. Rodzina radziła sobie w miarę dobrze do momentu kiedy Pani Martyna straciła pracę na stażu. Nie przysługuje jej zasiłek dla bezrobotnych. Zdarza się jej podjąć dorywcze prace jako opiekunka. Od 2 miesięcy utrzymują się z zasiłku rodzinnego, alimentów i 500+, co w sumie daje rodzinie 1 848 zł miesięcznie. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania rodzinie zostaje 316 zł na osobę. Pani Martyna jednak nie poddaje się i cieszy z tego iż znalazła siłę by zabrać dzieci i uciec od oprawcy. Podjęła naukę aby zwiększyć swoje wykształcenie i mieć możliwość znalezienia dobrej pracy. Jeśli ma taką możliwość to podejmuje każdą pracę. Dla Pani Martyny przyszłość jej dzieci jest najważniejsza bo tyle już wycierpiały. Najbardziej dumna jest ze swoich dzieci – to one dają jej siłę w walce o lepsze jutro. Lubi pomagać i chciałaby w przyszłości zostać ratownikiem medycznym – to jest jej marzeniem. Najważniejszymi potrzebami rodziny są szczególnie ubrania, żywność i środki czystości to dla niej ogromny wydatek finansowy. 
 
KOD RODZINY: LBE-3446-583583
Pani Anna (38 l.) wraz z mężem Tadeuszem (55 l.) wychowują dzieci: Marka (15 l.), Franka (12 l.) i Wiktorię (10 l.). Pani Anna i pan Tadeusz starali się radzić sobie w życiu pomimo chorób. Jednak szczególnie trudny był moment, gdy u Frania zdiagnozowano artrogrypozę, astmę oskrzelowa i wrodzoną wadę wzroku. Dodatkowo pan Tadeusz choruje na kręgosłup, serce, pojawiły się duszności i męczliwość ze względu na chorobę płuc. Rodzina utrzymuje się z dochodu skromnego gospodarstwa rolnego, świadczenia pielęgnacyjnego (620 zł), zasiłków (łącznie 875 zł) oraz wsparcia 500+ (1500 zł). Miesięczny dochód na jednego członka rodziny – po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia – wynosi 469 zł. Rodzina spłaca kredyt zaciągnięty na życie – 1500 zł miesięcznie. Małżeństwo jest bardzo dumne ze swoich dzieci. Marzą, by dobrze ich wykształcić. Marek interesuje się pszczelarstwem i mechaniką, chciałby rozwijać swoje pasje. Franio i Wiktoria chcą rozwijać swój talent wokalny. Pani Anna pomimo sporych obowiązków w domu, opieki nad niepełnosprawnym Franiem, stara się dorywczo dorobić na życie. Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty, na które często rodzinie brakuje pieniędzy, dlatego dla pana Tadeusza i pani Anny szczególnie ważne jest obuwie dla rodziny, przybory szkolne i środki czystości. 
 
KOD RODZINY: LBE-3446-583582
Pani Elżbieta (55 l.) samotnie wychowuje córki: Ewę (27 l.), Magdalenę (15 l.), Paulinę (12 l.) oraz wnuczkę Kasię (6 m.). Pani Elżbieta żyła bardzo szczęśliwie wraz z rodziną do czasu aż przed laty Ewa uległa wypadkowi. Kilka lat później zmarł mąż pani Elżbiety. Od tego czasu musiała polegać wyłącznie na samej sobie. Pani Ewa jest po trzech operacjach trepanacji czaszki, w następstwie pojawiła się padaczka, nerwica, zaburzenia psychiczne. Pół roku temu pani Ewa urodziła Kasię. Dziewczynka jest ciężko chora- ma otwartą komorę serca. Rodzina utrzymuję się z renty rodzinnej, zasiłków (2367 zł), po odliczeniu kosztów leczenia i kosztów utrzymania mieszkania, rodzinie pozostaje 203 zł miesięcznie na osobę. Pani Elżbieta to miła i energiczna osoba, radzi sobie jak może, podejmuje się prac dorywczych. Najstarsza dwójka dzieci pani Elżbiety są już dorosłe i posiadają własne rodziny. Są dużym oparciem dla matki. Cała rodzina marzy o tym, aby maleńka Kasia była zdrowa. Madzia interesuje się fotografiką, zaś Paulina – fryzjerstwem. Dziewczynki chcąc pomóc mamie wykonują różne ozdoby na sprzedaż. Wśród najważniejszych potrzeb, pani Elżbieta wymienia odzież dla Kasi.
Z liderem rejonu Zamość Szlachetnej Paczki można kontaktować się pod numerem telefonu 515 702 806.

Szczegółowe informacje na temat działalności Szlachetnej Paczki w Zamościu można znaleźć TUTAJ.

 
Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Zygi 32 minuty temu
Wnuk juz wystarczy! dalej bedzie toczyl ...
an
Niestety Azoty mają tą dobrą sytuacj...
TORRES20400
Ja to już mam "gęsią szyjkę". Jak Pe...
jaa
Miły akcent w okresie adwentu symbolizu...
Lucyna
czy to prawda że nie zaproszono zeszło...
Eryk
gratulacje dla Pani Bogusi Sawy! Wielka,...
Thomas
Ci kandydaci nie mają najmniejszych sza...
brudny Harry
Jeśli ktoś jak STYX nie cierpi PiS-u, ...
Leonard Marczuk - to jest pomyłka delik...
z niesmakiem
Gratulacje za wyróżnienie animatora ro...
ad111
Duszenie kultury we własnym sosie i to ...
water
Thomas- żart to jest ?...
Kundel
Po co roztocze relacjonuje zamknięta im...
Thomas
Kornelia Wróblewska byłaby dobrym kand...
STYX
ZAMOŚĆ BASTIONEM PIS-U. BRZMI JAK OBEL...
brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017