Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara11 października 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 20 komentarzy

Zamość: Pensje prezydentów i diety radnych do obniżki?

R E K L A M A    B O A R D

Trwa zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą dotyczącą obniżenia o połowę wynagrodzeń prezydenta Andrzeja Wnuka i jego zastępców oraz diet radnych miejskich i przewodniczących zarządów osiedli.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest znany z wystąpień na sesjach Rady Miasta Rafał Wszoła. Nie tak dawno, na wrześniowej sesji, rajcy zajmowali się jego wnioskiem popartym podpisami mieszkańców odnośnie likwidacji Straży Miejskiej. Wniosek niemal jednogłośnie został odrzucony.

Teraz Rafał Wszoła chce obniżenia o połowę wynagrodzeń prezydenta Andrzeja Wnuka i jego zastępców oraz radnych miejskich i przewodniczących zarządów osiedli. Wśród powodów takiego działania Rafał Wszoła wymienia odrzucenie projektów m.in. podwojenia Budżetu Obywatelskiego, czy wspomnianego już wniosku o likwidację Straży Miejskiej.

Listy poparcia tej inicjatywy można znaleźć w klubie  „Kosz”, jak również w lokalach „Blue Pub” oraz „Seta i galareta”. Projekt uchwały w sprawie redukcji wynagrodzeń prezydentów, diet radnym oraz przewodniczącym osiedli trafi pod obrady Rady Miasta jeżeli podpisze się pod nim minimum 500 mieszkańców miasta.

Jak oceniacie ten pomysł? Czekamy na Wasze komentarze.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 13.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "-" dnia 11 października 2017 o godzinie 8:13:57 napisał:
  a ten znowu?... na pewno radni przegłosują o obniżeniu swoich wynagrodzeń :)
  R E K L A M A
 • "ciekawy" dnia 11 października 2017 o godzinie 8:49:11 napisał:
  A poziomu wynagrodzeń prezydentów wójtów itd. nie reguluje jakaś stosowna ustawa?
 • "Anonim" dnia 11 października 2017 o godzinie 9:00:11 napisał:
  radni już pokazali jak trzeba było działać społecznie w komisji. Nie było ani jednego
 • "z_boku" dnia 11 października 2017 o godzinie 9:31:49 napisał:
  Normalnie zaczynam się bać pana RW. Raz rozjuszony atakuje jak szerszeń i kąsa do końca, swojego lub przeciwnika.
 • "Ex Zamościak" dnia 11 października 2017 o godzinie 10:25:53 napisał:
  Ten utwór Kazika jest nieśmiertelny :) Pasuje jak ulał :) https://www.youtube.com/watch?v=-yoooQvXnQY
 • "zamościak" dnia 11 października 2017 o godzinie 11:05:48 napisał:
  miejsca szczególne :) jak podpiszesz masz zapewnioną lufę i galaretę :) to daje do myślenia
 • "por.zUbek" dnia 11 października 2017 o godzinie 11:32:16 napisał:
  Co tam diety! Bohatera biją a TU cisza ! Marek G. aresztowany! A taki "nasz był".. http://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/wojewoda-lubelski-sprawdzi-czy-pozwolenie-na-budowe-pawilonu-handlowego-przy-zamojskim-zoo-wydano-zgodnie-z-planem,n,1000023701.html?p=1
 • "Adrian" dnia 11 października 2017 o godzinie 11:37:00 napisał:
  Nie uważam aby pomysł pana Wszoły był dobrym rozwiązaniem . Szczególnie jeśli chodzi o obniżenie wynagrodzenia Prezydenta, rozwiązanie które proponuje pan Wszoła uważam za wybitnie nietrafione. Natomiast zgadzam się , że diety ( wynagrodzenie) Radnych powinno ulec modyfikacji . Moim zdaniem Radni w przypadku uczestniczenia w pracach RM w godzinach pracy nie powinni otrzymywać wynagrodzenia za ten okres w swoich macierzystych zakładach pracy ( na ten okres powinni otrzymywać bezpłatny urlop okolicznościowy ). Aktywny Radny poświęca sporo czasu na realizację zadań wynikających z obowiązków radnego ( posiedzenie RM, posiedzenie komisji, spotkania klubów, etc ) za co pobiera dietę ( nieopodatkowaną ) ale niestety w tym czasie nie wykonuje swoich obowiązków wynikających z umowy o pracę a nie wiedzieć czemu pobiera za to wynagrodzenie. Taki model funkcjonował w minionej epoce co nawet można było zrozumieć, ponieważ wtedy było "wsio nasze" ale dzisiaj sytuacja jest zgoła odmienna. Trudno bowiem jest zrozumieć dlaczego np członkowie Spółdzielni muszą opłacać pracę prezesa kiedy ten jej nie wykonuje, ponieważ w tym czasie jest na posiedzeniu RM
 • "zamościak" dnia 11 października 2017 o godzinie 11:40:41 napisał:
  brawo dla Adriana ! jak rozliczać to wszystkich ! podobno rządzi Prawo i Sprawiedliwość
 • "Anonim" dnia 11 października 2017 o godzinie 12:10:07 napisał:
  " podobno rządzi Prawo i Sprawiedliwość", no właśnie "podobno". W rzeczywistości rządzi koalicja antyPiS.
  R E K L A M A
 • "ona" dnia 11 października 2017 o godzinie 12:25:55 napisał:
  Pan Wszoła to jednak poziom pragmatyzmu ma na poziomie 2 klasy podstawowej, przy tym co najmniej 3 razy repetował, taki stary- malutki. Dlaczego tak uważam? bo tym sposobem wrzucił do wora radnych nieprzychylnych włodarzowi i ustawił ich przeciwko sobie. Żenująca donkiszoteria, chyba, że cel był taki by zrobić wielkie hallo w około siebie. Panie Rafale już nikt pana poważnie nie będzie traktował szkoda.
 • "Thomas" dnia 11 października 2017 o godzinie 16:02:33 napisał:
  Nie mam nic przeciwko obniżce diet Radnym jestem za, a nawet przeciw. Diety powinny być skalkulowane do rzeczywistego czasu pracy radnego czyli do comiesięcznych sesji płatne i rzeczywistego czasu pracy w komisjach, podkomisjach. O ile się nie mylę diety radnych są nieopodatkowane. Sprawę uposażeń radnych kilka lat temu poruszał czy głów miast burmistrzów, wójtów i prezydentów zdaje się, że poruszył Tygodnik Zamojski wskazując na różnice w uposażeniu wójta jednej z lubelskich gmin do uposażenie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz. Problemem jest również liczba radnych - ta kwestia była wielokrotnie krytykowana np w Nowym Yorku jest ich tylko i aż 51. ustawa o Samorządzie Terytorialnym była Pierwszą ustawą jaką przeprowadził Senat RP - mija 25 lat więc można przeprowadzić dyskusję na temat zmian w ustawie o Samorządzie ====================================================================== Mówiąc o Rafale Wszole mam w pamięci tekst św. pamięci Piotra Rogalskiego. Ciekawe jest to, że Rafał Wszoła tak jak to było w przypadku polemiki z Jackiem Dziurą (polemiki rozłożonej na dwie sesje) przedstawił niezwykle dojrzałe i merytoryczne przemówienie - to jest bardzo ciekawe.
 • "Thomas" dnia 11 października 2017 o godzinie 16:21:23 napisał:
  Rafał Wszoła@ Miał Pan świetne przemówienie na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta (merytoryczne i napisane świetnym stylem), dlaczego na nieładną replikę (delikatnie mówiąc) jednego z przemawiających odpowiedział Pan dopiero na kolejnej sesji? Mając takie argumenty powinien Pan rozwiązać sprawę na tej samej sesji, a nie rozstrzygać to później. Trema? Na pewno nie, gdyż wielokrotnie Rafał Wszoła szedł pod prąd, głosząc odważne postulaty. ???????
 • "krytycznie" dnia 11 października 2017 o godzinie 17:27:23 napisał:
  Ale Wy durni jesteście. Następnym razem wrzuci Wam Wszoła temat zmiany nazwy miasta albo inną głupotę i też będziecie się tym zajmować. Jak Wam zagra tak tańczycie.
 • "Anonim" dnia 11 października 2017 o godzinie 20:12:48 napisał:
  jak to miło mądrego poczytać. Pisz waść więcej, szkoda marnować taki talent
 • "paddxcc" dnia 11 października 2017 o godzinie 22:31:33 napisał:
  Tak jak z lipną likwidacją straży miejskiej - nie po to mają "władze" co by sie nie ustawiać.
 • "Thomas" dnia 11 października 2017 o godzinie 23:24:01 napisał:
  Znam dobry przepis na galaretę z nóżek - palce lizać.
 • "Thomas" dnia 11 października 2017 o godzinie 23:25:37 napisał:
  Oczywistym jest pytanie w tym wszystkim - kto jest kto? Dlaczego tak, ano dlatego że przeczytałem tekst śp. PR, który karze patrzeć szerzej i głębiej.
 • "observer" dnia 12 października 2017 o godzinie 7:07:03 napisał:
  a może tak do lekarza?
 • "mojemiastotakiepikne" dnia 17 października 2017 o godzinie 0:57:13 napisał:
  kolorowe kfiatuszki
  R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat