R E K L A M A

Z I P

Zamość | Zdrowie i UrodaRedakcja18 grudnia 2017

Zamość: „Papieski” w czołówce „Złotej Setki Szpitali”

Gala rozdania wyróżnień XIV Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości” dziennika „Rzeczpospolita”, foto: SPSW im. PJP II w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D


Podium w kategorii „Sieć Szpitali Poziom III”, pierwsza 10. najlepszych szpitali w kraju i drugie miejsce w województwie – to lokaty Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu w XIV Ogólnopolskim Rankingu Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości” dziennika „Rzeczpospolita”.

Wyniki opublikowano w miniony czwartek (14 grudnia). Szpital „Papieski” zdobył w nim 3 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji najlepszych Szpitali w kategorii: Sieć Szpitali Poziom III. Oprócz tego zdobył 2 miejsce w kategorii najlepszych szpitali na Lubelszczyźnie (w 2016r. – 1 miejsce). Natomiast w klasyfikacji szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych uplasował się na 7 miejscu w Polsce (w poprzedniej edycji 6 miejsce).
W rankingu uczestniczyły 204 szpitale z całej Polski, które spośród ok. 1000 jednostek medycznych w kraju odważyło się porównać i ocenić przez ekspertów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, jednostki podległej Ministerstwu Zdrowia. W rankingu oceniano m. in.: zarządzanie szpitalem, jakość usług medycznych i opiekę nad pacjentem, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

Ranking w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych ponownie wygrało Centrum Onkologii im. Profesora P. Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Na uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie w imieniu placówki wyróżnienia odebrał dyrektor Andrzej Mielcarek.

Szpital Wojewódzki w Zamościu w rankingu „Bezpieczny Szpital Przyszłości” zajmował w czternastoletniej historii rankingu dwukrotnie 2 i 4 oraz 3 miejsce. Największy sukces szpital odniósł w 2011 r. zdobywając tytuł „Najlepszego szpitala w Polsce” w tym rankingu, oraz w 2002 r. gdy został wyróżniony „Najlepszym szpitalem w kraju” wg Rankingu Szpitali przeprowadzonego przez Newsweek Polska i Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej. Natomiast w latach 2006-2009, 2011, 2012 i 2016 placówka sklasyfikowana była jako „Najlepszy Szpital na Lubelszczyźnie”.
Dodatkowo w 2015 r. zdobył wyróżnienie dla „Najlepszego Szpitala w kraju” w kategorii zarządzanie w ramach przeprowadzonego badania – System benchmarkingu szpitali „Portrety szpitali-mapy możliwości”. Projekt, czyli monitorowanie jakości usług publicznych i benchmarking z zakresu nadzoru nad funkcjonowaniem szpitali, przeprowadzony był dla szpitali, których organem założycielskim jest jednostka samorządu terytorialnego. W 2014 r., w tym samym badaniu, Szpital był uhonorowany tytułem „Najlepszego Szpitala na Lubelszczyźnie”.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "pacjent" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 15:06:42 napisał:
  Skoro obsługa na tym poziomie i jakość leczenia jak w tym SZPITALU daje miejsce w pierwszej setce tzn. że Polska Służba Zdrowia - jest na dnie. Jak to jest że po godz. 16:00 w tym szpitalu recepcja jest w postaci Pana ochroniarza który, zarządza pacjentami i kieruje do odpowiednich pokoi wg. jego uznania pytając o dolegliwości. Ocena stanu pacjenta jest w jednym kierunku - jak najszybciej odesłać do domu lub innego szpitala. 25 min. później ten sam pacjent w "Starym Szpitalu" - lekarz nie chce wypuścić do domu - natychmiast nakazuje badania i hospitalizację oraz natychmiastowa diagnoza w trybie pilnym "przetacza krew". Łapówki w Nowym Szpitalu - CBA CBA CBA CBA - wystarczy prowokacja lepsza z jakimkolwiek chorym.
  13
  1
 • R E K L A M A
 • "ad111" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 16:45:20 napisał:
  Brawo dla Przedmówcy. Tak to wygląda ze strony pacjenta bez znajomości. O SOR nie wspominając, bo tam to dopiero bajzel...:(
  12
  1
 • "xavier" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 19:30:06 napisał:
  Czy aby to nie z tego szpitala jakiś czas temu wyprowadzano w kajdankach pewnego "lekarza"?
  5
  0
 • "anna" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 7:50:15 napisał:
  To zapracowane ciężko wyróżnienie dla szpitala a co do SOR to praca tam jest ogromnie trudna i ciężka jest bardzo dużo ludzi ciężko chorych Wystarczy tylko być tam kilka godzi by to ocenić Ja byłam tam 18 12 017 ludz moc i ci pjani brudni których tam myją przebierają w czyste ubrania i jeszcze panowie policjanci przywożą swoich zatrzymanych do konsultacji i badania
  1
  6
 • "ad111" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 13:48:06 napisał:
  Pijani i brudni, a i owszem, ale piszemy tu też o ludziach naprawdę chorych , którzy przywożeni są karetkami, a później czekają na ławeczce 8 godzin na decyzję co dalej. Czy to normalne? Po 8 godzinach, po ustabilizowaniu np. ciśnienienia, duszności i arytmi dany pacjent w potaci 72 letniej schorowanej (z cukrzycą- gdzie nie pomyślano żeby chociaż kanapkę i wodę podać) kobiety wypisuje się z SOR o godzinie 1. 30 w nocy i radź sobie człowieku. No gratuluję standardów i nagród. Wstyd i hańba, a nie zaszczyty i laury...:(
  8
  1
 • "erytrocyt" dnia 29 grudnia 2017 o godzinie 12:51:18 napisał:
  80zł za godzinę to mało dla lekarza w centralnej Polsce, a jak tam lekarze w Zamościu?
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Jaro
Z Krupą trzeba było podpisać od razu ...
observer
nie należę do żadnej partii, ale każ...
x
Krupa w Siarce kluby już się dogadały...
ad111
Posłanka, która nie rozumie za czym g...
ha!
Rewolucja pożera własne dzieci. Obstaw...
Błędnik
Ktoś teren oznaczył wielkie halo,nie c...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny