Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara7 października 2017

Zamość: Padwa – Wisła Sandomierz 28:26. Zamojska drużyna liderem II ligi

R E K L A M A    B O A R D

Trzeci mecz ligowy i trzecie zwycięstwo. Co tu dużo pisać – brawo Padwa! Tym razem po zaciętym meczu wyższość drużyny z Zamościa uznać musiała niepokonaną dotąd Wisła Sandomierz. Padwa wygrała 28:26 (13:13) i została liderem II ligi.

Mecz był o dużą stawkę i cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Przeciwko sobie zagrały dwie niepokonane w tym sezonie drużyny Padwy Zamość i Wisły Sandomierz. Goście nie ukrywają swoich ambicji do gry w I lidze. Również zamościanie chcieli zgarnąć całą pulę, zwłaszcza, że grali przed własną publicznością. Tu mała dygresja – jeszcze kilka takich spotkań z oprawą kibiców i reprezentacja Polski będzie mogła pozazdrościć zamojskim szczypiornistom dopingu. Wróćmy jednak do meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i walka toczyła się dosłownie bramka za bramkę. raz na prowadzenie wychodzili piłkarze z Zamościa, raz z Sandomierza. Niemal bezbłędny był kapitan Padwy Szymon Fugiel. Niemal, bowiem pół minuty przez końcem I połowy przy stanie 13:12 dla gospodarzy trafił z rzutu karnego w poprzeczkę. Kilka sekund później wiślacy wyrównali i schodzili na przerwę z remisowym wynikiem. Warto przy tym podkreślić bardzo dobrą postawę Karola Drabika miedzy słupkami zamojskiej bramki. Pozyskany przed sezonem z Radomia golkiper wybronił kilka rzutów, które teoretycznie powinny trafić do siatki.

Po przerwie równie udanymi interwencjami w bramce popisywał się Rafał Bąk, a jego koledzy z pola zaczęli powiększać przewagę Padwy. Na słowa uznania zasłużyli m.in. Piotr Gałaszkiewicz, Tomasz Sałach, czy Tomasz Samoszczuk oraz wspomniany już wcześniej kapitan Szymon Fugiel. Z bardzo dobrej strony rzutami z dystansu pokazał się młody Aleksy Radwański. Coraz lepsza skuteczność zaowocowała. W 54′ Padwa prowadziła już 26:23 i od tego momentu pomiędzy obiema drużynami rozpoczęła się walka o praktycznie każdy metr parkietu. Ze starcia zwycięsko wyszli zamościanie wygrywając ostatecznie 28:26.

Po tym zwycięstwie Padwa z kompletem zwycięstw lideruje swojej grupie II ligi piłki ręcznej.

MKS Padwa Zamość – Wisła Sandomierz 28:26 (13:13)
Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Gałaszkiewicz 5, Sałach 4, Fugiel 4, Samoszczuk 3, Bigos 3, Maciocha 3, Radwański 3, Adamczuk 2, Pieczykolan 1, Kozyrski.
Wisła: Skowron, Pęgielski – Rusin 7, Cupisz 6, Białkowski 4, Dusak 3, Werstler 2, Kubisztal 2, Teterycz 1, Serafin 1, Statuch, Solon.
Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 300.