R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara7 października 2017

Zamość: Padwa – Wisła Sandomierz 28:26. Zamojska drużyna liderem II ligi

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Trzeci mecz ligowy i trzecie zwycięstwo. Co tu dużo pisać – brawo Padwa! Tym razem po zaciętym meczu wyższość drużyny z Zamościa uznać musiała niepokonaną dotąd Wisła Sandomierz. Padwa wygrała 28:26 (13:13) i została liderem II ligi.

Mecz był o dużą stawkę i cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Przeciwko sobie zagrały dwie niepokonane w tym sezonie drużyny Padwy Zamość i Wisły Sandomierz. Goście nie ukrywają swoich ambicji do gry w I lidze. Również zamościanie chcieli zgarnąć całą pulę, zwłaszcza, że grali przed własną publicznością. Tu mała dygresja – jeszcze kilka takich spotkań z oprawą kibiców i reprezentacja Polski będzie mogła pozazdrościć zamojskim szczypiornistom dopingu. Wróćmy jednak do meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i walka toczyła się dosłownie bramka za bramkę. raz na prowadzenie wychodzili piłkarze z Zamościa, raz z Sandomierza. Niemal bezbłędny był kapitan Padwy Szymon Fugiel. Niemal, bowiem pół minuty przez końcem I połowy przy stanie 13:12 dla gospodarzy trafił z rzutu karnego w poprzeczkę. Kilka sekund później wiślacy wyrównali i schodzili na przerwę z remisowym wynikiem. Warto przy tym podkreślić bardzo dobrą postawę Karola Drabika miedzy słupkami zamojskiej bramki. Pozyskany przed sezonem z Radomia golkiper wybronił kilka rzutów, które teoretycznie powinny trafić do siatki.

Po przerwie równie udanymi interwencjami w bramce popisywał się Rafał Bąk, a jego koledzy z pola zaczęli powiększać przewagę Padwy. Na słowa uznania zasłużyli m.in. Piotr Gałaszkiewicz, Tomasz Sałach, czy Tomasz Samoszczuk oraz wspomniany już wcześniej kapitan Szymon Fugiel. Z bardzo dobrej strony rzutami z dystansu pokazał się młody Aleksy Radwański. Coraz lepsza skuteczność zaowocowała. W 54′ Padwa prowadziła już 26:23 i od tego momentu pomiędzy obiema drużynami rozpoczęła się walka o praktycznie każdy metr parkietu. Ze starcia zwycięsko wyszli zamościanie wygrywając ostatecznie 28:26. 

Po tym zwycięstwie Padwa z kompletem zwycięstw lideruje swojej grupie II ligi piłki ręcznej.

MKS Padwa Zamość – Wisła Sandomierz 28:26 (13:13)
Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Gałaszkiewicz 5, Sałach 4, Fugiel 4, Samoszczuk 3, Bigos 3, Maciocha 3, Radwański 3, Adamczuk 2, Pieczykolan 1, Kozyrski.
Wisła: Skowron, Pęgielski – Rusin 7, Cupisz 6, Białkowski 4, Dusak 3, Werstler 2, Kubisztal 2, Teterycz 1, Serafin 1, Statuch, Solon. 
Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 300.

Poniżej nasza krótka z meczu.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 7 października 2017 o godzinie 19:40:31 napisał:
  Brawo Padwa! Tak trzymać! Atmosfera na meczu niesamowita i bardzo rodzinna. Widziałem, że i piłkarze Hetmana przyszli kibicować.
  13
  1
 • R E K L A M A
 • "janzam" dnia 7 października 2017 o godzinie 21:55:34 napisał:
  Brawo! Jak tak dalej pójdzie to może doczekamy się awansu do I ligi. Szczerze tego życzę naszej drużynie i oby te życzenia się spełniły bo szansa jest.
  10
  1
 • "Tata" dnia 8 października 2017 o godzinie 9:14:59 napisał:
  Tak klimat i atmosfera na meczu fantastyczne. Czegoś takie nie było dotąd w Zamościu. Muzyka, podejście zawodników do publiczności, prowadzący - aż chce się przyjść z rodziną w sobotnie popołudnie. Bardzo pozytywna energia. Tak trzymać dalej a ręczna w tym mieście będzie miała jeszcze więcej kibiców.
  10
  3
 • "do tata" dnia 8 października 2017 o godzinie 10:32:43 napisał:
  czyli ogolnie science fiction? :)
  4
  4
 • "ConceptOfPower" dnia 8 października 2017 o godzinie 10:48:26 napisał:
  Słyszałem od znajomych o fantastycznej atmosferze na meczach Padwy. Wczoraj wybrałem się z całą rodziną i potwierdzam. Super emocje, niesamowita walka zawodników. Gratuluję zwycięstwa i oby tak dalej:) Na pewno pojawię się nieraz na trybunach!
  6
  1
 • "Kibic" dnia 8 października 2017 o godzinie 11:40:55 napisał:
  Atmosfera fajna widowisko też tylko trener gospodarzy musi wykazać więcej opanowania.
  3
  2
 • "Ja" dnia 8 października 2017 o godzinie 18:36:53 napisał:
  Padwa Padwa brawo !!!
  2
  0
 • "olek" dnia 10 października 2017 o godzinie 9:18:19 napisał:
  Prośba do spikera, żeby wyciszył delikatnie nagłośnienie mikrofonu, nic nie można zrozumieć było, a ryk wydobywał się przeraźliwy, że wytrzymać się nie dawało, zagłuszał wszystko.
  0
  3
 • "olek" dnia 10 października 2017 o godzinie 9:18:58 napisał:
  Trochę ciszej, po prostu.
  0
  3
 • "MKS Padwa" dnia 11 października 2017 o godzinie 13:26:19 napisał:
  Spiker został należycie poinstruowany. W ramach kary klęczał przez trzy dni na grochu w kącie hali OSiR. Po tym okresie wyraził skruchę i obiecał, że nie będzie bawił się już potencjometrem. W przeciwnym razie przewidzieliśmy dla niego kolejne, bardziej dotkliwe kary cielesne:)
  4
  0
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017