R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara7 października 2017

Zamość: Padwa – Wisła Sandomierz 28:26. Zamojska drużyna liderem II ligi

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Trzeci mecz ligowy i trzecie zwycięstwo. Co tu dużo pisać – brawo Padwa! Tym razem po zaciętym meczu wyższość drużyny z Zamościa uznać musiała niepokonaną dotąd Wisła Sandomierz. Padwa wygrała 28:26 (13:13) i została liderem II ligi.

Mecz był o dużą stawkę i cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Przeciwko sobie zagrały dwie niepokonane w tym sezonie drużyny Padwy Zamość i Wisły Sandomierz. Goście nie ukrywają swoich ambicji do gry w I lidze. Również zamościanie chcieli zgarnąć całą pulę, zwłaszcza, że grali przed własną publicznością. Tu mała dygresja – jeszcze kilka takich spotkań z oprawą kibiców i reprezentacja Polski będzie mogła pozazdrościć zamojskim szczypiornistom dopingu. Wróćmy jednak do meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i walka toczyła się dosłownie bramka za bramkę. raz na prowadzenie wychodzili piłkarze z Zamościa, raz z Sandomierza. Niemal bezbłędny był kapitan Padwy Szymon Fugiel. Niemal, bowiem pół minuty przez końcem I połowy przy stanie 13:12 dla gospodarzy trafił z rzutu karnego w poprzeczkę. Kilka sekund później wiślacy wyrównali i schodzili na przerwę z remisowym wynikiem. Warto przy tym podkreślić bardzo dobrą postawę Karola Drabika miedzy słupkami zamojskiej bramki. Pozyskany przed sezonem z Radomia golkiper wybronił kilka rzutów, które teoretycznie powinny trafić do siatki.

Po przerwie równie udanymi interwencjami w bramce popisywał się Rafał Bąk, a jego koledzy z pola zaczęli powiększać przewagę Padwy. Na słowa uznania zasłużyli m.in. Piotr Gałaszkiewicz, Tomasz Sałach, czy Tomasz Samoszczuk oraz wspomniany już wcześniej kapitan Szymon Fugiel. Z bardzo dobrej strony rzutami z dystansu pokazał się młody Aleksy Radwański. Coraz lepsza skuteczność zaowocowała. W 54′ Padwa prowadziła już 26:23 i od tego momentu pomiędzy obiema drużynami rozpoczęła się walka o praktycznie każdy metr parkietu. Ze starcia zwycięsko wyszli zamościanie wygrywając ostatecznie 28:26. 

Po tym zwycięstwie Padwa z kompletem zwycięstw lideruje swojej grupie II ligi piłki ręcznej.

MKS Padwa Zamość – Wisła Sandomierz 28:26 (13:13)
Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Gałaszkiewicz 5, Sałach 4, Fugiel 4, Samoszczuk 3, Bigos 3, Maciocha 3, Radwański 3, Adamczuk 2, Pieczykolan 1, Kozyrski.
Wisła: Skowron, Pęgielski – Rusin 7, Cupisz 6, Białkowski 4, Dusak 3, Werstler 2, Kubisztal 2, Teterycz 1, Serafin 1, Statuch, Solon. 
Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 300.

Poniżej nasza krótka z meczu.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 7 października 2017 o godzinie 19:40:31 napisał:
  Brawo Padwa! Tak trzymać! Atmosfera na meczu niesamowita i bardzo rodzinna. Widziałem, że i piłkarze Hetmana przyszli kibicować.
  13
  1
 • R E K L A M A
 • "janzam" dnia 7 października 2017 o godzinie 21:55:34 napisał:
  Brawo! Jak tak dalej pójdzie to może doczekamy się awansu do I ligi. Szczerze tego życzę naszej drużynie i oby te życzenia się spełniły bo szansa jest.
  10
  1
 • "Tata" dnia 8 października 2017 o godzinie 9:14:59 napisał:
  Tak klimat i atmosfera na meczu fantastyczne. Czegoś takie nie było dotąd w Zamościu. Muzyka, podejście zawodników do publiczności, prowadzący - aż chce się przyjść z rodziną w sobotnie popołudnie. Bardzo pozytywna energia. Tak trzymać dalej a ręczna w tym mieście będzie miała jeszcze więcej kibiców.
  10
  3
 • "do tata" dnia 8 października 2017 o godzinie 10:32:43 napisał:
  czyli ogolnie science fiction? :)
  4
  4
 • "ConceptOfPower" dnia 8 października 2017 o godzinie 10:48:26 napisał:
  Słyszałem od znajomych o fantastycznej atmosferze na meczach Padwy. Wczoraj wybrałem się z całą rodziną i potwierdzam. Super emocje, niesamowita walka zawodników. Gratuluję zwycięstwa i oby tak dalej:) Na pewno pojawię się nieraz na trybunach!
  6
  1
 • "Kibic" dnia 8 października 2017 o godzinie 11:40:55 napisał:
  Atmosfera fajna widowisko też tylko trener gospodarzy musi wykazać więcej opanowania.
  3
  2
 • "Ja" dnia 8 października 2017 o godzinie 18:36:53 napisał:
  Padwa Padwa brawo !!!
  2
  0
 • "olek" dnia 10 października 2017 o godzinie 9:18:19 napisał:
  Prośba do spikera, żeby wyciszył delikatnie nagłośnienie mikrofonu, nic nie można zrozumieć było, a ryk wydobywał się przeraźliwy, że wytrzymać się nie dawało, zagłuszał wszystko.
  0
  3
 • "olek" dnia 10 października 2017 o godzinie 9:18:58 napisał:
  Trochę ciszej, po prostu.
  0
  3
 • "MKS Padwa" dnia 11 października 2017 o godzinie 13:26:19 napisał:
  Spiker został należycie poinstruowany. W ramach kary klęczał przez trzy dni na grochu w kącie hali OSiR. Po tym okresie wyraził skruchę i obiecał, że nie będzie bawił się już potencjometrem. W przeciwnym razie przewidzieliśmy dla niego kolejne, bardziej dotkliwe kary cielesne:)
  4
  0
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

obserwator
A co tak pózno jest informacja z meczu?...
Zm
Wiadomo cos o transwerach ?...
..
Czytałem rano i wyraźnie było napisan...
Gdzie post WOŚ...
Znalazłem na facebooku post o WOŚP. W ...
...
Jak ktoś pisze "po raz pierwszy zapreze...
gall anomim
A gdzie droga Krasnobród - Zielone?...
Ryskowi mówimy...
Puchacz na Wójta!...
Wielmożny Pan ...
Nie ma to jak 19 lutego zapowiadać wyst...
antyklerykał
Ciekawe kiedy, jak urodziłem się w 197...
a do jakiej szkoły uczęszcza ten zawod...
zamościanin
Wpisałem "Zamość". No super wiadomoś...
Racuch
Zawod to jest masza zamojska pilka nozna...
z_boku
Jak to gdzie, tutaj: https://www.faceboo...
obserwator
gdzie wynik meczu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny