R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara7 października 2017 FACEBOOK | 5145 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: Padwa – Wisła Sandomierz 28:26. Zamojska drużyna liderem II ligi

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Trzeci mecz ligowy i trzecie zwycięstwo. Co tu dużo pisać – brawo Padwa! Tym razem po zaciętym meczu wyższość drużyny z Zamościa uznać musiała niepokonaną dotąd Wisła Sandomierz. Padwa wygrała 28:26 (13:13) i została liderem II ligi.

Mecz był o dużą stawkę i cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Przeciwko sobie zagrały dwie niepokonane w tym sezonie drużyny Padwy Zamość i Wisły Sandomierz. Goście nie ukrywają swoich ambicji do gry w I lidze. Również zamościanie chcieli zgarnąć całą pulę, zwłaszcza, że grali przed własną publicznością. Tu mała dygresja – jeszcze kilka takich spotkań z oprawą kibiców i reprezentacja Polski będzie mogła pozazdrościć zamojskim szczypiornistom dopingu. Wróćmy jednak do meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i walka toczyła się dosłownie bramka za bramkę. raz na prowadzenie wychodzili piłkarze z Zamościa, raz z Sandomierza. Niemal bezbłędny był kapitan Padwy Szymon Fugiel. Niemal, bowiem pół minuty przez końcem I połowy przy stanie 13:12 dla gospodarzy trafił z rzutu karnego w poprzeczkę. Kilka sekund później wiślacy wyrównali i schodzili na przerwę z remisowym wynikiem. Warto przy tym podkreślić bardzo dobrą postawę Karola Drabika miedzy słupkami zamojskiej bramki. Pozyskany przed sezonem z Radomia golkiper wybronił kilka rzutów, które teoretycznie powinny trafić do siatki.

Po przerwie równie udanymi interwencjami w bramce popisywał się Rafał Bąk, a jego koledzy z pola zaczęli powiększać przewagę Padwy. Na słowa uznania zasłużyli m.in. Piotr Gałaszkiewicz, Tomasz Sałach, czy Tomasz Samoszczuk oraz wspomniany już wcześniej kapitan Szymon Fugiel. Z bardzo dobrej strony rzutami z dystansu pokazał się młody Aleksy Radwański. Coraz lepsza skuteczność zaowocowała. W 54′ Padwa prowadziła już 26:23 i od tego momentu pomiędzy obiema drużynami rozpoczęła się walka o praktycznie każdy metr parkietu. Ze starcia zwycięsko wyszli zamościanie wygrywając ostatecznie 28:26. 

Po tym zwycięstwie Padwa z kompletem zwycięstw lideruje swojej grupie II ligi piłki ręcznej.

MKS Padwa Zamość – Wisła Sandomierz 28:26 (13:13)
Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Gałaszkiewicz 5, Sałach 4, Fugiel 4, Samoszczuk 3, Bigos 3, Maciocha 3, Radwański 3, Adamczuk 2, Pieczykolan 1, Kozyrski.
Wisła: Skowron, Pęgielski – Rusin 7, Cupisz 6, Białkowski 4, Dusak 3, Werstler 2, Kubisztal 2, Teterycz 1, Serafin 1, Statuch, Solon. 
Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 300.

Poniżej nasza krótka z meczu.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 7 października 2017 o godzinie 19:40:31 napisał:
  Brawo Padwa! Tak trzymać! Atmosfera na meczu niesamowita i bardzo rodzinna. Widziałem, że i piłkarze Hetmana przyszli kibicować.
  R E K L A M A
 • "janzam" dnia 7 października 2017 o godzinie 21:55:34 napisał:
  Brawo! Jak tak dalej pójdzie to może doczekamy się awansu do I ligi. Szczerze tego życzę naszej drużynie i oby te życzenia się spełniły bo szansa jest.
 • "Tata" dnia 8 października 2017 o godzinie 9:14:59 napisał:
  Tak klimat i atmosfera na meczu fantastyczne. Czegoś takie nie było dotąd w Zamościu. Muzyka, podejście zawodników do publiczności, prowadzący - aż chce się przyjść z rodziną w sobotnie popołudnie. Bardzo pozytywna energia. Tak trzymać dalej a ręczna w tym mieście będzie miała jeszcze więcej kibiców.
 • "do tata" dnia 8 października 2017 o godzinie 10:32:43 napisał:
  czyli ogolnie science fiction? :)
 • "ConceptOfPower" dnia 8 października 2017 o godzinie 10:48:26 napisał:
  Słyszałem od znajomych o fantastycznej atmosferze na meczach Padwy. Wczoraj wybrałem się z całą rodziną i potwierdzam. Super emocje, niesamowita walka zawodników. Gratuluję zwycięstwa i oby tak dalej:) Na pewno pojawię się nieraz na trybunach!
 • "Kibic" dnia 8 października 2017 o godzinie 11:40:55 napisał:
  Atmosfera fajna widowisko też tylko trener gospodarzy musi wykazać więcej opanowania.
 • "Ja" dnia 8 października 2017 o godzinie 18:36:53 napisał:
  Padwa Padwa brawo !!!
 • "olek" dnia 10 października 2017 o godzinie 9:18:19 napisał:
  Prośba do spikera, żeby wyciszył delikatnie nagłośnienie mikrofonu, nic nie można zrozumieć było, a ryk wydobywał się przeraźliwy, że wytrzymać się nie dawało, zagłuszał wszystko.
 • "olek" dnia 10 października 2017 o godzinie 9:18:58 napisał:
  Trochę ciszej, po prostu.
 • "MKS Padwa" dnia 11 października 2017 o godzinie 13:26:19 napisał:
  Spiker został należycie poinstruowany. W ramach kary klęczał przez trzy dni na grochu w kącie hali OSiR. Po tym okresie wyraził skruchę i obiecał, że nie będzie bawił się już potencjometrem. W przeciwnym razie przewidzieliśmy dla niego kolejne, bardziej dotkliwe kary cielesne:)
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny