Flesz | Galerie | ZamośćRedakcja28 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Otwarcie łącznika Prosta – Namysłowskiego [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D

31 sierpnia 2018 o godz.12.00 na skrzyżowaniu ul. Namysłowskiego z ul. Kilińskiego odbędzie się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej ulicy – łącznika Prosta – Namysłowskiego. 

Budowa rodziła wiele kontrowersji. Po pierwsze nie udostępniono żadnych niezależnych analiz na temat jej wpływu na ruch w mieście. Po drugie przebiega przez przedwojenny cmentarz żydowski. Wzbudziło to protesty rabina Polski, a według  doniesień prasowych na budowie znajdowano ludzkie kości. Co do tej budowy negatywną opinię wystawiła zamojska delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, którą zamojski magistrat zignorował wydając decyzję o budowie.  Wydaje się, że ma być to flagowy projekt tej kadencji, a jego otwarcie zapowiedziano podczas kampanii wyborczej. Problem w tym, że nikt nie wiarygodnie nie poparł tezy, że ta inwestycja pomoże znacząco usprawnić ruch w mieście. Czy  to był dobry pomysł czy wyrzucono pieniądze… w błoto, okaże się za kilka miesięcy gdy mieszkańcy przyzwyczają się do nowej drogi i zaczną lub nie zaczną z niej korzystać.

Inwestycja połączy ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego. Początek przebiegu trasy nowo powstałej ulicy o długości 631 metrów zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ul. Namysłowskiego. Łącznik jest przedłużeniem ulicy Namysłowskiego w kierunku torów, przekracza tor główny linii kolejowej Nr 72 przejazdem kolejowym kat. B i łączy się z ul. Prostą na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po terenach należących kiedyś do Zakładu Odzieżowego Delia.

Ulica Prosta została przebudowana. Istniejące skrzyżowanie ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego zostało wykonane jako skrzyżowanie typu rondo. Również ul. Infułacka została przebudowana na odcinku od ul. Wesołej do skrzyżowania ul. Prostej z ul. Wyszyńskiego, została włączona do projektowanego ronda.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Namysłowskiego do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po wschodniej stronie został wykonany chodnik zaś po zachodniej stronie ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W istniejącej ul. Prostej wykonano ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową.

W ramach budowy ulicy wybudowano dwie zatoki autobusowe na odcinku od torów linii kolejowej Nr 72 do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą. Ponadto wykonano: oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji teleinformatycznej dla światłowodu oraz przebudowę kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego.

Budowa rozpoczęła się 19.04.2017r., odbiór ulicy zaplanowano na 30.08.2018r.

Wartość tego przedsięwzięcia to 7 116 943,18 zł, wartość nadzoru 108 240,00 zł. Menadżerem Projektu jest ZDI Spółka z o.o. w Zamościu natomiast wykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Zamościu.

O budowie pisaliśmy w:

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat