nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Flesz | Galerie | ZamośćRedakcja28 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Otwarcie łącznika Prosta – Namysłowskiego [FOTO]

31 sierpnia 2018 o godz.12.00 na skrzyżowaniu ul. Namysłowskiego z ul. Kilińskiego odbędzie się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej ulicy – łącznika Prosta – Namysłowskiego. 

Budowa rodziła wiele kontrowersji. Po pierwsze nie udostępniono żadnych niezależnych analiz na temat jej wpływu na ruch w mieście. Po drugie przebiega przez przedwojenny cmentarz żydowski. Wzbudziło to protesty rabina Polski, a według  doniesień prasowych na budowie znajdowano ludzkie kości. Co do tej budowy negatywną opinię wystawiła zamojska delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, którą zamojski magistrat zignorował wydając decyzję o budowie.  Wydaje się, że ma być to flagowy projekt tej kadencji, a jego otwarcie zapowiedziano podczas kampanii wyborczej. Problem w tym, że nikt nie wiarygodnie nie poparł tezy, że ta inwestycja pomoże znacząco usprawnić ruch w mieście. Czy  to był dobry pomysł czy wyrzucono pieniądze… w błoto, okaże się za kilka miesięcy gdy mieszkańcy przyzwyczają się do nowej drogi i zaczną lub nie zaczną z niej korzystać.

Inwestycja połączy ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego. Początek przebiegu trasy nowo powstałej ulicy o długości 631 metrów zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ul. Namysłowskiego. Łącznik jest przedłużeniem ulicy Namysłowskiego w kierunku torów, przekracza tor główny linii kolejowej Nr 72 przejazdem kolejowym kat. B i łączy się z ul. Prostą na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po terenach należących kiedyś do Zakładu Odzieżowego Delia.

Ulica Prosta została przebudowana. Istniejące skrzyżowanie ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego zostało wykonane jako skrzyżowanie typu rondo. Również ul. Infułacka została przebudowana na odcinku od ul. Wesołej do skrzyżowania ul. Prostej z ul. Wyszyńskiego, została włączona do projektowanego ronda.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Namysłowskiego do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po wschodniej stronie został wykonany chodnik zaś po zachodniej stronie ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W istniejącej ul. Prostej wykonano ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową.

W ramach budowy ulicy wybudowano dwie zatoki autobusowe na odcinku od torów linii kolejowej Nr 72 do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą. Ponadto wykonano: oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji teleinformatycznej dla światłowodu oraz przebudowę kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego.

Budowa rozpoczęła się 19.04.2017r., odbiór ulicy zaplanowano na 30.08.2018r.

Wartość tego przedsięwzięcia to 7 116 943,18 zł, wartość nadzoru 108 240,00 zł. Menadżerem Projektu jest ZDI Spółka z o.o. w Zamościu natomiast wykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Zamościu.

O budowie pisaliśmy w:

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama